Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 232 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468310 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3375 Dátum: 2019. Október 10. - 10:24:56 »

Üdvözlet Mindenkinek !!Segitséget kérnék , van egy csudajó olight mx 3 fegyverlámpám , steyrpure luxon és steyr lux -on használom.  A gond ,hogy a lámpa fénye vissza tükröződik a távcsőbe. Tud valaki jó megoldást ? ha más nincs leszedetném a célgömböt  komplettan a csőröl de nem tudom ,hogy forrasztva is lehet ,?? ha valaki ismeri a steyr -tés tudja kérem segítsen!! Köszönettel Laci.

Milyen távcsőben? Mert gyanítom az lesz a ludas.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
lovilaci
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3376 Dátum: 2019. Október 10. - 11:34:31 »

Szia, kössz, hogy időt szántál a gondomra!! az egyik svaro Z8i a másik ZEISS HT és ugyan az a helyzet, de a heliátorral és a kinai lámpával nincs gond, csak az OLIGHTtel.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3377 Dátum: 2019. Október 10. - 13:37:21 »

Szia, kössz, hogy időt szántál a gondomra!! az egyik svaro Z8i a másik ZEISS HT és ugyan az a helyzet, de a heliátorral és a kinai lámpával nincs gond, csak az OLIGHTtel.

Tehát nagy valószínűséggel a távcsövek kizárhatóak. Akkor alighanem az Olight a hunyó. A vőmnek az van és brutális a fényereje. Kérdés, hogy szükség van-e rá. Ezekkel a távcsövekkel egy jóval szerényebb tudású lámpával is látnod kell. Gondolom (remélem) nem akarsz éjszakának vadán kétszáz méterre puskázni. Mindenesetre nekem a puskám megcsonkítása eszembe sem ötlene.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3378 Dátum: 2019. Október 10. - 14:23:44 »

az egyik svaro Z8i a másik ZEISS HT
Ott a baj...bezzeg ha delta hd lenne rajtuk, még lámpa sem kellene...azt mondják... Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
lovilaci
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3379 Dátum: 2019. Október 10. - 15:02:08 »

Azért éjjel 200méterről rókát lőni csodás érzés !! 80méterről szórón      disznót már nem az én "műfajom."
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3380 Dátum: 2019. Október 10. - 15:42:51 »

Ott a baj...bezzeg ha delta hd lenne rajtuk, még lámpa sem kellene...azt mondják... Stoel
Nem. A Deltának is gyengéje a szembehold. Pont tegnap tapasztaltam. Mondjuk azt szerintem kevés cső tudja korrigálni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #3381 Dátum: 2019. Október 10. - 17:20:19 »

Nem. A Deltának is gyengéje a szembehold. Pont tegnap tapasztaltam. Mondjuk azt szerintem kevés cső tudja korrigálni.

Te szembe ülsz a holddal mikor vadászol vagy csak csillagászkodni mentél ki ? LOL   Röhög Röhög Röhög Stoel  Stoel Stoel
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3382 Dátum: 2019. Október 10. - 19:16:41 »


Te szembe ülsz a holddal mikor vadászol vagy csak csillagászkodni mentél ki ? LOL   Röhög Röhög Röhög Stoel  Stoel Stoel
Olyasmi. Ez a téma pár éve már felmerült a fórumon,hogy amikor félszemből,oldalról kap fényt a távcső tejesedik a kép. A lámpafény visszaverődés is ilyesmi jelenség. Ahogy a páciens leírja,a fény fókusza lehet a probléma.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #3383 Dátum: 2019. Október 10. - 19:28:09 »

Olyasmi. Ez a téma pár éve már felmerült a fórumon,hogy amikor félszemből,oldalról kap fényt a távcső tejesedik a kép. A lámpafény visszaverődés is ilyesmi jelenség. Ahogy a páciens leírja,a fény fókusza lehet a probléma.


A cső alá kell tenni a lámpát illetve úgy megválasztani a leshelyet , hogy oldal vagy enyhe hátfényt adjon a hold !  Nyihi Nyihi Nyihi Wave Wave Wave
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3384 Dátum: 2019. Október 10. - 21:39:12 »


A cső alá kell tenni a lámpát illetve úgy megválasztani a leshelyet , hogy oldal vagy enyhe hátfényt adjon a hold !  Nyihi Nyihi Nyihi Wave Wave Wave


Feltéve, hogy lehet. Ha nem akkor jön a szívás. Az én lesemet nem lehet. A lemenő nap is félkeresztben szembesüt, a hold is bezavar. A Schmidt Bender belehalt,
az öreg Swarovski és Kahles rá se ránt. Azoknak jöhet akárhonnan a fény.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3385 Dátum: 2019. Október 10. - 22:22:29 »


A cső alá kell tenni a lámpát illetve úgy megválasztani a leshelyet , hogy oldal vagy enyhe hátfényt adjon a hold !  Nyihi Nyihi Nyihi Wave Wave Wave

Mivel ritkán jutok ki,mindig megkérdezem a vadőrt,hogy hová üljek/ülhetek. Kitűnő helyre küldött, igazán senki sem tehetett róla ,hogy fél 9 után már a tarló bal sarkát nem láttam jól a hold fénye miatt. A várt disznók nem jöttek, a fiatal bikát viszont nem tudtam jobban megnézni,pedig jó lett volna.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3386 Dátum: 2019. Október 11. - 14:14:22 »

Feltéve, hogy lehet. Ha nem akkor jön a szívás. Az én lesemet nem lehet. A lemenő nap is félkeresztben szembesüt, a hold is bezavar. A Schmidt Bender belehalt,
az öreg Swarovski és Kahles rá se ránt. Azoknak jöhet akárhonnan a fény.
Leupoldot az sem zavarja ,ha az m3x telibeveri az első irányzékot.
Naplózva
nicsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



« Új üzenet #3387 Dátum: 2019. Október 18. - 07:40:16 »

Sziasztok

Az lenne a kérdés, hogy lehet venni, vagy meg lehet oldani, hogy ha a lengőkapcsolót megnyomom, akkor felkapcsolódjon, nyomvatartás nélkül is világítson,majd ismételt kapcsolásra aludjon ki a lámpa fénye?
Olight M3XS lámpa, a lengőkapcsolója RM23 tipus.

Köszönöm
Csaba
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #3388 Dátum: 2019. November 19. - 21:51:45 »

Sziasztok!

Uhh elég könnyű belebonyolódni a fegyverlámpákba is, nemcsak távcsövekbe.

Rosszat nem akarok venni,-az olcsóbb mindig drágább dolgot már megtapasztaltam  Wave

Led Lenser p7
Olight vadász szett
Nitecore p30

van ami még ebbe a 40.000 határba belefér, és érdemes gondolkodni rajt. Vagy ezek bármelyikét...

Jókat olvasni róluk de ugye mindenkinek saját maga dolga a legjobb.

Olight..a nagy magyarhonban méltán elterjedt. A többi meg nem is tudom.
A videók amiket neten látni szépek mutatósak, de nemtudom mennyire fedik a valóságot.
Lényegében 100 150 métert mindegyik tud...Éjszaka lövés szempontjából ez is sok.

Nagy dilemma.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3389 Dátum: 2019. November 19. - 22:11:34 »

Sziasztok!

Uhh elég könnyű belebonyolódni a fegyverlámpákba is, nemcsak távcsövekbe.

Rosszat nem akarok venni,-az olcsóbb mindig drágább dolgot már megtapasztaltam  Wave

Led Lenser p7
Olight vadász szett
Nitecore p30

van ami még ebbe a 40.000 határba belefér, és érdemes gondolkodni rajt. Vagy ezek bármelyikét...

Jókat olvasni róluk de ugye mindenkinek saját maga dolga a legjobb.

Olight..a nagy magyarhonban méltán elterjedt. A többi meg nem is tudom.
A videók amiket neten látni szépek mutatósak, de nemtudom mennyire fedik a valóságot.
Lényegében 100 150 métert mindegyik tud...Éjszaka lövés szempontjából ez is sok.

Nagy dilemma.

Szóróra mindegyik jó, de ha igazán jót szeretnél, csak Olight.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 [226] 227 228 229 230 231 232 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: