Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468284 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3075 Dátum: 2016. Szeptember 28. - 16:13:53 »

Elég hangos, ha bekapcsolod, ráadásul felvillan és már ki is fogyott...   Stoel

Ahogy tanult barátom szokta mondani: "Nem szar az, csak másra lesz jó!"  Ördög
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #3076 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 10:19:27 »

Sziasztok  Emelem

Érdeklődnék, hogy nem tudja-e valaki véletlenül, hogy olight m2x és m3xs között hatótávolság terén van-e szignifikáns különbség. Hajlok az m2x felé a melegebb szín miatt, de ha jelentős a különbség...  esetleg ha valaki tudná,
hogy egyiknek/másiknak mennyi a tényleges hatótávja, azt is megköszönném...
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3077 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 11:46:55 »

Sziasztok  Emelem

Érdeklődnék, hogy nem tudja-e valaki véletlenül, hogy olight m2x és m3xs között hatótávolság terén van-e szignifikáns különbség. Hajlok az m2x felé a melegebb szín miatt, de ha jelentős a különbség...  esetleg ha valaki tudná,
hogy egyiknek/másiknak mennyi a tényleges hatótávja, azt is megköszönném...
Szerintem a gyártó feltünteti. Persze azt nem kell készpénznek venni, de az arányokat talán mutatja. Mekem az m3x triton bőven túlvilágít azon a határon, ameddig lőnék sötétben. Persze viszonylag optimális körülmények között.
Minap az éjfélkor az utcán a bezárt kutyákkal üvöltöző részeg csóka is ajd hanyat esett, ikor szembevilágítottam egy ,,mi a f.szt üvöltözöl itt éjfélkor kérdés kíséretében Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3078 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 11:53:56 »

Sziasztok  Emelem

Érdeklődnék, hogy nem tudja-e valaki véletlenül, hogy olight m2x és m3xs között hatótávolság terén van-e szignifikáns különbség. Hajlok az m2x felé a melegebb szín miatt, de ha jelentős a különbség...  esetleg ha valaki tudná,
hogy egyiknek/másiknak mennyi a tényleges hatótávja, azt is megköszönném...

Az egyikre 800 m-t mondanak, a másikra talán 1100-at. Az biztos, hogy amilyen messzire lőni akarsz éjszaka (reálisan magaddal és etikusan a vaddal szemben), olyan messze simán elvilágít. Az M2 és M3 közti színhőmérséklet különbség elhanyagolható, az M2 egy kattanással talán sárgább, de nekem még ez is egy kicsit túlságosan fehér. Párás időben ha felkapcsolod, eléggé kifehéredik a kép tőle. Szóval jobb volna, ha még sárgább volna. Amúgy meg a Youtube-on van róla jó néhány összehasonlító video, még ha angolul is, de a fényét meg tudod nézni egymás mellett. Az M2 egyébként olcsóbb, Kínából magában ha jól emlékszem, huszon-ezer forintért rendeltem, persze a nyél-hosszabbítóval, 1 helyett 2 db Olight Li-os elemmel (még sokkal erősebb így a fénye), mágneses Olight szerelékkel valahol 30-párezer forintban állt meg. Nyél-hosszabbítóval egyébként a lengőkapcsoló szerintem felesleges hozzá, elülső kéz hüvelykujjal meg tudod nyomni a nyél végét a kisagyat fogva. A mágnesszerelékbe a lámpát viszont a lámpa súlypontjában kell rögzíteni, mert együtt mindennel elég nehéz.  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3079 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 11:59:42 »

Amúgy meg a Youtube-on van róla jó néhány összehasonlító video, még ha angolul is, de a fényét meg tudod nézni egymás mellett.

Ez egy kereső link:

https://www.youtube.com/results?search_query=olight+m2x+vs+m3x

ez meg konkrétan két video, az egyik elég közelre:



a másik 170 m-re, a két fénycsóva közül a bal oldali az M3-as, jobboldali az M2-es



 Emelem
Naplózva
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #3080 Dátum: 2016. Október 02. - 07:46:25 »

Sziasztok, köszönöm szèpen a válaszokat!
(Közben annyira beindult az ipar, hogy a végén lehet mèg kölcsön is kapok egyet kipróbálása...)
 Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #3081 Dátum: 2016. Október 10. - 14:32:11 »

Üdvözletem!

Én is építek lámpákat,ezzel kapcsolatban szeretnék tippeket kérni.
A hátam mögött 17 lámpával szerintem már elég sokat láttam, de normális, hajlékony kábelt még nem találtam, amivel normálisan meg tudom csinálni a kivezetékelt nyomógombját.
Vettem ipari szenzorkábelt,vezérlőkábelt,satöbbi, de mind vagy nagyon vastag volt,hiába hajlékony,vagy annyira vékony, hogy bekorlátozta a Direct drive(elektronika nélküli) hajtást.
Egyszer régen hozott mutatóba egy egy vadásztárs egy "hoger" lámpát, annak volt egy szuper,koaxiális szilikon kábele, de azóta se láttam hasonlót.

Egyébként szerintem is sajnálatos, hogy a kínából megrendelt,vagy piacos cuccokat jócskán felértékelve hirdetik aprón ezeket a vérpistikék, aztán ha rákérdezel,hogy de mégis ez van a piacon, leharapják a fejed,hogy "ez a police 500w nem az a police 500w". Ezt átveszik a vadászok, aztán mikor eladtam az első épített lámpám, mert kellett a pénz másikra,hogy tovább kísérletezhessek, amiben volt vagy ötven óra olvasás,tanulás, fórumozás,próbálgatás, és tudott 840m hatótávot, legalább 4 érdeklődő megkérdezte, hogy miért hirdetem 22eFt-ért,mikor 12eFt-ért adnak teljes police szettet. Pedig majdnem ennyibe került csak az anyag,plusz esztergáltattam hozzá,kábeleket vettem, satöbbi. Ettől függetlenül volt olyan ismerős, aki ideadta a 70 ezer forintos Jetbeamjét, hogy de alakítsam már át, mert az én 20 ezer forintos c8-om oda-vissza verte a fényerősségben, és a színe is szebb volt.

Szóval én csak bátorítani tudok mindenkit,hogy olvassatok rengeteget,építsetek többet is, aztán a legjobbat tartsátok meg, a többit meg adjátok el  Ördög Ördög

Ja,és ha van valami jó tippetek lengőkapcsoló kábelre,feltétlenül írjátok meg Stoel

Köszi előre is  Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3082 Dátum: 2016. Október 10. - 16:28:55 »

Szia Mematyi!
Milyen irodalmat ajánlasz, illetve melyik fórumot? Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #3083 Dátum: 2016. Október 10. - 17:08:38 »

Szia Mematyi!
Milyen irodalmat ajánlasz, illetve melyik fórumot? Wave

Hát, irodalmat most így fejből nem tudom mit, leginkább az a legjobb, hogyha veszel egy lámpát, és elkezded átalakítani, közben utánanézel, ami éppen érdekel.
Van a neten szerintem három lényeges fórum:
budgetlightforum á'la BLF, itt főleg az általunk is rendelt, olcsó lámpákról írnak
candlepower forums, ez is nagyjából hasonló, de itt több a komoly,szakértő fórumozó, a BLF-en sokan indítanak hülyeségeknek topicot,nehéz átlátni
végül ha tudsz németül: taschenlampen forum

Szerintem ha valaki el akarja kezdeni, rendeljen egy Convoy C8 lámpát innen: fasttech.com
Ez a Convoy milliószor jobb, mint a Fire gyártmányok, igazán jó vadászlámpának, én eddig 14-et építettem ebből  Vigyorog
Ennél már csak a XinTD jobb minőség, ilyenem nekem sincs,de a convoy vízhatlan, lehet víz alá meríteni is.

Próbálkozhatsz "emitter dedome" eljárással, sokan csinálják, akik kicsit több energiát tesznek a dologba, sokkal messzebb "hord" tőle a c8 (is).
"emitter swap", LED csere ; "driver swap" meghajtó áramkör csere ; "direct drive mod" ez az amikor kiveszem a meghajtó áramkört, és direktbe az akksira kötöm a LED-et,
ehhez elengedtehetlen hogy legyen egy "direct thermal path" lapka a LED alatt, SinkPAD-nak vagy Noctigonnak nevezik.

Nagyjából ennyi, amivel nagyon gyorsan fel lehet dobni egy lámpát, de azért elsőre általában tönkreteszi az ember a dolgot  Ördög

Ha tudok segíteni, majd írok esetleg, eddig nem figyeltem,hogy ilyen topic is van itt nekünk  Emelem
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3084 Dátum: 2016. Október 10. - 19:37:55 »

Köszi a választ, barkácsolgatom én a lámpákat jó ideje,  led vagy driver csere megy, meg sikeres dedomoláson is túl vagyok,  persze azért nem Marksman szinten űzöm a dolgot. Az általad említett fórumokat szoktam olvasgatni ( ritkán) és a német is megyeget, de neken a legnagyobb segítség az ezen a fórumon kapott konkrét "receptek" voltak. Ha van ilyened és nem titkosak én örülnék neki. Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #3085 Dátum: 2016. Október 10. - 20:47:13 »

Köszi a választ, barkácsolgatom én a lámpákat jó ideje,  led vagy driver csere megy, meg sikeres dedomoláson is túl vagyok,  persze azért nem Marksman szinten űzöm a dolgot. Az általad említett fórumokat szoktam olvasgatni ( ritkán) és a német is megyeget, de neken a legnagyobb segítség az ezen a fórumon kapott konkrét "receptek" voltak. Ha van ilyened és nem titkosak én örülnék neki. Wave

Hát, recept nem nagyon van, ami nekem igazán tetszik:  Convoy C8 Tükrös foncsorral,  direct drive átalakítás,   gyári led SinkPadon+dedomolva.  Ez így jó 450m ANSI fénytávolság,  de jó szemmel, vagy távcsövön át még messzebbre látszik.
Meg fontos(lenne)  a jó vastag lengőkapcsoló kábel.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3086 Dátum: 2016. Október 10. - 23:20:34 »

Hát, recept nem nagyon van, ami nekem igazán tetszik:  Convoy C8 Tükrös foncsorral,  direct drive átalakítás,   gyári led SinkPadon+dedomolva.  Ez így jó 450m ANSI fénytávolság,  de jó szemmel, vagy távcsövön át még messzebbre látszik.
Meg fontos(lenne)  a jó vastag lengőkapcsoló kábel.
Én villanyborotva spirál kábelt használtam.
Az egy akkus lámpákkal az a gond, hogy fej nehezek és nagyobb kaliber lerúgja a mágneses szereléket.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #3087 Dátum: 2016. Október 11. - 13:57:25 »

Én villanyborotva spirál kábelt használtam.
Az egy akkus lámpákkal az a gond, hogy fej nehezek és nagyobb kaliber lerúgja a mágneses szereléket.


Lehetséges,bár én még nem hallottam erről, de biztosan így van. A két elemes meg nehezebb,szóval az ellen meg lehet az az érv.
De a súly szerintem is sokat számít,nyilván a kisebb fej,kisebb tömeg sokkal célravezetőbb  Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #3088 Dátum: 2016. Október 11. - 20:02:08 »

Hát, irodalmat most így fejből nem tudom mit, leginkább az a legjobb, hogyha veszel egy lámpát, és elkezded átalakítani, közben utánanézel, ami éppen érdekel.
Van a neten szerintem három lényeges fórum:
budgetlightforum á'la BLF, itt főleg az általunk is rendelt, olcsó lámpákról írnak
candlepower forums, ez is nagyjából hasonló, de itt több a komoly,szakértő fórumozó, a BLF-en sokan indítanak hülyeségeknek topicot,nehéz átlátni
végül ha tudsz németül: taschenlampen forum

Szerintem ha valaki el akarja kezdeni, rendeljen egy Convoy C8 lámpát innen: fasttech.com
Ez a Convoy milliószor jobb, mint a Fire gyártmányok, igazán jó vadászlámpának, én eddig 14-et építettem ebből  Vigyorog
Ennél már csak a XinTD jobb minőség, ilyenem nekem sincs,de a convoy vízhatlan, lehet víz alá meríteni is.

Próbálkozhatsz "emitter dedome" eljárással, sokan csinálják, akik kicsit több energiát tesznek a dologba, sokkal messzebb "hord" tőle a c8 (is).
"emitter swap", LED csere ; "driver swap" meghajtó áramkör csere ; "direct drive mod" ez az amikor kiveszem a meghajtó áramkört, és direktbe az akksira kötöm a LED-et,
ehhez elengedtehetlen hogy legyen egy "direct thermal path" lapka a LED alatt, SinkPAD-nak vagy Noctigonnak nevezik.

Nagyjából ennyi, amivel nagyon gyorsan fel lehet dobni egy lámpát, de azért elsőre általában tönkreteszi az ember a dolgot  Ördög

Ha tudok segíteni, majd írok esetleg, eddig nem figyeltem,hogy ilyen topic is van itt nekünk  Emelem

Szia!

Örülök a jelenlétednek, jó látni az új lelkesedéseket Mosolyog

Apróbb kiegészítés: a Noctigon nem a hőátadó közeg neve, ez egy márkanév, akik alapvetően star vagy kör alakú réz nyákokat gyártanak a led emitterek számára, kiemelkedő minőségben. Hőátadónak én vagy szilikonmentes pasztát használok, avagy nagyon igényes projekteknél a Bergquist gyártmányait. Emellett a hőátadó és elektromos kontaktusok javítása és megfelelő kialakítása is nagyon fontos, bár apró tényező.

A 450m ANSI pedig egy szép szám, de megkérdőjelezem, pláne C8 fejmérettel. Olyan 350-400m körüli lámpát életemben egyet építettem: 50mm körüli korrigált lencsével, SST-50 leddel, 5A elektronikával, 3x18650 Redilast akkuval. Ez az egy sikerült így, a 1xx vagy talán 2xx darab közül... Ő volt a "Szörny".





Szerintem a 30mm körüli fejjel, az XM-L és utódai 3A 1000lumen kategóriával a 200m a reális maximális (!) fény tiszta időben. Az, hogy ezen belül az effektív fénytáv mennyi, az már higgadt öntudat, tapasztalat, bátorság vagy vakmerőség, stb. kérdése.
Szerintem.

És kérlek, nehogy magadra vedd, mert itt mind barátok vagyunk, egymásért! Én örülök, hogy más is kedveli ezt a szép hobbit a vadászat széles tárházán belül!  Emelem

Üdv.: Aladdin, a fénycsóvás Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #3089 Dátum: 2016. Október 11. - 21:46:33 »

Szia!

Örülök a jelenlétednek, jó látni az új lelkesedéseket Mosolyog

Apróbb kiegészítés: a Noctigon nem a hőátadó közeg neve, ez egy márkanév, akik alapvetően star vagy kör alakú réz nyákokat gyártanak a led emitterek számára, kiemelkedő minőségben. Hőátadónak én vagy szilikonmentes pasztát használok, avagy nagyon igényes projekteknél a Bergquist gyártmányait. Emellett a hőátadó és elektromos kontaktusok javítása és megfelelő kialakítása is nagyon fontos, bár apró tényező.

A 450m ANSI pedig egy szép szám, de megkérdőjelezem, pláne C8 fejmérettel. Olyan 350-400m körüli lámpát életemben egyet építettem: 50mm körüli korrigált lencsével, SST-50 leddel, 5A elektronikával, 3x18650 Redilast akkuval. Ez az egy sikerült így, a 1xx vagy talán 2xx darab közül... Ő volt a "Szörny".





Szerintem a 30mm körüli fejjel, az XM-L és utódai 3A 1000lumen kategóriával a 200m a reális maximális (!) fény tiszta időben. Az, hogy ezen belül az effektív fénytáv mennyi, az már higgadt öntudat, tapasztalat, bátorság vagy vakmerőség, stb. kérdése.
Szerintem.

És kérlek, nehogy magadra vedd, mert itt mind barátok vagyunk, egymásért! Én örülök, hogy más is kedveli ezt a szép hobbit a vadászat széles tárházán belül!  Emelem

Üdv.: Aladdin, a fénycsóvás Mosolyog

Üdv!

Igen,  a Noctigon alatt én is azt értem,  ugyanakkor nemtudom hogy magyaráznám meg ezt például olyannak aki még nem látott ilyet korábban  Emelem  Ha majd rákeres, megnézi,  és tisztább lesz,  mint ha elkezdeném magyarázni hogy az a kis fém lapka, amire a ledet kell forrasztani,  és kör alakú, vagy csillagos.

A fénytávra meg nem tudok mit mondani,  3 fénymérőm van,  azok mint nagyon hasonló értékeket mutatnak, természetesen lux-ban, amit az ismert képlettel váltok át méterbe.  Kinek mennyi ebből a reális, ezt természetesen én sem tudom  Emelem

A 850m eddigi legnagyobb értékem egy UniqueFire Uf-t22 volt,  ennek rézből van a becsavarható led foglalata(pill),  erre forrasztottam rá főzőlapon a réz Noctigon csillagot, arra pedig egy dedomolt xp-g2-t.  Mindez direktbe ment ncr18650b akksiról.  A 850m már olyan szám hogy senki sem lát el addig,  értelme sincs neki,  csak simán egy összehasonlító szám, amin el lehet indulni,  nem veszek én ebben semmit magamra Kacsint

Egyébként nagyon szépek az építéseid,  bár ahogyan látom,  ez teljesen egyedi gyártmány,  saját forgácsolásod.  Nekem sajnos ennyire nincs technológiám hozzá,  de a télen azért megpróbálok hagyományos esztergán legalább magamnak csinálni egy igazi remeket  Stoel

Üdv,
Máté
Naplózva
Oldalak: 1 ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: