Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187375 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #420 Dátum: 2012. Június 07. - 21:48:31 »

Úgy döntöttem, hogy nem fizetek egy halom pénzt a festőnek a felnik lefújásáért.Szerencsére cimborám lehomokfújta nekem.  Piál Igen  Ma próbából elkészültem az elsővel.



Nagyon szép!  Igen Remélem alapoztad is Mosolyog

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #421 Dátum: 2012. Június 07. - 22:15:50 »

Nem, mivel a keréktárcsa festékre rá van írva, hogy alapozót ne használjunk. 2 réteg szürke után kapott 2 réteg lakkot, aztán majd meglátjuk, hogy meddig tart. Terepjáróra lesz a nyári gumihoz, annál mindenféleképpen szebb ahogy kinézett amikor elhoztam a kocsit.  Ördög
Felnit még sosem festettem, de láttam pár videót róla.  Vigyorog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #422 Dátum: 2012. Június 08. - 22:05:46 »

Nem, mivel a keréktárcsa festékre rá van írva, hogy alapozót ne használjunk. 2 réteg szürke után kapott 2 réteg lakkot, aztán majd meglátjuk, hogy meddig tart. Terepjáróra lesz a nyári gumihoz, annál mindenféleképpen szebb ahogy kinézett amikor elhoztam a kocsit.  Ördög
Felnit még sosem festettem, de láttam pár videót róla.  Vigyorog


Ha só - sár nem éri, egész sokái kitart. A flakonnak meg ne higyj Mosolyog A tuti egébként homok + 2K epoxy alapozó + 2K festék. Nekem alapozóval egy telet bírt a sprays megoldás.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #423 Dátum: 2012. Június 08. - 22:16:00 »

Ha nyerek a lottón, csináltatok egy készletet titánból.  Ördög Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #424 Dátum: 2012. Június 08. - 22:29:51 »

Ha nyerek a lottón, csináltatok egy készletet titánból.  Ördög Wave

Dili  Ördög Ebből az egy szempontból nem tartom hóbortnak terepjáróra az alufelnit... Legfeljebb megcsúnyul (pl sómarás) de nem rozsdásodik Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #425 Dátum: 2012. Június 18. - 11:03:37 »

Sziasztok!

Szeretnék készíteni magamnak egy három lábú lőbotot. Láttam, hogy itt páran már gyártottak hasonlót, valaki tervrajzot, szükséges anyagok listáját esetleg fel tudná ide tölteni, vagy elküldeni privátba?
Nagyon megköszönném...  Mosolyog

Üdv.:
Tomek
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #426 Dátum: 2012. Június 18. - 13:37:56 »

A múlt hét elején még azt hittem, hogy a hét végén cseresznyét fogok cefrézni, ezért összeütöttem egy gyümölcsszedő állványt.
A cseresznye sajnos időközben lerohadt, úgyhogy körteszedés lesz a próbatétel.


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #427 Dátum: 2012. Június 18. - 13:51:22 »

Csak a Munkavédelmi Felügyelőség serény munkatársai meg ne lássák...pláne azt a szerelő (szedő)kosár kialakítást,no meg a spaniferes rögzítést a villán! Stoel  Kacsint
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #428 Dátum: 2012. Június 18. - 14:04:01 »

Csak a Munkavédelmi Felügyelőség serény munkatársai meg ne lássák...pláne azt a szerelő (szedő)kosár kialakítást,no meg a spaniferes rögzítést a villán! Stoel  Kacsint
 
  Ezért szegény Lajosunkat keresztre feszítenék felnégyelnék a fejét meg kitűznék az EU zászló mellé elrettentő példa ként. Stoel
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #429 Dátum: 2012. Június 18. - 15:02:02 »

Csak a Munkavédelmi Felügyelőség serény munkatársai meg ne lássák...pláne azt a szerelő (szedő)kosár kialakítást,no meg a spaniferes rögzítést a villán! Stoel  Kacsint

Munkavédelemről (tudtommal) csak ott beszélhetünk, ahol munkaadói-munkavállalói jogviszony keletkezik. Saját bőrét - szerintem - mindenki úgy viszi vásárra, ahogy neki tetszik.

Mellesleg:
A homlokrakodó teherbírása 2.7 tonna. A spanifer majdhogynem dekoráció, hiszen az állványt a raklapvilla tartja. Oldalra sem tud dőlni, (legfeljebbb traktorostul, ami 6 tonna) mert a villa egy U vasba csúszik bele,( 140-es), aminek az alját is befedtem (8-as lemez). Annyi szerepe lehet esetleg, ha a villa előre megdől, ne csússzon le róla az U vas. De eszembe sem lenne a villát előre dönteni.
A kosárra rács? Persze, lehetne. De ilyen alapon minden kettőslétra tetejére is tehetnénk rácsos kosarat.
Azt gondolom, azért van az embernek esze, hogy ne lépjen a padló mellé.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #430 Dátum: 2012. Június 18. - 15:27:59 »

Munkavédelemről (tudtommal) csak ott beszélhetünk, ahol munkaadói-munkavállalói jogviszony keletkezik. Saját bőrét - szerintem - mindenki úgy viszi vásárra, ahogy neki tetszik.

Mellesleg:
A homlokrakodó teherbírása 2.7 tonna. A spanifer majdhogynem dekoráció, hiszen az állványt a raklapvilla tartja. Oldalra sem tud dőlni, (legfeljebbb traktorostul, ami 6 tonna) mert a villa egy U vasba csúszik bele,( 140-es), aminek az alját is befedtem (8-as lemez). Annyi szerepe lehet esetleg, ha a villa előre megdől, ne csússzon le róla az U vas. De eszembe sem lenne a villát előre dönteni.
A kosárra rács? Persze, lehetne. De ilyen alapon minden kettőslétra tetejére is tehetnénk rácsos kosarat.
Azt gondolom, azért van az embernek esze, hogy ne lépjen a padló mellé.
Látom én,tudom én,hogy a szakszerűség(ed)hez nem férhet kétség,de Te is lásd már a kacsintást a hozzászólásom végén!! Mosolyog
Még azt is sejtem,hogy U-vasnak valami C60-as anyagot szereztél és mindezt bázikus elektródával hegesztetted... Okos
Naplózva
emerik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #431 Dátum: 2012. Június 18. - 15:40:23 »

 Emelem
 Az én gondolatom a munkavédelemnek szólt,az eszterga tokmányt úgy beakarták burkoltatni velem ,
 hogy egy ceruzát nem tudtam volna kihegyezni vele.Már kezdem azt hinni,hogy a munkától akarnak megvédeni Vállat von
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #432 Dátum: 2012. Június 18. - 20:39:28 »

Szia Lajos ! Wave
Nálam a targoncára olyan kosár van szerelve ,hogy az EU mind a tíz ujját megnyalná !
De a felirat a targoncán üzemen "kívül" van ! Ördög
A bírság  mindíg olyantól érkezik aki még életében nem dolgozott ! Röhög
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #433 Dátum: 2012. Június 19. - 07:18:11 »

Emelem
 Az én gondolatom a munkavédelemnek szólt,az eszterga tokmányt úgy beakarták burkoltatni velem ,
 hogy egy ceruzát nem tudtam volna kihegyezni vele.Már kezdem azt hinni,hogy a munkától akarnak megvédeni Vállat von

Van egy ilyen törekvés a hatóságok részéről, ez kétségtelen. Ördög
Azt azért nem tagadom, hogy kicsit nekem is borzolódik a szőr a hátamon, amikor a kisebbik gyerek lehasít egy szeletet a smirglipapírból, aztán elkezdi vele fényesíteni a tokmányban pörgő anyagot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #434 Dátum: 2012. Június 19. - 08:42:04 »

Van egy ilyen törekvés a hatóságok részéről, ez kétségtelen. Ördög
Azt azért nem tagadom, hogy kicsit nekem is borzolódik a szőr a hátamon, amikor a kisebbik gyerek lehasít egy szeletet a smirglipapírból, aztán elkezdi vele fényesíteni a tokmányban pörgő anyagot.

Pedig ezt minden drehás így csinálja!  Míg megvan minden ujja!
Csak nem rá kell szorítani, hanem a csík két végénél meghúzva kell csiszolni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: