Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Barkács  (Megtekintve 186641 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #825 Dátum: 2015. Október 01. - 12:14:26 »

Köszi Balikám!  Piál Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #826 Dátum: 2015. December 29. - 14:10:07 »

Sziasztok,

Hátha valaki már próbálta... Mosolyog
Gérvágóhoz lehet kapni speciális, acélprofilok vágására kialakított, bevonatos lapkákkal szerelt tárcsát.
Érdekelne a hatékonysága, tartóssága, pontossága, illetve hatása a gépre.
Tavasszal lenne jó néhány vágásom zártszelvényen, melyeknek nagyon pontosnak kellene lenniük, de mégsem érem el azt a szintet, hogy érdemes legyen vásárolnom gyorsdarabolót, utána kerülgetni sem szeretném. Bérlet nem játszik, felénk nem elterjedt...

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #827 Dátum: 2015. December 29. - 15:16:42 »

Sziasztok,

Hátha valaki már próbálta... Mosolyog
Gérvágóhoz lehet kapni speciális, acélprofilok vágására kialakított, bevonatos lapkákkal szerelt tárcsát.
Érdekelne a hatékonysága, tartóssága, pontossága, illetve hatása a gépre.
Tavasszal lenne jó néhány vágásom zártszelvényen, melyeknek nagyon pontosnak kellene lenniük, de mégsem érem el azt a szintet, hogy érdemes legyen vásárolnom gyorsdarabolót, utána kerülgetni sem szeretném. Bérlet nem játszik, felénk nem elterjedt...

 Emelem S.Peti


Szia!
Ha a tárcsa fordulatszáma fához van alakítva lebeszéllek a vas vágásáról vele. Vannak fém daraboló tárcsás fűrészgépek, egészen kis fordulatszámmal, rettenetes nyomatékkal, emulziós hűtéssel. Gondolom a Te gérvágód nem ilyen?  Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #828 Dátum: 2015. December 29. - 21:19:06 »

Szia!
Ha a tárcsa fordulatszáma fához van alakítva lebeszéllek a vas vágásáról vele. Vannak fém daraboló tárcsás fűrészgépek, egészen kis fordulatszámmal, rettenetes nyomatékkal, emulziós hűtéssel. Gondolom a Te gérvágód nem ilyen?  Fejvakarás
 Emelem

Szia Sanyi,

Ahogy írtam is, speciális lapot gyártanak, száraz fémvágásra! Ezért a bevonatos keményfém fog, a nagy fogszám és persze a fordulatszámszabályzós gép...
Én láttam ilyet dolgozni élőben is, tökéletesen működött (sorjamentesen vágott, ellentétben a kisebb fordulatszámú abrazív vágókkal), de ott teljesen mindegy volt, meddig bírja a gép... Nekem kevésbé. Igazából nem is a működőképesség érdekel, mert az valós, hanem ahogy írtam is, a tapasztalatok a gép kapcsán, vagyis mennyire nyírja ki ill. mennyire lehet hosszú távon pontosan dolgozni vele, stb....

http://www.toolstoday.com/images/steel-saw-blades-header.jpg
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #829 Dátum: 2015. December 29. - 21:58:46 »

Szia Sanyi,

Ahogy írtam is, speciális lapot gyártanak, száraz fémvágásra! Ezért a bevonatos keményfém fog, a nagy fogszám és persze a fordulatszámszabályzós gép...
Én láttam ilyet dolgozni élőben is, tökéletesen működött (sorjamentesen vágott, ellentétben a kisebb fordulatszámú abrazív vágókkal), de ott teljesen mindegy volt, meddig bírja a gép... Nekem kevésbé. Igazából nem is a működőképesség érdekel, mert az valós, hanem ahogy írtam is, a tapasztalatok a gép kapcsán, vagyis mennyire nyírja ki ill. mennyire lehet hosszú távon pontosan dolgozni vele, stb....

http://www.toolstoday.com/images/steel-saw-blades-header.jpg

Nem hiszem. Attól még lehet igaz. Régen gyártottam fémvágó szalagfűrészgépet, saját célra, nem is egyet, más cégnél láttam/dolgoztam fémvágó körfűrészgéppel, valami fogalmam van az acél vágásáról. nyílván van még mit tanulnom. Ha megveszed, szerintem ne tedd, kérlek számolj be tapasztalataidról! Az nekem olcsóbb!  Kacsint
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #830 Dátum: 2015. December 29. - 22:41:46 »

A Hilti SCB fűrészkorongjai kifejezetten fémre vannak.
Az nem jó opció?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #831 Dátum: 2015. December 30. - 09:48:19 »

Nem hiszem. Attól még lehet igaz. Régen gyártottam fémvágó szalagfűrészgépet, saját célra, nem is egyet, más cégnél láttam/dolgoztam fémvágó körfűrészgéppel, valami fogalmam van az acél vágásáról. nyílván van még mit tanulnom. Ha megveszed, szerintem ne tedd, kérlek számolj be tapasztalataidról! Az nekem olcsóbb!  Kacsint

"Nem hiszem"
"valami fogalmam van az acél vágásáról"

Nyilván hazudtam, és nekem nyilván nincs.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #832 Dátum: 2015. December 30. - 09:53:30 »

A Hilti SCB fűrészkorongjai kifejezetten fémre vannak.
Az nem jó opció?

Igen, ilyesmire gondoltam. A különböző gyártóknak vannak egyaránt száraz és vizes vágásra is korongjai, ahogy nézegettem.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #833 Dátum: 2015. December 30. - 11:26:24 »

"Nem hiszem"
"valami fogalmam van az acél vágásáról"

Nyilván hazudtam, és nekem nyilván nincs.

 Emelem S.Peti

Hol írtam azt, hogy "hazudsz"???   Fejvakarás
Azt írtam, nem hiszem, hogy működik ez a dolog, de attól még lehet. Ezen sértődtél meg?
Sok olyan terméket láttam, amit "eladás"-ra gyártottak, nem "használat"-ra, szerintem ez is olyan! De ha működik, én megint tanulok valamit! Ezt is leírtam már.
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #834 Dátum: 2015. December 30. - 11:32:25 »

Hol írtam azt, hogy "hazudsz"???   Fejvakarás
Azt írtam, nem hiszem, hogy működik ez a dolog, de attól még lehet. Ezen sértődtél meg?
Sok olyan terméket láttam, amit "eladás"-ra gyártottak, nem "használat"-ra, szerintem ez is olyan! De ha működik, én megint tanulok valamit! Ezt is leírtam már.
 Emelem

"Én láttam ilyet dolgozni élőben is, tökéletesen működött"
->
"Nem hiszem"

 Vállat von
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #835 Dátum: 2015. December 30. - 11:42:25 »

"Én láttam ilyet dolgozni élőben is, tökéletesen működött"
->
"Nem hiszem"

 Vállat von

Akkor nincs más kiút, egy sötét, viharos éjszakán a keresztútnál muszáj lesz össze-pofozkodnunk! Nagyobb baj, hogy a fájós lábaimmal nem tudok elszaladni, tehát halálig fog tartani a küzdelem!  vita   Ördög

ui: ha láttad, hogy jó és működik, miért kérsz tanácsot? Fenntartom, hogy nem jó a technika, megöli a gépet-lapot.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #836 Dátum: 2015. December 30. - 11:51:54 »

Akkor nincs más kiút, egy sötét, viharos éjszakán a keresztútnál muszáj lesz össze-pofozkodnunk! Nagyobb baj, hogy a fájós lábaimmal nem tudok elszaladni, tehát halálig fog tartani a küzdelem!  vita   Ördög

ui: ha láttad, hogy jó és működik, miért kérsz tanácsot? Fenntartom, hogy nem jó a technika, megöli a gépet-lapot.

Sanyi, Te nem olvasod el a hozzászólásom, mielőtt reagálsz rá!
Írtam, hogy tökéletesen, sorjamentesen vág, de az nyilván csak hosszútávú tapasztalat alapján mutatkozik meg, hosszú távon pontos marad-e (lapdeformáció, stb.) és a gépet megöli-e (nagy cégnél láttam ahol nem tétel a gépcsere, nálam igen). Az abrazív vágásos megoldással működött a gérvágó, de a vékony vágótárcsa ami szépen vágna deformálódott így pontatlan lett az eredmény, a vastag vágókorong pedig rettentő rondán vágott... Emellett a millió apró szikra mindent összeégetett a gépen Szomorú

"ha láttad, hogy jó és működik, miért kérsz tanácsot" -> (ez egy szemtelen kérdés, de ha nincs vele tapasztalatod, miért adsz tanácsot? Úgy kezdtem a kérdést: "hátha valaki már próbálta")

Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #837 Dátum: 2015. December 30. - 11:57:58 »

Kedves Marksman!
Megfogadom a tanácsod!
Cserébe én is adok egyet: Egy kis humorérzék sok nehézségen átsegít az életben. Többet ér három sértődésnél. Ne vedd annyira komolyan magad.  Kacsint
Ez már nem is egy tanács, jujujj!  Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #838 Dátum: 2015. December 30. - 12:00:37 »

Kedves Marksman!
Megfogadom a tanácsod!
Cserébe én is adok egyet: Egy kis humorérzék sok nehézségen átsegít az életben. Többet ér három sértődésnél. Ne vedd annyira komolyan magad.  Kacsint
Ez már nem is egy tanács, jujujj!  Fejvakarás
 Emelem

Sanyi, van, ami sosem változik... Kacsint

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #839 Dátum: 2015. December 30. - 13:01:48 »

Sziasztok,

Hátha valaki már próbálta... Mosolyog
Gérvágóhoz lehet kapni speciális, acélprofilok vágására kialakított, bevonatos lapkákkal szerelt tárcsát.
Érdekelne a hatékonysága, tartóssága, pontossága, illetve hatása a gépre.
Tavasszal lenne jó néhány vágásom zártszelvényen, melyeknek nagyon pontosnak kellene lenniük, de mégsem érem el azt a szintet, hogy érdemes legyen vásárolnom gyorsdarabolót, utána kerülgetni sem szeretném. Bérlet nem játszik, felénk nem elterjedt...

 Emelem S.Peti


Vagy hat éve vettem egy gépet, ilyen száraz, gyors daraboló tárcsával, a TMK műhelyünknek. Persze előtte kipróbáltam, egy hétig nálunk volt használatra, mielőtt kifizettük.

Szerintem nagyon jó, a 20x70-es lapos acélt 10-12 másodperc alatt átvágja.
Ha jól emlékszem 100 mm a legnagyobb átvágó képessége, mindenesetre a 80x80x5-ös zártszelvényt, (amiből a legtöbb polcunk van), viszi mint kés a vajat.

Aztán vitte a többi részleg is, le is égették hamar a motorját. A javítás után csak a külön engedélyemmel használhatta más, a TMK-n kívül.

Szerintem a tárcsa használható más gépre is, azért az ajánlott kerületi sebességet érdemes megnézni, hogy megfelelő párosítás lesz-e!

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: