Oldalak: 1 ... 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 [1153] 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160036 alkalommal)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #17280 Dátum: 2018. Február 06. - 23:03:50 »

Nem megsérteni akartalak, Ez is lemaradt. Bocs.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #17281 Dátum: 2018. Február 06. - 23:30:44 »

Szerintem ez nem bunkó beszólás, hanem tény.
Amióta tudjuk, hogy mikor lesz a választás, azóta - tetszik, nem tetszik - kampány van.
Meg lesz is még vagy másfél évig, mire az önkormányzati meg junijós választás is lezajlik.
Ölég baj ez nekünk, de ez van...  Vállat von
Lófaszt. Én pl. nem azért vagyok kiakadva az egészségügyre mert kampány van, hanem mert a mai napot Pécsett töltöttük a klinikán, bruttó húsz perc vizsgálat és ehhez négy óra várakozás. A feleségem szemlencsebeültetéses műtétje alsó hangon hétszázezer forint lesz. Ez messze elmarad attól az összegtől amit járulék gyanánt levontak tőlem az elmúlt évben, de a társadalombiztosítás nem finanszírozza...
És az csak egy mellékszál, hogy az általam látogatott (szerencsére kevés) kórházak kilométeres körzetében nincs ingyenes parkolási lehetőség, nyugodtan hozzá lehet számolni a költségekhez párezer forint parkolási díjat.
De stadionra meg gyűlöletpropagandára van pénz, Göbbels sírva, szégyenkezve bújna el a fidesz fiúk láttán... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #17282 Dátum: 2018. Február 06. - 23:33:10 »

Nem azt írta, hogy elindult a kampány.
Azt írta, hogy "Értem én, hogy elindult a kampány".
Ezzel azt sugallta, hogy a másik kampányol.
Van némi különbség a két dolog közt, ugye?


Így van. Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #17283 Dátum: 2018. Február 07. - 08:06:31 »

nem érdekel a mellébeszélésed, nem érdekel, mi az, amit magadnak vagy nekünk nem akarsz bevallani. Tényleg nem érdekel. Az elmúlt évek során már megtanultam, melyek azok a témák amikről nem érdemes veled vitatkozni.

Nincs semmi bevallani valóm, egyszerűen nem tartom megengedhetőnek, hogy egy fórumot a mindet szétcsesző politika uraljon, akár kampány, akár ellenkampány formájában. Mert az ellenkampány is kampány!
Túlérzékeny meg pláne nem vagyok, csupán látom, hogy barátok vállnak ellenséggé, mert más a politikai nézetük, közösségek mennek szanaszét, mert mindenki meg akarja győzni "igazáról" a másikat.

Csak szólok, ez még soha sem sikerült ilyen módon senkinek.

Idézet
Abban igazad van, hogy a politizálás nem való a fórumra. Az a bunkó beszólásod viszont, hogy "Értem én, hogy elindult a kampány,", kiverte nálam a biztosítékot. Nálatok biztos elindult a kampány és megkaptátok a pártközpontból, melyik nap kit kell utálni de miért olyan hihetetlen számodra, hogy Zoli egyszerűen csak leírt egy problémát ami mindannyiunkat foglalkoztat?

Feri az ellenkampány is kampány, mégha valaki amögé bújtatja, hogy ez bennünket foglakoztat, akkor erről beszéljünk. Milyen pártközpontról beszélsz? Semmiféle pártnak nem vagyok, voltam, és nem leszek tagja. Te viszont nagyon vágod, nyugodtan bevallhatod ezek szerint, nálatok ez hogyan megy.  

Engem is fogalakozat sok minden, de pont azért kerülöm mert látom milyen hatással bír, ha politikai kérdés lesz belőle. Ezért írtam, akinek ilyen igénye van, van erre megfelelően sok felület, csinálja ott, aztán, ha kitombolta magát, talán itt már elkerülhető ez.

Idézet
Igen, mindannyiunkat mert bármelyikünk, bármikor bekerülhet a kórházba és semmi biztosíték nincs rá, hogy onnan élve ki fog jönni. Mivel Te is kórházban dolgozol, neked kellene a legjobban tudni, mennyire valós ez a probléma ehelyett jössz ezzel a "kampány" szöveggel.

Igen, lassan 40 éve dolgozom ott, abból 20 éve vezetek egy osztályt. Pontosan tudom, hogy mekkora ordas csúsztatások hangzanak el.  Össze sem lehet vetni a mostani és a 10-15 évvel ezelőtti állapotokat, a mostani javára! Aki azt mondja, hogy nem így van az hazudik.

Idézet
Feri, Te írtál jópár cikket "megbízásból", téged bizonyára nem zavar az sem, hogy a kórházaknak heti penzum van kiadva a "sikersztorik" publikáltatására de azért mi hányhatunk?

Ne mossad már össze egy horgásztermékről szóló marketing jellegű írást egy politikai megrendeléssel.

De a lényeg, a lényeg tényleg fejezzük be. Továbbra sem kellene politikát beengedni, beszéljünk inkább a p.... talán az is érdekel mindenkit.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17284 Dátum: 2018. Február 07. - 08:25:37 »

Szerintem ez nem bunkó beszólás, hanem tény.
Amióta tudjuk, hogy mikor lesz a választás, azóta - tetszik, nem tetszik - kampány van.
Meg lesz is még vagy másfél évig, mire az önkormányzati meg junijós választás is lezajlik.
Ölég baj ez nekünk, de ez van...  Vállat von


   Igen   Csak legalább itt ne !        Rííí Rííí Rííí

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #17285 Dátum: 2018. Február 07. - 08:28:47 »

Nem azt írta, hogy elindult a kampány.
Azt írta, hogy "Értem én, hogy elindult a kampány".
Ezzel azt sugallta, hogy a másik kampányol.
Van némi különbség a két dolog közt, ugye?

Van persze, de nem az amit gondoltok. Speciel arra gondoltam, hogy elindult a kampány és szapordnak a politikai tartalmú bejegyzések.

Nem arra, hogy valaki direkt és egyoldalúan kampányol. De ha valaki ebből úgy érzi, hogy találat volt...  pedig még célzás sem.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #17286 Dátum: 2018. Február 07. - 08:29:27 »


   Igen   Csak legalább itt ne !        Rííí Rííí Rííí



Hát nem ezt kérem/tem?   Vállat von
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17287 Dátum: 2018. Február 07. - 08:31:04 »

Hát nem ezt kérem/tem?   Vállat von

  De !     Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17288 Dátum: 2018. Február 07. - 08:40:22 »

Van persze, de nem az amit gondoltok. Speciel arra gondoltam, hogy elindult a kampány és szaporodnak a politikai tartalmú bejegyzések. Nem arra, hogy valaki direkt és egyoldalúan kampányol. De ha valaki ebből úgy érzi, hogy találat volt...  pedig még célzás sem.

Addig formázgattam amit leírtam - hogy talán ne lehessen belekötni - hogy megelőztél a válaszoddal az értelmezésről. Az említett (félre)értelmezésről - harkazoli tollából - rögtön a "B+ süni a kaszádat..." végű vicc jutott eszembe. Te gondolsz valamit, valaki meg majd jól megmondja, hogy Te tulajdonképp mire gondoltál "valójában". Nem is annyira Téged akarlak itt most bevédeni, inkább a józan észt próbálom...
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #17289 Dátum: 2018. Február 07. - 10:37:31 »


Igen, lassan 40 éve dolgozom ott, abból 20 éve vezetek egy osztályt. Pontosan tudom, hogy mekkora ordas csúsztatások hangzanak el.  Össze sem lehet vetni a mostani és a 10-15 évvel ezelőtti állapotokat, a mostani javára! Aki azt mondja, hogy nem így van az hazudik.


Ez így, ebben a formában nem igaz. A fél család orvos vagy gyógyszerész, érdekes az se érzi így aki (még) itthon van. Illetve ha nem akarsz békésen megdögleni fizesd a hétszámjegyű privát kórházat, ha van pénzed, és persze ha túlélted a sürgősségit. Tavaly engem is majdnem megnyomorítottak egy megyei kórházban, ha hagyom magam ma már rokkant vagyok. Persze a biankó beleegyezést műtét előtt aláiratták, miközben 39 fokos lázam volt. Utánna magánban még kétszer műtöttek, először csak azért, hogy az állami kezelés hibáít javítsák.

Mi volt ennél rosszabb tizenöt éve? Az, hogy ugyanezért nem kellett háromnegyed órát autózni (ha van autód, vonattal, busszal majd holnap odaérsz), hanem volt kórház helyben?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17290 Dátum: 2018. Február 07. - 10:47:58 »

Ez így, ebben a formában nem igaz. A fél család orvos vagy gyógyszerész, érdekes az se érzi így aki (még) itthon van. Illetve ha nem akarsz békésen megdögleni fizesd a hétszámjegyű privát kórházat, ha van pénzed, és persze ha túlélted a sürgősségit. Tavaly engem is majdnem megnyomorítottak egy megyei kórházban, ha hagyom magam ma már rokkant vagyok. Persze a biankó beleegyezést műtét előtt aláiratták, miközben 39 fokos lázam volt. Utánna magánban még kétszer műtöttek, először csak azért, hogy az állami kezelés hibáít javítsák.

Mi volt ennél rosszabb tizenöt éve? Az, hogy ugyanezért nem kellett háromnegyed órát autózni (ha van autód, vonattal, busszal majd holnap odaérsz), hanem volt kórház helyben?

Nem ugyanezt próbálta Voldi is leírni? Vagy megint a "János érsek levele a Bánk bánból" effektus áldozatai lettünk?  Fejvakarás
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #17291 Dátum: 2018. Február 07. - 10:49:21 »

Ez így, ebben a formában nem igaz. A fél család orvos vagy gyógyszerész, érdekes az se érzi így aki (még) itthon van. Illetve ha nem akarsz békésen megdögleni fizesd a hétszámjegyű privát kórházat, ha van pénzed, és persze ha túlélted a sürgősségit. Tavaly engem is majdnem megnyomorítottak egy megyei kórházban, ha hagyom magam ma már rokkant vagyok. Persze a biankó beleegyezést műtét előtt aláiratták, miközben 39 fokos lázam volt. Utánna magánban még kétszer műtöttek, először csak azért, hogy az állami kezelés hibáít javítsák.

Mi volt ennél rosszabb tizenöt éve? Az, hogy ugyanezért nem kellett háromnegyed órát autózni (ha van autód, vonattal, busszal majd holnap odaérsz), hanem volt kórház helyben?

Sosem fizettem privát kórházat, (na jó privát fogorvost igen), meg senki a családban, de mindenki jól jött ki az állami ellátásból, különösebb rossz tapasztalat nélkül.
Nagyon sokan összekeverik a sürgősségi ellátást az azonnali kötelező ellátással, aztán csodálkoznak, ha lázzal, hasmenéssel, térd fájdalommal szépen a vérző beteg, a balesetes, vagy éppen égett emberek mögé sorolja a triage!

Aztán beperelted- e a szarul dolgozó állami orvost? Mert abból tanul!

Persze, minden faluba kórházat. Örülj, hogy az akkor(!) szétvert egészségügyből még valaki tényleg dolgozik! Mert nem most verték szét ugye azt elismered? A pincéből kell felhozni. Most.
Nézd meg mekkora a várólista Ausztriában, Angliában. Hogyan jutsz még csak a háziorvos elé is Londonban?

Aztán ott pedig volt pénz erre gazdagon. Nem döglesztették pénzkivonással évekig, évtizedekig. Fejlesztések akkor? Ne röhögtess.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #17292 Dátum: 2018. Február 07. - 10:56:48 »


Igen, lassan 40 éve dolgozom ott, abból 20 éve vezetek egy osztályt. Pontosan tudom, hogy mekkora ordas csúsztatások hangzanak el.  Össze sem lehet vetni a mostani és a 10-15 évvel ezelőtti állapotokat, a mostani javára! Aki azt mondja, hogy nem így van az hazudik.
Szerintem meg Te hazudsz, csúsztatsz.
A fidesz kedvenc mantrája amikor a hatalmas pénzeket emlegetik amit az egészségügybe öltek. Hát persze. Felét ellopták. A másik felét sok esetben értelmetlen beruházásokra költötték. A működésre viszont nem adnak pénzt. Az a személyzet, akik még vannak, sokszorosan túl van terhelve. Ehhez képest a fizetésük minimálbér. A sokat emlegetett fizetésemelésnek fele sem igaz, azzal, hogy felemelték a szakképzett minimálbért az országban, elvették azt a kompenzációt amit eddig kaptak. A pénz ugyanaz csak más néven jön.
Egy drágább kezelésnél addig húzza az oep az engedélyezést amíg meg nem döglessz. Sokszor a kötszer és a fájdalomcsillapító is hiánycikk.
Te a radiológiával foglalkozol, oda dől a lé. Állandóan dicsekednek a fiúkák, hogy mennyi ct és mr berendezés van az országban, bezzeg az "e'mútnyócévben". Ja, van sok. De egyrészt a várakozás még mindig több hónapos hacsak ki nem fizeted a soronkívüliséget. Másrészt épp most derült ki, hogy a nagy beszerzésekre azért volt szükség mert sokat lehetett lopni belőle és meg is buktak a kartelezéssel a fiatalok...
Bazdmeg Feri ez már szánalmas...ez már a "Nekem hiszel vagy a szemednek" érvelés. A szemünknek hiszünk, annak, amit megtapasztalunk nap mint nap az egészségügyben. És amikor időpontra berendelve órákig várakozok a folyosón, kurvára nem tud meghatni, hogy minden sarkon plazmatévén nézhetem a kormánypropagandát.
Mielőtt előjönne a téma, az én feleségem is kórházban dolgozik, nem az indexen olvasom a híreket az egészségügyről.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #17293 Dátum: 2018. Február 07. - 10:57:30 »

Nem ugyanezt próbálta Voldi is leírni? Vagy megint a "János érsek levele a Bánk bánból" effektus áldozatai lettünk?  Fejvakarás
Nem, nem ezt próbálta leírni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #17294 Dátum: 2018. Február 07. - 10:59:07 »

Sosem fizettem privát kórházat, (na jó privát fogorvost igen), meg senki a családban, de mindenki jól jött ki az állami ellátásból, különösebb rossz tapasztalat nélkül.
Nagyon sokan összekeverik a sürgősségi ellátást az azonnali kötelező ellátással, aztán csodálkoznak, ha lázzal, hasmenéssel, térd fájdalommal szépen a vérző beteg, a balesetes, vagy éppen égett emberek mögé sorolja a triage!

Aztán beperelted- e a szarul dolgozó állami orvost? Mert abból tanul!

Persze, minden faluba kórházat. Örülj, hogy az akkor(!) szétvert egészségügyből még valaki tényleg dolgozik! Mert nem most verték szét ugye azt elismered? A pincéből kell felhozni. Most.
Nézd meg mekkora a várólista Ausztriában, Angliában. Hogyan jutsz még csak a háziorvos elé is Londonban?

Aztán ott pedig volt pénz erre gazdagon. Nem döglesztették pénzkivonással évekig, évtizedekig. Fejlesztések akkor? Ne röhögtess.
Arról volt szó, nem kampányolunk a fórumon.
Márpedig ez az volt. Hátramutogatás, hazugság. Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 [1153] 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: