Oldalak: 1 ... 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 [1144]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 684576 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #17145 Dátum: 2018. Január 10. - 12:26:04 »

http://konyves.blog.hu/2016/01/07/1965-ben_solohov_egyhangu_szavazassal_kapta_meg_a_nobelt_a_jeloltek_kozott_volt_illyes_is
Naplózva

A nő olyan, mint a sziréna.
Nem mindig szól, ha baj van, de ha szól, mindig baj van.   /Bödőcs Tibor/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Ork Firehand

« Új üzenet #17146 Dátum: 2018. Január 10. - 13:52:32 »

Egyik kedvencem a Csendes Don,akárki is írta.
Naplózva

Nagyapám és édesapám nyomában járni, velük vadászni, életem egyik legszebb időszaka volt,éppen ezért dédelgetett reményem , hogy egyszer majd gyermekeim kísérnek a vadászösvényen engem.
táborilelkész
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

« Új üzenet #17147 Dátum: 2018. Január 10. - 14:06:38 »

Egyik kedvencem a Csendes Don,akárki is írta.

Igen Megelőztél vele. Magam ugyanígy gondolom. De ha belegondolunk, hogy a nagy szovjetunióban semmi nem úgy volt, ahogy látszott (csak arra gondoljunk, hogy Moszkva sem ott van, ahol a térképeken jelölték  stb ...) hát majd akkor pont Solohov lesz tuti? De úgy igaz, hogy tökmindegy ki írta, a könyv szuper. Nekem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #17148 Dátum: 2018. Január 10. - 14:38:38 »

Nem tudom miért rémlik nekem úgy középiskolás irodalomtanulmányaimból, hogy Hemingway-el megosztva kapták az Emberi sorsért, meg Az öreg halász és a tengerért?
Pedig biztos nem így volt, mert E. H. már jóval korábban megkapta.

"A nőt elpusztítani el lehet, de meggyőzni soha!" (B.T.)
Naplózva

mematyi
Vadász

« Új üzenet #17149 Dátum: 2018. Január 11. - 18:20:39 »

Sziasztok!
Bedobnék én is egy témát, hátha ide illik:
Mit gondoltok a vadászatmesterségeiről, azok jövőjéről fiatalokkal kapcsolatban?
 Mit gondoltok, népszerű ez a fiatalabbak körében, vagy ugyan úgy hiány lesz, mint a rendes szakmunkásokból, kőművesekből, burkolókból?

Feltöltött bennem ez olyan apropón, hogy több ízben volt már lehetőségem sokat látott, meglett vadászemberekkel, lőteresekkel, vagy csak simán érdeklődőkkel társalognom, és gyakran előkerült a téma ( részben miután elővettem a saját puskatusaim  Vigyorog )  hogy hajtók, hivatásosok vagy vadőrök mellett fegyverműves iparosból is milyen kevés van.  Egyik jobban, másik kevésbé jól dolgozik, de a becsületesebben dolgozókra sokat kell várni és el vannak havazva. Illetve hiába van képzés, nem nagyon találni fiatal "pályakezdőt" sem önállóan, sem mester mellett tanulóként. Nekem is mondták több ízben, hogy tudnának munkát adni, de sajnos nem ilyen a végzettségem, így én nem vagyok jelenleg benne.

Ti mit gondoltok, mi lesz ennek a jövője?  Hiszen a vadászat mint hobbi és értékrend, egyre inkább terjed azok körében, akik ezt anyagilag megtehetik, de szükség van vadőrökre, hivatásosokra, javítókra is, akik végső soron mind nyugdíjba mennek egyszer, és tudtommal nem keresik halomra magukat, különösen előbbiek.
Naplózva
vadasz75
Vadász

« Új üzenet #17150 Dátum: 2018. Január 11. - 20:17:12 »

Sziasztok!
Bedobnék én is egy témát, hátha ide illik:
Mit gondoltok a vadászatmesterségeiről, azok jövőjéről fiatalokkal kapcsolatban?
 Mit gondoltok, népszerű ez a fiatalabbak körében, vagy ugyan úgy hiány lesz, mint a rendes szakmunkásokból, kőművesekből, burkolókból?

Feltöltött bennem ez olyan apropón, hogy több ízben volt már lehetőségem sokat látott, meglett vadászemberekkel, lőteresekkel, vagy csak simán érdeklődőkkel társalognom, és gyakran előkerült a téma ( részben miután elővettem a saját puskatusaim  Vigyorog )  hogy hajtók, hivatásosok vagy vadőrök mellett fegyverműves iparosból is milyen kevés van.  Egyik jobban, másik kevésbé jól dolgozik, de a becsületesebben dolgozókra sokat kell várni és el vannak havazva. Illetve hiába van képzés, nem nagyon találni fiatal "pályakezdőt" sem önállóan, sem mester mellett tanulóként. Nekem is mondták több ízben, hogy tudnának munkát adni, de sajnos nem ilyen a végzettségem, így én nem vagyok jelenleg benne.

Ti mit gondoltok, mi lesz ennek a jövője?  Hiszen a vadászat mint hobbi és értékrend, egyre inkább terjed azok körében, akik ezt anyagilag megtehetik, de szükség van vadőrökre, hivatásosokra, javítókra is, akik végső soron mind nyugdíjba mennek egyszer, és tudtommal nem keresik halomra magukat, különösen előbbiek.
Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög kezd alakulni, de ez a fórum nem azért van, és nem fog senkit sem a védelmébe venni (mármint szarul fizetett alkalmazottat) !!! Röhög
Naplózva
mematyi
Vadász

« Új üzenet #17151 Dátum: 2018. Január 12. - 12:43:43 »

Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög kezd alakulni, de ez a fórum nem azért van, és nem fog senkit sem a védelmébe venni (mármint szarul fizetett alkalmazottat) !!! Röhög

Ezt nem igazán értem, de biztos.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #17152 Dátum: 2018. Január 12. - 14:04:50 »

Ez azért így nem teljesen igaz!  Csak korrektül!
Naplózva

Mindenütt jó, de legjobb vadászni!
BKRISZ
Vadász

« Új üzenet #17153 Dátum: 2018. Január 14. - 14:37:23 »

...néztem a vadászkutyás ,,topicot", de még a ,,fekete bárányok", azaz el nem ismert kutya fajták-nál sem találtam, amit keresek. Szeretnék magamnak egyszer, amíg élek s vadászok, egy szibériai lajkát. Azt tudom, hogy több típusa van, mint kelet-szibériai, nyugat-szibériai, orosz-európai, stb., de nem is ez a fő lényeg, hogy melyik, mert nekem mind tetszik. Tudom, hogy az Orosz őslakos vadászok vadásznak velük a szürke mókustól a barna medvéig mindenre, de elsősorban veszélyesebb nagyvadakra, mint medve, vaddisznó. Ha van közöttetek valaki, akinek van ilyen kutyája, az írhatna róla, vagy, ha nem gond, akár topicot is nyithatna neki, tapasztalatszerzésre, tapasztalatcserére. Tudom, nem ,,divat" nálunk ez a kutyafajta, de nekem nagyon tetszik ez az ősi, félvad típus, közel érzem az ilyen kutyákat a saját mentalitásomhoz. Előbb-utóbb úgy is lesz, de ha van valakinek és vadászik vele, nagyon szívest venném, ha írna róla...köszönöm...
Naplózva

...az igazi férfinak van puskája, kutyája, meg asszonya...
Janikafox
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #17154 Dátum: 2018. Január 14. - 15:31:00 »

Érdemes megnézni Mikael Tham filmjeit, ő lajkákkal vadászik disznóra Svédországban. Úgy tudom itthon is van elég jó hajtócsapat, de gondolom nekik is odavágott a 45 centi
Naplózva

Nem lenne jó, ha mindannyian egyformán gondolkodnánk, a vélemények különbözősége teszi lehetővé például a lóversenyt is.

Mark Twain
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*

« Új üzenet #17155 Dátum: 2018. Január 14. - 16:12:50 »

Érdemes megnézni Mikael Tham filmjeit, ő lajkákkal vadászik disznóra Svédországban. Úgy tudom itthon is van elég jó hajtócsapat, de gondolom nekik is odavágott a 45 centi

Eddig is lőtték a szarvast kutyával hajtva. Most meg már legális, hogy a kutya jelen legyen a terelésen. Szerinted fennakad valaki a 45 centin?
Naplózva
Janikafox
Vadász
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #17156 Dátum: 2018. Január 14. - 16:37:27 »

Eddig is lőtték a szarvast kutyával hajtva. Most meg már legális, hogy a kutya jelen legyen a terelésen. Szerinted fennakad valaki a 45 centin?

Nem gondolom, szerintem egy teljesen értelmetlen szabály, olyan írtunk is valamit meg nem is. De akkor is benne van a törvény szövegében és szerintem valami kis visszatartó ereje csak van, bár értelme nem sok.
Naplózva

Nem lenne jó, ha mindannyian egyformán gondolkodnánk, a vélemények különbözősége teszi lehetővé például a lóversenyt is.

Mark Twain
Stefi
Vadász

Közvadász helyettes

« Új üzenet #17157 Dátum: 2018. Január 14. - 21:41:15 »

Nem gondolom, szerintem egy teljesen értelmetlen szabály, olyan írtunk is valamit meg nem is. De akkor is benne van a törvény szövegében és szerintem valami kis visszatartó ereje csak van, bár értelme nem sok.

Lelki szemeimmel látom hogy az ellenőrző közeg mérőszalaggal üldözi a kutyákat mert senki nem vállalja hogy az a hosszú lábú  az övé . - De ha meg tudják fogni akkor meg a rohadt dög utánam szökött hazulról !     Ördög Röhög
Naplózva

"Nem Pesten történt, amit hallotok.
Ott ily regényes dolgok nem történnek." (Petőfi)
BKRISZ
Vadász

« Új üzenet #17158 Dátum: 2018. Január 14. - 22:40:59 »

...mint a másik ellenőrző közeg a cigóvégen a ,,jónagyrudli" kóbor csikaszt kergetve, hogy van-é bennek csippp...mán' ha oda mernének menni...innye, de fahintos szabályozások ezek... Röhög
Naplózva

...az igazi férfinak van puskája, kutyája, meg asszonya...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

« Új üzenet #17159 Dátum: 2018. Január 15. - 09:04:35 »

A törökök is pont olyan hülyék, mint mi.
Nekik is megvan a maguk bróker marcsijuk.

http://alapblog.hu/torok-es-a-tehenek/
Naplózva

Oldalak: 1 ... 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 [1144]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: