Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468519 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #255 Dátum: 2008. Október 18. - 22:22:11 »

Üdv mindenkinek!
Van egy 3 góliátelemes Mag-Lite lámpám,a hagyományos kripton izzóval.Szerintetek érdemes bele venni led-es izzót?Azon kívül,hogy a led-es tovább bírja,van-e egyéb előnye?
Kösz
B.

Szia!

Ha jó minőségű ledet veszel bele (van többféle gyártmány) jóval, de valóban jóval nagyobb lesz a fényereje...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2008. Október 18. - 22:25:11 »

Üdv mindenkinek!
Van egy 3 góliátelemes Mag-Lite lámpám,a hagyományos kripton izzóval.Szerintetek érdemes bele venni led-es izzót?Azon kívül,hogy a led-es tovább bírja,van-e egyéb előnye?
Kösz
B.

Szia!

Ha jó minőségű ledet veszel bele (van többféle gyártmány) jóval, de valóban jóval nagyobb lesz a fényereje...

 Wave
Üdv Balázs!
Konkrétan mire gondolsz a jó minőség alatt?A Mag-Lite LED UPGRADE jó lenne?Vagy van olcsóbb megoldás is?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #257 Dátum: 2008. Október 18. - 22:48:14 »

Üdv Balázs!
Konkrétan mire gondolsz a jó minőség alatt?A Mag-Lite LED UPGRADE jó lenne?Vagy van olcsóbb megoldás is?

Szia!

Azt hiszem az eredeti Mag Instruments által gyártott cucc is jó, de számtalan más megoldás van, pl. Terra Lux, stb.
Én láttam eredeti MagLed-et, épp 3D-st, meggyőzött. Az én K2-es tuning lámpám ugyan megveri, de egy nem lámpafanatikus számára korántsem éri meg ennyit vesződni egy piláccsal... Mosolyog Én is hobbiból készítettem. Átlag célra a MagLed szerintem tökéletes, és nagyon tartós, robosztus eszköz!

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #258 Dátum: 2008. Október 19. - 00:03:25 »

Köszi!
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #259 Dátum: 2008. Október 19. - 07:25:13 »

Üdv mindenkinek!
Van egy 3 góliátelemes Mag-Lite lámpám,a hagyományos kripton izzóval.Szerintetek érdemes bele venni led-es izzót?Azon kívül,hogy a led-es tovább bírja,van-e egyéb előnye?
Kösz
B.
Csak akkor ruházz be ha szereted ezt a lámpát, ki vagy békülve a súlyával, méretével, kezelésével stb. Mert az upgrade árán szvsz negyed akkora méretű nagyobb fényű lámpát is lehet szerezni akkuval töltővel.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #260 Dátum: 2008. Október 19. - 08:12:46 »

Üdv mindenkinek!
Van egy 3 góliátelemes Mag-Lite lámpám,a hagyományos kripton izzóval.Szerintetek érdemes bele venni led-es izzót?Azon kívül,hogy a led-es tovább bírja,van-e egyéb előnye?
Kösz
B.
Csak akkor ruházz be ha szereted ezt a lámpát, ki vagy békülve a súlyával, méretével, kezelésével stb. Mert az upgrade árán szvsz negyed akkora méretű nagyobb fényű lámpát is lehet szerezni akkuval töltővel.
Szia!
Szeretem ezt a lámpát,mindig ilyet szerettem volna,de konkrétan milyen típusra gondoltál?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2008. Október 19. - 12:07:52 »

Üdv lámpaguruk!

Miért leget az, hogy a feltöltött - beépített akksis - Batlamp lámpa másnapra - anélkül, hogy használnám - alig-alig világít már.
Most cseréltem benne 10W-os izzót 20 W-osra, aminek a fényereje jó is.
Tegnap is feltöltöttem a lámpát, este levettem a töltőról.
Ma fácánozás után hazajöttem és már tiszta sárgás, gyengusz a fénye.

Szóval  Fejvakarás
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #262 Dátum: 2008. Október 19. - 12:36:21 »

Üdv lámpaguruk!

Miért leget az, hogy a feltöltött - beépített akksis - Batlamp lámpa másnapra - anélkül, hogy használnám - alig-alig világít már.
Most cseréltem benne 10W-os izzót 20 W-osra, aminek a fényereje jó is.
Tegnap is feltöltöttem a lámpát, este levettem a töltőról.
Ma fácánozás után hazajöttem és már tiszta sárgás, gyengusz a fénye.

Szóval  Fejvakarás
Lehet, hogy megadta az aksi magát.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2008. Október 19. - 12:46:25 »

Üdv lámpaguruk!

Miért leget az, hogy a feltöltött - beépített akksis - Batlamp lámpa másnapra - anélkül, hogy használnám - alig-alig világít már.
Most cseréltem benne 10W-os izzót 20 W-osra, aminek a fényereje jó is.
Tegnap is feltöltöttem a lámpát, este levettem a töltőról.
Ma fácánozás után hazajöttem és már tiszta sárgás, gyengusz a fénye.

Szóval  Fejvakarás
Lehet, hogy megadta az aksi magát.

Hát nem tudom, nem régi a motyó... Vállat von
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #264 Dátum: 2008. Október 19. - 13:10:25 »

Üdv lámpaguruk!

Miért leget az, hogy a feltöltött - beépített akksis - Batlamp lámpa másnapra - anélkül, hogy használnám - alig-alig világít már.
Most cseréltem benne 10W-os izzót 20 W-osra, aminek a fényereje jó is.
Tegnap is feltöltöttem a lámpát, este levettem a töltőról.
Ma fácánozás után hazajöttem és már tiszta sárgás, gyengusz a fénye.

Szóval  Fejvakarás
Lehet, hogy megadta az aksi magát.

Hát nem tudom, nem régi a motyó... Vállat von

A Batlampben nem tudom, nem-e NiCD akku van, ha igen, azt akár egy (!) teljes lemerítés nélküli rátöltés is hazavágja... Azt hiszem 6 akku van benne, kb 3000 forintból megvan 2100-2400mAh körüli akkukkal a csere anyagár tekintetében. Akár otthon is összeforrasztod az új akkupakkot, amihez szívesen nyújtok telefonos vagy emailes instrukciót ha belevágsz Kacsint

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2008. Október 19. - 13:17:26 »

Szóval azt mondod, ha akár 1x is rá lett töltve az hazavágja az akksit?
No ez szép...
Lehetséges, hogy igénybe veszem a segítségedet, mert így nem lesz jó, ha akárhová is elmegyek majd vadkározni jövőre, feltöltöm itthon, másnapra meg nem fog világítani. Vállat von

Ma megpróbálom megint ha ugyanez lesz akkor valamit tenni kell. (már 2x próbáltam)

Köszi.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #266 Dátum: 2008. Október 19. - 13:17:58 »

Balázs!
Néztem a Led-es MagLite-odat,azt te csináltad házilag vagy a más fajta led is belemegy?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #267 Dátum: 2008. Október 19. - 13:23:10 »

Roli!

Igen, megeshet ez a odlog, de hangsúlyozottan csak NiCd esetén... NiMH illetve Li-ion, esetleg LiPolymer esetén kimondottan kéri az akku a töltés mozgatását, tehát ott minden használat után célszerű rátölteni...
Ha kell a segítségem, szólj bátran! Tudod, ha esztergálni nem kell, aa többit én is megoldom  Vigyorog

Bandi!

Azt a Maglite-ot én építettem, saját hűtőborda van benne, egy Philips Lumileds Luxeon K2 led, 5W-al hajtva, egy elég profi kis vezérlőelektronikával. Nekem a nagy üzemidő melletti minél nagyobb teljesítmény volt a cél, ez sikerült is, egy töltéssel kb 3 órát elmegy, és a fénye kb. 80 méterig jó. A gyári MagLed-et üti  Ördög Bár kétség kívül borzasztó sok munkámba került a megépítés.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2008. Október 19. - 13:25:55 »

Azt én nem tudom, hogy NiCD aksi van-e benne, annyit tudok, hogy 1500, 1800 és 2300 mAh-s aksikkal szerelik, de hogy ebben melyik van, azt  Vállat von

Nézelődtem a neten is, de nem találtam milyen aksi van benne...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 19. - 13:43:40 írta wetzlar » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2008. Október 22. - 21:00:42 »

Újabb próbát tettem, feltöltöttem, majd eltettem kb. 4-5 napja.
Hát lehangoló, mert ismét csak iszonyat lassan kel életre és jól lesárgult a fénye, hatótávja max 40-50 m.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: