Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187477 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Június 27. - 16:03:28 »

Egyedül a vízszintes állíthatóság tünik egy kissé nehézkesnek vagy tévedek?

Könnyen állítható az is viszonylag, mert hagytunk neki minimális holtjátékot. Egyelőre váljon be a konstrukció, aztán majd egyszer maratok rendes vezetősínt az állításhoz és felhegesztjük azt Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Június 27. - 16:04:33 »

Egyedül a vízszintes állíthatóság tünik egy kissé nehézkesnek vagy tévedek?

Könnyen állítható az is viszonylag, mert hagytunk neki minimális holtjátékot. Egyelőre váljon be a konstrukció, aztán majd egyszer maratok rendes vezetősínt az állításhoz és felhegesztjük azt Kacsint

Úgy már profi lenne a pad! Igen
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Június 27. - 20:15:10 »

Marksman !
Teljesen praktikus, és esztétikus a belövőpad ! Gratulálok !
 Ja ! És ezt a szinvonalú munkát már nem barkácsolásnak hívják !!!
Egy darabig nem voltam képben...... Államvizsga?? (elnézést az off-ért)
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Június 27. - 21:07:51 »

Marksman !
Teljesen praktikus, és esztétikus a belövőpad ! Gratulálok !
 Ja ! És ezt a szinvonalú munkát már nem barkácsolásnak hívják !!!
Egy darabig nem voltam képben...... Államvizsga?? (elnézést az off-ért)
Üdv.r. Wave

Szia Robi!

Nagyon szépen köszönöm a dícséretet, én azért látom a hibáit (pl a vízszintes állítás kis mozgási nehzsége, stb...), de korrigálni fogom őket. Ami biztos, hogy ha a súlyelosztás (nem ugrál el, stb...), és egyéb konstrukciós kérdések megfelelnek, akkor maratok egy fecskefarokvezeték-szerű részt a vízszintes mozgatáshoz, akkor már az én igényeimnek tökéletes lenne.
Az Államvizsgám sikeres volt, köszönöm, "jó" minősítéssel okleveles gépészmérnök lettem.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Június 27. - 22:08:38 »

Gratula hozzá Marksman igazán jó lett! Már a fegyverszekrényed is nagyon tetszett, de ez a belövőpad viszi nálam a pálmát Igen Igen
Jövőren nézve vannak új terveid? Ha igen, és megosztanád  velünk nem vennénk rossz néven gyozo gyozo Taps
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Június 27. - 22:21:19 »

Gratula hozzá Marksman igazán jó lett! Már a fegyverszekrényed is nagyon tetszett, de ez a belövőpad viszi nálam a pálmát Igen Igen
Jövőren nézve vannak új terveid? Ha igen, és megosztanád  velünk nem vennénk rossz néven gyozo gyozo Taps

Szia Fabrigo!

Most egy darabig kifogytam az ötletekből, de majdcsak kitalálok valamit  Ördög Ha lesz a cimborámnak ideje, ezt a rendes megvezetést még megoldom a padon, de előtte a jövő héten kipróbálom, hogy mint alapelképzelés, működik-e a dolog. Így még kicsit barkács az a része, úgy már eléggé ipari lenne Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Június 27. - 22:22:09 »

Gratula hozzá Marksman igazán jó lett! Már a fegyverszekrényed is nagyon tetszett, de ez a belövőpad viszi nálam a pálmát Igen Igen
Jövőren nézve vannak új terveid? Ha igen, és megosztanád  velünk nem vennénk rossz néven gyozo gyozo Taps

Ja, és köszönöm szépen! Túloztok a dícséretet illetően, annyira nem lett tökéletes mint vártam,de remélem azért jól fog működni.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Június 28. - 17:35:04 »

Gondolom az első támasztás vizszintes mozgatását hiányolod!? Ha igen, akkor az nem nagy hiány . Az enyémen sincs ez állíthatóra kialakítva, ezt az állítást a pad hátulsó rész oldal mozgatásával oldom meg.Amit esetleg javaslok az , hogy az első talpállító orsókra, ill. a magasságállító menetorsó végére tegyél marokgombokat, mivel ezeket sokat kell állítgatni.
És gratulálok mérnök Úr.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Június 29. - 01:09:10 »

Gondolom az első támasztás vizszintes mozgatását hiányolod!? Ha igen, akkor az nem nagy hiány . Az enyémen sincs ez állíthatóra kialakítva, ezt az állítást a pad hátulsó rész oldal mozgatásával oldom meg.Amit esetleg javaslok az , hogy az első talpállító orsókra, ill. a magasságállító menetorsó végére tegyél marokgombokat, mivel ezeket sokat kell állítgatni.
És gratulálok mérnök Úr.
Üdv.r. Wave

Szervusz Robi!

Nem hiányolom az első talp vízszintes mozgatási lehetőségét, mert megvan az, csak nem olyan tökéletesen, finoman mozog, mint szándékoztam kivitelezni... Hátul fixen rögzül a tusatalp a papucsba, ott nem mozog. Ezt az első mozgatást fogom finomítani egy vezetékkel majd. Tulajdonképp a szintezőlábat csak egyszer állítom belövés előtt, hogy hellyel közzel vízszintes legyen a szerkezet, aztán a magasság- és oldalállítással operálok tovább nem? Így a szintezőláb gyakori mozgatási igénye megszűnik, de valóban jó ötlet lesz még egy kézzel állítható szerkezet... Mosolyog  Igen
Köszönöm a tippeket és a gratulációt!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Június 29. - 11:41:47 »

Gondolom az első támasztás vizszintes mozgatását hiányolod!? Ha igen, akkor az nem nagy hiány . Az enyémen sincs ez állíthatóra kialakítva, ezt az állítást a pad hátulsó rész oldal mozgatásával oldom meg.Amit esetleg javaslok az , hogy az első talpállító orsókra, ill. a magasságállító menetorsó végére tegyél marokgombokat, mivel ezeket sokat kell állítgatni.
És gratulálok mérnök Úr.
Üdv.r. Wave

Szervusz Robi!

Nem hiányolom az első talp vízszintes mozgatási lehetőségét, mert megvan az, csak nem olyan tökéletesen, finoman mozog, mint szándékoztam kivitelezni... Hátul fixen rögzül a tusatalp a papucsba, ott nem mozog. Ezt az első mozgatást fogom finomítani egy vezetékkel majd. Tulajdonképp a szintezőlábat csak egyszer állítom belövés előtt, hogy hellyel közzel vízszintes legyen a szerkezet, aztán a magasság- és oldalállítással operálok tovább nem? Így a szintezőláb gyakori mozgatási igénye megszűnik, de valóban jó ötlet lesz még egy kézzel állítható szerkezet... Mosolyog  Igen
Köszönöm a tippeket és a gratulációt!

 Wave
Igen Wave Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Június 29. - 11:51:59 »

Igen Wave Wave

Szia Robi!

Amivel még bajom van, hogy van olyan menet, ami nenezen mozog, mert ahogy össze volt húzva, az anya lehegesztésekor elhúzódott a csavar és befeszült, majd elég nehezen lehetett már akkor kitekerni. Megpróbálok szerezni egy M8-as menetfúrót és megjáratom. Terveim szerint a szintezőlábakat önzáró anyákba hajtottam volna, de nem mertem azt hegesztetni, mert a polimergyűrű félő volt, hogy kilvad... Így marad a beállítás utáni visszakontrázás. Tehát igazad van abbn ,hogy sajnos a gyakori állítás ennél nem egyszerű (de talán csak nem fog kellenei sem gyakran állítgatgni...  Fejvakarás) Mosolyog
Na majd a gyerekbetegségeket még orvoslom Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
DS
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


?
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Július 08. - 21:14:07 »

Sziasztok ezermesterek!
Nem épített valamelyikőtök etetőt?
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Július 08. - 22:16:35 »

Sziasztok ezermesterek!
Nem épített valamelyikőtök etetőt?

Üdv!

Milyet?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Július 09. - 00:10:05 »

Sziasztok ezermesterek!
Nem épített valamelyikőtök etetőt?

Több félét is, csatlakozom Anti kérdéséhez...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Július 10. - 10:58:02 »

Sziasztok ezermesterek!
Nem épített valamelyikőtök etetőt?

A Vadásziskola 258 -261 old.-ig számos etető található. De az már egy másik kérdés, hogy mennyire terjedtek el ezek a gyakorlatban.

Könyv szerint:

70-80 cm magasra kell tenni a szilázstálcát
őz muflon esetén 10*2 m (könyv szerint 5 m a rövidebb oldala de szerintem hülyseég!
Szarvas esetén 6*2 m

Na ezekből szerintem nem sok mindent lehet építeni, de hátha tudod haználni!

ÜDV. RK
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: