Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 467333 alkalommal)
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3225 Dátum: 2018. április 04. - 20:00:51 »


Köszönöm! Erre gondoltam. Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #3226 Dátum: 2018. április 04. - 21:00:16 »

Szép kis bót!   Ördög   Mágneses szerelék (stücni), jó hogy nem rögtön Tünci!   

 Igen Egy "stücnire" való mágneses szerelékben okvetlen megbíznék.  Ördög Nem is vettem rá, se ilyet, se olyat. Másképp oldom meg.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3227 Dátum: 2018. április 07. - 19:56:22 »

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat.  Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #3228 Dátum: 2018. április 27. - 16:09:51 »

Üdv Urak!

Olight M22 lámpához keresek lengőkapcsolót. Már több helyen rendeltem, de sehol nincs. Azt mondták, hogy kifutó széria. Valaki esetleg tud olyan helyet ahol kapható?
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3229 Dátum: 2018. április 27. - 18:25:07 »

Igen puskalampanak szeretnem, arra voltam kivancsi, hogy van e valakinek tapasztalata szinhomerseklettel vadaszat kozben.
Koszonom

Én a helyedben rendelnék egy ilyesmit, https://www.ebay.de/itm/Tactical-Remote-Pressure-Switch-for-SureFire-6P-6PX-P2X-Weapon-Flashlight-Black/291911394939?hash=item43f746667b

és áttenném a lengőkapcsoló részt a te lámpa végedbe. Nem megoldás?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3230 Dátum: 2018. április 27. - 21:08:26 »

Üdv Urak!

Olight M22 lámpához keresek lengőkapcsolót. Már több helyen rendeltem, de sehol nincs. Azt mondták, hogy kifutó széria. Valaki esetleg tud olyan helyet ahol kapható?
Gyorsan ránéztem az ebayre de csak tengerentúlit látok. Drágább a szállítás mint a kapcsoló. Valamelyik kínai nem jó rá esetleg?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #3231 Dátum: 2018. Május 03. - 11:02:40 »

Üdv Urak!

Olight M22 lámpához keresek lengőkapcsolót. Már több helyen rendeltem, de sehol nincs. Azt mondták, hogy kifutó széria. Valaki esetleg tud olyan helyet ahol kapható?

Gyuszi!
A Szigeten laknak a Markó Imrebá'ék. Van egy fiacskájuk, a Gergő. Ő elég nagy koponya, egy próbát megérne, ha levinnéd hozzájuk. Szerintem meg tudja csinálni nevetséges összegért, akármi baja van a réginek!  Wave
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #3232 Dátum: 2018. Július 17. - 21:10:52 »

Szép jó estét kívánot a sporttársaknak.

Puskalámpával kapcsolatban kérem a tapasztalataitokon alapuló segítségetetek.
Jelenleg egy Heliátor lámpát használok, a teljesítményéval meg vagyok elégedve,  használatát kicsit körülményesnek tartom. ( Lőtéren kipróbáltam, a lámpa nem befolyásolja a találati pontot 100 m-en támasztékból, )
Nagyritkán vadkár elhárító vadászaton használom.
Véleményem szerint 150, talán180 m-ig korrekten tudom használni, de éjszaka nem egyszerű a távolságbecslés.
A  Olight M3xs-ut lámáról elég jó véleményeket olvastam.
A kérdésem az lenne hogy a lámpa teljesítménye hogyan viszonyúl a Heliátorhoz?
Megvilágított terület nagysága, kb hány méterig lehet vele vadkáron a disznót elbírálni, fényereje. ( tudom ez viszonylagos hiszen a domborzat és a kalászosok magassága miatt érik meglepetések az embert )
Kompletten 56-60.000.-Ft között van fönt a neten. ( Lámpa, tartó, töltő, akku, valami színes lencse, kapcsoló )
Aki használ ilyen lámpát a maxon használja?
Van valami jelentősége a színes lencsének?
Hogyan leget állítani hogy oda világítson a lámpa ahhová a céltávcső néz? ( A mágneses rögzítő miatt kérdezem )
Mennyire befolyásolja a lámpa használata a találati pontot a tapasztalatok szerint?
Tanácsaitokat/ véleményeiteket előre is köszönöm!

Ambrus László
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3233 Dátum: 2018. Július 17. - 21:41:32 »

Szép jó estét kívánot a sporttársaknak.

Puskalámpával kapcsolatban kérem a tapasztalataitokon alapuló segítségetetek.
Jelenleg egy Heliátor lámpát használok, a teljesítményéval meg vagyok elégedve,  használatát kicsit körülményesnek tartom. ( Lőtéren kipróbáltam, a lámpa nem befolyásolja a találati pontot 100 m-en támasztékból, )
Nagyritkán vadkár elhárító vadászaton használom.
Véleményem szerint 150, talán180 m-ig korrekten tudom használni, de éjszaka nem egyszerű a távolságbecslés.
A  Olight M3xs-ut lámáról elég jó véleményeket olvastam.
A kérdésem az lenne hogy a lámpa teljesítménye hogyan viszonyúl a Heliátorhoz?
Megvilágított terület nagysága, kb hány méterig lehet vele vadkáron a disznót elbírálni, fényereje. ( tudom ez viszonylagos hiszen a domborzat és a kalászosok magassága miatt érik meglepetések az embert )
Kompletten 56-60.000.-Ft között van fönt a neten. ( Lámpa, tartó, töltő, akku, valami színes lencse, kapcsoló )
Aki használ ilyen lámpát a maxon használja?
Van valami jelentősége a színes lencsének?
Hogyan leget állítani hogy oda világítson a lámpa ahhová a céltávcső néz? ( A mágneses rögzítő miatt kérdezem )
Mennyire befolyásolja a lámpa használata a találati pontot a tapasztalatok szerint?
Tanácsaitokat/ véleményeiteket előre is köszönöm!

Ambrus László
Üdv
Ha mágneses tartóval használod, akkor jó irányba fog világítani.
Nálam a lőtéri próba szerint nem befolyásolta a találati pontot (m.nagant m38), ez persze fegyver-cső függő. Színszűrőt még nem használtam. Világít eléggé😃😃
Ennél többet nem tudok elmondani. Vagyis azt, hogy nekem a régebbi, m3x triton van.
Üdv
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #3234 Dátum: 2018. Július 17. - 22:16:23 »

Üdv
Ha mágneses tartóval használod, akkor jó irányba fog világítani.
Nálam a lőtéri próba szerint nem befolyásolta a találati pontot (m.nagant m38), ez persze fegyver-cső függő. Színszűrőt még nem használtam. Világít eléggé😃😃
Ennél többet nem tudok elmondani. Vagyis azt, hogy nekem a régebbi, m3x triton van.
Üdv

Köszönöm a válaszodat!
A lámpát még nem vettem meg, de valószínüleg Augusztusban meglepnek egy ilyennel ha ezt választom.
Csak az itt olvasottakra tudok hagyatkozni és az új hozzászólasaitokra.
Nem túl kicsi a lámpa által megvilágított tér?
Fókuszálható?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3235 Dátum: 2018. Július 17. - 22:30:23 »

Szép jó estét kívánot a sporttársaknak.

Puskalámpával kapcsolatban kérem a tapasztalataitokon alapuló segítségetetek.
Jelenleg egy Heliátor lámpát használok, a teljesítményéval meg vagyok elégedve,  használatát kicsit körülményesnek tartom. ( Lőtéren kipróbáltam, a lámpa nem befolyásolja a találati pontot 100 m-en támasztékból, )
Nagyritkán vadkár elhárító vadászaton használom.
Véleményem szerint 150, talán180 m-ig korrekten tudom használni, de éjszaka nem egyszerű a távolságbecslés.
A  Olight M3xs-ut lámáról elég jó véleményeket olvastam.
A kérdésem az lenne hogy a lámpa teljesítménye hogyan viszonyúl a Heliátorhoz?
Megvilágított terület nagysága, kb hány méterig lehet vele vadkáron a disznót elbírálni, fényereje. ( tudom ez viszonylagos hiszen a domborzat és a kalászosok magassága miatt érik meglepetések az embert )
Kompletten 56-60.000.-Ft között van fönt a neten. ( Lámpa, tartó, töltő, akku, valami színes lencse, kapcsoló )
Aki használ ilyen lámpát a maxon használja?
Van valami jelentősége a színes lencsének?
Hogyan leget állítani hogy oda világítson a lámpa ahhová a céltávcső néz? ( A mágneses rögzítő miatt kérdezem )
Mennyire befolyásolja a lámpa használata a találati pontot a tapasztalatok szerint?
Tanácsaitokat/ véleményeiteket előre is köszönöm!

Ambrus László

Aliexpress-ről emlékeim szerint kb. 30-40-ért megkaptam egy MX-2-est+mágneses szerelék+Olight 3600 mAh-s akksik. Az MX-2-nek még egy picit melegebb (sárgásabb, kevésbé "kék") is a fénye.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3236 Dátum: 2018. Július 18. - 07:07:35 »

Köszönöm a válaszodat!
A lámpát még nem vettem meg, de valószínüleg Augusztusban meglepnek egy ilyennel ha ezt választom.
Csak az itt olvasottakra tudok hagyatkozni és az új hozzászólasaitokra.
Nem túl kicsi a lámpa által megvilágított tér?
Fókuszálható?
Ez az m3x triton nem fókuszálható, viszont nem túl kicsi a megvilágított terület. Középen a legfényesebb persze, de mellette terít is.  Este csinálok egy képet a fényéről, ha el nem felejtem.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #3237 Dátum: 2018. Július 18. - 08:19:44 »

Ez az m3x triton nem fókuszálható, viszont nem túl kicsi a megvilágított terület. Középen a legfényesebb persze, de mellette terít is.  Este csinálok egy képet a fényéről, ha el nem felejtem.

Előre is köszönöm!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3238 Dátum: 2018. Július 18. - 08:32:21 »

Gyakorlatilag bármelyik lámpa nevét beírod a Youtube keresőjébe, egy rahedli videó fog feljönni. Bár a videók nyelve eléggé véletlenszerű, de azt látni fogod, mit tud a lámpa. Általában még a "kicsomagolós" videók végén is szokott lenni éjszakai kültéri felvétel, úgyhogy tekerj a video végére. A megvilágított tér/felület nagysága értelemszerűen a távolsággal nő egyébként. Semmi baj a Heliátor lámpával, de ha megnézed emezt a kategóriát, szerintem az szekrénybe kerül....

3 példa az MX-2-ről:





Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #3239 Dátum: 2018. Július 18. - 13:30:54 »

Gyakorlatilag bármelyik lámpa nevét beírod a Youtube keresőjébe, egy rahedli videó fog feljönni. Bár a videók nyelve eléggé véletlenszerű, de azt látni fogod, mit tud a lámpa. Általában még a "kicsomagolós" videók végén is szokott lenni éjszakai kültéri felvétel, úgyhogy tekerj a video végére. A megvilágított tér/felület nagysága értelemszerűen a távolsággal nő egyébként. Semmi baj a Heliátor lámpával, de ha megnézed emezt a kategóriát, szerintem az szekrénybe kerül....

3 példa az MX-2-ről:







Köszönöm a segítséget!

Maradt az M3xs. Holnap hozza a futár.
A hétvégén összehasonlítom a Heliátorral.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 [216] 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: