Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 467970 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 22. - 11:52:39 »

Hálás köszönet Cimbora! Teljesítményben ez mit jelent?

Még egy kérdés, ha feltarthatlak: a DX-es szereléknek ugye elméletileg szétszedhetőnek kellene lennie a nagy csavarfej oldásával? Nekem minha el lenne ferdülve a csavar tengelye... orvosolható ez szerinted?
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 22. - 12:57:56 »

Hálás köszönet Cimbora! Teljesítményben ez mit jelent?

Még egy kérdés, ha feltarthatlak: a DX-es szereléknek ugye elméletileg szétszedhetőnek kellene lennie a nagy csavarfej oldásával? Nekem minha el lenne ferdülve a csavar tengelye... orvosolható ez szerinted?
2/3-ad teljesítményt a 18650-hez képest.
A szerelék bontható a nagy csavarfej oldásával. Ha el van ferdülve nem tudom, hogy kezelhető-e, de fél szerelékem van egypár elfekvőben.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 22. - 13:13:31 »

Köszönöm szépen!
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 23. - 21:09:38 »

Balázs!
A K2 led mennyi árammal és feszültséggel hajtható meg biztonsággal ? (Te tudod biztosan, mert csináltál lámpát belőle, én meg lusta vagyok utánnaolvasni, de a kínainál nagyon olcsó volt és vettem magamnak, meg Ferinek 1-1db-ot barkácsolásra)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 23. - 21:22:08 »

Balázs!
A K2 led mennyi árammal és feszültséggel hajtható meg biztonsággal ? (Te tudod biztosan, mert csináltál lámpát belőle, én meg lusta vagyok utánnaolvasni, de a kínainál nagyon olcsó volt és vettem magamnak, meg Ferinek 1-1db-ot barkácsolásra)

Szia Atii!

Először is megjött a cucc, nagyon szépen köszi, küldtem Neked egy mailt!
Nos a K2: olyan ármagenerátorral hajthatod hosszú ideig gond nélkül, mely stabil 1A-t ad le. A feszültség a LED belső ellenállásának függvényében automatikusan beáll. Ha olyan IC-re épül a vezérlés, mely képes 1A-nál többet is leadni, és ellenállás vagy potenciométer szabja meg a kimeneti áramot, mindenképp tegyél egy 1,25A-es biztosítékot a LED elé. Papíron 1,5A az "absolute maximum current rating", de én nem mertem 1,1A-nél többet megrizikózni. A Maglite-omban most egy olyan driver van, aminek maga az IC-je sem képes 1A-nél többet leadni, és olyan jó érzés volt úgy összerakni, hogy tudom, az áram nem fogja megölni biztosíték nélkül sem...
Tehát nagyon szaporítottam a szót: 1A, természetesen profi hűtés mellett és megbízható meghajtóelektronikával  Afro
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 24. - 17:20:27 »

Balázs!
A K2 led mennyi árammal és feszültséggel hajtható meg biztonsággal ? (Te tudod biztosan, mert csináltál lámpát belőle, én meg lusta vagyok utánnaolvasni, de a kínainál nagyon olcsó volt és vettem magamnak, meg Ferinek 1-1db-ot barkácsolásra)

Szia Atii!

Először is megjött a cucc, nagyon szépen köszi, küldtem Neked egy mailt!
Nos a K2: olyan ármagenerátorral hajthatod hosszú ideig gond nélkül, mely stabil 1A-t ad le. A feszültség a LED belső ellenállásának függvényében automatikusan beáll. Ha olyan IC-re épül a vezérlés, mely képes 1A-nál többet is leadni, és ellenállás vagy potenciométer szabja meg a kimeneti áramot, mindenképp tegyél egy 1,25A-es biztosítékot a LED elé. Papíron 1,5A az "absolute maximum current rating", de én nem mertem 1,1A-nél többet megrizikózni. A Maglite-omban most egy olyan driver van, aminek maga az IC-je sem képes 1A-nél többet leadni, és olyan jó érzés volt úgy összerakni, hogy tudom, az áram nem fogja megölni biztosíték nélkül sem...
Tehát nagyon szaporítottam a szót: 1A, természetesen profi hűtés mellett és megbízható meghajtóelektronikával  Afro
Köszi, akkor ezek szerint egy max 1 amperes kínai áramkörrel nemigen nyírom ki. Azért érdekel a dolog, mert bár elég kicsi a fényereje (a többihez képest) de nagyon jó áron raktak ki egy párat (valami bő három dollár star lapkán) és azt mondják ennek a legmelegebb színű a fénye. Feri a "kinyírt" luxeon III helyére (ami a golston lámpában volt míg nem "találkozott" a 2db 3,6 voltos akkuval) ugyan Q5-öt kért, de lehet, hogy a K2 színe meggyőzi őt is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 24. - 21:00:35 »

Ez már az új csodalámpa lesz?
Naplózva
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 24. - 21:11:07 »

Nem, ahhoz kevés a lumen. Csak egy kis barkács, aztán kiskeresőbe vagy fejlámpába applikálom ha sikerül.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 24. - 21:13:06 »

Drukkolok Neked....  Kacsint annyit lehetne Tőletek tanulni ha csak a negyedét is érteném amit írtok...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog  Fejbever de hát a végeredmény a fontos... Igen Igen Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 24. - 21:25:54 »

Sziasztok!

Egy rövid összefoglaló, most értem haza: kipróbáltam a WF500-at, összehasonlítva a Maglite Luxeonommal és egy Batlamppel:
- Maglite Luxeon: 80m-ig kitűnő, ott elfogy a fénye
- WF-500 vs Batlamp: 100-150 méterig fej-fej mellett, nagyon jó fényű a WF500 is, simán hozz a Batlamp fényerejét, utána aztán nyer a Batlamp, nyílván egyrészt a szűkebb fókusznak, másrészt a nem narancsos hanem sima foncsornak köszönhetően. Mivel nekem nem kell ennél a 100-150m-nél meggyőzőbb fény, úgy érzem nagyon jó kis lámpa lesz ez a WF-500...  Afro
Hétvégén megfogalmazom a "teszteredményt", teszek fel képet is, műszaki adatokat is, ha van rá igény.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 24. - 21:28:39 »

Probald meg fokuszallitassal kihozni a maximumot a WF500-bol!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 24. - 21:32:38 »

Probald meg fokuszallitassal kihozni a maximumot a WF500-bol!

Szia Fredi!

Örülök, hogy írtál! Hogy a túróba tudok fókuszálni? Tekerjem az izzót hátrébb?
Megköszönném, mert ha lehetne szűkateni, tökély lenne!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 24. - 21:34:17 »

Probald meg fokuszallitassal kihozni a maximumot a WF500-bol!

Várjuk! Én nagyon kiváncsi vagyok!
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 24. - 21:44:36 »

Pontosan!
En igy csinalom: ideiglenesen egy 6 V-os akksira kotom az egot sodrott vezetekkel majd a foglalatot kezzel erosen fogva a foncsort csavarasaval beallitom a legkedvezobb fokuszt. Utana treadlock-al bekenem ami megfogja fordulas ellen (koromlakk is megteszi). Aztan mehet vissza a lampaba.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 24. - 21:46:39 »

Most próbálkoztam vele, ebbe ugye menettel csatlakozik az izzó a foncsorba, így a foncsor állításától független a fóksuz, hisz az izzó relatív helyzete nem változik. De picit kintebb csavartam az izzót, és valóban szűkebb lett a fókusz valamennyivel  Mosolyog Köszönöm a tippet, őszintén szólva nagy hirtelen erre nem gondoltam!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: