Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468318 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #3465 Dátum: 2022. Január 05. - 08:45:09 »

Üdv Kedves Fórumtársak!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Convoy c-8-as lámpát használok már néhány éve, egyébként megelégedéssel. Mostanában már elkezdett rakoncátlankodni, nem mindig érintkezett rendesen (sem rendes, sem lengőkapcsolóval), ma ugyan érintkezik, de teljesen feltöltött (ugyan nem túl jó minőségű akkuval) csak épp hogy pislákol a led, gyakorlatilag nem produkál értékelhető fényt. Mi lehet a probléma? Van esetleg valami ötletetek? Ha olcsón javítható, akkor nem feltétlenül vennék újat, azonban ha azt mondjátok, hogy nem érdemes foglalkozni vele, akkor megrendelem az újabb verziót belőle.. Előre is köszönöm a segítséget! Emelem


Hali!

A lámpafejénél lévő menetes rész( a vékony cső rész első menete ) nincs kitekeredve?

Ha itt széttekered, nézd meg, az elektronikai lap nem mozog-e benne, ez is egy menetes gyűrűvel van beleszorítva.

Ezek szoktak a bajaik lenni sokszor.

Ha régi, de tényleg nagyon régi lámpád van (5-6-7 éves), akkor abban a LED és az áramkör egy egyben, elölről betekerhető kis alumínium hengerben van, ez is ki tud mozdulni, bár nem jellemző.


 Emelem
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3466 Dátum: 2022. Január 05. - 13:25:11 »

Köszönöm a választ.! Amennyire meg tudom ítélni semmi nincs kiteketedve és nem is mozog semmilyen alkatrész.  Vállat von
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #3467 Dátum: 2022. Január 05. - 13:40:41 »

Köszönöm a választ.! Amennyire meg tudom ítélni semmi nincs kiteketedve és nem is mozog semmilyen alkatrész.  Vállat von

Akkor esetleg próbáld meg másik akkuval, ha ez eddig nem történt meg.
Illetve érdemes a rugót kicsit megnyújtogatni a kupakja felől (de az elektronikánál nem, mert az leszakadhat a panelről).

Ha ez sem segít, akkor az elektronikával lehet még a gond így távolról mondva. Ezt épp lehet cserélni, de lehet, hogy nem jársz rosszul, ha már akkor rendelsz egy újat, szebbet, jobbat  Vigyorog


Régen foglalkoztam ezekkel, építgettem UV-sat, színeset, túlhajtottat, mindenfélét, de akkor még nem lehetett készen kapni. Azóta már nekem se nagyon van hozzá alkatrészem sajnos.
Naplózva
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3468 Dátum: 2022. Január 06. - 08:31:38 »

Köszönöm a választ!:) Megnézem új akkuval, aztán eldől, hogy mi a helyzet.
Naplózva
Kerepes623
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #3469 Dátum: 2022. Február 03. - 22:46:09 »

Szia! Megvásároltad végül a lámpát? Nagyon kíváncsi lennék az eddigi tapasztalataidra, mert én is az általad említett szettet néztem ki magamnak.. Tasli


Milyen fegyverlámpát vegyek? Ki mit ajánlana? Melyik a legjobb? Miatuti? Könnyű legyen, de messzire világítson, és bírja sokáig, de gyorsan lehessen tölteni, mit vegyek, ha nincs rá túl sok pénzem? OOO

Na végigolvastam az elmúlt kb. 10 év hozzászólásait a fórumon, valamint megnéztem mindenféle lámpa tesztet és cikket, és végül ezt választottam:

https://www.mylitee.com/vadaszat/nitecore-mh27uv-led-elemlampa-1000-lumen-1

Egy évekkel ezelőtt DX-ről rendelt, állítható fókuszos, 3xAAA akkus lámpával már próbálkoztam, amúgy ügyes kis zseblámpa, de vadászatra gyakorlatilag alkalmatlan, és normális rögzítésem sem volt hozzá.

Ami nekem szempont volt: lövésállóság (.308W), minőségi szerelék, lengőkapcsoló, színszűrők, és olyan fényerő/szórás, ami megfelel 50-100 méterre leadott lövésekhez, DE látni akarom azt is, mi van a célpont környékén és mögötte.

Ez elvileg kb. tudja a fentieket, bár nyilván majd a gyakorlat fogja megmutatni, mindenesetre bizakodó vagyok, meg a szomszéd kerteket már keresztül-kasul bevilágítottam minden színnel, ígéretesnek néz ki. Vigyorog

Most akciós, meg elemlámpablog kupon is használható hozzá, bár így sem volt olcsó, de bízom benne, hogy ez jópár évig ki fog szolgálni. Meg van pár jópofa extra funkciója.

Majd beszámolok a tapasztalatokról, ha sikerül élesben is kipróbálni. (Értsd: ha a fene fenét eszik, holnap akkor is kiülök vele.)  Angyal
Naplózva
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #3470 Dátum: 2022. Május 12. - 14:33:55 »

Mágneses csőszerelékről mi a tapasztalat? Tényleg nem húzza el a lövéseket? Nekem kicsit hihetetlen, de a környezetemben esküsznek, hogy mágneses csőszerelékkel nincs gond még nagyobb lámpákkal használva sem. Vállat von
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3471 Dátum: 2022. Május 12. - 14:35:32 »

Mágneses csőszerelékről mi a tapasztalat? Tényleg nem húzza el a lövéseket? Nekem kicsit hihetetlen, de a környezetemben esküsznek, hogy mágneses csőszerelékkel nincs gond még nagyobb lámpákkal használva sem. Vállat von

Mi húzná el a lövést szerinted?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3472 Dátum: 2022. Május 12. - 17:18:02 »

Mágneses csőszerelékről mi a tapasztalat? Tényleg nem húzza el a lövéseket? Nekem kicsit hihetetlen, de a környezetemben esküsznek, hogy mágneses csőszerelékkel nincs gond még nagyobb lámpákkal használva sem. Vállat von
Mágneses lámpaszerelék csak a lágyvas köpenyű lövedékeket téríti el.Nem tudtad?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #3473 Dátum: 2022. Május 12. - 17:22:42 »

Mágneses csőszerelékről mi a tapasztalat? Tényleg nem húzza el a lövéseket? Nekem kicsit hihetetlen, de a környezetemben esküsznek, hogy mágneses csőszerelékkel nincs gond még nagyobb lámpákkal használva sem. Vállat von

Dehogy húzza el. Ki se megy a lövedék a csőből, mert megfogja a mágnes.  Ördög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3474 Dátum: 2022. Május 12. - 17:40:21 »

Dehogy húzza el. Ki se megy a lövedék a csőből, mert megfogja a mágnes.  Ördög

Ha messzire akarok lőni a 9,3-assal, akkor fölülre teszem csak a mágneses szereléket, így nem zavar célzásnál. Ha fölül van a puskacsövön a mágnes, úgy emeli lövedék röppályáját, ekkor van hogy 160 méterre is elrepül  a 9,3as göbecs, nem esik le 150-nél. Őzezésnél tök jó.  Vállat von  Angyal
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3475 Dátum: 2022. Május 12. - 19:37:40 »

Mágneses lámpaszerelék csak a lágyvas köpenyű lövedékeket téríti el.Nem tudtad?

Ja, a cseh patront nagyon elkapja.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3476 Dátum: 2022. Május 13. - 05:47:35 »

Ha messzire akarok lőni a 9,3-assal, akkor fölülre teszem csak a mágneses szereléket, így nem zavar célzásnál. Ha fölül van a puskacsövön a mágnes, úgy emeli lövedék röppályáját, ekkor van hogy 160 méterre is elrepül  a 9,3as göbecs, nem esik le 150-nél. Őzezésnél tök jó.  Vállat von  Angyal
Viszont ebben rejlik egy páratlan lehetőség is, csak a fegyvermesterek lobbija mindig eltünteti az internetről, mikor valaki kirakja nyilvánosban.
Mostantól én sem leszek biztonsagban, letétbe is helyeztem több közjegyzőnél egy írásos anyagot arra az esetre...
De valakinek fel kell vállalnia végre a kockázatot, hogy kiderüljenek a valódi háttérhatalom aljas játékai.
100 méteren rövidebb csöveknél 60-70, hosszabb csöveknél 80-93,4 cm szóráson belül ki lehet váltani a puskabelövést a távcső tekergetésének
a mellőzésével úgy, hogy a mágneses lámpaszerelék helyzetét kell csak változtatni a csövön.
Ha előrébb toljuk, úgy szűkül a szóráskép, ha hátrébb, úgy tágul.
A találati irányt pedig a lámpa körbeforgatásával tudjuk befolyásolni.
A tekergetes már a múlt...
Ha egyet értesz, írj egy áment😇
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3477 Dátum: 2022. Május 13. - 06:45:24 »

Viszont ebben rejlik egy páratlan lehetőség is, csak a fegyvermesterek lobbija mindig eltünteti az internetről, mikor valaki kirakja nyilvánosban.
Mostantól én sem leszek biztonsagban, letétbe is helyeztem több közjegyzőnél egy írásos anyagot arra az esetre...
De valakinek fel kell vállalnia végre a kockázatot, hogy kiderüljenek a valódi háttérhatalom aljas játékai.
100 méteren rövidebb csöveknél 60-70, hosszabb csöveknél 80-93,4 cm szóráson belül ki lehet váltani a puskabelövést a távcső tekergetésének
a mellőzésével úgy, hogy a mágneses lámpaszerelék helyzetét kell csak változtatni a csövön.
Ha előrébb toljuk, úgy szűkül a szóráskép, ha hátrébb, úgy tágul.
A találati irányt pedig a lámpa körbeforgatásával tudjuk befolyásolni.
A tekergetes már a múlt...
Ha egyet értesz, írj egy áment😇

Legyen béke közöttünk mindenkor!!  Angyal  Piál

Nem akarok beszóni’, de gyakorlatilag leírtad 8 sorban a melegvíz receptjét.  Ördög

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3478 Dátum: 2022. Május 13. - 10:03:48 »

Viszont ebben rejlik egy páratlan lehetőség is, csak a fegyvermesterek lobbija mindig eltünteti az internetről, mikor valaki kirakja nyilvánosban.
Mostantól én sem leszek biztonsagban, letétbe is helyeztem több közjegyzőnél egy írásos anyagot arra az esetre...
De valakinek fel kell vállalnia végre a kockázatot, hogy kiderüljenek a valódi háttérhatalom aljas játékai.
100 méteren rövidebb csöveknél 60-70, hosszabb csöveknél 80-93,4 cm szóráson belül ki lehet váltani a puskabelövést a távcső tekergetésének
a mellőzésével úgy, hogy a mágneses lámpaszerelék helyzetét kell csak változtatni a csövön.
Ha előrébb toljuk, úgy szűkül a szóráskép, ha hátrébb, úgy tágul.
A találati irányt pedig a lámpa körbeforgatásával tudjuk befolyásolni.
A tekergetes már a múlt...
Ha egyet értesz, írj egy áment😇

Ámen, fiaim!  Okos
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3479 Dátum: 2022. Május 13. - 18:07:32 »

Viszont ebben rejlik egy páratlan lehetőség is, csak a fegyvermesterek lobbija mindig eltünteti az internetről, mikor valaki kirakja nyilvánosban.
Mostantól én sem leszek biztonsagban, letétbe is helyeztem több közjegyzőnél egy írásos anyagot arra az esetre...
De valakinek fel kell vállalnia végre a kockázatot, hogy kiderüljenek a valódi háttérhatalom aljas játékai.
100 méteren rövidebb csöveknél 60-70, hosszabb csöveknél 80-93,4 cm szóráson belül ki lehet váltani a puskabelövést a távcső tekergetésének
a mellőzésével úgy, hogy a mágneses lámpaszerelék helyzetét kell csak változtatni a csövön.
Ha előrébb toljuk, úgy szűkül a szóráskép, ha hátrébb, úgy tágul.
A találati irányt pedig a lámpa körbeforgatásával tudjuk befolyásolni.
A tekergetes már a múlt...
Ha egyet értesz, írj egy áment😇
Hú vaze!
Az írásokat olvasva, elkezdtem tudományos szinten foglalkozni a " gravitációs térben mozgó fém tárgyra, másodlagos mágneses tér álltal gyakorolt hatás" elemzésével.
Azóta, kib..tam az asszony hűtőmágneseit is a házból.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: