Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187496 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Július 10. - 12:12:25 »

őz muflon esetén 10*2 m (könyv szerint 5 m a rövidebb oldala de szerintem hülyseég!
Szarvas esetén 6*2 m

Őznek és muflonnak 10x5m, a jóval nagyobb szarvasnak 6x2m ??? Ugyan minek egy őzetetőt 10 méter hosszúra készíteni, arról nem is beszélve, hogy 10 méter hosszú, relatív egyenes szálfát találni, hááát nem egyszerű... Szerintem elírás lehet a rajzban (megnéztem én is, nem tartom logikusnak), amellett az ottani etető inkább hajaz egy magtár jellegre, mint etetőre  Ördög gyozo Mivel egy területen jó esetben nem egy darab nagyvad etető található, untig elég az a kb 3-1,5 méter... Nálunk az alapterületeik az etetőknek maximum (!) 3x2 méter (szarvasra-őzre egyaránt, muflon itt nincs), és mégis többször kell a takarmány megromlása miatt frissíteni mint kifogyás miatt. A rajzon ahogy néztem ezek az éktelen nagy méretek a tetőre vonatkoznak, az etetőrész alapterülete ezen oldalhosszok kb fele.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Július 10. - 13:41:05 »

Szerintem is jók a méretek!

De az is benne van a könyvbe , hogy 10 v. 20 vad jusson egy etetőre!

Végülis mindegy milyen csak kaja legyen benne.

Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Július 10. - 13:54:45 »

Szerintem is jók a méretek!

De az is benne van a könyvbe , hogy 10 v. 20 vad jusson egy etetőre!

Végülis mindegy milyen csak kaja legyen benne.



Na igen. A legfontosabb, hogy rendszeresen legyen kaja!
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Július 10. - 23:17:21 »

Marksman !
Teljesen praktikus, és esztétikus a belövőpad ! Gratulálok !
 Ja ! És ezt a szinvonalú munkát már nem barkácsolásnak hívják !!!
Egy darabig nem voltam képben...... Államvizsga?? (elnézést az off-ért)
Üdv.r. Wave

Szia Robi!

Nagyon szépen köszönöm a dícséretet, én azért látom a hibáit (pl a vízszintes állítás kis mozgási nehzsége, stb...), de korrigálni fogom őket. Ami biztos, hogy ha a súlyelosztás (nem ugrál el, stb...), és egyéb konstrukciós kérdések megfelelnek, akkor maratok egy fecskefarokvezeték-szerű részt a vízszintes mozgatáshoz, akkor már az én igényeimnek tökéletes lenne.
Az Államvizsgám sikeres volt, köszönöm, "jó" minősítéssel okleveles gépészmérnök lettem.

 Wave

Gratulálok az újdonsült Mérnökúrnak! Kívánok sok kihívást és legalább annyi sikert a pályán!

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Július 10. - 23:19:30 »

Gratulálok az újdonsült Mérnökúrnak! Kívánok sok kihívást és legalább annyi sikert a pályán!

Tamás.

Szia Tamás!

Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat, azt hiszem, csak hasonló jókat kívánhatok viszont én is!  Igen Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Július 13. - 22:59:58 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék: valaki, aki bőrben járatos, meg tudná-e mondani, mivel puhíthato meg egy igen vastag és kemény bőrdarabot (varrhatatlan, nehezen is hajlik)? Mintha úgy rémlene, vízbe áztatásról beszéltek, aztán formára szorítani, majd száradás után felveszi a formát hellyel-közzel. Ebben kéne megerősítés vagy cáfolat, mert nem emlékszem, pontosan vízről szólt-e a fáma?
Köszönöm!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Július 13. - 23:06:10 »

 Ördög  Ördög  Ördög  Nyihi
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Július 13. - 23:07:18 »

Ördög  Ördög  Ördög  Nyihi

Bizony-bizony Mosolyog Még egyszer köszönöm! Egyébként remek anyag, nagyon-nagyon erős és szép is, ezért szeretnék egy késtokot összehozni belőle, de igényesre akarom készíteni, ezért kéne egy kis puhítás, míg az alakot felveszi Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Július 14. - 11:28:07 »

Sziasztok!

Segítséget kérnék: valaki, aki bőrben járatos, meg tudná-e mondani, mivel puhíthato meg egy igen vastag és kemény bőrdarabot (varrhatatlan, nehezen is hajlik)? Mintha úgy rémlene, vízbe áztatásról beszéltek, aztán formára szorítani, majd száradás után felveszi a formát hellyel-közzel. Ebben kéne megerősítés vagy cáfolat, mert nem emlékszem, pontosan vízről szólt-e a fáma?
Köszönöm!

 Wave
Szia Balázs !
Én valahol hallottam,hogy denaturált szesszel nagyon jól puhítható a bőr, de én még sosem próbáltam.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Július 14. - 11:37:40 »

Szia Balázs !
Én valahol hallottam,hogy denaturált szesszel nagyon jól puhítható a bőr, de én még sosem próbáltam.
Üdv.r.

Köszi Robi!
Egy kis darabkán kipróbálom - bár lehet, hogy oldószertartalma miatt kiveszi a színét.  Fejvakarás Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Július 16. - 18:37:47 »

Langyos vízbe áztasd be, ha átázott rendesen akkor hajlítható, de csak óvatosan !
Ha kész lesz amit csinálsz belőle, akkor hűvös helyen szárítsd ki. A nyers növényi cserzésű bőrt (talpbőr) ha teljesen kész a termék és már kiszáradt akkor ki kell tenni a napra, néhány hétre. Forgatni kell naponta, hogy minden oldalát érje a nap egyenletesen, utána kend be olivaolajjal. És használd egészséggel ! Mosolyog)
A "napozástól" gyönyörű érett vörösesbarna színe lesz.
Üdv:  Vgaby
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Július 16. - 18:58:16 »

Langyos vízbe áztasd be, ha átázott rendesen akkor hajlítható, de csak óvatosan !
Ha kész lesz amit csinálsz belőle, akkor hűvös helyen szárítsd ki. A nyers növényi cserzésű bőrt (talpbőr) ha teljesen kész a termék és már kiszáradt akkor ki kell tenni a napra, néhány hétre. Forgatni kell naponta, hogy minden oldalát érje a nap egyenletesen, utána kend be olivaolajjal. És használd egészséggel ! Mosolyog)
A "napozástól" gyönyörű érett vörösesbarna színe lesz.
Üdv:  Vgaby

Köszönöm a tippeket! Még egy kérdés: hallottam már paraffinolajos bedörzsölésről is, vajon az milyen lehet? Egyébként késtok készülne belőle...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
DS
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Július 24. - 22:23:54 »


Sziasztok ezermesterek!
Nem épített valamelyikőtök etetőt

Üdv!

Milyet?


Elnézést kérek, pontatlan volt a a kérdésem. Szóval önetetőre gondoltam, kukorica szórásához. Tavasztól őszig nem gond az etetés, mert a szüleim a telek (szőlő, vetemény) miatt szinte mindig a hétvégi házban vannak, és mikor ott vannak, minden nap etetnek is. De ősztől tavaszig csak a hétvége marad, akkor tudok menni. Ráadásul a szóró normál útviszonyok mellett is nehezen megközelíthető, hát még hóban, sárban... Egy ilyen szerkezet viszont megoldaná a problémát.
A vadásziskola nekem is megvan, szálas takarmányhoz én is eszkábáltam már etetőt, nem profi, de a célnak megfelel.

A válaszokat előre is köszönöm.

üdv
Dobossy Sándor

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Július 25. - 08:04:16 »


Nem épített valamelyikőtök etetőt?

A vadföld, takarmányozás rovaton pár hónapja tettem fel két fényképet egy olcsó, házilag is könnyen barkácsolható szemestermény etetőtől.
Akkoriban került kihelyezésre, a gazdája azóta nagyon elégedett a működésével.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Július 28. - 17:31:36 »

Urak!

Az Uverapid 20 képkomponensű műgyanta alapú ragasztóanyagot ismeri valaki? Megfelelő kötéserőt hozhat vajon létre, hogy a kés markolatát a pengetüskére felragaszthassam vele?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: