Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468281 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3195 Dátum: 2018. Március 22. - 07:40:38 »

Igen puskalampanak szeretnem, arra voltam kivancsi, hogy van e valakinek tapasztalata szinhomerseklettel vadaszat kozben.
Koszonom

Én warm white-ot vennék, az alacsony színhőmérsékletűt (3000 K). Minél "kékebb", annál többet ront rajta a legkisebb pára is a levegőben. Mármint hogy menyit (nem) látsz majd a távcsőben emiatt. Szerintem.
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #3196 Dátum: 2018. Március 22. - 08:40:49 »

Én warm white-ot vennék, az alacsony színhőmérsékletűt (3000 K). Minél "kékebb", annál többet ront rajta a legkisebb pára is a levegőben. Mármint hogy menyit (nem) látsz majd a távcsőben emiatt. Szerintem.

Én is 4000k körüli melegfényűt használok, az egész ott veszti el a jelentőségét mikor rárakom a zöld szűrőt. Nevet
Egyébként ha megfogadsz egy jó tanácsot kicsit spórolj és vegyél inkább komolyabb lámpát, sokan végigjárták már ezt az utat (többek között én is), és végül vagy kompromisszumokat kötsz vagy egy komolyabb lámpánál kötsz ki.
Naplózva
m6692
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3197 Dátum: 2018. Március 25. - 13:53:26 »

Én is 4000k körüli melegfényűt használok, az egész ott veszti el a jelentőségét mikor rárakom a zöld szűrőt. Nevet
Egyébként ha megfogadsz egy jó tanácsot kicsit spórolj és vegyél inkább komolyabb lámpát, sokan végigjárták már ezt az utat (többek között én is), és végül vagy kompromisszumokat kötsz vagy egy komolyabb lámpánál kötsz ki.


Koszonom a tanacsot, tudnal nekem ajanlani komolyab lampat.

Koszonom
Naplózva
speti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3198 Dátum: 2018. Március 28. - 14:46:14 »

Sziasztok,
Fegyverlámpa vásárlása előtt állok, és abban kérnék segítséget, hogy megéri -e a többlet kiadást a Olight M3XS-UT Javelot az Olight M23 -hoz képest. Értem, hogy erősebb a fénye, messzebb világít, de a gyakorlatban, éjszaka jobban használható vadkárban, vagy szórón? Jelenleg egy aliról rendelt kis lámpát használok (5eFt kategória), ehhez képest biztosan mindkettő nagyon más, de csak egyszer szeretnék ennyit költeni lámpára... így jól kellene dönteni. Illetve esetleg más lámpákat érdemes megnéznem ebben a kategóriában? Az M3XS -t ki tudom próbálni lőtéren, gondolom a mágneses szerelék minden esetben rendben lesz, ha ezzel nem viszi el a lövedéket.
Előre is köszönöm a segítséget.
üdv,
peti
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3199 Dátum: 2018. Március 28. - 14:51:03 »

Sziasztok,
Fegyverlámpa vásárlása előtt állok, és abban kérnék segítséget, hogy megéri -e a többlet kiadást a Olight M3XS-UT Javelot az Olight M23 -hoz képest. Értem, hogy erősebb a fénye, messzebb világít, de a gyakorlatban, éjszaka jobban használható vadkárban, vagy szórón? Jelenleg egy aliról rendelt kis lámpát használok (5eFt kategória), ehhez képest biztosan mindkettő nagyon más, de csak egyszer szeretnék ennyit költeni lámpára... így jól kellene dönteni. Illetve esetleg más lámpákat érdemes megnéznem ebben a kategóriában? Az M3XS -t ki tudom próbálni lőtéren, gondolom a mágneses szerelék minden esetben rendben lesz, ha ezzel nem viszi el a lövedéket.
Előre is köszönöm a segítséget.
üdv,
peti

Még mindig nem az "olcsó" kategória, de kicsivel olcsóbb az MX2-es, és egy hangyányit melegebb (sárgább) is a fénye. Ha jól emlékszem én is az Aliról vettem, olcsóbban, mint amennyiért itthon árulják.
Naplózva
speti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3200 Dátum: 2018. Március 28. - 15:15:27 »

Még mindig nem az "olcsó" kategória, de kicsivel olcsóbb az MX2-es, és egy hangyányit melegebb (sárgább) is a fénye. Ha jól emlékszem én is az Aliról vettem, olcsóbban, mint amennyiért itthon árulják.
Azt hiszem, ebben a topicban olvastam, hogy amíg egy akksi van benne, addig nem jó az egyensúlya, és lövésnél leeshet. Tapasztaltál ilyesmit esetleg (ha egy akkuval használod)? 30-06 -os kaliberen használnám.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3201 Dátum: 2018. Március 28. - 16:11:22 »

Azt hiszem, ebben a topicban olvastam, hogy amíg egy akksi van benne, addig nem jó az egyensúlya, és lövésnél leeshet. Tapasztaltál ilyesmit esetleg (ha egy akkuval használod)? 30-06 -os kaliberen használnám.

Nem tudom, mert én eleve vettem hozzá egy második akksit befogadó közdarabot. A plusz akksitól mondjuk a súlya is nőtt, a súlypontja meg hátrébb került, így legalább súlypontban tudod megfogni a szerelékkel. Viszont így nem is kell lengőkapcsoló a bekapcsoláshoz (már ha nem alul lógatod a lámpát), mert az elöl lévő kezed mutatóujjával simán eléred a lámpa hátsó kapcsoló gombját. Az Olight mágneses szerelék baromi erős, viszont a mágnes felülete kicsit csúszósabb, mint kéne, így bár leesni nem fog a puskáról két akksival sem, de picit hajlamos elfordulni ill. kicsit előrébb csúszni lövéskor. Viszont ha egyszer kihézagolod a lámpaszereléket, onnantól akárhova teszed a csövön, ugyanoda mutat.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3202 Dátum: 2018. Március 28. - 19:36:24 »

Sziasztok,
Fegyverlámpa vásárlása előtt állok, és abban kérnék segítséget, hogy megéri -e a többlet kiadást a Olight M3XS-UT Javelot az Olight M23 -hoz képest. Értem, hogy erősebb a fénye, messzebb világít, de a gyakorlatban, éjszaka jobban használható vadkárban, vagy szórón? Jelenleg egy aliról rendelt kis lámpát használok (5eFt kategória), ehhez képest biztosan mindkettő nagyon más, de csak egyszer szeretnék ennyit költeni lámpára... így jól kellene dönteni. Illetve esetleg más lámpákat érdemes megnéznem ebben a kategóriában? Az M3XS -t ki tudom próbálni lőtéren, gondolom a mágneses szerelék minden esetben rendben lesz, ha ezzel nem viszi el a lövedéket.
Előre is köszönöm a segítséget.
üdv,
peti

Nem tudom az Ali hogyé adja, de nem gondoltál rá, hogy készítes egyet?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
speti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3203 Dátum: 2018. Március 28. - 21:59:30 »

Nem tudom az Ali hogyé adja, de nem gondoltál rá, hogy készítes egyet?
Szia,
Nem gondoltam rá, mert nem futottam bele ilyen lehetőségbe még soha. Tudsz mutatni olyan személyt / hirdetést, aki ezzel foglalkozik, és van tapasztalat is vele? Ilyen drága lámpát nem szeretnék az aliról rendelni, az itthoni árral kell "versenyezni". Vissza olvasva pár oldalt látom, hogy itt többen is készítettek maguknak lámpákat, nekem ez nem járható út, nincs meg a tudásom / időm hozzá sajna.
peti
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3204 Dátum: 2018. Március 29. - 00:04:29 »

Szia,
Nem gondoltam rá, mert nem futottam bele ilyen lehetőségbe még soha. Tudsz mutatni olyan személyt / hirdetést, aki ezzel foglalkozik, és van tapasztalat is vele? Ilyen drága lámpát nem szeretnék az aliról rendelni, az itthoni árral kell "versenyezni". Vissza olvasva pár oldalt látom, hogy itt többen is készítettek maguknak lámpákat, nekem ez nem járható út, nincs meg a tudásom / időm hozzá sajna.
peti

Sebipetinek írjál szívhezszóló privátot, hátha megadja a mester nevét, elérhetőségét!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #3205 Dátum: 2018. Március 29. - 08:38:54 »

M2X-et használok én is, nem mágneses szerelékkel, hanem sima csavaros oldhatóval.
Egy akksival használom, bőven sok amit tud, ezt bátran merem ajánlani.
Naplózva
speti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3206 Dátum: 2018. Március 29. - 09:17:34 »

Köszönöm a véleményeket mindenkinek. Akkor, ha jól értem a melegebb fényű lámpa felé kellene mozdulni. Amire még nem jött válasz, de érdekelne: M23 vagy M20S-X típusokkal (tehát egy kategóriával lejjebb) van valakinek tapasztalata?  A specifikációik szerint ezek a lámpák is bőségesen eleget tudnak az éjszakai vadászathoz, de gyanúsan kevés a vélemény ezekről a modellekről, ahogy vissza olvastam:).

Naplózva
speti
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3207 Dátum: 2018. Március 29. - 09:18:39 »

Sebipetinek írjál szívhezszóló privátot, hátha megadja a mester nevét, elérhetőségét!
Köszönöm a tippet, megkerestem privátban Sebipetit, meglátjuk mi sül ki belőle.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #3208 Dátum: 2018. Március 30. - 00:40:44 »

Köszönöm a tippet, megkerestem privátban Sebipetit, meglátjuk mi sül ki belőle.

Válaszoltam.  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3209 Dátum: 2018. Március 30. - 10:25:21 »

Köszönöm a véleményeket mindenkinek. Akkor, ha jól értem a melegebb fényű lámpa felé kellene mozdulni. Amire még nem jött válasz, de érdekelne: M23 vagy M20S-X típusokkal (tehát egy kategóriával lejjebb) van valakinek tapasztalata?  A specifikációik szerint ezek a lámpák is bőségesen eleget tudnak az éjszakai vadászathoz, de gyanúsan kevés a vélemény ezekről a modellekről, ahogy vissza olvastam:).

Amúgy meg felmész a Youtube-ra, és beírod a lámpa típust amit látni akarsz, ha kettőt összehasonlítva, akkor esetleg a kettő közé írod, hogy  "vs." . Kevés hétköznapi használati eszköz van a világon, amiről ott ne lenne tesztvideo.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 [214] 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: