Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187363 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Dátum: 2008. április 15. - 00:43:10 »

Hasznos felszerelések, eszközök, dísztárgyak házi készítése, átalakítása, egyedivé tétele...
 Afro Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 20. - 18:40:40 »

Üdvözlet Mindenkinek!

Ma estére fényezett állapotba került a fegyverszekrény, és bár csak kb 90-95%-os készültségi szinten áll, gondoltam megosztom Veletek, hogy is tart a dolog:

Így indult:



Hegesztés közben:



A kész vázszerkezet:



Lemezek szegecselés alatt:



Fényezés előtt, szerkezetkészen 1:



Fényezés előtt, szerkezetkészen 2:



Fényezés közben 1:



Fényezés közben 2:



Fényezés közben 3:



Fényezve 1:



Fényezve 2:



És most így néz ki:



Tehát a mostani álláshoz képest még annyi hátra van, hogy az ajtón körben a szegecsek eltüntetése végett egy 5-6 cm széles barnára pácolt tölgy keret lesz, illetve a maradék két zár beszerelése után egy-egy zárcimkével a cilinderbetétek körüli részt eltakarom. Remélem mielőbb sikerül szerezni zöld filcet, és akkor a belső oldalon a két oldalfal, az alja és a lőszertartó polc alja le lesz burkolva. Szerintem (azaz remélem) egész szép lesz  Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 20. - 18:48:01 »

Üdv Marksman!

Igen hasznosan töltöd a szabadidőd! Marha jó ötlet készíteni saját magadnak egy fegyverszekrényt!  Afro Rendőrbácsik is elfogadják?
Várjuk a kész fényképeket!  Wave

Meg szabad tudni, hogy mit kóstált eddig lóvéilag, és még köbö mennyit fog?
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 20. - 18:57:04 »

Szia!

Összeszámoltam az utolsó popszegecsig, azt mondhatom, hogy kész "anyagilag", mert a filc ami kell bele, az nem drága, a 3 zárcimke 165 ft, tehát elenyésző. Így nem egésze 22e forint volt (amikor tervezgettem, 18 körülre saccoltam, de egy-két apróság kellett még, ami rátett az összköltségre  Szomorú ). Kb 10-15e pluszt jelentett volna a Diana, ami nem is fért volna be, ezen kívül az enyémben 3 külön bevésőzár van 3 különálló biztonsági cilinderbetéttel, tehát szerintem biztonságosabb (a Diana tizenegynéhány kiló, ez 45  Vigyorog). Bár a Diana kétség kívül sokkal szebb, hiába, azt gyártják, én az enyémet csak kókányoltam Mosolyog
Csak bízni tudok benne, hogy a Rendőrség elfogadja, mert minden törvényi kritériumnak megfelel (fém lemezszekrény, 3 különálló zárási ponttal, külön zárható lőszeres polccal és leemelésbiztos az ajtó, mert a keretbe záródik). Ha a lakattal "átalakított" öltözőszekrényt elfogadják, csak el fogják ezt is  :-\

A teljesen kész állapotról is fogok még egy képet betenni, de azt úgy, hogy már a helyén lesz!  Mosolyog

 Wave

Üdv Marksman!

Igen hasznosan töltöd a szabadidőd! Marha jó ötlet készíteni saját magadnak egy fegyverszekrényt!  Afro Rendőrbácsik is elfogadják?
Várjuk a kész fényképeket!  Wave

Meg szabad tudni, hogy mit kóstált eddig lóvéilag, és még köbö mennyit fog?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 20. - 19:05:21 »

Csak bízni tudok benne, hogy a Rendőrség elfogadja

Na, ha ezen túlvagy, akkor szólj, addig nem kérem el az adatokat!  Vigyorog
Ügyes vagy!  Taps jól van
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Floki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 20. - 19:10:15 »

Szép lett a szekrény! Biztos elfogadják. Én láttam olyan szekrényeket, hogy ihajjj és azokat is elfogadták. pl: Fa szekrény egy darab elzett zárral (faros lemez). Mosolyog Persze a következő ellenőrzés nemsokára lesz, nem életbiztosítás, hogy át fogják venni....én mondtam a tulajnak, de azt mondta : "maj meglátjuk."
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 20. - 19:20:48 »

Szia!

Összeszámoltam az utolsó popszegecsig, azt mondhatom, hogy kész "anyagilag", mert a filc ami kell bele, az nem drága, a 3 zárcimke 165 ft, tehát elenyésző. Így nem egésze 22e forint volt (amikor tervezgettem, 18 körülre saccoltam, de egy-két apróság kellett még, ami rátett az összköltségre  Szomorú ). Kb 10-15e pluszt jelentett volna a Diana, ami nem is fért volna be, ezen kívül az enyémben 3 külön bevésőzár van 3 különálló biztonsági cilinderbetéttel, tehát szerintem biztonságosabb (a Diana tizenegynéhány kiló, ez 45  Vigyorog). Bár a Diana kétség kívül sokkal szebb, hiába, azt gyártják, én az enyémet csak kókányoltam Mosolyog
Csak bízni tudok benne, hogy a Rendőrség elfogadja, mert minden törvényi kritériumnak megfelel (fém lemezszekrény, 3 különálló zárási ponttal, külön zárható lőszeres polccal és leemelésbiztos az ajtó, mert a keretbe záródik). Ha a lakattal "átalakított" öltözőszekrényt elfogadják, csak el fogják ezt is  :-\

A teljesen kész állapotról is fogok még egy képet betenni, de azt úgy, hogy már a helyén lesz!  Mosolyog

 Wave

Üdv Marksman!

Igen hasznosan töltöd a szabadidőd! Marha jó ötlet készíteni saját magadnak egy fegyverszekrényt!  Afro Rendőrbácsik is elfogadják?
Várjuk a kész fényképeket!  Wave

Meg szabad tudni, hogy mit kóstált eddig lóvéilag, és még köbö mennyit fog?
Szia Marksman!
Remek munka!Senki nem köthet bele(hatóság).Arra figyelj,hogy a fegyvereknek kialakított támaszt(korábbi képek)ha szereled be a mélységre ügyelj,mert én túl közel tettem a hátsó falhoz,és a céltávcső neki is ért.
Üdv. R.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Tardi Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 194



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 20. - 19:49:20 »


Tehát a mostani álláshoz képest még annyi hátra van, hogy az ajtón körben a szegecsek eltüntetése végett egy 5-6 cm széles barnára pácolt tölgy keret lesz, illetve a maradék két zár beszerelése után egy-egy zárcimkével a cilinderbetétek körüli részt eltakarom. Remélem mielőbb sikerül szerezni zöld filcet, és akkor a belső oldalon a két oldalfal, az alja és a lőszertartó polc alja le lesz burkolva. Szerintem (azaz remélem) egész szép lesz  Mosolyog

 Wave
[/quote]
Ne erőltesd a zöld filcet! Bár te tudod... Nekem is mániám volt ZÖÖD mindenbe!! Az első nekem is zöld berakást kapott. OOO Gondolkozz piros filcen! Nem bánod meg. Afro
Naplózva

A szamárfül igenis, origami! Csak le van egyszerűsítve.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 20. - 20:26:54 »

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, örülök, hogy másnak is tetszik, én sajnos objektív véleményt nem tudok felállítani, mert annyit  dolgoztam vele, hogy elfogult vagyok...  Mosolyog Remélem igazatok lesz és elfogadják, bár én nagyon bizakodom, mert tényleg megfelel a törvényi kitételeknek. Erre tervezéskor nagyon odafigyeltem  Mosolyog
Lajos: valóban a zöld a gyengém, de a vége úgyis az lesz, hogy amit tudok venni, az kerül bele  Vigyorog
Kívánok Nektek hasonlóan jó munkát, mert ha ügyeskedtek kicsit, nagyon nagy sikerélményben lesz részetek és egy ilyen termékre általában jobban esik ránézni, mint "gyári" társaira...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 20. - 20:32:25 »

Na most eszembe jutott, már az elején is le akartam írni, csak feledésbe merült...

Tehát ami fel lett használva/beépítve stb...:
2 szál 20x20 zártszelvény (majdnem mind ráment)
1 szál 30x30 zártszelvény (kb. a 2/3a fogyott el)
2 tábla 1es lemez (kb. 1,5 tábla fogyott el)
228 darab popszegecs
3 darab 4,5es HSS fúró (1 is elég lett volna, desajnos eltörtem kettőt mert a hegesztésnél fúrtam be)
1 vágókorong
1 lamellás csiszolókorong
1 csiszolóvászon a csiszolópárnára
1 doboz 750ml-es Hammerite sötétzöld kalapácslakk (majdnem mind rá is ment, egy kicsi maradt javítani)
1 doboz 500ml Hammerite higító (kicsit több mint a fele lett felhasználva higításra és szerszámmosásra)
és mindehhez a minden napi diplomatervezés és tételkidolgozás után esténként illetve hétvégén összesen kb. 20 óra munka, úgy hogy semmi sem lett elkapkodva, mert nem akartam elrontani...  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 20. - 20:55:25 »

 Szerbusz!Nagyon jól megcsináltad gyozo A filcről csak annyit szép szin a zöld ,de valaki rakott fel egy képet és abba
 a szekrénybe piros filc volt.Jobban kiemeli a belső teret .ráadásul jó az összhatása. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 20. - 22:01:47 »

Balázs! Szenzációs, ha nekem vlaha ilyen kezem lett volna, mint Neked, akkor napestig hálálkodhatnék a Teremtőnek! Köszönjük a képeket

Csk777! A rendőrök el kell, hogy fogadják!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 20. - 22:07:16 »


...... A rendőrök el kell, hogy fogadják!

Nem csak elfogadják, kérik is!!! Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 24. - 00:26:40 »

Balázs, az a baj ezzel a szekrénnyel, hogy egy akkus fúróval három perc alatt leveszik az oldalát, olyan könnyen, hogy a zárral nem is érdemes vacakolni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 24. - 00:39:29 »

A két oldalához nem férnek hozzá, mert körbe lesz építve, az elején meg még le lesz burkolva a szegecssor  Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: