Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468587 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Május 05. - 12:43:58 »

Kicsit meg is vakultam a lámpádtól... közben fény derült arra is mi volt a gond az enyémmel: nemes egyszerűséggel lemerült.

Mondtam, hogy nem kell betojni Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Május 06. - 13:40:26 »

Fegyverlámpák összehasonlító tesztje

A tesztelt lámpatípusok

A tesztben 3 különböző felépítésű lámpa szerepel, 2 kompakt, különböző fényforrással rendelkező (led és magas nyomású xenon gázzal töltött izzó); illetve egy, nagy foncsorátmérővel rendelkező típus (halogén fényforrással).

Az alábbi képeken láthatóak a tesztelt fegyverlámpák:

- Ultrafire WF-500 Xenon
- Maglite Luxeon K2 (saját gyártás)
- Batlamp



Paraméterek



Előnyök-hátrányok

Maglite Luxeon K2 - egyedi gyártás

+

- Masszív kialakítású alumínium ház, időjárásálló
- Hosszú üzemidő
- Karbantartásmentes akkumulátor
- Hosszú fényforrás- élettartam
- Kis szögű reflektor, szúrófény jellegű fénynyaláb

-

- Bonyolult elektronika, meghibásodás esetén nehezen javítható
- Viszonylag korlátozott hatótávolság
- Nagy tömeg
- Nehézkes szerelék-kezelés
- Korlátozottan állítható fókusz

Ultrafire WF-500 Xenon

+

- Masszív kialakítású alumínium ház, időjárásálló
- Karbantartásmentes akkumulátor
- Könnyen kezelhető szerelék
- Kis tömeg

-

- Korlátozott élettartamú fényforrás
- Viszonylag nagy szögű reflektor (köszönhetően az „Orange Peel” felületnek)
- Fix fókusz

Batlamp

+

- Állítható fókusz
- Kis szögű reflektor, szúrófény jellegű fénynyaláb
- Nagyon nagy hatótávolság
- Könnyen kezelhető szerelék, ami állítható is
- Hosszú fényforrás-élettartam

-

- Korlátozottan időjárásálló
- Kábelezés és nagy tömegű akkumulátor miatt nehézkesebb kezelés
- Kezelésérzékeny, gondozást igénylő akkumulátor

Összegzés

Összességében elmondható, hogy mindhárom lámpa megfelel a célnak, a felhasználási terület figyelembe vételével. Egyiket sem lehet jobbnak kikiáltani a másiknál, objektív véleményt egy vadászterület és a felhasználás adottságai figyelembe vételével lehet felállítani, azonban ez esetben minden területen, minden Vadász számára más-más lámpatípus felel meg a célnak.
A Maglite olyan területen használható jól, ahol kis kiterjedésű területrészek vannak (pl. fasorok, ligeterdők osztják meg a földterületeket), ezért a kisebb hatótávolság nem jelent nagy hátrányt. Emellett a led hullámhossza miatt a fénye deres, havas időjárás esetén megsokszorozódik. Előnye a kimagaslóan hosszú üzemidő, mely lehetővé teszi, hogy a fegyverről lecsatolva a vad zsigerelésekor, a gépkocsi megközelítésekor, vagy egyéb esetekben is használható legyen. Hullámhossza miatt a fény nem zavarja a vadat.
Az Ultrafire hasonlóan kompakt kialakítású, precíz kidolgozású fegyverlámpa, mint a Maglite, de annál jóval nagyobb hatótávolsággal. Talán a leguniverzálisabb megoldás, jó kompromisszumot jelent az ár-hatótáv-üzemidő hármast figyelembe véve. Könnyen kezelhető patentszerelékkel rendelkezik, emiatt a Maglite esetén említett célokra is használható – az üzemidő figyelembe vételével.
A Batlamp nagy foncsorátmérőjének és nagy teljesítményű fényforrásának köszönhetően igen nagy hatótávolsággal rendelkező fegyverlámpa, amely esetén a kábelezés okozta fegyverkezelési nehézségek és a korlátozott üzemidő miatt lehet kedvezőtlenebb választás az előző kettő típusnál, azonban ezt kiemelkedő hatótávolsága hivatott ellensúlyozni – nagyon is hatékonyan.
Tehát az adott terület igényei és a fegyverlámpát használó Vadász igényei szerint célszerű kiválasztani a megfelelő típust.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Május 06. - 13:52:18 »

Eeeeez igen Balázs! Ez egy szakcikk! Köszönjük, hogy közzétetted!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Május 06. - 13:55:37 »

Eeeeez igen Balázs! Ez egy szakcikk! Köszönjük, hogy közzétetted!

Nincs mit... Jól elkéstem vele  :Mosolyog Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Május 06. - 13:56:35 »

Köszi Balázs! Igen
Valószínű, hogy lesz nekem is egy WF500-asom. Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Május 06. - 14:01:52 »

Eeeeez igen Balázs! Ez egy szakcikk! Köszönjük, hogy közzétetted!

Nincs mit... Jól elkéstem vele  :Mosolyog Mosolyog

Ne viccőj má'... mihez képest? :-\
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Május 06. - 14:08:04 »

Eeeeez igen Balázs! Ez egy szakcikk! Köszönjük, hogy közzétetted!

Nincs mit... Jól elkéstem vele  :Mosolyog Mosolyog

Ne viccőj má'... mihez képest? :-\

Kb egy hete fel szerettem volna tenni, most sikerült... Na de sebaj, fenn van az a lényeg. Erdőjárónak köszönöm a helyesírási kontrollt, Att, Téged pedig nem azért hagytalak végül ki, mert oka volt, hanem ahogy írtad a rengeteg tennivalót, nem akartalak terhelni. Remélem nem haragszol érte...
De nem offolok tovább!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Május 06. - 14:08:23 »

Att=Atti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Május 06. - 17:33:13 »

Eeeeez igen Balázs! Ez egy szakcikk! Köszönjük, hogy közzétetted!

Nincs mit... Jól elkéstem vele  :Mosolyog Mosolyog

Ne viccőj má'... mihez képest? :-\

Kb egy hete fel szerettem volna tenni, most sikerült... Na de sebaj, fenn van az a lényeg. Erdőjárónak köszönöm a helyesírási kontrollt, Att, Téged pedig nem azért hagytalak végül ki, mert oka volt, hanem ahogy írtad a rengeteg tennivalót, nem akartalak terhelni. Remélem nem haragszol érte...
De nem offolok tovább!
Most csak örülni tudok, ha nincs újabb teher a nyakamon: új munkahely, csomó vizsga, államvizsgára,szakdolgozatvédésre készülés. Meg a "lámpadoktori" praxisom. Esténként úgy alszom el mint akit agyonvertek.
Egy szó mint száz nagyon profi lett a cikk, gratula. gyozo
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Május 07. - 12:46:37 »

Hello lampabuheratorok! Tegnap megjott az SSC P7-es. HAAAAT, a napba lehet nezni de abba nem!
Akarmekkorat is hazudnak a sargak qrva nagy fenye van. Biztos, hogy nincs 900 lum. mint eloszor bejelentettek, de legyen csak a fele, az eddigiekhez kepest az is sok. Menő
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Május 07. - 12:54:03 »

Hello lampabuheratorok! Tegnap megjott az SSC P7-es. HAAAAT, a napba lehet nezni de abba nem!
Akarmekkorat is hazudnak a sargak qrva nagy fenye van. Biztos, hogy nincs 900 lum. mint eloszor bejelentettek, de legyen csak a fele, az eddigiekhez kepest az is sok. Menő

450 lumen... az is rengeteg...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Május 07. - 12:57:51 »

Hello lampabuheratorok! Tegnap megjott az SSC P7-es. HAAAAT, a napba lehet nezni de abba nem!
Akarmekkorat is hazudnak a sargak qrva nagy fenye van. Biztos, hogy nincs 900 lum. mint eloszor bejelentettek, de legyen csak a fele, az eddigiekhez kepest az is sok. Menő

Szervusz Frédi!

Pár fotóval illusztrálhatnád a bemutatkozását a kicsikének, ha van lehetőséged!  gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Május 07. - 15:06:44 »

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12271 Errol van szo!
Megjelent a ket uzemmodos valtozata is. A szokasos 200m-es tesztelesre ket het mulva a szokasos helyen kerul sor.
Egy 18650-es elemmel megy es szeduletes feher fenye van. Kar,hogy nem fokuszalhato, kulonben tokeletes fegyverlampa lehetne belole.
Foleg telen lehet jo, mivel eleg jol termeli a hot.

Balazs! Te csak keszulj az allamvizsgadra! Ne csinald azt amit en annak idejen!
Baratnommel egesz hetvegen a Koroson csonakaztunk , ejjel vissza Pestre.  Reggel 6 utan ert be a vonat, kilenckor allamvizsga! Fejbever Fejbever Fejbever
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Május 07. - 20:33:12 »

Balazs! Te csak keszulj az allamvizsgadra! Ne csinald azt amit en annak idejen!
Baratnommel egesz hetvegen a Koroson csonakaztunk , ejjel vissza Pestre.  Reggel 6 utan ert be a vonat, kilenckor allamvizsga! Fejbever Fejbever Fejbever

Mindenképp készülök, folyamatosan...! Végigcsináltam úgy az egyetemet, hogy nem volt tárgyismétlésem, stb., nem kéne, hogy 5 év munkája kárba vesszen. A diplomamunka gyakorlatilag kész, most ellenőrzi a konzulens, aztán leadom. Utána jön kb. 4hét szenvedés, melynek remélem a végén meglesz a gyümölcse! Mosolyog

Szimpatikus a lámpa, kíváncsi leszek, az egy 18650el meddig bírja, illetőleg a szokásos lámpateszt eredménye is érdekel... Ha lehet, hasonlítsd a WF-500-hoz majd, azt többünk ismeri Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Május 07. - 21:20:12 »

Balazs! Te csak keszulj az allamvizsgadra! Ne csinald azt amit en annak idejen!
Baratnommel egesz hetvegen a Koroson csonakaztunk , ejjel vissza Pestre.  Reggel 6 utan ert be a vonat, kilenckor allamvizsga! Fejbever Fejbever Fejbever

Mindenképp készülök, folyamatosan...! Végigcsináltam úgy az egyetemet, hogy nem volt tárgyismétlésem, stb., nem kéne, hogy 5 év munkája kárba vesszen. A diplomamunka gyakorlatilag kész, most ellenőrzi a konzulens, aztán leadom. Utána jön kb. 4hét szenvedés, melynek remélem a végén meglesz a gyümölcse! Mosolyog

............
úcsícja, úcsicja, úcsícja (V.I. Lenin)
Holnap reggel 2 vizsgára vagyok bejegyezve.  Vadászat, vadgazdálkodás   Vadász  és természetfotózás  gyozo
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: