Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 468563 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Május 27. - 15:36:17 »

Köszönöm a válaszokat!
Nem gyári a töltő, de állítható, van rajta 7.5 volt. Talán SAL.
Az akksi 4.5 ah.
Magyarul a két választ összegezve 7.5v-on reggelig tölthetem.
Kösz!

Ha elfogadsz egy tanacsot: azzal a toltovel tedd huvos helyre az akksit, ugyanis a tolto feszultsege epp, hogy alatta van a gazosodasi feszultsegnek 25 Celsiuson. (kb 2.4 V cellankent)
A masik: ha nem szabalyozott tolto ne toltsd egesz ejszaka ugyanis a toltesi ido vege fele a tolto feszultseg  a gazosodasi feszultseg fole mehet.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Május 27. - 20:16:42 »

Köszönöm a válaszokat!
Nem gyári a töltő, de állítható, van rajta 7.5 volt. Talán SAL.
Az akksi 4.5 ah.
Magyarul a két választ összegezve 7.5v-on reggelig tölthetem.
Kösz!

Ha elfogadsz egy tanacsot: azzal a toltovel tedd huvos helyre az akksit, ugyanis a tolto feszultsege epp, hogy alatta van a gazosodasi feszultsegnek 25 Celsiuson. (kb 2.4 V cellankent)
A masik: ha nem szabalyozott tolto ne toltsd egesz ejszaka ugyanis a toltesi ido vege fele a tolto feszultseg  a gazosodasi feszultseg fole mehet.


Ismerve a SAL töltőt, nem tud az terhelés alatt még 7V-ot sem Mosolyog
Való igaz, ha egyszer begázosodik, megpúposodik, és el lehet lökni... Fegyverlámpa ügyben ezért nem preferálom a zselés akkut. Már agyalok, hogyan lehetne a keresőlámpából is likvidálni, mással helyettesíteni...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Május 28. - 07:34:34 »



Ha elfogadsz egy tanacsot: azzal a toltovel tedd huvos helyre az akksit, ugyanis a tolto feszultsege epp, hogy alatta van a gazosodasi feszultsegnek 25 Celsiuson. (kb 2.4 V cellankent)
A masik: ha nem szabalyozott tolto ne toltsd egesz ejszaka ugyanis a toltesi ido vege fele a tolto feszultseg  a gazosodasi feszultseg fole mehet.


Persze, hogy elfogadom a tanácsokat. Azért kérdezek gyozo.
Ha ennek ilyen rizikó oldalai vannak, inkább töltöm 6v-on.
Naplózva

Renkecz Rafael
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Május 28. - 16:17:02 »

Ne feledd el, hogy olom akkumulatoroknal a minimalis toltesi feszultseg 2.15V cellankent, tehat  6.45V kell minimum a tolteshez.
Valoszinu a tolton a 6V csak "nevleges" es nem tenyleges feszultseg. Meg kene merni...
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Május 29. - 10:46:39 »

Ja, azt elfelejtettem leírni, csak Viktornak mondtam, hogy maga a lámpa, az mobil lenne.
Mittomén, egy cilinderrel le- és felszerelhető, ami egy mozdulat.
A kábeles sztorival pont azt írod le, ami engem is zavar, mert nem elég, hogy a szívem kalapál, nem elég, hogy figyelem a becsapódást, hanem egy olyan automatikus mozdulat, mint az újratöltés, külön figyelmet kíván.
Ez olyan, mint amikor a sebváltóra annyira rácsavarodik pl. a GPS töltő kábele, hogy le kell nézni, hogy mi az istenért nem tudok váltani...

A tradíciók megőrzését egy kis kreativitással meg lehetne őrizni, úgy, hogy ne is legyen észrevehető a beépítés.
Engem inkább a műszaki paraméterek gondolkodtatnának el, pl. egyensúly, energia-elnyelés,érzékenység, stb.

Hülye példa, de a hasonló hadifegyvereknél - gondolom- ezeket a kérdéseket lazán megoldották.


Szevasz Sába Úr!

Végül is ki lehetne fejleszteni egy "kivehető táras" akkumulátor egységet a tusa előágyába illesztve.  Bion
Hülyeséget félretéve, a mai akkumulátor méretek mellett, ez a megoldás talán még nem időszerű. Kevesen tudják, hogy a golyós fegyvereknél is fontos a kiegyensúlyozottság. Egy akkumulátor beépítése az előágyba igényelné azt, hogy a tusa hátuljába ennek megfelelő tömeg kerüljön. Ami persze nem megoldhatatlan, de ez a többletsúly, például cserkelésnél, már igencsak jelentkezik a vállon.
Egyenlőre maradjunk a hagyományos módszereknél, vagy a holdvilágos vadászatnál.
Különben is, ki a rosseb akar "pirítva pattintani"!  Bion

Amennyiben tovább csökkennek az akkumulátor méretek, érdemes lesz elgondolkodni a felvetéseden!
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Május 29. - 14:32:16 »

Ja, azt elfelejtettem leírni, csak Viktornak mondtam, hogy maga a lámpa, az mobil lenne.
Mittomén, egy cilinderrel le- és felszerelhető, ami egy mozdulat.
A kábeles sztorival pont azt írod le, ami engem is zavar, mert nem elég, hogy a szívem kalapál, nem elég, hogy figyelem a becsapódást, hanem egy olyan automatikus mozdulat, mint az újratöltés, külön figyelmet kíván.
Ez olyan, mint amikor a sebváltóra annyira rácsavarodik pl. a GPS töltő kábele, hogy le kell nézni, hogy mi az istenért nem tudok váltani...

A tradíciók megőrzését egy kis kreativitással meg lehetne őrizni, úgy, hogy ne is legyen észrevehető a beépítés.
Engem inkább a műszaki paraméterek gondolkodtatnának el, pl. egyensúly, energia-elnyelés,érzékenység, stb.

Hülye példa, de a hasonló hadifegyvereknél - gondolom- ezeket a kérdéseket lazán megoldották.


Szevasz Sába Úr!

Végül is ki lehetne fejleszteni egy "kivehető táras" akkumulátor egységet a tusa előágyába illesztve.  Bion
Hülyeséget félretéve, a mai akkumulátor méretek mellett, ez a megoldás talán még nem időszerű. Kevesen tudják, hogy a golyós fegyvereknél is fontos a kiegyensúlyozottság. Egy akkumulátor beépítése az előágyba igényelné azt, hogy a tusa hátuljába ennek megfelelő tömeg kerüljön. Ami persze nem megoldhatatlan, de ez a többletsúly, például cserkelésnél, már igencsak jelentkezik a vállon.
Egyenlőre maradjunk a hagyományos módszereknél, vagy a holdvilágos vadászatnál.
Különben is, ki a rosseb akar "pirítva pattintani"!  Bion

Amennyiben tovább csökkennek az akkumulátor méretek, érdemes lesz elgondolkodni a felvetéseden!

Egy vadkárelhárításon ezelőtt vagy 4 évvel egyik kollégám egy 6,5x57-es Mauserrel jött.
A tusába volt építve a kisebbik méretű akksi a töltőportok is a tusában hátul voltak kialakítva.

1. iszonyatosan praktikus a lesen ücsörögve, csak bedugta a lámpát és nem volt vezeték, meg nagy blöhöm lámpa ami elállítódik lövésnél, vagy kiesik, szóval egy pillekönnyű lámpa semmi különös "hardver" hozzá.

2. borzalmasan nehéz volt, a hátulja úgy lógott mint az "abát szalonna" cserkelésre hasznavehetetlen lőszerszám lett a kecses kis Mauserből, de a lesig eljutni a többi - egész éccakai kintülést igénylő - motyóval együtt, nem túl felemelő érzés volt a cimbora szerint.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Június 05. - 11:10:00 »

 Genfi kérdése: A hagyomanyos fegyverlampamra vettem a Magnumban egy szuro keszletet (voros-zold-kek-sarga). Olvastam, hogy a voros feny nem zavarja annyira a vaddisznot, rokat mint a feher.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Június 05. - 11:14:02 »

Véleményem szerint, ahol lámpáznak rendszeresen ott a vörös fényt sem bírja a disznó.
Ahol nincs, vagy nagyon ritka a lámpa, ott meg felesleges a szűrő.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Június 05. - 11:16:55 »

Genfi kérdése: A hagyomanyos fegyverlampamra vettem a Magnumban egy szuro keszletet (voros-zold-kek-sarga). Olvastam, hogy a voros feny nem zavarja annyira a vaddisznot, rokat mint a feher.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Az én tapasztalataim elég vegyesek a vörös fénnyel. Lámpázott területen próbáltam.
Volt, hogy állta a disznó, akár koca malacokkal, akár kan vagy süldő, de volt, hogy ugyan úgy megugrott tőle.
A fehér fényt is ugyan így reagálják. Volt, hogy a kan állta a fényt nagyon sokáig, volt hogy a süldők is állták a fényt, de volt olyan is, amikor megugrottak a fénytől.
Nem lehet teljességgel azt mondani a vörös fényre, hogy állná a disznó.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Június 05. - 11:22:25 »

Genfi kérdése: A hagyomanyos fegyverlampamra vettem a Magnumban egy szuro keszletet (voros-zold-kek-sarga). Olvastam, hogy a voros feny nem zavarja annyira a vaddisznot, rokat mint a feher.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Amit bizton merek állítani, hogy az átalakított Maglite-om ami a leddel kb 80 méterre lő el, a disznót kb 20 méterről egyáltalán nem zavarta... Ez biztosan a fény hullámhossza miatt van. Volt olyan disznó, mely látszott, hogy kifejlett nagy disznó, mégis állta a WF xenonos fényét, nem törődött vele, lehet, hogy olyan helyen jár, ahol nincs vadászat, és csak időnként téved el másfelé (védett körzet közelében volt).
A róka állta a vörös fényt koslatáskor, de ez nem mérvadó, mert akkor a viselkedésüket más irányítja, de továbbment (eredeti tempóban, nem gyorsított). A borz meg szintén állta (azt hittük először, róka van a sötétben), talán ha nem hagyjuk abba a világítását, pirkadatig élvezi a fényárt, nem úgy tűnt, hogy unná  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Június 05. - 11:32:28 »

Nagyon helyzetfüggő ez a dolog sztem. Ha stresszes a disznó, akkor cseszheted, ugrik bármi hirtelen és szokatlan eseményre, történésre. Ha nagyon éhesek, akkor (különösen a nagyobb malacok) néha abszolút nem törődnek a lámpával. Bár puskalámpát nem nagyon használok, de próbáltam mind a ledes Mag-el, mind, újabban a WF-500-al is. Különbséget nem látok a tartományt illetően.
Vadásztársam konstruált egy pótméteres puskalámpát. Véleménye szerint az a tuti, ha 0 áról indítva, fokozatosan erősíti a fényt, addig míg nem tud bírálni és lőni. Mitmongyak, váltakozó sikerrel.
Osztrákoknál láttom olya szórót ahol az etetőhelyen egy kandelláber áll nagyteljesítményű fényszóróval. A magaslesről kapcsolják szintén fokozatosan erősítve a fényt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Június 05. - 11:35:03 »

Nagyon helyzetfüggő ez a dolog sztem. Ha stresszes a disznó, akkor cseszheted, ugrik bármi hirtelen és szokatlan eseményre, történésre. Ha nagyon éhesek, akkor (különösen a nagyobb malacok) néha abszolút nem törődnek a lámpával. Bár puskalámpát nem nagyon használok, de próbáltam mind a ledes Mag-el, mind, újabban a WF-500-al is. Különbséget nem látok a tartományt illetően.
Vadásztársam konstruált egy pótméteres puskalámpát. Véleménye szerint az a tuti, ha 0 áról indítva, fokozatosan erősíti a fényt, addig míg nem tud bírálni és lőni. Mitmongyak, váltakozó sikerrel.
Osztrákoknál láttom olya szórót ahol az etetőhelyen egy kandelláber áll nagyteljesítményű fényszóróval. A magaslesről kapcsolják szintén fokozatosan erősítve a fényt.

Igazad lehet. Megmondom őszintén, rövidke tapasztalataim írtam le, mi csak akkor lámpázunk/lámpázhatunk, ha rókát kell leadás (vizsgálat) céljára lőni. De tény, hogy volt olyan róka is, mely egyet visszaváltott, és padlógázzal rohant a lámpafénytől... Lehet, hogy valaki elhibázta már egykétszer lámpa mellett...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Június 05. - 11:40:56 »

Még valami ezzel kapcsolatosan.
A helyzet adta lehetőségek kapcsán sokat vadászok váltók mentén, különböző országutak közelében. (Persze nem a patkán  Bion, a tv.adta távo kívül.) No ilyen helyeken szinte nem törődik a disznó a lámpával. Minden bizonnyal megszokták az országút kapcsán az autók fényszóróit és annak tudják be a lámpát is.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Június 05. - 14:06:40 »

Véleményem szerint, ahol lámpáznak rendszeresen ott a vörös fényt sem bírja a disznó.
Ahol nincs, vagy nagyon ritka a lámpa, ott meg felesleges a szűrő.

Nekem ugyan ez a tapasztalatom. Meg annyival egeszitenem ki, hogy az alatalam megfigyelt tendecia a kovetkezo. A nyari idoszakban kevesbe reagaltak a disznok a voros lampara.
Szeptembertol decemberig vegyes volt a kep ( Vagy megugrott vagy nem) Januar, februarban szinte kivetel nelkul mind ugrott a  voros lampatol is.  Ez akkor is igy mukodott amikor a Bukk kozepen vadasztunk tavol minden lakott helytol, es akkor  is amikor forgalmas utak kereztek a vadaszteruletet.
Kiprobaltuk a zold fenyt is, az kevesbe zavarta a disznokat mint a voros, viszont cserebe jol eltuntette a "melyseg elesseget" ugy hogy voltak melle lovesek rendesen. Kek feny max ver kereseshez jo de ahhoz sem mindegyik fajta szuro.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Június 05. - 14:11:05 »

Ez a zöld fény érdekes, lehet hogy kipróbálom kíváncsiságból. Még soha sem láttam zöldben semmit.
Azt hogy érted, hogy a zöld fény eltünteti a mélység élességet, a piros az nem?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: