Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 7X64  (Megtekintve 157539 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #510 Dátum: 2017. Február 07. - 19:45:24 »

Nem! Semmilyen kötődésem nincs hozzá!  Nekem egy 7,62 x 54 r fegyverem van ami valóban egy forintot sem ér, de nem azért mert maga a fegyver sz@r. Ezt  a kalibert (7,62) a hadi lőszer, a csappantyú tette tönkre. A 7x64 kaliberekhez mindég lehetett kapni normális lőszert, maga a fegyver pedig megbízható. Ugyan árulja már el nekem valamelyiktek, mennyivel jobb pl. egy ZKK 600 -as a maga 4x40 Zeiss távcsövével amelyeket ma sem igen lehet kapni 100-120 000 forint alatt.  Soha nem értettem meg, hogyan mondtok véleményt egy kép alapján, anélkül, hogy egyáltalán kézbe vennétek egy fegyvert. Igen, vannak mindég divat, felkapott kaliberek, márkák, de azt hiszem, ez a kaliber azért soha nem tartozott a rosszak közé!  De tőlem valóban mindenki azt vesz amit akar, és amire pénze van. 

Attila!
A Mosin-Nagant újkori történelmünk leggyengébb hadi puska konstrukciója, műszaki tartalom és anyagminőség terén is! Ezek (sajnos) tények. Gyártásuk után 50-60-100 évvel ezen a puskák "értéke" nullával egyenlő!
Mondom ezt Mosin-Nagant tulajdonosként, igaz az enyém ennél ezerszer különb, mégis 20 eFt-ért jutottam hozzá.
De ezt Te is nagyon jól tudod!
 Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #511 Dátum: 2017. Február 07. - 19:54:32 »

Attila!
A Mosin-Nagant újkori történelmünk leggyengébb hadi puska konstrukciója, műszaki tartalom és anyagminőség terén is! Ezek (sajnos) tények. Gyártásuk után 50-60-100 évvel ezen a puskák "értéke" nullával egyenlő!
Mondom ezt Mosin-Nagant tulajdonosként, igaz az enyém ennél ezerszer különb, mégis 20 eFt-ért jutottam hozzá.
De ezt Te is nagyon jól tudod!
 Emelem

 Igen  Emelem

Nekem volt három, meg két ZKK-m is. Szerintem nem összehasonlíthatóak.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #512 Dátum: 2017. Február 07. - 22:10:58 »

Ma láttam egy igazi Moszkvicsot - tényleg!! - nagyon jó állapotban volt, meg is bámultam rendesen, pedig már régen nem szoktam autókat megbámulni. El sem hittem, hogy van működőképes, krómos, látható rozsda nélküli példány, a sofjőr jóleső mosollyal nyugtázta csodálatomat és érdeklődésemet....
De, ha ezzel kellene a családi nyaralásra menni, mondjuk Dalmáciába, hát jó nagy sz@rban lennék...

Ennek analógiájára, ha lenne egy apámtól örökölt Nagant puskám, sohasem adnám el, még kenyérre, vagy orvosra sem (mondom ezt jóllakottan..), de ha valaki elad egy vadásziasított Nagantot, annak oka van... legfőképpen, hogy nincs kötődés, és valószínűleg mint vadászati eszköz, nem sokat ér.

Az első vadászati katalógus amit láttam, 1970-ből való, abban azt hiszem ezt a puskát 2900 békebeli jó magyar forintért árulták, annyit adnék érte ma is, már csak a nosztalgia miatt is. Csak 7,62-esben volt......
11 900 forint volt a Mannlicher Schönauer, 5000 alatt volt a ZKK 600, és egy 9,3-as német golyós patron valami 8-9 forint volt, a görög 2,90.
A legdrágább fegyver a német drilling és a vegyescsövű puskák, meg a M.Sch. volt, mind valamivel 10 000 forint felett.
Egy pár éve még megtaláltam az agyoncelluxozott kiadványt, megindította a fantáziámat rendesen......
Egy szó, mint száz, ha valaki jót akar, ilyen puskát nem vesz, vagy nem ajánl másnak sem, az eltelt 47 év alatt volt idő, hogy bizonyítson..... több vele a baj, mint az öröm.
Persze, ha van, és jó, akkor meg rendes ember nem adja el, már csak a becsület miatt sem. Mégiscsak - az esetleges családi kötődésen túl - egy hosszú korszak ikonikus jelképe....
 Emelem
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #513 Dátum: 2017. Február 08. - 09:00:34 »

Sziasztok!
 Egy időben mocorgott bennem egy magyar vadász felszerelés összeállítása (FÉG GV + MOM 6x42), de a MOM-ot (ami jelenleg a polcon foglalja a helyet) felszerelni erre elég drágának tűnt.
Amúgy a kalibert jónak tartom, pár évig használtam megelégedéssel (egy ZKK-600, ez jelenleg a tartalék puska).
Ez a fegyver (FÉG gv2, 7x64) a kétbillenytyűs gyorsítójával,a vadászias tusával és a 6x42 es 1A Zeissel szerintem most is megfelelő vadászatra.

A Zielsechs sem képvisel értéket?  (Pár éve ki lett tisztíttatva Győrött.)

Szóval ha ott tartunk, hogy megveszi... akkor Ő mint Román-állampolgár és -vadász, hogyan jár el és legfőképpen én hogyan járok el a fegyver adás-vétele során?

Üdv: KÁ
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #514 Dátum: 2017. Február 08. - 09:54:58 »

Sziasztok!
 Egy időben mocorgott bennem egy magyar vadász felszerelés összeállítása (FÉG GV + MOM 6x42), de a MOM-ot (ami jelenleg a polcon foglalja a helyet) felszerelni erre elég drágának tűnt.
Amúgy a kalibert jónak tartom, pár évig használtam megelégedéssel (egy ZKK-600, ez jelenleg a tartalék puska).
Ez a fegyver (FÉG gv2, 7x64) a kétbillenytyűs gyorsítójával,a vadászias tusával és a 6x42 es 1A Zeissel szerintem most is megfelelő vadászatra.

A Zielsechs sem képvisel értéket?  (Pár éve ki lett tisztíttatva Győrött.)

Szóval ha ott tartunk, hogy megveszi... akkor Ő mint Román-állampolgár és -vadász, hogyan jár el és legfőképpen én hogyan járok el a fegyver adás-vétele során?

Üdv: KÁ


Ez egy jó kérdés. De hálistennek soha nem voltam még román állampolgár. Remélem nem is leszek. Ördög


Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #515 Dátum: 2017. Február 08. - 10:01:43 »

Sziasztok!
 Egy időben mocorgott bennem egy magyar vadász felszerelés összeállítása (FÉG GV + MOM 6x42), de a MOM-ot (ami jelenleg a polcon foglalja a helyet) felszerelni erre elég drágának tűnt.
Amúgy a kalibert jónak tartom, pár évig használtam megelégedéssel (egy ZKK-600, ez jelenleg a tartalék puska).
Ez a fegyver (FÉG gv2, 7x64) a kétbillenytyűs gyorsítójával,a vadászias tusával és a 6x42 es 1A Zeissel szerintem most is megfelelő vadászatra.

A Zielsechs sem képvisel értéket?  (Pár éve ki lett tisztíttatva Győrött.)

Szóval ha ott tartunk, hogy megveszi... akkor Ő mint Román-állampolgár és -vadász, hogyan jár el és legfőképpen én hogyan járok el a fegyver adás-vétele során?

Üdv: KÁ

Gondolom én...a behozatalokból következtetve:
El kellene menni a fegyverügyeshez. Neki minden bizonnyal ki kell állítania egy EU-s formanyomtatványt, egy export engedélyt. Hogy ehhez neki mire van szüksége, azt majd megmondja. A németeknek ki kell küldeni a magyar behozatali engedélyt, az alapján intézik az export papírokat. Feltételezve az EU jogharmonizációt lehet neki is kell majd egy ilyen papír a román hatóságoktól, hogy Gipsz Jakab, xy fegyver behozatalára engedéllyel rendelkezik.
Naplózva
Gabszika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #516 Dátum: 2017. Február 09. - 09:14:35 »

Sziasztok!

7x64 Steyr Mannlicherembe keresem a legideálisabb lőszert.
Jelenleg Norma Oryx 11.0g lőszert használok.

Olvastam utána, hogy akkor van a legnagyobb stop hatás, ha becsapódáskor a lőszer sebessége minél nagyobb.

Kinek mi a tapasztalata a használt lőszerekkel?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #517 Dátum: 2017. Február 09. - 09:21:15 »

Sziasztok!

7x64 Steyr Mannlicherembe keresem a legideálisabb lőszert.
Jelenleg Norma Oryx 11.0g lőszert használok.

Olvastam utána, hogy akkor van a legnagyobb stop hatás, ha becsapódáskor a lőszer sebessége minél nagyobb.

Kinek mi a tapasztalata a használt lőszerekkel?

Én nem használok használt lőszert, Neked sem ajánlom.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #518 Dátum: 2017. Február 09. - 09:30:56 »

Sziasztok!

7x64 Steyr Mannlicherembe keresem a legideálisabb lőszert.
Jelenleg Norma Oryx 11.0g lőszert használok.

Olvastam utána, hogy akkor van a legnagyobb stop hatás, ha becsapódáskor a lőszer sebessége minél nagyobb.

Kinek mi a tapasztalata a használt lőszerekkel?

Nálunk kevés az az alkalom amikor nagy stop hatásra van szükség. Ha meg vagy elégedve az Oryx-al használd tovább.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #519 Dátum: 2017. Február 09. - 09:32:08 »

De vicces kedvedben vagy Sanooo  Ördög
Vég nélküli reszelés szagot érzek a levegőben... :Mosolyog :Mosolyog Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #520 Dátum: 2017. Február 09. - 09:42:12 »

Sziasztok!

7x64 Steyr Mannlicherembe keresem a legideálisabb lőszert. Jelenleg Norma Oryx 11.0g lőszert használok. Olvastam utána, hogy akkor van a legnagyobb stop hatás, ha becsapódáskor a lőszer sebessége minél nagyobb.  Kinek mi a tapasztalata a használt lőszerekkel?

Dícséretes, hogy utánaolvasol, de azért bátran olvass csak tovább, soha ne állj meg az első mondat végén. A stophatás a sebességen kívül még egy rahedli egyéb tényezőtől is függ, de ahogy Ruger is írta, a klasszikus értelemben vett stophatás inkább veszélyes vad esetében szokták emlegetni (bár gondolm mindjárt bekiabál valaki, hogy "És a sebzett disznó???!!!"), de itthon ez a fajta stophatás viszonylag felesleges elvárás. A kaliberek ill magok képességeiről meg annyit találhatsz itt visszaolvasva, hogy talán bele is fogsz unni.  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #521 Dátum: 2017. Február 09. - 11:23:39 »

Sziasztok!

7x64 Steyr Mannlicherembe keresem a legideálisabb lőszert.
Jelenleg Norma Oryx 11.0g lőszert használok.

Olvastam utána, hogy akkor van a legnagyobb stop hatás, ha becsapódáskor a lőszer sebessége minél nagyobb.

Kinek mi a tapasztalata a használt lőszerekkel?

Én használtam oryxot 7x64 ben . Nem volt jó . 9,3 ban meg még annyira sem volt jó . Szerintem azt mint a neve is sugallja afrikai vadakra való.
Az biztos hogy mivel kemény szerkezetű lövedék kell a relatíve nagyobb sebesség hogy normálisan gombásodjon . Csakhogy honnét tudod hogy nem 150 méterről lősz rá a vadra akkor pedig már nincs nagy sebesség még a 7X64 es lövedékének sem.  Régi emlékem hogy egyszer az ijedtében mellettem a búzában elrohanó disznót ijedtemben  Ördög  véletlenül pont szíven lőttem. Ritkán van annyi vér a rálövés helyén és a menekülési útvonalon. Ez éppen 7x64-es Oryxal történt de a doboz többi lőszerével nem volt jó tapasztalatom így nem is vásároltam többet. Normál kaliberhez én az egyszerű és olcsó (bb) soft point lövedékeket javaslom . Jó az és fogós mint a "ződfesték".  Emelem
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #522 Dátum: 2017. Február 16. - 10:55:45 »

Nem igazán meri a saját lőkészségét mérlegre tenni az a vadász, aki a lőszerben keresi a hibát. Szerintem...  Emelem
Nem saját élmény... Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #523 Dátum: 2017. Február 16. - 12:43:17 »

Nekem 7x65R-ben és 7x64ben is nagyon bejött az Oryx!
Egy rossz szót nem tudok róla mondani!
Stefi,9,3x62ben is használtam a 21 grammos változatát,na ott már jobb a PPDC!
De 7mm-ben szerintem nem nagyon van ennél jobb lőszer...
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #524 Dátum: 2017. Február 16. - 12:49:44 »


Olvastam utána, hogy akkor van a legnagyobb stop hatás, ha becsapódáskor a lőszer sebessége minél nagyobb.



Mondd ezt a 9,3x62- nek!!!  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: