Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468326 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3480 Dátum: 2022. Május 13. - 20:02:35 »

Hú vaze!
Az írásokat olvasva, elkezdtem tudományos szinten foglalkozni a " gravitációs térben mozgó fém tárgyra, másodlagos mágneses tér álltal gyakorolt hatás" elemzésével.
Azóta, kib..tam az asszony hűtőmágneseit is a házból.
 Röhög
...és a fegyvercsőre végzetes - huzagolással ellentétes mágneses szerelék elforgatást még nem is említettük. Ezzel változik a lövedékre kényszerített forgómozgás iránya,így a lövedék megszorul... Bow
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3481 Dátum: 2022. Május 13. - 20:59:10 »

...és a fegyvercsőre végzetes - huzagolással ellentétes mágneses szerelék elforgatást még nem is említettük. Ezzel változik a lövedékre kényszerített forgómozgás iránya,így a lövedék megszorul... Bow
Mielőtt még elkezdenétek bombázni a szabadalmi hivatalt, el kell árulnom egy nagy titkot, a vas cső belsejében közlekedő lövedéket nem éri mágneses hatás a lámpaszerlék miatt.
 Piál
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #3482 Dátum: 2022. Május 17. - 12:39:12 »

Én naiv. Mertem azt hinni, hogy errefelé tényleg vannak műszaki beállítottságúak is  Angyal

Pedig a jelenség nem rakétatudomány, ugyan az az alapja, mint amikor az előagy hozzáér a csőhöz, vagy fix szerelésű a lámpa.
Extra súly egy lengő rendszeren egy adott ponton : megváltozik a csőrezgés, emiatt meg a szóráskép. Furcsa, hogy nem találkoztatok még ilyennel, csak a lövedéket mágnesezitek.Ezek szerint rajtam kívül már mindenki railgunnal vadászik?  Fejbever
Lehet a "mágnes" szó a vudu?  Vállat von
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #3483 Dátum: 2022. Május 17. - 12:48:09 »


Pedig a jelenség nem rakétatudomány, ugyan az az alapja, mint amikor az előagy hozzáér a csőhöz, vagy fix szerelésű a lámpa.
Extra súly egy lengő rendszeren egy adott ponton : megváltozik a csőrezgés, emiatt meg a szóráskép.

Ez így rendben van, senki nem állította, hogy nem igaz. De mi köze ennek a mágneshez?
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #3484 Dátum: 2022. Május 17. - 13:21:24 »


Ez így rendben van, senki nem állította, hogy nem igaz. De mi köze ennek a mágneshez?
 Csodalk
Elolvastad az eredeti kérdésre született hozzászólásokat?

Onnan kezdődnek, hogy:
"Mi húzná el a lövést szerinted?
Mágneses lámpaszerelék csak a lágyvas köpenyű lövedékeket téríti el" ...

Pedig direkt nem a vicc rovatba írtam.  Rííí
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3485 Dátum: 2022. Május 17. - 13:32:32 »

Én naiv. Mertem azt hinni, hogy errefelé tényleg vannak műszaki beállítottságúak is  Angyal

Pedig a jelenség nem rakétatudomány, ugyan az az alapja, mint amikor az előagy hozzáér a csőhöz, vagy fix szerelésű a lámpa.
Extra súly egy lengő rendszeren egy adott ponton : megváltozik a csőrezgés, emiatt meg a szóráskép. Furcsa, hogy nem találkoztatok még ilyennel, csak a lövedéket mágnesezitek.Ezek szerint rajtam kívül már mindenki railgunnal vadászik?  Fejbever
Lehet a "mágnes" szó a vudu?  Vállat von

 Emelem
Ha tudod a választ, miért kérdezed?
- Miért lenne különbség, hogy bilincsel vagy mágnessel rögzül a csövön egy plussz súly?

Itt nyilván a mágnesre indult be a humorágyú.  Vigyorog


Egyébként a fickó a videóban elég xarul lő lámpa nélkül is...  Nem szól szám  Mondjuk arról a vacak nyeklő-nyakló állványból nem is csoda.  Fejvakarás

 Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #3486 Dátum: 2022. Május 17. - 13:36:46 »

 Csodalk
Elolvastad az eredeti kérdésre született hozzászólásokat?

Onnan kezdődnek, hogy:
"Mi húzná el a lövést szerinted?
Mágneses lámpaszerelék csak a lágyvas köpenyű lövedékeket téríti el" ...

Pedig direkt nem a vicc rovatba írtam.  Rííí

Először a Te eredeti kérdésedet olvastam el, az meg ezzel kezdődött:

Mágneses csőszerelékről mi a tapasztalat? Tényleg nem húzza el a lövéseket? Nekem kicsit hihetetlen, de a környezetemben esküsznek, hogy mágneses csőszerelékkel nincs gond még nagyobb lámpákkal használva sem. Vállat von

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3487 Dátum: 2022. Május 17. - 19:30:07 »

Én naiv. Mertem azt hinni, hogy errefelé tényleg vannak műszaki beállítottságúak is  Angyal

Pedig a jelenség nem rakétatudomány, ugyan az az alapja, mint amikor az előagy hozzáér a csőhöz, vagy fix szerelésű a lámpa.
Extra súly egy lengő rendszeren egy adott ponton : megváltozik a csőrezgés, emiatt meg a szóráskép. Furcsa, hogy nem találkoztatok még ilyennel, csak a lövedéket mágnesezitek.Ezek szerint rajtam kívül már mindenki railgunnal vadászik?  Fejbever
Lehet a "mágnes" szó a vudu?  Vállat von

Hát komolyan nem hiszlek el  Vigyorog
 Röhög

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3488 Dátum: 2022. Május 17. - 19:39:38 »

Én naiv. Mertem azt hinni, hogy errefelé tényleg vannak műszaki beállítottságúak is  Angyal

Pedig a jelenség nem rakétatudomány, ugyan az az alapja, mint amikor az előagy hozzáér a csőhöz, vagy fix szerelésű a lámpa.
Extra súly egy lengő rendszeren egy adott ponton : megváltozik a csőrezgés, emiatt meg a szóráskép. Furcsa, hogy nem találkoztatok még ilyennel, csak a lövedéket mágnesezitek.Ezek szerint rajtam kívül már mindenki railgunnal vadászik?  Fejbever
Lehet a "mágnes" szó a vudu?  Vállat von

3 éves fiam feltűzi a szuronyt a játékpuskájára (érted,a csőre súlyt helyez),és mikor lő mondja "kentakivindics" (rátart,mert máshova fog becsapódni a lövedék).
Ő már érti azt,amit szerinted mi nem.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3489 Dátum: 2022. Május 17. - 20:30:31 »

Pedig ha hiszitek, ha nem, amikor nekem fix weaver, de levehető szereléken volt a lámpa az előagy előtt közvetlen, elhúzta a csövet, viszont a nagy baszott m3x javelot ugyancsak az előagy előtt de a mágneses szerelékével, semmi gond nem volt a pontossággal! És már hallottam mástól is ezt a mágneses kontra fix dolgot!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #3490 Dátum: 2022. Május 20. - 08:43:41 »

Ha komolyra fordítjuk.  Ördög

A cső egyfelől lengőrendszer, másfelől igenis képes lehajlásra is a súly hatására.
Emiatt sok függ a cső vastagságától (= hajlítási merevség) is, ami nekem a torkolatnál 20 mm körül szokott lenni, ahová a lámpa kerül, ott pedig vastagabb. Különféle kaliberekben, és olyan 8-10 puskáról tudok beszámolni, de mind ezzel a kontúrral. Se a mágnessel, se fix szerelékkel nem jelentkezett eltérés, 20 dkg súlyú lámpával.
Ja, a drillingnél sem, de ott a csőköteg merevsége eleve kizárja, hogy ekkora súly észrevehető mértékben meghajlítsa a csövet.
Természetesen nem olyan előre teszem a lámpát, mint a faszi, hanem a lehető legközelebb az előagy végéhez. És a vicc kedvéért a bal oldalra, mert az ujjammal kapcsolom, nem lengőkapcsolóval. És nem megy el a találat.

Szerintem nem a mágnes a kulcsa a dolgoknak.
 Wave
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3491 Dátum: 2022. Május 20. - 09:39:46 »

Ha komolyra fordítjuk.  Ördög

A cső egyfelől lengőrendszer, másfelől igenis képes lehajlásra is a súly hatására.
Emiatt sok függ a cső vastagságától (= hajlítási merevség) is, ami nekem a torkolatnál 20 mm körül szokott lenni, ahová a lámpa kerül, ott pedig vastagabb. Különféle kaliberekben, és olyan 8-10 puskáról tudok beszámolni, de mind ezzel a kontúrral. Se a mágnessel, se fix szerelékkel nem jelentkezett eltérés, 20 dkg súlyú lámpával.
Ja, a drillingnél sem, de ott a csőköteg merevsége eleve kizárja, hogy ekkora súly észrevehető mértékben meghajlítsa a csövet.
Természetesen nem olyan előre teszem a lámpát, mint a faszi, hanem a lehető legközelebb az előagy végéhez. És a vicc kedvéért a bal oldalra, mert az ujjammal kapcsolom, nem lengőkapcsolóval. És nem megy el a találat.

Szerintem nem a mágnes a kulcsa a dolgoknak.
 Wave

  Csodalk  Csodalk  Csodalk
Hát, jössz itt mindenféle mérnöki hókusz-pókuszokkal.  Fejvakarás  Tasli
- A mágnes megfogja a lövedáket és kész!
 Röhög Röhög Röhög

 Stoel
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #3492 Dátum: 2022. Május 20. - 10:11:38 »

 Csodalk  Csodalk  Csodalk
Hát, jössz itt mindenféle mérnöki hókusz-pókuszokkal.  Fejvakarás  Tasli
- A mágnes megfogja a lövedáket és kész!
 Röhög Röhög Röhög

 Stoel

    Ennyi. 👍😉😂
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #3493 Dátum: 2022. Május 20. - 13:19:22 »

 Csodalk  Csodalk  Csodalk
Hát, jössz itt mindenféle mérnöki hókusz-pókuszokkal.  Fejvakarás  Tasli
- A mágnes megfogja a lövedáket és kész!
 Röhög Röhög Röhög

 Stoel

De ha fordítva rakom fel a lámpát, akkor a mágneses tér megfordul, és rásegít a lövedékre. Ha messzire kell "nyúlkálnom", csakis így szoktam tenni!!! Őz tarvadazáskor nagyon jól jön ez a tudás!!!
 Táncol
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #3494 Dátum: 2022. Május 20. - 14:07:56 »

De ha fordítva rakom fel a lámpát, akkor a mágneses tér megfordul, és rásegít a lövedékre. Ha messzire kell "nyúlkálnom", csakis így szoktam tenni!!! Őz tarvadazáskor nagyon jól jön ez a tudás!!!
 Táncol

Na, látod csak megjön az eszed!  Igen
 Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: