Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jagdterrier Mindörökké!  (Megtekintve 102008 alkalommal)
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #255 Dátum: 2015. Január 09. - 19:20:45 »

Ezt én nem igen tudom hova tenni, nekem nem tetszett.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2015. Január 09. - 20:07:19 »

Ezt én nem igen tudom hova tenni, nekem nem tetszett.

Nekem se , sőt undorító ! A hangokból ítélve valami barom még kisgyereket is bevitt a heccre .  Tasli
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #257 Dátum: 2015. Január 09. - 20:24:40 »

A kutyáknál a kan dominál , de a jó szuka elengedhetetlen . Az meg , hogy melyik keverékből lessz jó kutya vagy melyik párosítás a nyerő azt nehéz előre megmondani .  A sok kölyök közül lehet , hogy csak egy lessz jó . Szerintem a fajta az csak egy jó alap , az  a fontosabb miként nevelünk belőle és milyen kutyát . Volt egy jó páros (két kan ) Attila és Athos , Attila az echte köpcös viszonylag hosszú szőrü fekete német vonalas , Athos 1/8 részt Welsh terrier ezért kevésbé fekete sokkal rajzosabb rövidebb de sprődebb szőrü és magas kutya volt . Attila volt az őrület , Athos az ész , nem haverkodtak senkivel sem Athos volt a főnök . Ketten nagyon dúrvák voltak a hajtások szünetében meg kellet fogni őket mert nagyon verekedősek voltak és össze dolgoztak , viszont hajtani disznót és csak disznót azt nagyon tudtak . A hajtásból szinte sohasem mentek ki és minta szerűen terelték a vissza törőket . Békés nyugdíjjasként Attila 10 , Athos 12 évesen pusztult el , pontosabban elkellet altatni . Mivel ő hozzájuk hasonló kutyákat találni nem lehet v. nagyon nehéz és időm sincs már rá ezért már nem "JAGDOZOK" .


Üdv az OGRE

Köszönöm! Mosolyog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #258 Dátum: 2015. Január 09. - 21:16:35 »

Nekem se , sőt undorító ! A hangokból ítélve valami barom még kisgyereket is bevitt a heccre .  Tasli
Tetszeni nekem sem tetszik, mert még gyakorlásnak sem jó. Rátaláltam, és csak  Meglepődött a kis ördögökön.
Nem tudom van e valami céljuk a saját ,,szórakoztatásukon" kívül. Talán valami amerikai verseny? Vállat von
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
forester73
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2015. Január 10. - 06:39:04 »

Ez az egyik legbaromabb dolog a valaha láttam . Nem Nem tudom milyen emberek lehetnek ezek az idióták , hogy egy zárt ketrecben ilyet csinálnak . Nagyon sajnálom ezeket a kiskutyákat , de a disznót is .
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #260 Dátum: 2015. December 07. - 13:45:36 »

Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni annak kapcsán, hogyan tudnám rávenni a kutyám, hogy a megtalált, dermedt  vadat ne csak nyalogassa, tépje hanem hallassa a hangját is azért.
Nagy dilemma ez számomra.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2015. December 07. - 14:11:13 »

Először tanítsd meg parancsra ugatni , hosszú folyamat de megoldható . Utánna ha már megy akkor vezesd rá a tetemre és ott próbáld meg vele társítani . Nem két nap lesz !
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #262 Dátum: 2015. December 07. - 15:49:09 »

Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni annak kapcsán, hogyan tudnám rávenni a kutyám, hogy a megtalált, dermedt  vadat ne csak nyalogassa, tépje hanem hallassa a hangját is azért.
Nagy dilemma ez számomra.

Szia.
A legtöbb kutya nem ugatja a dermedt vadat, vezetéken való keresésnél nincs is neki jelentősége.
Jó módszer a tanításhoz, hogy a gyakorláshoz használt lábat, fejet stb úgy helyezzük el, hogy ne férjen hozzá  a kutya. (Fára felkötni nem érdemes, mert képesek magasan keresni.)
Lesúlyozott gyümölcsös láda alá például. Többnyire nagyon felhevülnek attól, hogy nem férnek hozzá és előbb-utóbb ugatni kezdik, ha ugat akkor dicséret és meg kapja a lábat.
Ezt egy párszor el kell vele játszani és rájön a dolog lényegére.
Az én kutyám sem ugatta a dermedt vadat, újabban van az a szokása, hogy jól megdögönyözi és csak utána kezdi el ugatni, ha addig nem érek oda.
 Emelem

Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #263 Dátum: 2015. December 08. - 17:08:20 »

Ez egy hasznos tanácsnak tűnik. Ki fogom próbálni.
Köszi Snoopy Emelem
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #264 Dátum: 2015. December 09. - 20:13:35 »

Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni annak kapcsán, hogyan tudnám rávenni a kutyám, hogy a megtalált, dermedt  vadat ne csak nyalogassa, tépje hanem hallassa a hangját is azért.
Nagy dilemma ez számomra.

Mesterséges csapa végén úgy helyezik el a vadat, hogy egy a közelben elbújt segítő egy kötéllel mozgatni tudja pl. a szarvas lábát. Mikor a kutya a közelébe megy, a segítő a kötél segítségével megrúgja a kutyát. Ha elsőre nem is használ, néhány rúgás után a kutya nem fog merni közelebb menni és ugatni fog.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #265 Dátum: 2015. December 09. - 22:10:36 »

Köszönöm Tamás ez is jónak tűnik. Megpróbálom mind a kettőt valamelyik csak sül. Ördög Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #266 Dátum: 2015. December 10. - 06:26:54 »

Mesterséges csapa végén úgy helyezik el a vadat, hogy egy a közelben elbújt segítő egy kötéllel mozgatni tudja pl. a szarvas lábát. Mikor a kutya a közelébe megy, a segítő a kötél segítségével megrúgja a kutyát. Ha elsőre nem is használ, néhány rúgás után a kutya nem fog merni közelebb menni és ugatni fog.

Ez jagdnál nem biztos, hogy beválik.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2015. December 10. - 07:15:57 »

Ez jagdnál nem biztos, hogy beválik.

 Ördög  Némelyik tacskónál se !   Wave
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #268 Dátum: 2015. December 22. - 15:44:56 »

Szerintem meg az összes "kis vadorzónál" felesleges...  Ördög Ördög Wave
Naplózva

Üdv End
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #269 Dátum: 2016. Január 06. - 13:31:10 »

Sziasztok!

Decemberben sajnos itt hagyott hű társam. Ha valakinek születik tavaszig rövid szőrű jagd kiskutya kérem írjon, elsősorban környékemről érdekelne,én Tolna M déli részén lakom. Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: