Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472336 alkalommal)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1005 Dátum: 2010. December 16. - 00:13:36 »

Visszaolvasva találtam egy infót,miszerint "ha WF-500,akkor Atti fórumtárs".
Érdeklődnék,hogy Atti,vagy bárki más tudna-e abban segíteni,hogy :
-igaz-e az,hogy a ledwave z10 targeter III megegyezik a WF-500 modellel?
-ha netán igaz és egymásról kopintották,akkor a xenon fényforrás mindennemű szerkezeti átalakítás nélkül cserélhető-e egy  led fényforrásra?
A ledwave z10 targeterhez nem árulnak ledet,de ha a WF 500-hoz igen akkor létezhet,hogy csereszavatosak,és simán betekerhető a ledwave targeter III pilácsomba.
A cél az lenne,hogy egy keresőlámpát csináljak belőle,amit a 2db 18650 akku sokáig működtet,nem muszáj,hogy nagy fényereje legyen.
Köszönöm

Tekerd ki a foncsort és mérd le az átmérőjét és a magasságát. Ezek alapján tudok segíteni.
Egy 3db cree ledes modul tudok hozzá elképzelni ha jók a méretek. Ez olyan 750 lumen körül tud, de sokkal szórtabb fénye van mint a xenonnak.

Tamás.
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 16. - 05:06:45 írta Sakac » Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1006 Dátum: 2010. December 16. - 09:04:57 »

Tekerd ki a foncsort és mérd le az átmérőjét és a magasságát. Ezek alapján tudok segíteni.
Egy 3db cree ledes modul tudok hozzá elképzelni ha jók a méretek. Ez olyan 750 lumen körül tud, de sokkal szórtabb fénye van mint a xenonnak.

Tamás.

Szia Tamás !

Letekertem a lámpa fejét,a fejből kitekertem a foncsort és az átmérője 53 mm .
A magassága a foncsornak a rugós érintkező részt,ami az akkuhoz csatlakozik is belemérve 58 mm.
A foncsor fej rugó,és izzó nélküli magassága 33 mm.
Ha letekerem a komplett fejet a lámpáról,akkor a fej belső átmérője a menetes résznél,ahol csatlakozik a rúdhoz,amiben az akkuk vannak ott 23.2 mm.

Köszönöm.

Honnan szoktál domború lencsét szerezni a lámpaépítéshez,akár erre a lámpára is lehetne szerelni?
Akkor biztos jó kis pilács lenne fegyverlámpának is a 750 lumen 3 leddel.
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1007 Dátum: 2010. December 20. - 08:57:01 »

Na végre alkalmam volt kipróbálni az új CREE XM-L ledet, az igaz hogy csak a T-6-ost   Táncol     http://nd04.jxs.cz/159/785/f19a2fc4e6_71964141_o1.jpg?1292827239/ , de a U2-est még nem találtam . A haverom TIABLO A9-esét csináltam át. Hát szerintem igazat írnak a világfórumokon, hogy az 1x 18650-es li-ion meghajtású lámpáknak MC, P-7, és SST-50-es ledekkel felszerelve lejárt az idejuk. Szerintem eddig sem volt nagy értelme, de errol már írtam  Vállat von. Szerintem jelenleg a TIABLO a9-est /focus/ezzel a leddel ferszerelve nem veri a puskalámpák terén semmi  Ördög Természetesen ha a méretet, súlyt, és a teljesítményt mérlegeljuk /1xLi-ion 18650/. Elég megnézni ezt    http://nd04.jxs.cz/289/303/1160f42ff6_71964152_u.png?1292827446  és a hozzáértonek minden világos. A nem hozzáértonek meg úgy mondanám, hogy semilyen jelenlegi led nem képes kiadni olyan erosségu fényt  /lumenben/ 2800-3000mA-os fogyasztásnál, mint az új XM-L U2-es. Kb. ez a áram teljesítmény egy li-ion 18650-as aku felso határa. De alacsonyabb fogyasztásnal is csak a XP-G R5 kozelíti meg. Taps    Most egy valamivel kissebb lámpát akarok osszehozni, szintén XM-L led-el, és aszferikus lencsével, és ha megjelenik a U2-es változat, akkor egy picit maszívabb  /kb. mint a TIABLO A9-es/ lámpát akarok osszehozni. Amit hiányolok, az a sima elektronika, ami 2,8-3A tudna adni ennek a lednek, és így kozel 1000 lument hozna ki belole. De majd 8x7135-tel valahogy megoldom legalább a 2800mA-t. Jonnek az unnepek, így csak valamikor januárban rendelem meg a hozzávalókat. Ha sikerul valami érdekeset osszehozni, teszek fel képeket. KELLEMES KARÁCSONYI UNNEPEKET, BOLDOG ÚJ ÉVET, és sok jó puskalámpát a karácsonyfa alá kívanok a fórumozóknak, és az "admineknek" is.   Piál    
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1008 Dátum: 2010. December 20. - 09:04:02 »

 a grafot nem lehet látni, megpróbálom még egyszer:

http://nd04.jxs.cz/289/303/1160f42ff6_71964152_v1.png?1292827446
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1009 Dátum: 2010. December 20. - 17:00:50 »

a grafot nem lehet látni, megpróbálom még egyszer:

http://nd04.jxs.cz/289/303/1160f42ff6_71964152_v1.png?1292827446


Szia!

Nézd meg a www.taskled.com -on a H6CC led drivert. 6,7A-ig állítható az árama. Azzal tökéletesen be tudod állítani 3A-re az XM-L vezérlését.
Megbízható oldal és top minőség! Én már csak tőlük rendelek elektronikát minden munkámhoz.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1010 Dátum: 2010. December 21. - 14:06:24 »

Alábbiakban mutatnék néhány képet a legfrissebb munkámról.
A megrendelő kérése az volt, hogy a lehető legkisebb legyen a lámpa tömege, hogy a lőképet a lehető legkevésbé befolyásolja. Legfeljebb 200g-ból kellett kihoznom egy legalább 100 méteres lőtávolságot.
Elsőként egy fókuszálható lámpának levágtam az akkumulátor tartó részét. Készítettem egy külső akksis betápot. A gyári 200 lumenes ledet kicseréltem egy 400 lumen körüli MC-E típusúra, ami kapott egy hozzá való elektronikát is. A hűtést hővezető pasztával javítottam a kapcsolódó részeknél.
Áramforrásként két darab 1200mAh-s külső Li-po akksit kapott párhuzamosan kötve. Számításaim szerint ezzel kb. 50-55 perc folyamatos üzemidő válik elérhetővé, hidegben melegben.
A végeredmény engem is meglepett.
A lámpa végleges tömege 140g lett és a lőtáv is meghaladja a 100 métert.
Mindezt kb. egy jó nevű márka alsó kategóriás lámpájának árából sikerült kihozni, néhány munkaóra ráfordítással.
Íme néhány kép:






A lámpa képe szűkre fókuszált állásban
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1011 Dátum: 2010. December 22. - 18:53:53 »

Az alábbi videon végállástól végállásig látható az előző hsz.-ban bemutatott lámpám fénye.

Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1012 Dátum: 2010. December 22. - 19:42:56 »

Az alábbi videon végállástól végállásig látható az előző hsz.-ban bemutatott lámpám fénye.


Szia!
 
A kereszt alaku sötét rész nem zavaró egy kicsit a fókusz végállásánál?
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1013 Dátum: 2010. December 22. - 20:52:14 »


Szia!
 
A kereszt alaku sötét rész nem zavaró egy kicsit a fókusz végállásánál?

A szűk fényű végállásban nem teljesen éles a kép. Ha megnézed a videón -a vége felé- akkor egy pillanatra megállok a legélesebb állásban, de utána tovább mozdítom az optikát a végállásig. Ott már elég homogén a kép ahhoz, hogy ne legyen zavaró amikor céloz az ember.

Sajnos ennek a lednek ilyen a képe, de készültem rá hogy meg kell oldani ezt a problémát. Végül is egy kis matekolás után jó lett.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1014 Dátum: 2010. December 22. - 23:07:56 »

Az a kereszt szolgál  célzásra! Nem is kell távcső! Stoel Stoel Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1015 Dátum: 2010. December 23. - 09:06:27 »

Szia Tamás, koszi az infókat az elektronikával kapcsolatban, majd meglátom mit választok. Nemakarok robusztus lámpákat konstruálni. Ugyes kis lámpát hoztál ossze, de én nem a 4 magú MC-E-st választottam volna, tobb okból is. Eloszoris nincs használva a kapaczitása, így csak kb. a fényerejének fele van kihasználva. Továbbá a fókuszálható lámpákban nem hoz jó képet, legagalábbis nekem a puskalámpán a sotét helyek nem jottek be. Mivel ha 400 lument akartál belole kihozni, akkor kb. 1200-1300mA-os elektronikát kellet beletenned. Én a fokuszolható lámpámból ezért kivettem a 4 magos ledet, és kicseréltem egy XP-G R5 ledre, amelyik 1200mA-nál még valamivel tobb lument ad mint az MC-E, kissebb a felulete, így jobban lehet fokuszolni sokkal messzebre elvilágít, és nincsenek benne számomra zavaró sotét keretek. Természetesen ez nem krititzálás, mivel mindekinek egy kicsit más az izlése, és mást szeretne. Nálam is sokszor megrendelnek olyan lámpát amit én máshogy csinálnák, de ha a megrendelo konkrét lámpát akar, akkor énsem  vitatkozok vele. Itt meglehet nézni a CRE ledek feluletét :
  http://redbolt.galerie.cz/#72037734
Tudom, hogy ez nem ide tartozik, de megkell hogy mondjam a decemberi teliholdnál jókat vadászok, annak nincs mása ha nem kell a lámpa, és mindent megvilágít a holdacska. Készulok ma is, és remélem estére nem borul be az égbolt.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1016 Dátum: 2010. December 23. - 14:48:18 »

Szia!

Attól nem lesz robusztus a lámpád, ha teszel bele egy minőségi elektronikát. Tudom nem olcsó, de cserébe nő a led élettartama és az akkumulátorokkal is takarékoskodsz tehát nő az üzemidő. További előny, hogy az akksik teljes lemerüléséig gyakorlatilag azonos fényerővel világít a lámpa és a jobb driverek további kiegészítő szolgáltatást is tartalmaznak. (pl. akksi szint figyelmeztető, csökkentett fényerős funkció, stb.)
A lámpát 1400mA-rel hajtom, amivel folyamatos üzemben is használható, túlmelegedés nélkül. Már ennyi árammal is picit többet tud ez a led, mint az R5, de ha csak puskalámpának akarja használni a tulajdonosa, akkor egy potméter elfordításával mehet a maximális 2800mA-nyi áram. Természetesen így már csak szakaszos üzemeltetéssel működik (kb. 1 perc után célszerű kikapcsolni), de puskára tökéletes.
A képeken is láthatod, hogy a lencsével teljesen eltüntethető a led mintázata, így nem zavaró a céltávcsövön keresztül nézve.  Olvass

Most, hogy kijött az XM-L verzió, már a következő kislámpáimba azt fogom rendelni. A nagyobbakban jobban teljesít az SST-50, mert ott két akksi szolgál.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1017 Dátum: 2010. December 23. - 17:04:30 »

Szia,
abban igazad van, hogy az elektronika használatával nem lessz robusztus a lámpa, én tobnyire az AMC7135-ost használom reguláczióra, amely 350Ma-ra képes. 4db. bekotésével 1400mA-t tudok kihozni belole, és természetesen úgy dolgozik ez  elektronika ahogy te leírtad. De amikor novelem az áramot 3000mA-ra, erre nagyobb /robusztusabb/ elektronikára van szukség, de én a puskalámpát puskalámpának veszem, ez nálam azt jelenti, hogy a megvilágítást csak a szugséges, és biztonságos lovés ideéig fogom  igénybe venni, persze ha kell, akkor tobszor egymás után, és ez ido alatt nincs sok ideje a lednek melegedni. Ha pl. a régi kacsalámpámmal osszehasonlítom bármelyik ledes lámpát amit eddig osszehoztam, akkor világos, hogy a ledesek a tobszorosét bírják, foleg hidegben. Pl. sebzett vad keresésére más lámpát ajánlok, erre nagy a válászték az olcsó ledes lámpákból is, amelyek sokáig képesek világítani. A potméter nagyon jó dolog, de a méretei miatt még eddig nem használtam. Nekem a mintázás eltuntetésevel az volt a baj, hogy amikor úgy állítottam be, hogy a minta eltunt, akkor a fénycsóvát úgy széthúzta, hogy nem világított eléggé messzire, de annál szélesebre, és ezt nem akartam. Az igaz hogy én csak egyszeru olcsó POLICE, késobb X2000-es fokuszolhato lámpákat próbáltam, nem pedig minoségit.
      Hogy 1400mA-nál tobb lument mértél az MC-nél mint a XP-G R5-nek ez meglep. Bevallom, hogy én nem vagyok alyan fanatikus, hogy mérjem a fényerot, a munkabeosztásom az egész életemben az elektronikával volt kapcsolatos, csak a feszultséget, és az áram fogyasztását mérem, de a ledes fórumon, ahol csupa led fanatikus van, 1400mA-nál a R5-nél mindenki tobbet mért mint a MC-nél, de nem akarok vitatkozni, mivel én nem mértem. De hogy az R5-os 1400mA-os elektronikával kevésbé minoségi fokuszolható X2000-es lámpában jobban fokuszolható, szebb formájú fényt ad, és messzebre elvilágít az tuti, kipróbáltam, sot a P-7-el is osszevetettem. Elég megnézni, és osszehasonlítani a 4 magú ledek és az XP-G R5-os led feluleti nagyságát, konstrukcióját stb. De újra hangsúlyozom, mindekinek más az izlése, mást akar, és más tetszik neki. Ezért is érdekes ez a lámpa barkácsolás, rengeteg a kombináczió.             
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1018 Dátum: 2010. December 23. - 18:44:42 »

...de mi lesz az R5 leddel ha ráküldök 3A-t?  Fejvakarás

Egyet villan ha van ideje mielőtt szétég. Na ezért van benne MC-E led!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1019 Dátum: 2010. December 24. - 00:41:36 »

Hm, bevallom nem értelek. Természetesen a 3A azonnal  "hazavágja" a P4-est. De szerintem a C8-as kapcsoló  /ha jól látom az van rászerelve/ http://www.priceangels.com/R209028_CSA_Remote_Pressure_Switch_for_C8_Flashlight_p11808.html
se 3A-ra van dimenzálva. Én a 400 lumenre, és a  100m-es lotávolságra reagáltam, itt még 3A-ról, potméterrol stb. nem írtál Olvass   Ha most 3A-ról beszélunk, itt már az MC-E -nél régen nem 400 lumen, és 100 méter lotávolság, hanem 800 lumen korul, és a lotávolság is jóval hosszab lehet ha jól van a fény fókuszolva.
    De ismét azt mondom, hogy ez nemszámít, ugyes lámpát hoztál ossze, és az a lényeg, hogy a megrendelo elégedett  Taps
Naplózva
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: