Oldalak: 1 ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468347 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2685 Dátum: 2014. Október 28. - 10:32:40 »

Igen
Pont ez jutott eszembe. Fejvakarás 580 méter hatótávolság .  Röhög   Jól hangzik de mi a faxnak ! ?   Vannak azért ügyes emberek megfelelő felelőtlenséggel felruházva. Emelem

Szia !
Az a baj,hogy inkább 2-vel el kell osztani a leírtakat,és ott van valahol a valós kihasználható teljesítmény.
A papír mindent elbír.
Egyébként az nem baj,ha messzebb látsz el,mint amilyen messze lőni akarsz.
Nekem volt pár "barkácsolt" lámpám,kukásautó elvitte őket sorban.Hozzáteszem azért jól világítottak,csak nem voltak tartósak.(menet,led,kivezetett kapcsoló,minden rohadt le,kínából jött "összerakott"lámpák).
Vettem egy olight m3x triton lámpát.(Gondolom Kínából jön ez is)
A lámpát egy nissan terepjáró egyszer már belenyomta a földbe (szerencsére a szárán ment át,és puha volt a föld),esett le magaslesről 3-4 méterről fagyos földre lövés után.
Veszítettem el úgy télen hátizsák oldalsó zsebből,hogy kb. 1 hetet kinn aludt a hó alatt (csak akkor indultam keresni,amikor rájöttem,hogy nincs meg,van 6-7 lámpám(Kacsa,Batlamp,Tiabló,Heliátor,olight warrior) ,addig nem hiányzott,gondoltam,majd előkerül),amikor megtaláltam bekapcsoltam,és még alacsony fokozaton világított,az üveg egy helyen megrepedt,mert átment rajta valami valószínűleg,mert keréknyomba ,sárba volt(ugye az úton sétáltam).
Otthon ejtettem le járólapra,festék megpattant.
Egyszerűen nem tudtam tönkretenni.
31-32 ezer lehetett az ára anno,kínai 5 dolcsis akkuval üzemeltetem,kivezetett kapcsolót nem használok,fix Kínából jött aluszerelékkel van a csövön tartva.
Majd lefényképezem mennyike sérülés keletkezett a nem kevés atrocitás dacára.
Amennyiben bedöglene,nem gondolkoznék túl sokat ,milyen lámpát vegyek.
Nem baj az,ha annál is jobban világít,mint amennyire "kéne".
A felelőtlenségről annyit,hogy  nem a lámpa miatt gané az elvtárs.Csábítani csak azt lehet ,aki hajlamos elcsábulni,annak meg mindegy,hogy nappal van ,vagy éjszaka.
Pont annyi kárt okoz éjjel is ,mint nappal,ott nem a lámpa a bűnös.


Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2686 Dátum: 2014. Október 28. - 10:48:04 »

Szia !
Az a baj,hogy inkább 2-vel el kell osztani a leírtakat,és ott van valahol a valós kihasználható teljesítmény.
A papír mindent elbír.
Egyébként az nem baj,ha messzebb látsz el,mint amilyen messze lőni akarsz.
Nekem volt pár "barkácsolt" lámpám,kukásautó elvitte őket sorban.Hozzáteszem azért jól világítottak,csak nem voltak tartósak.(menet,led,kivezetett kapcsoló,minden rohadt le,kínából jött "összerakott"lámpák).
Vettem egy olight m3x triton lámpát.(Gondolom Kínából jön ez is)
A lámpát egy nissan terepjáró egyszer már belenyomta a földbe (szerencsére a szárán ment át,és puha volt a föld),esett le magaslesről 3-4 méterről fagyos földre lövés után.
Veszítettem el úgy télen hátizsák oldalsó zsebből,hogy kb. 1 hetet kinn aludt a hó alatt (csak akkor indultam keresni,amikor rájöttem,hogy nincs meg,van 6-7 lámpám(Kacsa,Batlamp,Tiabló,Heliátor,olight warrior) ,addig nem hiányzott,gondoltam,majd előkerül),amikor megtaláltam bekapcsoltam,és még alacsony fokozaton világított,az üveg egy helyen megrepedt,mert átment rajta valami valószínűleg,mert keréknyomba ,sárba volt(ugye az úton sétáltam).
Otthon ejtettem le járólapra,festék megpattant.
Egyszerűen nem tudtam tönkretenni.
31-32 ezer lehetett az ára anno,kínai 5 dolcsis akkuval üzemeltetem,kivezetett kapcsolót nem használok,fix Kínából jött aluszerelékkel van a csövön tartva.
Majd lefényképezem mennyike sérülés keletkezett a nem kevés atrocitás dacára.
Amennyiben bedöglene,nem gondolkoznék túl sokat ,milyen lámpát vegyek.
Nem baj az,ha annál is jobban világít,mint amennyire "kéne".
A felelőtlenségről annyit,hogy  nem a lámpa miatt gané az elvtárs.Csábítani csak azt lehet ,aki hajlamos elcsábulni,annak meg mindegy,hogy nappal van ,vagy éjszaka.
Pont annyi kárt okoz éjjel is ,mint nappal,ott nem a lámpa a bűnös.



Gyuri barátom Olight lámpája elveszett a gazban és mire Sakac fémkeresőjével megtalálta, egy szárzúzó átsétált fölötte. Keletkeztek némi külsérelmi nyomok a lámpán de működik.
Az "épített" lámpákat semkell egy kalap alá venni, a neten nyilván sok a gagyi, sok az átverés de vannak fórumtársaink akik egész jó cuccokat hoznak össze és ha gond van, vissza lehet küldeni nekik és orvosolják a problémát. Az olight jó amíg jó de ha meghal, akkor kuka, nem lehet javítani-és elég bosszantó, hogy van egy drága, masszív lámpád amiben megdöglött a kétezer forintos driver de ki van öntve műgyantávalés nem javítható.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2687 Dátum: 2014. Október 28. - 12:37:52 »

Gyuri barátom Olight lámpája elveszett a gazban és mire Sakac fémkeresőjével megtalálta, egy szárzúzó átsétált fölötte. Keletkeztek némi külsérelmi nyomok a lámpán de működik.
Az "épített" lámpákat semkell egy kalap alá venni, a neten nyilván sok a gagyi, sok az átverés de vannak fórumtársaink akik egész jó cuccokat hoznak össze és ha gond van, vissza lehet küldeni nekik és orvosolják a problémát.

Én is erre gondoltam.  Igen
Nem mindegy ugye, hogy ki "barkácsolja" azt a pilácsot.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
forester73
Vendég
« Új üzenet #2688 Dátum: 2014. Október 28. - 19:14:53 »

kivezetett kapcsolót nem használok


Ezt azért nem értem , mennyit használod ? Kb 6 éve használok ledes lámpákat előtte beépített akkus KACSA volt meg Héliátor , az elsőhöz nem volt na nem is jött be . Buzizni azzal , hogy bekapcsolom és és hogyan tartasz célra közben ? Hogyan tartod a fegyvert amikor bekapcsolod ? Vagy nálatok sanax-al etetitek a disznókat kukorica helyet ? Mert nálunk biztosan nem várnák meg a töketlenkedést , mert kivezetés nélkül nem tudod rendesen tartani a fegyvert nem , hogy célra tartani . Biztosan ezt is megtudod magyarázni , de aki sokat vadkározik az csak röhög rajta .

Üdv ÉN 
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2689 Dátum: 2014. Október 28. - 20:02:44 »

Nekem volt pár "barkácsolt" lámpám,kukásautó elvitte őket sorban.

Rokonszenves hozzászólásaid vannak, így mondandód felett nem is törnék pálcát. De egyet azért hozzátennék, mint laikus...

Ha majd a neves lámpa elfekszik a koporsóban, lehet kidobni a fenébe - vagy jön valami marha aki megpróbálja megjavítani, és némi esztergálás-marás-forrasztás-egyebek után lesz egy "barkácsolt kínai" de bezzeg neves lámpád... Mindene egyedi méret, semmi sem szabvány, csereszabatosnak sem mondanék semmit sem bennük.
Csak, hogy élő példával rokkoljak elő: volt anno a "Heliatorverőként" beharangozott Thrunite Cataplut lámpa. Bivalyerős, SST-50 led, 2x18650, remek. Első vizslatáskor már a teljesítménye sem győzött meg, de ez csak a kisebb baj. A pofámról is majd' lesül a bőr, mert Lehel példánya 1.5 éve nálam rostokol - ugyanis egyik napról a másikra elment. A túlvilágra. Azok az elektronika méretek, melyek meghajtják az SST-50-et, vagy 2 akkusak (ergo lőttek neki, mint fegyverlámpa) de nem férnek be, vagy 1 akkusak, akkor viszont nem kap elég áramot és a gyári fényt sem tudja - cserébe viszont nem fér be... Esztergálni sem nagyon lehet, mert olyan fejkialakítása van, hogy a 3. fogásnál szakadna minden mindennel össze... Ja, a gyár semmilyen megkeresésre nem reagált, fejet sem gyáriban, sem utángyártottban nem kapni külön. Még keresem rá a megoldást.
Egy épített lámpánál ilyen nincs, szinte mindene csereszabatos (vagy egyedi építésnél pótolható, átgondolt konstrukció!), emellett "addig szögelhető, míg fog benne a szeg"... Ja, és nem az a kérdés, tönkre megy-e a márkás lámpa. A kérdés az, hogy mikor, és mi okból. Semmi sem tart örökké, pláne a műszaki cikkek.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2690 Dátum: 2014. Október 28. - 21:13:42 »


Ezt azért nem értem , mennyit használod ? Kb 6 éve használok ledes lámpákat előtte beépített akkus KACSA volt meg Héliátor , az elsőhöz nem volt na nem is jött be . Buzizni azzal , hogy bekapcsolom és és hogyan tartasz célra közben ? Hogyan tartod a fegyvert amikor bekapcsolod ? Vagy nálatok sanax-al etetitek a disznókat kukorica helyet ? Mert nálunk biztosan nem várnák meg a töketlenkedést , mert kivezetés nélkül nem tudod rendesen tartani a fegyvert nem , hogy célra tartani . Biztosan ezt is megtudod magyarázni , de aki sokat vadkározik az csak röhög rajta .

Üdv ÉN 

Szia !
A fegyvert a cél felé tartom,az előagyat markolom,a hüvelykujjal nyomom a gombot.
A lámpa szereléke a tus végéhez közel van,a lámpa Triton olyan hosszú,hogy a hüvelykujjammal tudom nyomni a végén a gombot,miközben kényelmesen markolom az előagyat.Nem kell bekapcsolni a lámpát,csak rányomni picit a gombra (targeter,triton).
Nem szerencsétlenkedek ,töketlenkedek,hanem mindenféle sallang nélkül a legtökéletesebben a kezemre állítom a lámpát.
Én lámpával szórón életemben nem lőttem disznót.A beírókönyvünk mellett egy holdnaptárral könnyen ellenőrizhető ,hogy minden vadam holdfényben esett az elmúlt 18 évben. Nagyon büszke vagyok rá.
Lámpával lőttem tarlón,sík terepen jópár disznót,nem ugranak el,csak ritkán.Volt olyan disznóm,amit azért lőttem fejbe,mert szembe állt,világítottam 30-40 másodpercig,és nem akart elfordulni,én meg nem bírtam tovább várni(ugye az ideg).Llesről lőttem,a disznó pedig volt vagy 30 méterre .
Nem vadkározok,muszájból nem vadászok,egyszerűen nem vagyok,vagyunk rákényszerülve.Amióta létezik a társaságunk (1997 )nem fizettünk vadkárt talán 1.000.000.- sem.
A gazdák a társaság tagjai,akik pedig nem ,azokat nem érdekli a vadkár.
Nálunk a tagokat szinte pénzbírsággal kell rábírni,hogy vadásszanak(a múlt évben aki nem lőtt x vadat,ahelyett meglőtte a vadőr,ő pedig büntit fizetett),van akinek golyós puskája sincs.14-en vagyunk tagok,aktívan 3-4-en vadászunk.
Amikor egyik tagunk kiment a hivatásossal vadászni,és megvilágítottak disznókat a szórón,akkor azok elugrottak,mikor ez többször előfordult,akkor rajtahagyták a fényt a szórón,percek alatt visszaszivárogtak a disznók a szóróra.
Egyik haveromnak ,még fegyverlámpája sincs,(gondolom le is néz rendesen,mikor a lámpakonzolt meglátja a fegyveren)csak a hold (ugye Dini).
Sok disznót lövetett  velem vendégségbe ,10 kiülésből 3-4 alkalommal disznót lövünk.
Nem szeretek lámpával vadászni,amikor pedig vadászok vele,szinte mindig biztos a siker.Nem kell nekem a kivezetett kapcsoló,most van pont egy az elajándékoznám rovatban,mert egyszerűen nem használom, nem kell,vadonat új.
A ledwave z10 targeteremhez,a batlamp-hoz van kivezetett kapcsoló,ha azokat használom,tépőzáras szalaggal rögzítem a kapcsolót,de ritkán használom.
A taktikai lámpáimhoz triton m20 warrior nem használok kapcsolót.

Aki sokat vadkározik csak had röhögjön rajtam.
És miért is kell nekem  magyarázkodni?




Vetésen ,tarlón, csupasz fekete földön lövöm a disznót holdban ,nem szórón,nem vadkárban,szinte kizárólag holdfényben ,lámpa nélkül,vagy lámpával kivezetett kapcsoló nélkül,nem értem miért fáj ez neked,vagy nézel hülyének miatta.
Telefonommal készült kép 9.hó telihold.
Szinte minden holdban lövök disznót.


Üdv.: Laci
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2691 Dátum: 2014. Október 28. - 21:16:44 »

A harmadik kép ez akart lenni  Vigyorog:

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2692 Dátum: 2014. Október 28. - 21:29:06 »

Rokonszenves hozzászólásaid vannak, így mondandód felett nem is törnék pálcát. De egyet azért hozzátennék, mint laikus...

Ha majd a neves lámpa elfekszik a koporsóban, lehet kidobni a fenébe - vagy jön valami marha aki megpróbálja megjavítani, és némi esztergálás-marás-forrasztás-egyebek után lesz egy "barkácsolt kínai" de bezzeg neves lámpád... Mindene egyedi méret, semmi sem szabvány, csereszabatosnak sem mondanék semmit sem bennük.
Csak, hogy élő példával rokkoljak elő: volt anno a "Heliatorverőként" beharangozott Thrunite Cataplut lámpa. Bivalyerős, SST-50 led, 2x18650, remek. Első vizslatáskor már a teljesítménye sem győzött meg, de ez csak a kisebb baj. A pofámról is majd' lesül a bőr, mert Lehel példánya 1.5 éve nálam rostokol - ugyanis egyik napról a másikra elment. A túlvilágra. Azok az elektronika méretek, melyek meghajtják az SST-50-et, vagy 2 akkusak (ergo lőttek neki, mint fegyverlámpa) de nem férnek be, vagy 1 akkusak, akkor viszont nem kap elég áramot és a gyári fényt sem tudja - cserébe viszont nem fér be... Esztergálni sem nagyon lehet, mert olyan fejkialakítása van, hogy a 3. fogásnál szakadna minden mindennel össze... Ja, a gyár semmilyen megkeresésre nem reagált, fejet sem gyáriban, sem utángyártottban nem kapni külön. Még keresem rá a megoldást.
Egy épített lámpánál ilyen nincs, szinte mindene csereszabatos (vagy egyedi építésnél pótolható, átgondolt konstrukció!), emellett "addig szögelhető, míg fog benne a szeg"... Ja, és nem az a kérdés, tönkre megy-e a márkás lámpa. A kérdés az, hogy mikor, és mi okból. Semmi sem tart örökké, pláne a műszaki cikkek.


Szia Balázs!
Tudom,hogy ügyes lámpákat csinálsz,én is kísérleteztem nem keveset.
A barkácsolt lámpák a saját kezem munkái voltak,és mind tönkrement,beleuntam.Volt amelyik jól bírta,és a fénye is jó volt.
Vettem egy lámpát,azt nem tudtam kinyírni,végtelenül elégedett vagyok vele,megdöglik (3 éve jó),nem akarom megjavíttatni,kidobom,és a gardróbomból előveszek egy másikat.
Én nem azért ajánlottam az xy terméket,mert szivatni akarom a kérdeződ,hanem nekem jó tapasztalataim vannak vele.
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2693 Dátum: 2014. Október 28. - 21:49:07 »

Szia Balázs!
Tudom,hogy ügyes lámpákat csinálsz,én is kísérleteztem nem keveset.
A barkácsolt lámpák a saját kezem munkái voltak,és mind tönkrement,beleuntam.Volt amelyik jól bírta,és a fénye is jó volt.
Vettem egy lámpát,azt nem tudtam kinyírni,végtelenül elégedett vagyok vele,megdöglik (3 éve jó),nem akarom megjavíttatni,kidobom,és a gardróbomból előveszek egy másikat.
Én nem azért ajánlottam az xy terméket,mert szivatni akarom a kérdeződ,hanem nekem jó tapasztalataim vannak vele.
 Emelem

Laci!

Egyértelmű, ezért is hangoztattam az elején, hogy nem ostromszagú a hozzászólásom, csak tényközlő... Nem is a saját lovat dicsérem, mert nekem ez csak hobbi, az is ritkán, mert alig van szabadidőm.
Mindössze nekem egy szomorú tapasztalat volt, mégpedig az első egy LedLenser lámpánál - hogy ami márkás, sokszor javíthatatlan. És ezt jó néhány neves darab is megerősítette az idők során Szomorú Ahogy minden másnál, nincs fekete és fehér, csak rengeteg árnyalat. Azt gondolom, az Olight még a jobb árnyalatok egyike Mosolyog

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #2694 Dátum: 2014. Október 28. - 22:50:33 »


Ezt azért nem értem , mennyit használod ? Kb 6 éve használok ledes lámpákat előtte beépített akkus KACSA volt meg Héliátor , az elsőhöz nem volt na nem is jött be . Buzizni azzal , hogy bekapcsolom és és hogyan tartasz célra közben ? Hogyan tartod a fegyvert amikor bekapcsolod ? Vagy nálatok sanax-al etetitek a disznókat kukorica helyet ? Mert nálunk biztosan nem várnák meg a töketlenkedést , mert kivezetés nélkül nem tudod rendesen tartani a fegyvert nem , hogy célra tartani . Biztosan ezt is megtudod magyarázni , de aki sokat vadkározik az csak röhög rajta .

Üdv ÉN 
Szerintem aki sokat vadkározik az rajtad röhög...hogy neked a világ megint csak addig tart ameddig ellátsz a vaksi szemeiddel... Vadász
Nekem volt pár kacsa lámpám, most egy Tamás féle "barkácsolt", ledes cuccot használok. A kacsához soha nem használtam távkapcsolót, a ledeshez talán egyszer. A csőre szerelt kacsa lámpát bal kéz mutatóujjal kapcsoltam, a ledest hüvelykujjal. Teljesen automatikus és ugyan olyan gyors, mint a lengőkapcsolós megoldás csak itt nem kell a vezetékkel megy a tépőzárral buziskodni. Ráadásul ha a nyomógombbal kapcsolom a ledes lámpát, az úgy is marad, nem engeded fel a kapcsolót kislányos zavarodban a lövést követően. Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2695 Dátum: 2014. Október 28. - 23:34:25 »

Szerintem aki sokat vadkározik az rajtad röhög...hogy neked a világ megint csak addig tart ameddig ellátsz a vaksi szemeiddel... Vadász
Nekem volt pár kacsa lámpám, most egy Tamás féle "barkácsolt", ledes cuccot használok. A kacsához soha nem használtam távkapcsolót, a ledeshez talán egyszer. A csőre szerelt kacsa lámpát bal kéz mutatóujjal kapcsoltam, a ledest hüvelykujjal. Teljesen automatikus és ugyan olyan gyors, mint a lengőkapcsolós megoldás csak itt nem kell a vezetékkel megy a tépőzárral buziskodni. Ráadásul ha a nyomógombbal kapcsolom a ledes lámpát, az úgy is marad, nem engeded fel a kapcsolót kislányos zavarodban a lövést követően. Wave

Szia Boar!
Akkor mi együtt találtuk fel a melegvizet.
Először azt akartam írni foresternek ,hogy táltos vagyok,6 ujjal jöttem a világra,és ebből egyet csak lámpakapcsolgatásra,és p..cimolesztálásra  használok.
Ez a plusz  ujjam hosszabb a többinél,vigyáznom kell,ha a tö.öm akarom vakarni,van hogy bekapja a bicikliküllő,ekkor nem kell 1 hónapig körmöt vágnom,de lámpakapcsolgatásra  akkor is jó,csak mocskosul fáj.


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #2696 Dátum: 2014. Október 29. - 00:12:53 »

Ezt az utolsó hozzászólásomat inkább kérném törölni.
Köszönöm.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2697 Dátum: 2014. Október 29. - 08:22:51 »

Ezt az utolsó hozzászólásomat inkább kérném törölni.
Köszönöm.

A humornak nem vagyunk ellensége, igaz nem mindig értjük.   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2698 Dátum: 2014. Október 29. - 08:38:29 »

Szerintem aki sokat vadkározik az rajtad röhög...hogy neked a világ megint csak addig tart ameddig ellátsz a vaksi szemeiddel... Vadász
Nekem volt pár kacsa lámpám, most egy Tamás féle "barkácsolt", ledes cuccot használok. A kacsához soha nem használtam távkapcsolót, a ledeshez talán egyszer. A csőre szerelt kacsa lámpát bal kéz mutatóujjal kapcsoltam, a ledest hüvelykujjal. Teljesen automatikus és ugyan olyan gyors, mint a lengőkapcsolós megoldás csak itt nem kell a vezetékkel megy a tépőzárral buziskodni. Ráadásul ha a nyomógombbal kapcsolom a ledes lámpát, az úgy is marad, nem engeded fel a kapcsolót kislányos zavarodban a lövést követően. Wave

Ezek a buzi lengőkapcsolók nekem se jöttek be. Eddig háromban csalódtam mind elromlott . Az utolsó egy utánkeresre használt No-name de erős fényű lámpához való - az a zacskóhoz hasonló műanyag volt - volt mer a helyszínen téptem széjjel és visszacsavartam a rendes kapcsolót. Én még mindig ilyen őskövületeket használok mint Kacsa meg Heliator. Fejlett hüvelyk és matatóújjal rendelkezem .    Ördög   Ahogy korosodom ez egyre inkább hasznos .     Röhög          Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2699 Dátum: 2014. Október 29. - 09:22:29 »

Szerintem sosem lesz egységes az álláspont itt sem...  Ördög Ördög

Mindenki más jön be, és ez természetes is.
Nekem nem kényelmes lámpa ügyben csak a kivezetékelt megoldás. Egyszerűen így tudom gyorsan és biztonságosan kezelni.
A lámpám vagy négy éve fel van szerelve a csőre, nagyon ritkán veszem le. A puska szórásképileg természetesen le van ellenőrizve és nincs vele gond. (100 m felett fogja a tarlón a rókát is, ha nem vagyok balf@sz.)
Hogy miért van felszerelve állandóan: 1, mikor lövés után keresek, mindig a puskalámpát használom mikor elindulok a vérnyomon már. Nyilván saját elejtés esetén, mikor nem akarok hazamenni a szikszalagosért.
2, egyszer nekem állt 3 kuty az erdőben amikor mentem ki a lesről. Lámpa a zsebbe volt és szépen körbevettek, nem mertem lőni, mert mi lesz ha stb...
Az hozzá tartozik, hogy egy kuvasz eléggé szétkapott fiatal legényke kormomba, azóta szinte minden kuty nekem jön. A kutyás balhé óta nem mászkálok puskalámpa nélkül, akár ki mit mond. Nem vagyok félős de tudom milyen gond lehetett volna akkor is.
Hogy milyen lápát vegyen az ember, az meg teljesen kaliber kérdés, mindig lesz jobb-szebb-kissebb-nagyobb, és egy idő után mindegyik elromlik...
Nekem biztos sokáig fogja bírni, még az F2-es is mert amióta meg van még csak kettő disznót lőttem úgy, hogy rávilágítottam, a keresés igaz több van, de az sem megerőltető neki. Sima elemből most van benne a második garnitúra. Az is tudom, hogy van jobb erősebb stb. ennél, de nincs rá szükségem, sőt a focus miatt nekem ez a legjobb megoldás.
 Emelem

Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 [180] 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: