Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468304 alkalommal)
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #3450 Dátum: 2020. December 14. - 21:14:14 »

Milyen fegyverlámpát vegyek? Ki mit ajánlana? Melyik a legjobb? Miatuti? Könnyű legyen, de messzire világítson, és bírja sokáig, de gyorsan lehessen tölteni, mit vegyek, ha nincs rá túl sok pénzem? OOO

Na végigolvastam az elmúlt kb. 10 év hozzászólásait a fórumon, valamint megnéztem mindenféle lámpa tesztet és cikket, és végül ezt választottam:

https://www.mylitee.com/vadaszat/nitecore-mh27uv-led-elemlampa-1000-lumen-1

Egy évekkel ezelőtt DX-ről rendelt, állítható fókuszos, 3xAAA akkus lámpával már próbálkoztam, amúgy ügyes kis zseblámpa, de vadászatra gyakorlatilag alkalmatlan, és normális rögzítésem sem volt hozzá.

Ami nekem szempont volt: lövésállóság (.308W), minőségi szerelék, lengőkapcsoló, színszűrők, és olyan fényerő/szórás, ami megfelel 50-100 méterre leadott lövésekhez, DE látni akarom azt is, mi van a célpont környékén és mögötte.

Ez elvileg kb. tudja a fentieket, bár nyilván majd a gyakorlat fogja megmutatni, mindenesetre bizakodó vagyok, meg a szomszéd kerteket már keresztül-kasul bevilágítottam minden színnel, ígéretesnek néz ki. Vigyorog

Most akciós, meg elemlámpablog kupon is használható hozzá, bár így sem volt olcsó, de bízom benne, hogy ez jópár évig ki fog szolgálni. Meg van pár jópofa extra funkciója.

Majd beszámolok a tapasztalatokról, ha sikerül élesben is kipróbálni. (Értsd: ha a fene fenét eszik, holnap akkor is kiülök vele.)  Angyal
Naplózva
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #3451 Dátum: 2020. December 21. - 22:09:57 »

Na végigolvastam az elmúlt kb. 10 év hozzászólásait a fórumon, valamint megnéztem mindenféle lámpa tesztet és cikket, és végül ezt választottam:

https://www.mylitee.com/vadaszat/nitecore-mh27uv-led-elemlampa-1000-lumen-1

...

Most jutottam el addig, hogy érdemes lehet összefoglalni a tapasztalatokat a Nitecore MH27UV vadászkészletről.  Lamp

Az első próba után elég csalódott voltam a lámpát illetően, gyengének, kevésnek éreztem, bár a korábbi lámpámnál lényegesen jobb volt.
Aztán pár alkalom után rájöttem, hogy sikerült egy elég ködös-párás estét kifogni az első tesztre, és igazából ott is vállalhatóan teljesített, ráadásul az nekem viszonylag új hely volt, nem voltam még tisztában a távolságokkal.
Azóta volt lehetőségem kipróbálni olyan leseken, ahol ismerem a körülöttem lévő tereptárgyak, épületek távolságát, és eléggé átértékeltem a lámpa tudását.

150-170 méteren még remekül lehet vele látni, és nemcsak a célpontot, de a környezetét, és a hátterét is.
200m-en egy autó kitűnően látható, egy 400m-re lévő épület falát még megvilágítja a lámpa.
Az időjárás nyilván nagyon sokat számít, erősen párás-ködös időben nem kell csodát várni tőle, de mérsékelt körülmények között nagyon jól használható, tiszta időben pedig ahhoz képest, hogy milyen kompakt, hihetetlenül jó teljesítményt nyújt.

Ma levizsgázott lövésnél is, 130 lépésről sikerült egy rókát elejteni vele.  Emelem
Kis tömege miatt a lőképre sincs hatással, bár valszeg puskája válogatja.
A mágneses szerelék sztem úgy jó, ahogy van, nem túl erős, nem túl gyenge, tart, kész.
A lengőkapcsolót kicsit erősebben kell megnyomni, mint talán ideális lenne, de végülis így meg elkerülhető a véletlen villogtatás. A kapcsoló kellően halk.

Az üzemidejéről nincs még túl sok gyakorlati tapasztalatom, papíron sokáig bírja, nekem lemeríteni még nem sikerült, bár én egy átlagos esti vadászat alatt 5-10 percenként körbepásztázok néhány mp-re, tehát ez nem fogja behorpasztani az akkut.
Néha megnéztem, hogy mit mond magáról a feszültséget illetően, teljesen feltöltve 4.1V-ot villog el, az elmúlt 2 este után 3.7V-ra merült le, az utóbbiban volt vagy 20-30 perc folyamatos világítás, szóval az én felhasználásommal bőven nagyon jó, pláne hogy vettem hozzá egy tartalék akkut, a kettő sztem 8-10 estét simán kibír nálam.

Egyetlen dolgon lehetne javítani, a külső, gyengébb fénycsóva lehetne szűkebb, mert így sokszor a közelben lévő belógó faágak, bokrok, esetenként a lestető is kapnak egy elég erős megvilágítást, és ez a visszaverődő fény kicsit megnehezíti a távoli keresést, célzást. Ez a változtatás viszont nyilván rontaná a nem vadász célú használhatóságát, és egyébként (után)keresésnél nagyon jól jöhet a szélesebb fénycsóva. Szóval mégiscsak jól van az úgy.

Összességében nagyon jó teljesítményű, kompakt, könnyű lámpáról van szó, vadászatra is remekül használható, főleg ebben a készletben, célzáshoz, kereséshez, lesen matatni, hátizsákban keresni, éjszaka térképet nézegetni, hamis pénzt felismerni, a mentőhelikopternek vészjelzést leadni, tényleg mindenre alkalmas.  Mosolyog
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3452 Dátum: 2021. Március 15. - 13:26:12 »



Vadászház világítás project. Kacsint

"Nincs gázlámpád? Buzi-e vagy? "  Ördög
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3453 Dátum: 2021. Március 15. - 14:59:31 »



Vadászház világítás project. Kacsint

"Nincs gázlámpád? Buzi-e vagy? "  Ördög

Csak elalvás előtt, elzárni és szellőztetni!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3454 Dátum: 2021. Március 15. - 17:28:53 »

Csak elalvás előtt, elzárni és szellőztetni!

Megfogadom, kösz a jótanácsot. Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen kis égő problémát jelenthet. (a sziesztáról már hallottam ilyet) De hiszek Neked. Igen
Naplózva

Jó szelet!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3455 Dátum: 2021. Március 15. - 20:45:14 »

Megfogadom, kösz a jótanácsot. Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen kis égő problémát jelenthet. (a sziesztáról már hallottam ilyet) De hiszek Neked. Igen
Pedig a sziesztával van a kisebb gond. Az a padlón van és az őrláng a fekvő szint alatti. A CO2 szint eléri az őrléngot az elalszik, a bimetál kikapcsol és nincs tovább probléma.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3456 Dátum: 2021. Március 15. - 21:59:34 »

Pedig a sziesztával van a kisebb gond. Az a padlón van és az őrláng a fekvő szint alatti. A CO2 szint eléri az őrléngot az elalszik, a bimetál kikapcsol és nincs tovább probléma.

Ott valószínűleg a szén monoxiddal lehet inkább a gond, ami könnyebbb a levegőnél a széndioxiddal ellentétben ami nehetzebb.  A CO2 inkább a pincékben szokott mérgezést okozni (mustgáz). Persze lehet, hogy tévedek. Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3457 Dátum: 2021. Március 15. - 22:15:54 »

Csaba! Emelem Emelem 
Napelemes led lámpát nem próbáltátok?  Van olyan vezetékes, ahol a népelemet a háztetőre lehet kirakni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3458 Dátum: 2021. Március 15. - 22:20:24 »

Ott valószínűleg a szén monoxiddal lehet inkább a gond, ami könnyebbb a levegőnél a széndioxiddal ellentétben ami nehetzebb.  A CO2 inkább a pincékben szokott mérgezést okozni (mustgáz). Persze lehet, hogy tévedek. Vállat von
Bár kémiából én se vagyok tök profi, de szerintem a propánból meg a butánból az égés során főleg CO2 és víz képződik. Stoel ami nehezebb a levegőnél. CO akkor képződik ha már tökéletlen az égés. A fajsúlya azonos a levegőével.
A CO2-be azért halunk bele mert kiszorítja az oxigént, a CO-ba meg azért mert mérgező.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3459 Dátum: 2021. Március 16. - 05:32:32 »

Csaba! Emelem Emelem 
Napelemes led lámpát nem próbáltátok?  Van olyan vezetékes, ahol a népelemet a háztetőre lehet kirakni.

Attila! Volt ilyen elgondolás, de elvetettem. Elsősorban azért mert a tetőn lévő napelem felkérés a táncra a bent sejtett aksi miatt a fémgyüjtőknek. Ha meg berugják az ajtót akkor már visznek mindent. Ez az ormánság, itt észnél kell lenni. Másodsorban ez sokkal hangulatosabb. Van feltölthető ledes lámpa is, de én nem szeretem. Eddig gyertyáztunk, fejlámpáztunk, ahhoz képest nagy előrelépés lesz.  A 3kg-os palackal sokáig bírja, tök jó. Azt írják róla, hogy kb. 300lumen ami egy 100w ízzónak felel meg, de szerintem ez erős túlzás. Arra vonatkozhat ha maxon megy. Normál használat mellett kb egy 60w-os izzónak felel meg szerintem.   Emelem
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3460 Dátum: 2021. Március 16. - 05:36:53 »

Bár kémiából én se vagyok tök profi, de szerintem a propánból meg a butánból az égés során főleg CO2 és víz képződik. Stoel ami nehezebb a levegőnél. CO akkor képződik ha már tökéletlen az égés. A fajsúlya azonos a levegőével.
A CO2-be azért halunk bele mert kiszorítja az oxigént, a CO-ba meg azért mert mérgező.

Végűl is egyikbe sem lenne jó belehalni. Inkább kiszellőztetünk.  Wave Igen
Naplózva

Jó szelet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #3461 Dátum: 2021. Március 16. - 09:05:23 »

Attila! Volt ilyen elgondolás, de elvetettem. Elsősorban azért mert a tetőn lévő napelem felkérés a táncra a bent sejtett aksi miatt a fémgyüjtőknek. Ha meg berugják az ajtót akkor már visznek mindent. Ez az ormánság, itt észnél kell lenni. Másodsorban ez sokkal hangulatosabb. Van feltölthető ledes lámpa is, de én nem szeretem. Eddig gyertyáztunk, fejlámpáztunk, ahhoz képest nagy előrelépés lesz.  A 3kg-os palackal sokáig bírja, tök jó. Azt írják róla, hogy kb. 300lumen ami egy 100w ízzónak felel meg, de szerintem ez erős túlzás. Arra vonatkozhat ha maxon megy. Normál használat mellett kb egy 60w-os izzónak felel meg szerintem.   Emelem

Ha van egy tetőablak, oda is fel lehet tenni a napelemet, ott is működik, és kintről se annyira feltűnő.

Vagy csak egy nagy aksi valamelyik sarokba, és arról is elmegy egy 12 V-os világítás hetekig.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #3462 Dátum: 2021. Március 16. - 09:11:35 »

Bár kémiából én se vagyok tök profi, de szerintem a propánból meg a butánból az égés során főleg CO2 és víz képződik  Stoel ami nehezebb a levegőnél..
Ez így igaz minden szénhidrogénre.
CO akkor képződik ha már tökéletlen az égés. A fajsúlya azonos a levegőével.
Ez nagyrészt igaz: ha nincs elég oxigén akkor megáll a folyamat a szén-monoxidnál (nem jut minden szénnek két oxigén), aminek sűrűsége kicsit kisebb, mint a levegőé. (Fajsúly csúnya szó,a sűrűség térfogategységre vonatkoztatott tömeg....  Vigyorog )
A CO2-be azért halunk bele mert kiszorítja az oxigént, a CO-ba meg azért mert mérgező.
Ez így igaz: a CO2-t simán ki-be légzi az ember, de az nem táplálja az oxigénre épülő életfolyamatokat, a halált az oxigén hiánya okozza, maga a szén-dioxid nem okoz elváltozást. A szén-monoxid ellenben leköti a vasat a hemoglobinban, a vér oxigénszállító képességét teszi tönkre.

Alapvetően rendben volt az eredeti okfejtés, különösen úgy, hogy nem vagy profi kémiából.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #3463 Dátum: 2021. Március 16. - 14:04:29 »

Ha van egy tetőablak, oda is fel lehet tenni a napelemet, ott is működik, és kintről se annyira feltűnő.

Vagy csak egy nagy aksi valamelyik sarokba, és arról is elmegy egy 12 V-os világítás hetekig.

Elhiszem. De jó lesz ez így. 2db van belőle, mindenre elég a fénye. És ha kint beszélgetünk a kertiasztalnál (magyarúl iszunk), akkor is jó szolgálatot fog tenni.
Naplózva

Jó szelet!
Math91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 89


« Új üzenet #3464 Dátum: 2022. Január 04. - 18:27:32 »

Üdv Kedves Fórumtársak!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy Convoy c-8-as lámpát használok már néhány éve, egyébként megelégedéssel. Mostanában már elkezdett rakoncátlankodni, nem mindig érintkezett rendesen (sem rendes, sem lengőkapcsolóval), ma ugyan érintkezik, de teljesen feltöltött (ugyan nem túl jó minőségű akkuval) csak épp hogy pislákol a led, gyakorlatilag nem produkál értékelhető fényt. Mi lehet a probléma? Van esetleg valami ötletetek? Ha olcsón javítható, akkor nem feltétlenül vennék újat, azonban ha azt mondjátok, hogy nem érdemes foglalkozni vele, akkor megrendelem az újabb verziót belőle.. Előre is köszönöm a segítséget! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 [231] 232 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: