Oldalak: 1 ... 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 [1145] 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160373 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17160 Dátum: 2018. Január 24. - 10:51:25 »

Igen Így, ahogy mondod!

Egyik cikkben (riportban) megjelenik, hogy milyen szarok vagyunk a Pisa teszten. A másikban meg azon nyavognak, hogy a diplomások kimennek külföldre dolgozni. Itthon ebből is, abból is óriási a hiány. Csak azt nem értem, hogy az a rengeteg alulpisázott gyerek, akiből valahogy diplomás ember, vagy valamilyen (jó!!!) szakember lett, hogy kellhet annak a nyugatnak, akik messze-messze előttünk járnak mindenfajta teszteken. De csak valahogy megállják kinn a helyüket. Ebből a rettenetes szar oktatásunkból.

Bocsánat, nem vagyok szakmabeli, de nem pont a romló PISA eredmények magyarázzák ezt? Mármint hogy utóbb romlott elég sokat az oktatás színvonala és eredményessége (a friss tesztek eredménye alapján ez a pillanatnyi kép), viszont a korábban kibocsátottak, akik mára diplomás kivándorlók épp azért tudtak "jobbakká válni", mert akkoriban még pont jobb volt az oktatás? Egykori (akkor még kezdő) tanárom, mára ugyanott hosszú évek óta középiskolai igazgató, legutóbbi osztálytalálkozónkon nem kis elkeseredéssel summázta, hogy utóbb elvették a tanároktól a tanítás örömét, gyakorlatilag droidokat csinálnak belőlük a központosítással, meg a szakma és az irányítás kontraproduktív és kontraszelektív átpolitizálásával.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #17161 Dátum: 2018. Január 24. - 10:53:05 »

Az egész világ megváltozott,de még mindig úgy akarunk tanítani,mint 30 éve. Nézz körül! Mit látsz? Minden más mint akkor. Csak az iskola nem.
Nem szakmám de szerintem nem lenne baj, ha úgy taníthatnátok mint harminc éve... Ha annyi eszköz lenne a kezetekben...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #17162 Dátum: 2018. Január 24. - 10:53:57 »

De csak valahogy megállják kinn a helyüket. Ebből a rettenetes szar oktatásunkból.

Kétdiplomás éttermi mosogatónak, meg bébiszitternek tökéletesen megfelelnek. Ugyanannyi fizetésért, mint amit itthon cégvezetőként kapnának.  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #17163 Dátum: 2018. Január 24. - 11:00:39 »

Kétdiplomás éttermi mosogatónak, meg bébiszitternek tökéletesen megfelelnek. Ugyanannyi fizetésért, mint amit itthon cégvezetőként kapnának.  

Nem ezekre gondoltam, hanem akik a szakmájukban helyezkedtek el. Bőven vannak olyanok is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #17164 Dátum: 2018. Január 24. - 11:22:54 »

Ez mind igaz Pistám,de te is pontosan tudod,hogy valóban nem értik az írott szöveg rejtette összefüggéseket a gyermekeink. Félelmetesen nő a különböző tanulási zavarokkal küszködő gyermekek száma. Nagyon el van ez cseszve. Megoldás pedig évtizedek óta nincs. Az egész világ megváltozott,de még mindig úgy akarunk tanítani,mint 30 éve. Nézz körül! Mit látsz? Minden más mint akkor. Csak az iskola nem.

Természetesen. De sajnos itt nem csak az iskoláról van szó. Ha már a szövegértést említetted, kérdezem mikor olvas egy mai gyerek? Amikor már nagyon muszáj és akkor is csak a legminimálisabbat. Sajnos a telefon, a tablet és a laptop köti le minden figyelmüket. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek. És sajnos azt látom, hogy otthon a család sem bánja, mert addig csendben van, nincs vele gond. Lehet, hogy rosszul látom, de nálunk ez van. Holott mi már egy úgymond "cigányiskola" vagyunk. Alig van magyar gyerekünk.
Abban igazad van, hogy eléggé nehezen változik a pedagógus társadalom. Kiállok az osztály elé és mondom tutit. Ti meg írjátok le, olvassátok el a könyvben, csináljátok meg a feladatgyűjteményben. Na erre nem vevők a mai gyerekek. Ha le akarjuk kötni őket, akkor a mézesmadzagot minden nap cserélni kell. Más íz, más illat, mert megúnják. Írtam is az előbb, hogy "csak egy adalék". Tényleg csak az. Tényleg nagy bajok vannak. Gőzöm nincs hatvanöt évesen mit fogok kezdeni a gyerekekkel, amikor jó eséllyel magammal is meggyűlik a bajom. De nekem addig már "csak" hat évem van. Ellenben mi lesz veletek? Nem irigyellek benneteket.

Azért csak nem állom meg, hogy ne említsem. Csinálunk már mindenféle világmegváltó módszert az iskolákban. A teljesség igénye nélkül: élményiskola, boldog iskola (boldogság órákkal stb ...) waldorf iskola vagy más ilyen hülyeségek, kompetencia alapú oktatás, interaktív tábla, laptop, tablet ....folytathatnám. Egy a lényeg, ne legyenek követelmények, élvezze a gyerek amit csinál, alkalmazható tudást adjuk, ne lexikálisat. Na kérem, erre jön a felsőoktatás és jól pofánveri a hallgatót, szinte kizárólagosan lexikális tudást követelve. Rádásul olyan oktatók tömegével, akikre a kutyámat nem bíznám.
Na kijött a mérgem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17165 Dátum: 2018. Január 24. - 12:09:49 »

Egyik nyári napon horgásztam Budakalászon az "Egyfás sziget"-en, mikor jött egy kajakos-kenus cserkészcsapat a nevelőjükkel. Köszöntek, megpihentek, majd jókedvűen tovább eveztek Szentendre felé.
Irigyeltem  őket. Én nem vagyok vallásos, sajnos.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17166 Dátum: 2018. Január 24. - 12:19:45 »


Én nem vagyok vallásos, sajnos.

Akármerről nézve sem értem ezt a mondatodat. Hogy jön a vallásosság az egészséges életre neveléshez? Amúgy meg Te döntöttél így, nem? Amúgy meg még mindig nincs késő, nem? Stb. stb...  Fejvakarás
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17167 Dátum: 2018. Január 24. - 12:26:47 »

Hogy jön a vallásosság az egészséges életre neveléshez? 

Szerintem összefügg, nagyon is!

"Amúgy meg Te döntöttél így, nem? "----------------Nem! Oly korban voltam gyerek, amikor a materializmus volt a kötelező hit!

"Amúgy meg még mindig nincs késő, nem?"--------------Nem tudom. Sokat gondolkozom ezen, de nem tudom.

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17168 Dátum: 2018. Január 24. - 12:44:37 »

Sajnos a telefon, a tablet és a laptop köti le minden figyelmüket. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek. És sajnos azt látom, hogy otthon a család sem bánja, mert addig csendben van, nincs vele gond.

Nem tudom, ezzel a cikkel találkoztál-e? Picit régebbi, azóta Zuckerberg még tovább tördelte a kezét amiatt, mennyire félresiklott mára a Facebook, mint eszköz ill. felület...

https://index.hu/tech/2017/12/13/isten_tudja_mit_csinal_ez_a_gyerekeink_agyaval/

Kivonatosan a lényeg:
"Az életünket az így észlelt tökéletesség köré építjük, mert instant jutalmat kapunk érte, szívecske, lájk és egyetértés formájában. Ezt értékként kezeljük, majd összemossuk az igazsággal, pedig ez csak hamis, talmi népszerűség, ami rövid ideig tart, és utána üresebb leszel, mint előtte voltál. Nem is veszed észre, hogy beprogramoztak."

Tul. képp a Facebookozó tömeg túlnyomó többsége egymás kölcsönös dícséretével/egyetértéssel/cukisággal tölti az időt (még ha csak közvetett módon is), felváltva apró dopamincsomagocskákat ajándékozva egymásnak, ma én Neked, holnap majd Te nekem. És hogy a "Jó voltál, hát én?" élmény nehogy sérüljön, szimplán kizárnak (szép szóval élve kiszűrnek) minden olyan dolgot maguk körül, ami csak picit is ellent mond bárkinek vagy bárminek, ami őket dicséri bármilyen szempontból. Ráadásul a legnagyobb hülyeség is, ha elég sokan mondják, egy idő után átmegy igazságba.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17169 Dátum: 2018. Január 24. - 13:02:25 »

Ez mind igaz Pistám,de te is pontosan tudod,hogy valóban nem értik az írott szöveg rejtette összefüggéseket a gyermekeink. Félelmetesen nő a különböző tanulási zavarokkal küszködő gyermekek száma. Nagyon el van ez cseszve. Megoldás pedig évtizedek óta nincs. Az egész világ megváltozott,de még mindig úgy akarunk tanítani,mint 30 éve. Nézz körül! Mit látsz? Minden más mint akkor. Csak az iskola nem.

Valami olyant hallottam hogy ( Talán valamely Skandináv országban ) már írni nem is tanítják a diákokat hanem helyette a betűfelismerést és a számítógépen való "betűvetést" okítják .  Fejvakarás Elgondolkodtató de sajnos nem vagyok biztos benne hogy nincs igazuk . De ez még csak a jéghegy csúcsa . Diplomát csak felsőfokú nyelvvizsgával vehet át valaki - és ha nincs nyelvérzéke - és ha jobban beszéli a nyelvet mint akinek vizsgája van csak a nyelvtannal van baja ............ és ha diszlexiás de egyébként zseni ( Volt ilyen tudós ugye ? )  és ha ..............  és ha ............   ?  Fejvakarás Vállat von   
Én is azt gondolom hogy nézetekben , módszerekben , mérésekben ,  kezdünk lemaradni a világtól .     Emelem    ( Azért hozzáteszem hogy nem vagyok biztos benne hogy nem kell e nagy - még nagyobb hangsúlyt fektetni a klasszikus műveltségre de abban se hogy nem számítógép zseniké a jövő . Vállat von )
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #17170 Dátum: 2018. Január 24. - 13:10:02 »

Nem tudom, ezzel a cikkel találkoztál-e? Picit régebbi, azóta Zuckerberg még tovább tördelte a kezét amiatt, mennyire félresiklott mára a Facebook, mint eszköz ill. felület...

https://index.hu/tech/2017/12/13/isten_tudja_mit_csinal_ez_a_gyerekeink_agyaval/

Kivonatosan a lényeg:
"Az életünket az így észlelt tökéletesség köré építjük, mert instant jutalmat kapunk érte, szívecske, lájk és egyetértés formájában. Ezt értékként kezeljük, majd összemossuk az igazsággal, pedig ez csak hamis, talmi népszerűség, ami rövid ideig tart, és utána üresebb leszel, mint előtte voltál. Nem is veszed észre, hogy beprogramoztak."

Tul. képp a Facebookozó tömeg túlnyomó többsége egymás kölcsönös dícséretével/egyetértéssel/cukisággal tölti az időt (még ha csak közvetett módon is), felváltva apró dopamincsomagocskákat ajándékozva egymásnak, ma én Neked, holnap majd Te nekem. És hogy a "Jó voltál, hát én?" élmény nehogy sérüljön, szimplán kizárnak (szép szóval élve kiszűrnek) minden olyan dolgot maguk körül, ami csak picit is ellent mond bárkinek vagy bárminek, ami őket dicséri bármilyen szempontból. Ráadásul a legnagyobb hülyeség is, ha elég sokan mondják, egy idő után átmegy igazságba.

Ez nagyon patent volt  Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17171 Dátum: 2018. Január 24. - 13:12:24 »

Valami olyant hallottam hogy ( Talán valamely Skandináv országban ) már írni nem is tanítják a diákokat hanem helyette a betűfelismerést és a számítógépen való "betűvetést" okítják .  Fejvakarás Elgondolkodtató de sajnos nem vagyok biztos benne hogy nincs igazuk . De ez még csak a jéghegy csúcsa . Diplomát csak felsőfokú nyelvvizsgával vehet át valaki - és ha nincs nyelvérzéke - és ha jobban beszéli a nyelvet mint akinek vizsgája van csak a nyelvtannal van baja ............ és ha diszlexiás de egyébként zseni ( Volt ilyen tudós ugye ? )  és ha ..............  és ha ............   ?  Fejvakarás Vállat von   
Én is azt gondolom hogy nézetekben , módszerekben , mérésekben ,  kezdünk lemaradni a világtól .     Emelem    ( Azért hozzáteszem hogy nem vagyok biztos benne hogy nem kell e nagy - még nagyobb hangsúlyt fektetni a klasszikus műveltségre de abban se hogy nem számítógép zseniké a jövő . Vállat von )

Most mondta a hazugláda, hogy a svédek törvénybe iktatták a harmadik nemet! Tán nem kéne mindent átvenni nyugatról, jobban járnánk.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17172 Dátum: 2018. Január 24. - 13:53:59 »

Most mondta a hazugláda, hogy a svédek törvénybe iktatták a harmadik nemet! Tán nem kéne mindent átvenni nyugatról, jobban járnánk.

Szívesen meghallgatom a bővebb véleményedet a harmadik nemről. Mit jelentene, mi változna konkrétan számodra, ha netán mégis átvennénk ezt?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #17173 Dátum: 2018. Január 24. - 13:54:34 »

Valami olyant hallottam hogy ( Talán valamely Skandináv országban ) már írni nem is tanítják a diákokat hanem helyette a betűfelismerést és a számítógépen való "betűvetést" okítják .  Fejvakarás Elgondolkodtató de sajnos nem vagyok biztos benne hogy nincs igazuk . De ez még csak a jéghegy csúcsa . Diplomát csak felsőfokú nyelvvizsgával vehet át valaki - és ha nincs nyelvérzéke - és ha jobban beszéli a nyelvet mint akinek vizsgája van csak a nyelvtannal van baja ............ és ha diszlexiás de egyébként zseni ( Volt ilyen tudós ugye ? )  és ha ..............  és ha ............   ?  Fejvakarás Vállat von   
Én is azt gondolom hogy nézetekben , módszerekben , mérésekben ,  kezdünk lemaradni a világtól .     Emelem    ( Azért hozzáteszem hogy nem vagyok biztos benne hogy nem kell e nagy - még nagyobb hangsúlyt fektetni a klasszikus műveltségre de abban se hogy nem számítógép zseniké a jövő . Vállat von )

Európában még nem hallottam, hogy ne oktatnának kézírást, de nem is én vagyok ebben az etalon. Viszont a világ sok országában már nem tanítanak csak olvasást és  billentyűzetkezelést. Tényleg lehet, hogy ez a jövő. Azt tudom, hogy minálunk a faluban felnőtt lakosság 80%-a max a nevét írja le élete nagy részében. Ördög
A nyelvtanuláshoz csak annyit fűznék, hogy a magyar nemesek ezelőtt már többszáz évvel folyékonyan beszéltek latinul, törökül és/vagy németül. Tudtommal akkor még nemigen voltak nyelvi studiók, meg epochális oktatás, meg projektpedagógia, meg a fene tudja mi még. Azt azonban tudom, hogy folyékonyan beszélni latinul, az nem tartozik az egyszerűbb történetek közé. Mint, ahogy gondolom a török vagy a német sem.
Szóval azt akarom mondani, hogy aki nem akar tanulni, annak a fejem tetejére is állhatok akármilyen módszerrel is. Aki meg akar, az uram bocsá, magától is megtanulja.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17174 Dátum: 2018. Január 24. - 14:08:17 »

Európában még nem hallottam, hogy ne oktatnának kézírást, de nem is én vagyok ebben az etalon. Viszont a világ sok országában már nem tanítanak csak olvasást és  billentyűzetkezelést. Tényleg lehet, hogy ez a jövő. Azt tudom, hogy minálunk a faluban felnőtt lakosság 80%-a max a nevét írja le élete nagy részében. Ördög
A nyelvtanuláshoz csak annyit fűznék, hogy a magyar nemesek ezelőtt már többszáz évvel folyékonyan beszéltek latinul, törökül és/vagy németül. Tudtommal akkor még nemigen voltak nyelvi studiók, meg epochális oktatás, meg projektpedagógia, meg a fene tudja mi még. Azt azonban tudom, hogy folyékonyan beszélni latinul, az nem tartozik az egyszerűbb történetek közé. Mint, ahogy gondolom a török vagy a német sem.
Szóval azt akarom mondani, hogy aki nem akar tanulni, annak a fejem tetejére is állhatok akármilyen módszerrel is. Aki meg akar, az uram bocsá, magától is megtanulja.

Abban a faluban is mindenkit ugyan úgy hívnak ?   " + + + "    Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 [1145] 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: