Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 158754 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #570 Dátum: 2022. Május 07. - 13:00:34 »

A Mausernek, mint gyárnak nem sok köze van a Voere-hez, csak annyi, hogy utóbbi szintén mauser rendszerű forgó-tolózáras reteszelésű.
Csak annyi, hogy a német gyárat megvette a Mauser és a Titan II-t gyártotta még egy darabig M225 néven. Miután rájöttek hogy minőségben és árban konkurense a saját típusaiknak, megszüntették a gyártását.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #571 Dátum: 2022. Május 07. - 13:46:36 »

Csak annyi, hogy a német gyárat megvette a Mauser és a Titan II-t gyártotta még egy darabig M225 néven. Miután rájöttek hogy minőségben és árban konkurense a saját típusaiknak, megszüntették a gyártását.

Ebben a fene nagy globalista világban nehéz eligazodni a márkanevek és a mögöttük álló valós tulajdonosi kör dzsungelében, figyelembe véve az átfedéseket is, de jobban megnézve olyan az egész, mint egy piramis: a csúcson néhány befektetői kör van csak.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #572 Dátum: 2022. Június 16. - 11:22:48 »

Sziasztok!
Használja valaki közületek az RWS 7x64 ID Classic 10.5 g-os lövedékkel töltött töltényét? Gyakorlati tapasztalatok érdekelnének ezzel a tölténnyel kapcsolatban. Lőhatás, átütés, kimeneti nyílás nagysága, vérnyom, menekülési távolság. A mostani viszonylagos töltény hiányban ebből tudtam pár dobozzal venni még a "régi" áron. Alig valamivel gyengébb a kiváló ID Classic 11.5 g-osnál, nyújtottabb röppályával.
 Emelem
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #573 Dátum: 2022. Július 22. - 18:49:30 »

Tisztelt Urak!
A 7x64 Geco TM 10.7g-os töltényből vettem egy dobozzal a cső bejáratásához. A kaliberhez képest viszonylag nagy detonáció hallatszik, és világos nappal is jól látható torkolattűz van, nyílt irányzékos lövésnél. Mindez, 61 cm-es csőből. Ebből arra gondolok, hogy ez a Geco töltény lehet, hogy túltöltött. Ezt a Geco TM töltényt használóktól kérdezem elsősorban, hogy mi a véleményetek erről a töltényről és tapasztaltátok-e a leírtakat?
Üdvözlettel: Snipe
 Emelem
Naplózva
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #574 Dátum: 2022. Július 22. - 22:06:19 »

Tisztelt Urak!
A 7x64 Geco TM 10.7g-os töltényből vettem egy dobozzal a cső bejáratásához. A kaliberhez képest viszonylag nagy detonáció hallatszik, és világos nappal is jól látható torkolattűz van, nyílt irányzékos lövésnél. Mindez, 61 cm-es csőből. Ebből arra gondolok, hogy ez a Geco töltény lehet, hogy túltöltött. Ezt a Geco TM töltényt használóktól kérdezem elsősorban, hogy mi a véleményetek erről a töltényről és tapasztaltátok-e a leírtakat?
Üdvözlettel: Snipe
 Emelem

Szia!
Nem egészen ide tartozik, mivel 30-06 és Geco Plus, de fegyver belövésnél többféle gyártó közül a Geco “ütött” a legnagyobbat. Pedig minden lőszer grain-re és grammra megegyezett. Hozzáteszem a Geco-é volt a tablazat alapján a legnagyobb kezdő sebesség, tehát lehet, hogy a felső határ közelébe van töltve.
Ettől még a lőkép pl ezzel lett a legjobb.
Üdv, Zsolt
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #575 Dátum: 2022. Július 23. - 00:42:30 »

Szia!
Nem egészen ide tartozik, mivel 30-06 és Geco Plus, de fegyver belövésnél többféle gyártó közül a Geco “ütött” a legnagyobbat. Pedig minden lőszer grain-re és grammra megegyezett. Hozzáteszem a Geco-é volt a tablazat alapján a legnagyobb kezdő sebesség, tehát lehet, hogy a felső határ közelébe van töltve.
Ettől még a lőkép pl ezzel lett a legjobb.
Üdv, Zsolt

Szia! A hátrarúgást nem is mondtam, de nagyobb volt, mint a .30-06-os puskámé. Igaz, hogy könnyebb a puska most még távcső nélkül, de jól emlékszem a .30-06-os puskám rúgására távcső nélkül, ami kisebb. A hanghatás is erősebb volt, plusz a torkolat tűz volt erős. Ezekből gondoltam, hogy túl lehet töltve ez a Geco töltény, amit a .30-06 Geco Plus tölténynél is tapasztaltál. Köszönöm a válaszodat.
Üdv. S.   Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #576 Dátum: 2022. Július 23. - 12:15:19 »

Tisztelt Urak!
A 7x64 Geco TM 10.7g-os töltényből vettem egy dobozzal a cső bejáratásához. A kaliberhez képest viszonylag nagy detonáció hallatszik, és világos nappal is jól látható torkolattűz van, nyílt irányzékos lövésnél. Mindez, 61 cm-es csőből. Ebből arra gondolok, hogy ez a Geco töltény lehet, hogy túltöltött. Ezt a Geco TM töltényt használóktól kérdezem elsősorban, hogy mi a véleményetek erről a töltényről és tapasztaltátok-e a leírtakat?
Üdvözlettel: Snipe
 Emelem
Nagy megelégedéssel használtam a 7x64-es GECO TM-et egy öreg Mauserből, szépen dolgozott, még a vadőr is megjegyezte, milyen szépen ad vért. Aztán túl sok időt töltöttem Zolimesterrel és lett kettő 9,3x62-esem Mosolyog
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #577 Dátum: 2022. Július 23. - 21:00:46 »

Szia! A hátrarúgást nem is mondtam, de nagyobb volt, mint a .30-06-os puskámé. Igaz, hogy könnyebb a puska most még távcső nélkül, de jól emlékszem a .30-06-os puskám rúgására távcső nélkül, ami kisebb. A hanghatás is erősebb volt, plusz a torkolat tűz volt erős. Ezekből gondoltam, hogy túl lehet töltve ez a Geco töltény, amit a .30-06 Geco Plus tölténynél is tapasztaltál. Köszönöm a válaszodat.
Üdv. S.   Emelem
Az is befojásolhatja a túltöltöttség érzetet hogy a gyárban esetleg kicsit extrémebb por volt és azzal töltöttek ami 20-25 fok környékén szépen muzsikál.A napokban ugye a hőmérséklet a duplája ha ehhez még az is hozzájön hogy esetleg még a napon is volt a lőszer akkor semmin nem kell csodálkozni.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #578 Dátum: 2022. Július 23. - 22:23:57 »

Nagy megelégedéssel használtam a 7x64-es GECO TM-et egy öreg Mauserből, szépen dolgozott, még a vadőr is megjegyezte, milyen szépen ad vért. Aztán túl sok időt töltöttem Zolimesterrel és lett kettő 9,3x62-esem Mosolyog

És nem zavar a torkolattűz?
 Röhög
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #579 Dátum: 2022. Július 24. - 06:10:58 »

Tisztelt Urak!
A 7x64 Geco TM 10.7g-os töltényből vettem egy dobozzal a cső bejáratásához. A kaliberhez képest viszonylag nagy detonáció hallatszik, és világos nappal is jól látható torkolattűz van.
A nagy detonáció vadkárban egyenesen előnyös, viszont érett gabonában ne lőj térdelve, mert perzselt disznót viszel haza vadászat végeztével!  Vigyorog
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #580 Dátum: 2022. Július 24. - 10:42:24 »

Az is befojásolhatja a túltöltöttség érzetet hogy a gyárban esetleg kicsit extrémebb por volt és azzal töltöttek ami 20-25 fok környékén szépen muzsikál.A napokban ugye a hőmérséklet a duplája ha ehhez még az is hozzájön hogy esetleg még a napon is volt a lőszer akkor semmin nem kell csodálkozni.

Napon éppen nem volt a töltény, de kissé magnumosra lehet töltve. Ehhez hozzájött még nagy hőség is.
 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #581 Dátum: 2022. Július 26. - 11:38:45 »

És nem zavar a torkolattűz?
 Röhög
De, rondán bevillan a hőkamerába....

Komolyra fordítva, sose zavart, pedig pont ezzel a 7x64-el még vadásztam lesről éjszaka. Egy disznó se a villanástól szaladt el, bár lehet volt olyan, ami attól kapott szívrohamot.
Mostanában hajnalban vadászok inkább, így ez a kérdés fel sem merül.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #582 Dátum: 2023. November 04. - 17:20:35 »

Üdv!
Van valakinek tapasztalata a 7x64 kaliberű Norma Bondstrike Extreme 10.7g/165gr lövedékkel töltött töltényével? Nagyon ígéretes tölténynek látszik, majdnem magnum teljesítménnyel. Nagy távolságra is alkalmasnak tervezett, kötött lövedékkel.
https://www.norma-ammunition.com/en-gb/products/dedicated-hunting/centerfire-rifle/norma-bondstrike/norma-bondstrike-extreme-7x64-165gr---20171532
 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #583 Dátum: 2023. November 04. - 22:28:53 »

Üdv!
Van valakinek tapasztalata a 7x64 kaliberű Norma Bondstrike Extreme 10.7g/165gr lövedékkel töltött töltényével? Nagyon ígéretes tölténynek látszik, majdnem magnum teljesítménnyel. Nagy távolságra is alkalmasnak tervezett, kötött lövedékkel.
https://www.norma-ammunition.com/en-gb/products/dedicated-hunting/centerfire-rifle/norma-bondstrike/norma-bondstrike-extreme-7x64-165gr---20171532
 Emelem

Gyanítom, hogy ezzel is csak el kell azért találni a vadat a vitális területen...Kacsint
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #584 Dátum: 2023. November 08. - 15:07:57 »

Üdv!
Van valakinek tapasztalata a 7x64 kaliberű Norma Bondstrike Extreme 10.7g/165gr lövedékkel töltött töltényével? Nagyon ígéretes tölténynek látszik, majdnem magnum teljesítménnyel. Nagy távolságra is alkalmasnak tervezett, kötött lövedékkel.
https://www.norma-ammunition.com/en-gb/products/dedicated-hunting/centerfire-rifle/norma-bondstrike/norma-bondstrike-extreme-7x64-165gr---20171532
 Emelem

308-ban, 30-06-ban dícsérik. Nekem még nincs tapasztalatom vele. Pontosnak pontos. Ára borsos. Slágergyanús termék, mint annak idején az ORYX volt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: