Oldalak: 1 ... 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 [1129] 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1161104 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #16920 Dátum: 2017. November 06. - 19:13:49 »

Erről beszéltem amikor azt írtam, hogy egy csinos nőtől gatyaszárba száll a vadász urak józan ítélőképessége. Mennél öregebbek, annál jobban...
Nem lehet mindegyikünk olyan kivételezett helyzetben, hogy együtt vadásszon vagy lovagoljon a hölggyel. Az alapján ítéljük meg, amit látunk belőle, amit mutat-de a dologhoz hozzátartozik, hogy mások is az alapján ítélik meg. Van is bőven "anyag" amire támaszkodni lehet mert az illető hölgy roppantmód szeret szerepelni. A vadászattal kapcsolatos "alázat" és "szerénység" véletlenül sem jellemző rá, sokkal inkább a magamutogatás, a dicsekvés, a szereplésvágy, sokszor már gusztustalanul erőltetve. Aki filmet készíttet magáról mint a "világ legjobb lovasvadászáról" az nekem ne legyen "nagykövetem".

Szia!

Nézd nem vitatkozom, csak emlékeztetlek mikor Semjén elérte, hogy ne kelljen rendszeresen vizsgáztatni a vadászpuskáinkat, az sem tetszett itt mindenkinek. Szóval nehéz kedvetekre tenni!  Vigyorog
Remélem annak legalább örülsz, hogy a FIDESZ és személyesen Orbán Viktor eltörölte a kötelező kéményseprést és fizetést! Áldassék a Neve!
 Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #16921 Dátum: 2017. November 06. - 19:33:33 »

Szia!

Nézd nem vitatkozom, csak emlékeztetlek mikor Semjén elérte, hogy ne kelljen rendszeresen vizsgáztatni a vadászpuskáinkat, az sem tetszett itt mindenkinek. Szóval nehéz kedvetekre tenni!  Vigyorog
Remélem annak legalább örülsz, hogy a FIDESZ és személyesen Orbán Viktor eltörölte a kötelező kéményseprést és fizetést! Áldassék a Neve!
 Ördög
Nem emlékszem, hogy nagyon tiltakozott volna bárki a kötelező vizsgáztatás eltörlése ellen, de ettől még megtörténhetett, rég volt.
De azt nem igazán értem, hogy jön ez ide?
Eltörölték a kötelező kéményseprést? Halleluja...
Miután csődbe baszták a kéményseprő cégek nagyrészét és nem maradt aki elvégezze a munkákat, hatalmas fegyvertény... A katasztrófavédelem tele van mindenre alkalmatlan faszkalapokkal, a buzi fideszesek egyik kifizető helye lett csak az az állomány hiányzik akik a tényleges munkát végeznék. Így egy hatalmas kupleráj lett a kötelező kéményseprésből.
Nekem is előírták az egyik telepemen a gázkazán kéményének felülvizsgálatát amikor átvettük az "objektumot". Nem mennék bele az intim részletekbe, hogy egy különálló, jól szellőző és amúgy nem használt épületrészben van a kazán valamint a kéménye sem olyan, hogy csak úgy "elduguljon" de mindegy, szűk a határidő, ellenőriztessük. Gondoltam, megkérdem az ellenőrzést előíró katasztrófavédőket, ki ellenőrizhet. Hát ők nem, de adtak egy telefonszámot, majd ott megmondják. Ja. Felvette a telefont egy zéró iq-s szöszi aki kapásból sorolt négy telefonszámot, hogy azokon érdeklődjek. A körzetszámok sem egymással, sem a kért városéval nem egyeztek de szöszke kioktatott, hogy ezek jó számok és mind arra a városra vonatkoznak. Anyád. Természetesen egyik szám sem működött de az egyik egy olyan kéményseprő céghez tartozott aminek a központi irodája még működöt csak a kirendeltségeit volt kénytelen bezárni. Velük megegyeztem, el is végezték az ellenőrzést.
A családi házunknál kétszer egymás után jöttek ellenőrizni, először a katasztrófavédelem mert hogy ez családi ház, utána a "fizetős" kéményseprő vállalkozó mert a cégem is ide van bejelentve. Persze ment a köpködés a "vállalkozó" úr részéről, hogy a katasztrófavédelemnek semmi keresnivalója nem volt ott, ez akár igaz is lehet de azok is úgy jöttek, hogy mostaztán ellenőrzés lesz mertkülönben eljő az apokalipszis...
Fejükre szakadt fideszkéimnek a hülyeségük aztán most elegánsan kifarolnak mögüle...ahogy szokták.
De Te Sanyooo nyugodtan tapsolhatsz örömödben, neked elnézzük... Okos
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #16922 Dátum: 2017. November 06. - 19:49:25 »

Nem emlékszem, hogy nagyon tiltakozott volna bárki a kötelező vizsgáztatás eltörlése ellen, de ettől még megtörténhetett, rég volt.
De azt nem igazán értem, hogy jön ez ide?
Eltörölték a kötelező kéményseprést? Halleluja...
Miután csődbe baszták a kéményseprő cégek nagyrészét és nem maradt aki elvégezze a munkákat, hatalmas fegyvertény... A katasztrófavédelem tele van mindenre alkalmatlan faszkalapokkal, a buzi fideszesek egyik kifizető helye lett csak az az állomány hiányzik akik a tényleges munkát végeznék. Így egy hatalmas kupleráj lett a kötelező kéményseprésből.
Nekem is előírták az egyik telepemen a gázkazán kéményének felülvizsgálatát amikor átvettük az "objektumot". Nem mennék bele az intim részletekbe, hogy egy különálló, jól szellőző és amúgy nem használt épületrészben van a kazán valamint a kéménye sem olyan, hogy csak úgy "elduguljon" de mindegy, szűk a határidő, ellenőriztessük. Gondoltam, megkérdem az ellenőrzést előíró katasztrófavédőket, ki ellenőrizhet. Hát ők nem, de adtak egy telefonszámot, majd ott megmondják. Ja. Felvette a telefont egy zéró iq-s szöszi aki kapásból sorolt négy telefonszámot, hogy azokon érdeklődjek. A körzetszámok sem egymással, sem a kért városéval nem egyeztek de szöszke kioktatott, hogy ezek jó számok és mind arra a városra vonatkoznak. Anyád. Természetesen egyik szám sem működött de az egyik egy olyan kéményseprő céghez tartozott aminek a központi irodája még működöt csak a kirendeltségeit volt kénytelen bezárni. Velük megegyeztem, el is végezték az ellenőrzést.
A családi házunknál kétszer egymás után jöttek ellenőrizni, először a katasztrófavédelem mert hogy ez családi ház, utána a "fizetős" kéményseprő vállalkozó mert a cégem is ide van bejelentve. Persze ment a köpködés a "vállalkozó" úr részéről, hogy a katasztrófavédelemnek semmi keresnivalója nem volt ott, ez akár igaz is lehet de azok is úgy jöttek, hogy mostaztán ellenőrzés lesz mertkülönben eljő az apokalipszis...
Fejükre szakadt fideszkéimnek a hülyeségük aztán most elegánsan kifarolnak mögüle...ahogy szokták.
De Te Sanyooo nyugodtan tapsolhatsz örömödben, neked elnézzük... Okos

Emlékszem, hogy hisztiztél a kéményseprődíj miatt, pont ezért gondoltam, semmi sem akadályoz ezutám, hogy a FIDESZ-re szavazz, ha már annyi jót tettek veled.
A szelektív emlékezet szinonímája nem Altzheimer?
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #16923 Dátum: 2017. November 06. - 20:10:24 »

 Eltörölték, én örülök neki, mert semmi értelme nem volt, általában a házba sem jött be az "ellenőr", de ennek mi köze az eredeti témához?
Zsolttal egyetértek, semmilyen celeb ne legyen a vadászat nagykövete. Lehet, hogy az ominózus hölgy csinos és szépen viseli a ruháját, de kétlem, hogy ezzel töredék annyit tett volna a vadászat reálisabb megítélése érdekében, mint Feri a különböző fórumokon, még ha el is csattant némi NKA.  Ördög
Még valami: a vadászat ellenzőinek nagy része nő (legalábbis a tágabb környezetemben így van) és nem hiszem, hogy egy cca grófnőként kezelt műlovarjégerin sok szimpátiát keltene a gyengébb nem képviselőiben vagy segítene azt megértetni velük, hogy miért van egyáltalán szükség a vadászatra.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #16924 Dátum: 2017. November 06. - 21:36:50 »


Zsolttal egyetértek, semmilyen celeb ne legyen a vadászat nagykövete. Lehet, hogy az ominózus hölgy csinos és szépen viseli a ruháját, de kétlem, hogy ezzel töredék annyit tett volna a vadászat reálisabb megítélése érdekében, mint Feri a különböző fórumokon, még ha el is csattant némi NKA.  Ördög
Nem tettem én semmi jót, inkább csak ártottam. Pár ember párszor jólérezte magát a találkozókon meg van egy vadászfórum átlagosan 18.000 körüli napi oldalletöltéssel de rólam nem forgatott filmet a Csejtei Tomi úgyhogy egy nagy senki vagyok... De ez egy cseppet sem zavar. Ördög
Még valami: a vadászat ellenzőinek nagy része nő (legalábbis a tágabb környezetemben így van) és nem hiszem, hogy egy cca grófnőként kezelt műlovarjégerin sok szimpátiát keltene a gyengébb nem képviselőiben vagy segítene azt megértetni velük, hogy miért van egyáltalán szükség a vadászatra.
Feltételezem, több eszed van annál minthogy a facebookon idegesítsd magad az állatvédő oldalak korlátolt barmain de ha mégis jársz arra, hát ez az Adrienn lány igencsak célpont nekik, kap hideget-meleget jócskán. Fel is jelentett pár sötétzöldet mert nem vette be a gyomra a kritikát. Nem népszerűsít Ő semmit a vadászat ellenzőinél csak ráerősít a burzsujvadászos meg elkényeztetett úrinős sztereotípiákra.
Vitatom, hogy a celebek különösebben javítani tudják a vadászat megítélését. Még az olyan, sokkal kevésbé megosztó személyiségek mint Hofi Géza vagy Bodrogi Gyula bácsi sem igazán tudta/tudja népszerűsíteni, nemhogy egy maximum középszerű kis énekesnőcske akinek a legtöbben a nevét se ismernénk ha nem ütötte volna a csinos kis orrát a vadászatba. Valójában a vadászó "celebek" még saját vadász mivoltukat elfogadtatni sem képesek, nemhogy a vadászmesterséget népszerűsíteni.
Bár valóban nem volt szerencsém személyesen találkozni a hölggyel de amikor először "belefutottam" a nevébe, rákerestem, láttam egy vele készült interjút ami nagyon nem tetszett, aztán sok cikket és fotót amelyek megerősítették a kialakult véleményem... Erre csak rátett egy lapáttal a F&H-s film aztán a "Lovasvadász" film hírverése.
Persze akinek magának is lételeme önmaga állandó sztárolása, annak ez nem szúr szemet de nekem nagyon disszonáns ez az állandó öntömjénezés amit az ifjú hölgy művel. Ez olyan mértékű, hogy az egyéb, jó tulajdonságait, tetteit is elhomályosítja.
Persze ez csak az én véleményem, de örülök, hogy nem maradtam vele egyedül. Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #16925 Dátum: 2017. November 06. - 21:39:13 »

Emlékszem, hogy hisztiztél a kéményseprődíj miatt, pont ezért gondoltam, semmi sem akadályoz ezutám, hogy a FIDESZ-re szavazz, ha már annyi jót tettek veled.
A szelektív emlékezet szinonímája nem Altzheimer?
Erre is rosszul emlékszel de Tőled már ez is nagy teljesítmény... Okos
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #16926 Dátum: 2017. November 07. - 03:53:56 »



15: 41- nel  "1 millio dollar konyv es film jogdijrol mondott le egy vadvedelmi szervezet javara" ......hat ez az Urkuti pazarsag .....   Vigyorog.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #16927 Dátum: 2017. November 07. - 04:43:32 »

Gyanítom higy az a SCI vagy valami hasonlo szervezet lehetett aki kapta nem a wwf vagy ilyesmi.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #16928 Dátum: 2017. November 07. - 04:57:18 »

Amúgy abban van igazság hogy  nem egy celebtől lesz valakiből vadászatkedvelő. Sokkal hamarabb hangzik el a  “naf@szom má ez is lövődözik”.
Nagyobb haszna lenne ha az oktatásba vennék be vagy Lovasi helyett Maderspach lenne kötelező olvasmány az iskolákban.
Verjenek szákba egy fagyott heringgel de én még a H. Béla munkásságától sem vagyok delejesebb kedvembe a vadászathoz.
A legtöbb magamutogató celeben hamarabb röhögnek mint elismerik. Anno Koncz G. is belenyúlt ebbe.

Attol a LA lehet csodajo vadász meg minden de az alap magyar csóró embereket az ilyen luxus es a vadaszat öklendezésre kényszeríti.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #16929 Dátum: 2017. November 07. - 08:33:22 »


Részemről nagyon hasznos volt e pár oldal . Megtudtam hogy van és létezik  Lipp Adrienn  !   Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #16930 Dátum: 2017. November 07. - 10:07:04 »



15: 41- nel  "1 millio dollar konyv es film jogdijrol mondott le egy vadvedelmi szervezet javara" ......hat ez az Urkuti pazarsag .....   Vigyorog.
A korábbi nyilatkozatai alapján annak a regénynek, amibe Őt is beleírták, a bevétele volt egymillió dollár és arról mondott le az író és Ő. Hogy aztán neki mennyi lett volna ebből a részesedése az nem derül ki de jogilag szvsz. semmi. A többi már marketing.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #16931 Dátum: 2017. November 07. - 10:07:27 »

Részemről nagyon hasznos volt e pár oldal . Megtudtam hogy van és létezik  Lipp Adrienn  !   Ördög
Akkor most már nyugodtan alszol... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #16932 Dátum: 2017. November 07. - 10:37:40 »

Részemről nagyon hasznos volt e pár oldal . Megtudtam hogy van és létezik  Lipp Adrienn  !   Ördög

 Wave Majdnem így vagyok én is. Csak én láttam egy lovadzós-vadászos filmjét Csejteivel. Ennyit tudtam eddig a hölgyről. Voltaképpen ott dőlt el a dolog, amikor a film elején kiment a tyúkólba és kivett a tyúk alól pár tojást, friss-finom rántottát készíteni Csejteinek reggelire a vadászat előtt. Hát azt akárki "written by", nagy ölet volt. No meg főleg életszerű.
Nekem ha már női vadász és celeb, akkor Valaczkai Erzsi. Nekem ő a celeb. Igaz könnyen mondhatom,minthogy harmincennyihány éve dolgozunk és tizenpár éve vadászunk együtt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #16933 Dátum: 2017. November 07. - 12:21:30 »

Ezt a "reggelire rántottát készít" c. fejezetet mintha már hallottam volna valahol.  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #16934 Dátum: 2017. November 07. - 13:44:41 »

Ezt a "reggelire rántottát készít" c. fejezetet mintha már hallottam volna valahol.  Vigyorog

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 [1129] 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: