Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472291 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #810 Dátum: 2010. Július 06. - 19:49:43 »

Nem vitatkozok veled, mivel nálad van a lámpa, te látod mi van benne. Ezekszerint ha 500 lumennel világít, nem xenon van benne, hanem led, és szerintem 100m-ig boven elég. Milyen led van benne? Én az európai weboldalukat néztem: http://www.ledwave.eu/flashlights/xenon-technology/z-10-targeter3/  itt nem írtak 500 lumenrol, te is láthatod. Legalább a saját weboldalukat rendesen frisíthetnék.
    A heliátor az kulso akkus, te azt mondtad ilyen nem kell. Egy heliator lepipálására jól átkellene gondolni milyen ledes tuningot hozzak ossze, mivel a tudomásom szerint ez még senkinek sem sikerult, vagy igen? Mert akkor ide vele, hagy tanuljunk egy kicsit. Szerintem egy fókuszolható led, esetleg SST-50-es, vagy   SST-90-es jó mély, és szuk foncsorral képes lenne rá, de ha beépített li-ion akut akarok használni, ez már probléma. Ha Ni-MH-t, akkor meg nehéz, ráadásul nem szeretem oket.No nem fogok spekulálni, majd utánanézek a dolognak. Heliátorral milyen messzirol lovod a rókát?   
Szia
Heliátorral nem lövöm,mert nincs ilyen lámpám.
Nappal tarlón 200-250 méterről legtöbbször elérem,persze nem mindig találom el jól,és az is előfordul természetesen,hogy elhibázom,de 10-ből 7-szer ottmarad átlag.
Megnéztem ismét,és ez van ráírva a targeter III-ra
500 lumens xenon.
Megpróbáltam befényképezni,de képtelenség,mert egy vékony piros színű matricára van aranyszínű betükkel nyomtatva,és nem tudom látható módon leközölni.
www.tactical.hu oldalon 350 lumenes/ itt sem írnak 500 lumenesről/ LI-ION akkus van xenon 3A fényforrással,1.5 órát ígérnek egy töltéssel.
Azt igérik,hogy tökéletesen koncentrált fókusszal rendelkezik,és 200 méteren túli hatótávval,hát.....túlzás....szerintem,mer az 500 lumenesem sem tudja ezt,persze ha tényleg 500 lumenes ugye,mert a matricát arra bököm rá,amire akarom,és azt írok rá,amit szeretnék,na nem akarok senkit gyanusítani,de hát a mai világban...
Létezik viszont egy olyan lámpa,amelyre az van írva,hogy ThruNite Catapult,és SST-50 led van benne,és 900 lument tud,és hatalmas mély kiváló minőségű reflektorral kínálják,és a kedvenced a 18650-es bateri hajtja /1 db./,és "csak" 110 euro.
Nincs érdekemben felmagasztalni a ledwave lámpámat,pláne,hogy annyira nem is szeretem,de tényleg 42 percet világít egy töltettel,lemértem,nem katalógusadat,viszont iszonyú forró volt a végére.
A fénye mindvégig szinte azonos volt,az akku lemerülésekor max.-ról egyszer csak kihunyt a fénye,és nem támadt fel többet.
THRUNITE SST-50 900 lumen ????


Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #811 Dátum: 2010. Július 07. - 08:16:16 »

Szia,
hát most már komolyan nem értem, konkrétan errol a lámpáról van szó?  http://www.tactical.hu/tactical/shop.php?op=look&gr=CAT081007191119&id=PROD081229154842   mert itt 350 lumen van írva,  tokéletesen koncentrált fókusz, és tobb mint 200m-es hatótáv, te meg egész mást tapasztaltál. De inkább ne foglalkozzunk ezzel a lámpával it már semmit nem változtatuk, inkább lépjunk tovább. Az átverésre sokszor akkor jovunk rá, amikor a lámpát megvettuk, és kipróbáltuk.
Bocs, nem soká folytatom, el kell intéznem valamit.   
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #812 Dátum: 2010. Július 07. - 08:34:51 »

Szia,
hát most már komolyan nem értem, konkrétan errol a lámpáról van szó?  http://www.tactical.hu/tactical/shop.php?op=look&gr=CAT081007191119&id=PROD081229154842   mert itt 350 lumen van írva,  tokéletesen koncentrált fókusz, és tobb mint 200m-es hatótáv, te meg egész mást tapasztaltál. De inkább ne foglalkozzunk ezzel a lámpával it már semmit nem változtatuk, inkább lépjunk tovább. Az átverésre sokszor akkor jovunk rá, amikor a lámpát megvettuk, és kipróbáltuk.
Bocs, nem soká folytatom, el kell intéznem valamit.   

Igy van,szóróra jó,ne ragozzuk,mert nincs értelme,ez ilyen.
ThruNite sst-50 900 lumen?
www.taktikailampa.hu
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #813 Dátum: 2010. Július 07. - 10:16:07 »

Sziasztok!
Az általatok leírt lámpák némelyikét volt szerencsém kézbe venni. Egyrészt a Fehován, másrészt Taser csinált egy lámpa tesztet a munkahelye számára, amelynél jelen lehettem. A teszt helyszíne sötét erdei út volt, párás levegő, semmi háttérfény, derékig érő fű, ami jól megtöri a lámpafényt, és elvakít, ha a céltárgy sötét.
Tesztelt lámpák: Olight M20 . M 21 Warrior, M30, Thru Nite  Catapult

Ilyenkor az sem baj, ha kiderül, hogy esetleg egy lámpa nem tud 200 métert. Ha kiderül, hogy távcsővel biztonságosan 100, de-max 150 méterig használható, akkor már nyert ügyed van, mert pontosan ismered a lámpád paramétereit, és ezért megfelelően fogod használni. Megdöbbentő volt, hogy nagyobb távolságon (100-150 m) egy fekete alak világosnak látszik és az árnyéka a sötét. Ez annyira bezavarhat, hogy az árnyékra fogsz lőni. Sok sebzésnek ez a magyarázata.

Nekem az a véleményem, hogy minél sötétebb van, annál közelebbről kell vadászni. Tehát kockázatos távolsági lövéseket nem muszáj bevállalni.

Az alábbi gondolatok nem csak lámpákra vonatkoznak.

Az árucikkek reklámja hazánkban általában túlzó. Ha a vásárló csak pozitív reklámot olvas, elhiszi, és azt fogja várni a terméktől, amit a reklám ígér. Persze a valóságban más lesz, és az eredmény: elégedetlen vásárló, aki majd elmeséli mindenkinek, hogy az áru sz...r, és a kereskedő átvágta. A magyar kereskedők nagy hibája, hogy áruikról csak jót lehet mondani, korlátokról, gyenge pontokról nem szabad beszélni, pedig ezzel elvesztik a hitelességet.

Ha a vásárló tudja, hogy a megvásárolt áru mit tud, mik a korlátai, gyenge pontjai (pl milyen körülmények között ne használja) akkor célnak megfelelően fogja használni és elégedett lesz.
Az elégedett vásárló a sikeres üzlet kulcsa!!!! Ehhez a reklámnak hitelesnek kell lennie, vagyis az áru gyenge pontjait, korlátait is meg kell mutatni, akkor nem lesz túlzott az elvárás.

Az amerikai honlapokon bárki írhat kritikát bármilyen áruról. Az áruküldő szolgálatoknál is ott van a termék neve alatt, hogy értékelés. A negatívat is ott hagyják, mert akkor lehet tudni, mire számíthatunk, és eleve úgy veszi meg az ember, hogy tudja hogyan kell használni. Egyébként is miért ne lehetne bárkinek más a véleménye, ha neki másképp működött valami? Ettől nem fognak kevesebbet eladni. Sőt!

Nálunk itthon jelenleg a kereskedők háborút indítanak azok ellen, akik gyakorlati tapasztalataikkal megmutatják az árucikk korlátait, mert attól félnek, hogy ettől kevesebbet fognak eladni.

Nekünk Marksman márkájú lámpánk van az íjra, amit kétszer használtam, és az aksit összesen kétszer töltöttem fel egy év alatt. Ha venni akarnék puskához, akkor ezt venném meg: OLight M 30. A Catapult ennél nem sokkal erősebb, viszont széles körben teríti a fényt, de annak a súlya is nagyobb. Több fényerő fokozatuk is van.

Fegyverlámpákról az a véleményem, hogy igen kevés, ha csak a fényerőt vizsgáljuk meg, vagy a működési időt. Ennél fontos adat, hogy aksija legyen, vízálló legyen, bírja a hideget, meleget, legyen színszűrő rajta (levehető) plusz előny, ha  fókuszálható, vannak fényerő fokozatok, és ami még fontosabb: állja a lőfegyver rúgását, vagy az íjra ható erőket. Több lámpánk volt, amiben állandóan eltörtek a vezetékek, vagy kihullottak a ledek, drága volt az elem, stb. Egy háztartási kuka már tele lenne velük.
A fegyverlámpákra jellemző, hogy nem fokozatosan halványodik a fényük, hanem kicsit halványodik, aztán hirtelen kialszik.

Más lámpákról nem tudok nyilatkozni, (csak a régi lámpáinkról), mert nem láttam működés közben(sötét erdő), de ezek valóban voltak a kezemben, és valóban láttam, mit tudnak. Sajnos saját tulajdonban nincs belőlük.

Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #814 Dátum: 2010. Július 07. - 12:20:50 »

OK, folytatom. Minden igaz, amit leírtak elottem, de én most olyan lámpát keresek pmc számára, amelyikel éjjel 200m-re is jól célba tudná venni a rókát. Feletsd el a lumenokat, ,ez csak egy része a jó lámpának, és neked egy konkrét dologra kell - éjjeli távoli vadászatra /min. 200m/, erre kell koncentrálni. Én tippem a számodra - TIABLO A9 + aszferikus lencse. Nem nehéz, csak 1db 18650-es  akku-val mukodik. Az alap lámpa mély foncsort tartalmaz, amelyre 250m hatótávot írnak, ha legalább a 150m megvan, akkoris már disznóra boven elég. De ha egyszeru muvelettel kicseréljuk a foncsort aszferikus lencsefejre a hatótávolság 400m-re ugrik, hát legyen 250m. A lámpa ára+asferikuslencse nálunk kb 100.-euro. Szerintem ennél jobbat, ebben a kategóriában, és árban nem találsz. Ha valaki tud jobbat ide vele, legalább osszehasonlítjuk.  Természetesen ezt még lehet tuningolni, de szerintem felesleges, meg ahoz egy kicsit érteni kell. Mi a véleményed? 
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #815 Dátum: 2010. Július 07. - 12:58:20 »

Itt van esetleg egy rovid videó a világítás erejérol, habár az ablakból világítani, ahol szemben a lakásokban égnek a villanyok nem az ideális, de  így sem a legrosszab, akkor kint h határban a sotétségben csak jobb lehet.     . Estleg egy utéstbíró teszt:    
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #816 Dátum: 2010. Július 07. - 13:03:36 »

OK, folytatom. Minden igaz, amit leírtak elottem, de én most olyan lámpát keresek pmc számára, amelyikel éjjel 200m-re is jól célba tudná venni a rókát. Feletsd el a lumenokat, ,ez csak egy része a jó lámpának, és neked egy konkrét dologra kell - éjjeli távoli vadászatra /min. 200m/, erre kell koncentrálni. Én tippem a számodra - TIABLO A9 + aszferikus lencse. Nem nehéz, csak 1db 18650-es  akku-val mukodik. Az alap lámpa mély foncsort tartalmaz, amelyre 250m hatótávot írnak, ha legalább a 150m megvan, akkoris már disznóra boven elég. De ha egyszeru muvelettel kicseréljuk a foncsort aszferikus lencsefejre a hatótávolság 400m-re ugrik, hát legyen 250m. A lámpa ára+asferikuslencse nálunk kb 100.-euro. Szerintem ennél jobbat, ebben a kategóriában, és árban nem találsz. Ha valaki tud jobbat ide vele, legalább osszehasonlítjuk.  Természetesen ezt még lehet tuningolni, de szerintem felesleges, meg ahoz egy kicsit érteni kell. Mi a véleményed? 

Nekem egy felvetésem van csak.
Tételezzük fel, hogy töksötét van... :Mosolyog Kacsint (Gondolom ezért kell az a nyavadt lámpa?!)
Őőőő.honnan lehet tudni, hogy hol a róka, idézem:"/min. 200m/" távolságból???? Meglepődött Meglepődött Vállat von
Ezt tovább gondolva felmerül bennem egy újabb kérdés: akkor meg minek ehhez ennyit okoskodni lámpa ügybe????
 Vállat von
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #817 Dátum: 2010. Július 07. - 13:04:31 »

Itt van esetleg egy rovid videó a világítás erejérol, habár az ablakból világítani, ahol szemben a lakásokban égnek a villanyok nem az ideális, de  így sem a legrosszab, akkor kint a határban a sotétségben csak jobb lehet. 
 http://www.youtube.com/watch?v=kOXmcySP1JQ  .
 Estleg egy utéstbíró teszt:
    
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #818 Dátum: 2010. Július 07. - 13:23:08 »

bocs véletlenul 2x raktam fel, és nem tudom torolni.
No nemtudom ki hogyan. Én még régebben sokat jártam rókalesre és a 223-as remingtonommal nem egy rókát lotem nagyobb távolságból éjjel is.  Steve, még félsotétben is nehezen veszet észre a rókat, mivel csendesen megy, nem zajog /esetleg párzáskor/. Észre meg csak akkor veszed, ha a binokulár a szemednél van. Én régebben itt-ott végigvilágítottam a terepet, és a rókaszem felvillant még 300m-rol is a lámpafény nem zavarta oket. Most sokkal konnyeb a rókavadászat tok sotétben is. Infra figyelo távcsovel konnyedén kiszúrom a rókát akár 300m-rol. Természetesen nem tudom, hogy nálatok jelenleg meg-e van engedve használni vadászat kozben az infra figyelo /nem puskáraszerelo/ távcsovet, mert ha nem akkor bocsi.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #819 Dátum: 2010. Július 07. - 13:34:10 »

Most sokkal konnyeb a rókavadászat tok sotétben is. Infra figyelo távcsovel konnyedén kiszúrom a rókát akár 300m-rol.

Milyen romantikus...

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Steve
Vendég
« Új üzenet #820 Dátum: 2010. Július 07. - 13:38:53 »

bocs véletlenul 2x raktam fel, és nem tudom torolni.
No nemtudom ki hogyan. Én még régebben sokat jártam rókalesre és a 223-as remingtonommal nem egy rókát lotem nagyobb távolságból éjjel is.  Steve, még félsotétben is nehezen veszet észre a rókat, mivel csendesen megy, nem zajog /esetleg párzáskor/. Észre meg csak akkor veszed, ha a binokulár a szemednél van. Én régebben itt-ott végigvilágítottam a terepet, és a rókaszem felvillant még 300m-rol is a lámpafény nem zavarta oket. Most sokkal konnyeb a rókavadászat tok sotétben is. Infra figyelo távcsovel konnyedén kiszúrom a rókát akár 300m-rol. Természetesen nem tudom, hogy nálatok jelenleg meg-e van engedve használni vadászat kozben az infra figyelo /nem puskáraszerelo/ távcsovet, mert ha nem akkor bocsi.

Nekem ez már ne is haragudj meg, de nem tűnik vadászatnak....

Ha nem jön meg szürküetben a róka akkor irány haza aludni. Majd hajnalba világosodáskor újra kifelé a lesre leskelődni. Ehhez nem kell lámpa, nem kell állandóan körbe világítani, folyamatosan és főleg feleslegesen zaklatni a területet, és nem kell egy vagyonért venni - szerintem -  szart sem érő kereső infrákat. Na meg 200m-ről még kereső infrával sem látod meg, és főleg nem bírálod el a róka termetű(!) vadat! Kacsint Emelem
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #821 Dátum: 2010. Július 07. - 13:46:11 »

"Most sokkal konnyeb a rókavadászat tok sotétben is. Infra figyelo távcsovel konnyedén kiszúrom a rókát akár 300m-rol. Természetesen nem tudom, hogy nálatok jelenleg meg-e van engedve használni vadászat kozben az infra figyelo /nem puskáraszerelo/ távcsovet, mert ha nem akkor bocsi."

Azt nem tudjuk biztosan (legalábbis én), hogy engedélyezett vagy sem a kereső infra, de azt igen, hogy nemigen használjuk. Ahogy 2-300 méterről sem nagyon lövöldözünk rókára éjjel
Igen
Nekem eddig bírta az a bizonyos cérna.... Fejvakarás
Az a tetves infra meg csak a hab a tortán! OOO
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #822 Dátum: 2010. Július 07. - 13:49:38 »

Nekem ez már ne is haragudj meg, de nem tűnik vadászatnak....

Ha nem jön meg szürküetben a róka akkor irány haza aludni. Majd hajnalba világosodáskor újra kifelé a lesre leskelődni. Ehhez nem kell lámpa, nem kell állandóan körbe világítani, folyamatosan és főleg feleslegesen zaklatni a területet, és nem kell egy vagyonért venni - szerintem -  szart sem érő kereső infrákat. Na meg 200m-ről még kereső infrával sem látod meg, és főleg nem bírálod el a róka termetű(!) vadat! Kacsint Emelem

Pisti, hát Te nem tudod milyen jó és izgalmas lehet éjjel lámpával a 200-300 méterre felcsillanó szempárra lőni? Kacsint Ördög
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #823 Dátum: 2010. Július 07. - 13:55:20 »

Pisti, hát Te nem tudod milyen jó és izgalmas lehet éjjel lámpával a 200-300 méterre felcsillanó szempárra lőni? Kacsint Ördög
Nem b@szod....! Vigyorog
De tudod mit?
Nem is akarom....
És szerintem az olvtárs se igazán tudja. Vállat von


 Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #824 Dátum: 2010. Július 07. - 14:30:35 »

Nem b@szod....! Vigyorog
De tudod mit?
Nem is akarom....
És szerintem az olvtárs se igazán tudja. Vállat von


 Wave

Tarlón öreg róka 100m, lövés hiba, ott fut, egy rend, meg még egy, hova lett ott van bameg messze van, lövés hiba, felál, bameg az gida...
 :buba LQrtad Tasli
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: