Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jagdterrier Mindörökké!  (Megtekintve 102086 alkalommal)
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2009. Január 06. - 22:23:55 »

Ciao Gábor!
Ismerőseim jagdot szlovák kopóval kereszteztek.A Kopó az eredetileg is hajtásra kitalált kutyafajta.A magyar viszonyokhoz,vadászati kultúrához nem a disznó lefogása áll közel.Ezért vált ki ellenérzést a vadászok többségéből ez a típusú hozzáállás.

Szia Tibi! Engem is majdnem behúzott a múltkor a Murphy egy disznókondába. Többek között ezért nem vettem le a pórázról, pedig nagyon ment volna!

Jutta hogy van?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2009. Január 06. - 22:36:31 »

Te szügyészkém. Elevenen disznót széttépni max. egy jegesmedve képes, ezek a kutyák esetleg lefogták. Az a mangalica meg egy mangalica-vaddisznó keverék volt, ha már itt tartunk...

A széttépésről lásd fenn, hogy mi vadászias meg mi nem, hát ahány ház, annyi szokás. Elég sokan még az erdélyi kopót is soknak tartják disznóhajtásra, pedig az ősi magyar fajta...

Azt hiszem ezt a diskurzust befejeztem veled. A hányinger kerülget. Hány
Naplózva
Btibike
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


« Új üzenet #77 Dátum: 2009. Január 06. - 23:57:38 »

Szia Tibi! Engem is majdnem behúzott a múltkor a Murphy egy disznókondába. Többek között ezért nem vettem le a pórázról, pedig nagyon ment volna!

Jutta hogy van?

Szia Gabi!
Olvastam róla,hogy volt ez a kaland a kondával.Hidd el,ha a disznók úgy akarták volna,akkor már a Murphy-t nem kellett volna hazavinni...
Csúnya munkát tudnak végezni.
A Jutta 6 láb mélyen.Sajnos egy szerencsétlen baleset áldozata lett annál,akinek eladta a Tata.
Nálam a Grof Dorno testvére a Gitta van!Ő nagyon jól van,bár most kicsit be van puffadva.Némi túlsúllyal küszködik.Az ősz folyamán több borzot is ástunk róla.Még rókán akarom kipróbálni,aztán ha minden oké lesz,akkor tavasszal fedeztetni szeretném.Kinéztem rá egy idősebb szerb kant.Többszörös svestrana résztvevő és díjazott is.Disznós versenyeken is voltak eredményei,és ami még nagyon vonzó benne,hogy kiváló vérvonala van.Rokontenyésztett kutya,az annyjára visszatették a vérvonal alapító kant.A Gittához persze teljesen idegen.
Várok ettől a párosítástól némi pluszt az Astor vérhez.Mégpedig a vadásztulajdonságok(orrjóság,ásásra való hajlam,kellő hang,stb...) megerősödését.A szívvel,vérrel,akarattal,rámenősséggel,fogóssággal egyik oldalról sincs gond.
Ha úgy fog sikerülni,ahogy én szeretném,akkor nagyon meg leszek elégedve.
Üdv!
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2009. Január 07. - 09:38:46 »

Szia Gabi!
Olvastam róla,hogy volt ez a kaland a kondával.Hidd el,ha a disznók úgy akarták volna,akkor már a Murphy-t nem kellett volna hazavinni...
Csúnya munkát tudnak végezni.

Pont ezért nem engedtem el...

Nálam a Grof Dorno testvére a Gitta van!Ő nagyon jól van,bár most kicsit be van puffadva.Némi túlsúllyal küszködik.Az ősz folyamán több borzot is ástunk róla.Még rókán akarom kipróbálni,aztán ha minden oké lesz,akkor tavasszal fedeztetni szeretném.Kinéztem rá egy idősebb szerb kant.Többszörös svestrana résztvevő és díjazott is.Disznós versenyeken is voltak eredményei,és ami még nagyon vonzó benne,hogy kiváló vérvonala van.Rokontenyésztett kutya,az annyjára visszatették a vérvonal alapító kant.A Gittához persze teljesen idegen.
Várok ettől a párosítástól némi pluszt az Astor vérhez.Mégpedig a vadásztulajdonságok(orrjóság,ásásra való hajlam,kellő hang,stb...) megerősödését.A szívvel,vérrel,akarattal,rámenősséggel,fogóssággal egyik oldalról sincs gond.
Ha úgy fog sikerülni,ahogy én szeretném,akkor nagyon meg leszek elégedve.
Üdv!

Nah, sok sikert akkor a vadászathoz is meg a fedeztetéshez is! Gondolom akarsz visszafogni kölyköt...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2009. Január 07. - 09:40:34 »

Azt hiszem ezt a diskurzust befejeztem veled. A hányinger kerülget. Hány

Most majdnem leírtam, hogy mi miatt kerülgetett engem a hányinger az ügy meg a feljelentésed kapcsán, de inkább mégse,
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2009. Január 07. - 09:55:07 »

Most majdnem leírtam, hogy mi miatt kerülgetett engem a hányinger az ügy meg a feljelentésed kapcsán, de inkább mégse,

Nyugodtan leírhatod.

Sosem csináltál titkot abból, hogy semmibe veszed a vadásziasságot és számodra a hazai vadászhagyományok semmit sem jelentenek, ugyanakkor fegyveres testület tagjához méltatlanul támogatod a jogellenes magatartásokat.

Nem érzed különösnek, hogy rajtad - no meg persze V. Zs. barátodon - kívül mindenki felháborodott anno a videókon?
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #81 Dátum: 2009. Január 07. - 09:58:53 »

Üdv!

Nem tudja valaki átküldeni az a vidót privátba?
Már nagyon idegesít, hogy nem tudom mi miatt alakult ki ekkora perpatvar! Tényleg annyira dúrva, vagy pedig olyan szinten van, mint egy argentin dogos disznóhajtás külföldön?

Üdv:fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2009. Január 07. - 10:04:14 »

Üdv!

Nem tudja valaki átküldeni az a vidót privátba?
Már nagyon idegesít, hogy nem tudom mi miatt alakult ki ekkora perpatvar! Tényleg annyira dúrva, vagy pedig olyan szinten van, mint egy argentin dogos disznóhajtás külföldön?

Üdv:fabrigo

Egy kicsit durvább mint az argentín dogos hajtás külföldön. Ja és itthon...
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2009. Január 07. - 10:14:58 »

Igen, kb. olyan szinten van.

De ha a youtube keresőbe beütöd azt, hogy wild boar hunting, akkor ott is találsz ilyen videket Ausztráliából, Argentinából vagy az USA déli államaiból.

Ami egyébként történt, hogy a srác akiről szó van, jagdos, de van egy staffija is, amivel disznóhajtásokra jár. Na ő töltött fel videókat disznózásról olyan helyre, amin texas-i és ausztrál disznózások is láthatók. Az egyiken a staffija a jagdokkal együtt szalad a hajtáson, egy másikon pedig nem az ő kutyái vannak, hanem klasszikus hajtókutyák (pl.: tacskókopó) egy szerbiai képességvizsgán, ahol egy mangalica x vaddisznó hibridet ugatnak a kutyák.

Na erre harapott rá a média. Azt meg gondolom nagyon nem kell ecsetelnem, hogy a média nem az igazmondásáról híresült el, sőt ha keze volna lopna is. A fenti részinformációkból simán összerakták, hogy harci kutyákkal tépet szét házimalacokat.

Egyébként volt egy cikk asszem a Kisalföldben, amiben az van írva, hogy csak az m1 szerint téptek szét házimalacot harcikutyák, de a hozzászólók zöme azt tényként kezelte és azzal foglalkozott, nem az adott cikk tartalmával. Volt ott harcikutyafób (legközelebb a gyerekeket fogja) és előkerül a zöldfasiszta, aki minden vadászt kilőne, legvégül pedig a vadász, aki bűnbaknak használja a hír főszereplőjét, hogy a vadászellenes indulatokat ráirányítsa (mi nem csinálunk ilyet, sőt! Mi vadászok jelentettük fel...).

Itt van a cikk linkje: http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/allatkinzas_vagy_szukseges_rossz_mi_volt_az_m1_felvetelein/2052277/

Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #84 Dátum: 2009. Január 07. - 10:22:08 »

Üdv!

Ami azt illeti votlam, már elég sok hajtáson, sokfele az országban és láttam érdekes dolgokat! Véleményem szerint nem kell oda bull tipusú terrier, sem kopó, hogy a disznót lefogja!
3-4 jaki is elég ahoz, hogy egy 30-40 kg os süldő ne nagyon tudjon menekülni! Beleragadnak és kész az hiába forgatja a kutyákat, ha nem kap segítséget elveszett! Utána már csak áll és visit! Ilyenkor mit lehet tenni, vagy lerángatják róla a kutyákat, és hadd fusson szerencsétlen, bár ez igen ritka, mert egyiket leszedi az ember, addigra a másik kutya fog vissza! Vagy pedig marad a megváltó halál. Itt vagy lelövik, mi miatt rendszeresen felháborodnak a kutyás hajtók, mert a kutya is odaveszhet az eltévedt golyótól! Ami viszont, gyakoribb az a leszúrás, hát igen erről is el lehetne gondolkodni, hogy etikus-e! Szerintem ez még valamelyest, elfogadható a magyar böllérszokásokhoz képest!zle

Üdvözlettel: Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #85 Dátum: 2009. Január 07. - 10:30:29 »

Hát ha az évekig nevelt, gyakorlott, rutinos kutyám körül valaki lövöldözne, én is fel lennék háborodva...Leszúrás etikus? Én úgy tudom, nem sértek semmilyen vadászati szabályt, ha a sebzett vadnak kegyelemdöfést és nem kegyelemlövést adok, valamint az általad vázolt szituációban a kutyák és az ember biztonsága érdekében nincs nagyon más megoldás.
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2009. Január 07. - 10:39:45 »

Üdv!

Ami azt illeti votlam, már elég sok hajtáson, sokfele az országban és láttam érdekes dolgokat! Véleményem szerint nem kell oda bull tipusú terrier, sem kopó, hogy a disznót lefogja!
3-4 jaki is elég ahoz, hogy egy 30-40 kg os süldő ne nagyon tudjon menekülni! Beleragadnak és kész az hiába forgatja a kutyákat, ha nem kap segítséget elveszett! Utána már csak áll és visit! Ilyenkor mit lehet tenni, vagy lerángatják róla a kutyákat, és hadd fusson szerencsétlen, bár ez igen ritka, mert egyiket leszedi az ember, addigra a másik kutya fog vissza! Vagy pedig marad a megváltó halál. Itt vagy lelövik, mi miatt rendszeresen felháborodnak a kutyás hajtók, mert a kutya is odaveszhet az eltévedt golyótól! Ami viszont, gyakoribb az a leszúrás, hát igen erről is el lehetne gondolkodni, hogy etikus-e! Szerintem ez még valamelyest, elfogadható a magyar böllérszokásokhoz képest!zle

Üdvözlettel: Fabrigo

Így van! Igen

Viszont a kutya szándékos vadítása, (bűncselekményt megvalósító) eleven állaton való tréningeztetése ellenkezik a hazai vadászetikával és a jogszabályokkal is. Nem kell a jagdot tovább vadítani, vagy elkorcsosítani más fajtákkal, alapból harcias kutya.

Banshee barátunk ügyes fiú, remekül kavarja a tényeket, de sajnos ehhez itt túl sokan láttuk a videókat, amiken annak ellenére kivehetőek a részletek, hogy igen rossz minőségűek voltak. Voltak ott más videók is, így például kihúzott belű élő disznó mellett röhögcsélő, vagy a marcangoló kutyát - magyarul - bíztató alakok. És ezt nem csak én láttam. Kacsint
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #87 Dátum: 2009. Január 07. - 10:54:50 »

Így van! Igen

Viszont a kutya szándékos vadítása, (bűncselekményt megvalósító) eleven állaton való tréningeztetése ellenkezik a hazai vadászetikával és a jogszabályokkal is. Nem kell a jagdot tovább vadítani, vagy elkorcsosítani más fajtákkal, alapból harcias kutya.

Banshee barátunk ügyes fiú, remekül kavarja a tényeket, de sajnos ehhez itt túl sokan láttuk a videókat, amiken annak ellenére kivehetőek a részletek, hogy igen rossz minőségűek voltak. Voltak ott más videók is, így például kihúzott belű élő disznó mellett röhögcsélő, vagy a marcangoló kutyát - magyarul - bíztató alakok. És ezt nem csak én láttam. Kacsint
Láttuk amit láttunk. Meg hallottuk nyilatkozni a gazdát is... (panelvadász, stb...) Undorító volt az egész.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2009. Január 07. - 11:01:46 »



Viszont a kutya szándékos vadítása, (bűncselekményt megvalósító) eleven állaton való tréningeztetése ellenkezik a hazai vadászetikával és a jogszabályokkal is. Nem kell a jagdot tovább vadítani, vagy elkorcsosítani más fajtákkal, alapból harcias kutya.

Kotorékebek tanítása...erről csak ennyit. Vagy a vadászgörények, sólymok, héják bevadászása. Itt az ember azt modellezi le, ahogy a természetben a ragadozók szülei zsákmányolni tanítják a kicsiket. Ha jól tudom, a kotorékozás, a görénnyel való vadászat, a solymászat, sőt a vaddisznóskertek léte sem ellenkezik a hazai vadászati etikával.

A korcsosítás meg a lerontást jelenti, itt meg távolról sem ez a cél. Sőt, a keverés az meg pont a harciasság és a túlfütöttség tompítására szolgál. Valamint ha tanulmányoznád a jagd mint fajta történetét, akkor esetleg rájöhetnél arra, hogy magát a fajtát a németek pont úgy alakították ki, hogy az észak-angol/skót kotorékebekkel a hazai fajtáikat keresztezték. A te szavaiddal korcsosították.

Szal mielőtt ilyet leírsz, kicsit gondolkozz.

Banshee barátunk ügyes fiú, remekül kavarja a tényeket, de sajnos ehhez itt túl sokan láttuk a videókat, amiken annak ellenére kivehetőek a részletek, hogy igen rossz minőségűek voltak. Voltak ott más videók is, így például kihúzott belű élő disznó mellett röhögcsélő, vagy a marcangoló kutyát - magyarul - bíztató alakok. És ezt nem csak én láttam. Kacsint

Megvan valakinek? Küldje már el, erre a lógó belű disznó marcangolásra már én is kíváncsi lettem...valamint ha már itt tartunk, azt is V.Zs -ék töltötték fel?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2009. Január 07. - 11:08:52 »

Egyébként az egész abból indult, hogy az illetőnek haragosai vannak a vadászok között. Van ilyen... A vád ezekre a videókra van alapozva és úgy szól, hogy harcikutyákkal tépetett szét egy házimalacot, olyat amelyiken harcikutya és házimalac is van ugyan nem találtak, de ha bidbúderriee van benne, akkor is elhiszik a népek, ha csak sejtetik. A feljelentőt (nem Viktort, más is feljelentette) évekig nem zavarta, hogy a jagdok meg a szlovák kopók néha kikezdik a disznót, sőt fizetett a hajtásért. Összevesztek, srácnak staffija is van, már indulhat is a pletyka. Ja, ha jól tudom a harag gyökere az, hogy közzétette mik történhetnek egy vadászaton, ebből lett egy vadászellenes kampány és vele akarták a balhét elvitetni. Hogy ááá mi nem, olyat még nem láttunk, hogy a jagd kikezdi a disznó fülét, ilyet a harci kutyák csinálnak, de mi nem is vadászunk velük...
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: