Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 187310 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #900 Dátum: 2017. Január 13. - 08:36:09 »

Hali!
Ha már fáról van szó!
Nekem kéne 10-20 darab 5-6 cm magas, 10-15 cm átmérőjű keményfa pogácsa, nem baj, ha olcsón jutnék hozzá! Hol keressek?  Fejvakarás
 Emelem

Villanyoszlop+motoros fűrész Mosolyog

Csak van kalász határában egy Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #901 Dátum: 2017. Január 13. - 09:27:25 »

Hali!
Ha már fáról van szó!
Nekem kéne 10-20 darab 5-6 cm magas, 10-15 cm átmérőjű keményfa pogácsa, nem baj, ha olcsón jutnék hozzá! Hol keressek?  Fejvakarás
 Emelem
Szőlősgazdáktól kérdezd meg. Mikor az akácoszlop alja elrohad, akkor már csak tűzre jó, de a felsőbb részek általában üvegkemények.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #902 Dátum: 2017. Január 13. - 10:08:21 »

Jó, csak drága.  Emelem
Így igaz! Emelem
Kültérre nem szokták használni a hársat. Saját tapasztalatom nincs vele, de biztosan oka van.
Az igaz, hogy a keretléc is állandóan párás környezetben van, de az 4-5 évenként úgyis megy a tűzre, a kaptárnak azért ennél jóval többet kéne bírnia.

Meg kövezhet a méhész társadalom,de nekem 20-30 éves keretléceim is vannak csak akkor selejtezem, ha már használhatatlan.(ettől függetlenül 3000 új keretet állítok be idén)
Víldhegger is említette a nemes nyárt az is nagyon jó mindennek csak, kicsit jobban kell védeni.(az utóbbi időben borzalmasan sz..r minőségű inport fenyőt látok, drágán)
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #903 Dátum: 2017. Január 13. - 11:08:07 »

Víldhegger is említette a nemes nyárt az is nagyon jó mindennek csak, kicsit jobban kell védeni.(az utóbbi időben borzalmasan sz..r minőségű inport fenyőt látok, drágán)

Mi vörös fenyő rönköt vettünk, felvágtuk, megszáradt, táblásítás, aztán ebből készül a kaptár.
Igaz, nehéz mint a rosseb, de nem akarunk vándorolni, a betontuskókra fektetett akácgerenda meg nem panaszkodik.
Idén egy fekvőkaptárat fogunk készíteni akácból is, próbaképpen.
Majd beszámolok a tapasztalatokról.

A gyerek most kísérletezik azon, hogy CNC-vel csinálja meg a sarkok fecskefarok-illesztését. Eddig felsőmarót meg sablont használt, szerinte így gyorsabb lesz.
Ez a sarok kialakítás nagyon jól bevált egyébként, teljesen megszűnt a készen vásárolt kaptáraknál rendszeresen fellépő, szétnyílás probléma.

Ez a nyiladozó vásárolt kaptár:



Ez meg a saját:



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #904 Dátum: 2017. Január 13. - 11:53:41 »

Az akác már ki van próbálva, nehéz, nehezen megmunkálható, ahol vizet kap ott a szeget ki húzza, ha csavarozod a fejét letépi és természetesen nyílás marad utána.De nem akarom a kedvedet elvenni Ördög. Majd feltétlen írd meg,hogy sikerült!
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #905 Dátum: 2017. Január 13. - 11:58:37 »



Ez a nyiladozó vásárolt kaptár:






Én az eső, hátsó deszkát bele marom az oldalsóba és a kapcsokon kívül 3-4  facsavart belehajtok főleg oda ahol vetemedik, nincs vele gond és gyorsabb minta fecske farkazás..
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #906 Dátum: 2017. Január 13. - 15:55:52 »

.De nem akarom a kedvedet elvenni Ördög.

Ilyen könnyen nem is menne.  Ördög

A táblásításnál jól összeforgatva, fecskefarokkal és megfelelő anyagvastagsággal teszünk egy kísérletet.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #907 Dátum: 2017. Január 13. - 18:23:05 »

Kültérre nem szokták használni a hársat. Saját tapasztalatom nincs vele, de biztosan oka van.
Az igaz, hogy a keretléc is állandóan párás környezetben van, de az 4-5 évenként úgyis megy a tűzre, a kaptárnak azért ennél jóval többet kéne bírnia.

Emelem Nem nagyon ismerem a hárs tulajdonságait, de ha egy keretléc garnitúra 100 Ft körül mozog, akkor kaptárra vetítve soknak tűnik. Ebből indult az okfejtés.  Táncol
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #908 Dátum: 2017. Január 14. - 09:04:11 »

Rönk árak, csak nagyságrend és nettó:

Luc             15.000
Nyár            16.000
Hárs            22.000
Éger            25.000
Vörös fenyő  25.000
Akác           33.000
Bükk           45.000
Tölgy         110.000

Zoli, a keretléccel irtó sok a macera és sok a hulladék. Egyáltalán nem túlzott az a 100 Ft.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #909 Dátum: 2017. Január 14. - 18:51:05 »

Kaptárnak miért nem jó? Vállat von Piál Emelem
Kaptárnak nem jó! A változó nedvesség három év alatt megeszi.
Keretlécnek való,mert könnyű szögelni.Német területen keretlécnek még bükköt használnak. Én nemes nyárból és fenyőből készítettem. A fenyő szögelésénél vigyázni kell.
Az akác sem jó kaptárnak,mert vetemedik. Sokan készítettek kerítéslécet akácból. Néhány év múlva fantázia kerítésük lett.Minden darab máshogyan vetemedett.A deszka méret már ellenállóbb. Szőlőkaró és szőlőoszlop akácból a föld és a levegő találkozási helyén korhad el,mert ott változik a leggyakrabban a nedvességtartalom.Stéglábnak jó az akác,mert a víz alatt nem változásnak kitéve,a hullámzás miatt pedig a találkozási rész állandóan változik,így felül sem korhad.
A rönk árakat nem tudom,honnan szedtétek,de a leírt tölgy ár az az export rönk ára. A hazai rönk ára a fele az exporténak.
A nevem nem Vildhegger,hanem wildheger. Még a végén vieldhecker leszek,pedig repülni nem tudok!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #910 Dátum: 2017. Január 14. - 19:49:58 »


A rönk árakat nem tudom,honnan szedtétek,de a leírt tölgy ár az az export rönk ára. A hazai rönk ára a fele az exporténak.


A Zalaerdő 2016-os árlistája.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #911 Dátum: 2017. Január 14. - 20:27:16 »

Kaptárnak nem jó! A változó nedvesség három év alatt megeszi.

A nevem nem Vildhegger,hanem wildheger. Még a végén vieldhecker leszek,pedig repülni nem tudok!
Szóval, kaptárnak is jó! Kicsit jobban kell védeni mint a fenyőt, de 10 évet al hangon garantálok!A neveddel csak poénkodtam, nem teszem többet!!!!!!!!!!!(mivel anno el írtam az én nevem is vadasz és nem vadász) DE senkit nem éleztem, e miatt!!! Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #912 Dátum: 2017. Február 09. - 10:30:56 »

Hali!
ismeri ezt valaki?

https://www.diszkontdepo.com/straus-benzinmotoros-lancfuresz-52ccm-38le-1281?keyword=straus&utm_source=hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=170120_szerszamgepek

A Straus állítólag a barkácskategória legalja, igaz ez?
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #913 Dátum: 2017. Február 09. - 10:40:30 »


Szerintem a kínai hulladék kategória a többi hasonló nevű motyóval, (pl. fűkasza) együtt.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #914 Dátum: 2017. Február 09. - 13:11:28 »

21 ezer forintért már az sem kis fegyvertény, ha legalább a boltban egyszer, kipróbáláskor elindul.

Egy minőségi gép több mint tízszer ennyibe kerül. Tegyük hozzá, azok is napról napra gányabbak.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: