Oldalak: 1 ... 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 [1105] 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1155005 alkalommal)
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #16560 Dátum: 2017. Június 27. - 15:30:40 »


A kommenteket olvasva, mit sem ér a józanság.
Itt is a szokásos rögeszme megy, pénzért, szórakozásból gyilkolászás, a vadász csak a hivatásos, a többi csak a beteg ösztöneit éli ki.
És addig ebben van is valami, ameddig a sok puskás balfasz a faszbukon posztolgatja a "dicsőségeit".
Csendes alázat kéne és több erdőzúgás.
Szerintem.
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #16561 Dátum: 2017. Július 01. - 10:49:11 »

Valahol szó volt itt nem rég a tetőszerkezetekről, a faanyagok tartósságáról.

"Több mint száz mintát vettek a templomból, amiből jól lehet rekonstruálni az építéstörténetet. A négyezet és a déli kereszthajó feletti tetőhöz 1351/1352 telén, 1352 nyarán és 1352/1353 telén kivágott fákat használtak fel, míg a hajó tetőzetéhez egy évtizeddel később, 1362/1363, illetve 1363/1364 telén vágták ki a szükséges famennyiséget. A teljes tetőszerkezet a század végén egy nagy helyreállításon, megerősítésen esett át, ekkor ugyanis nem csak a szentély kapott új tetőzetet, hanem mindegyik álló szerkezetbe beépítettek egy hosszanti merevítő szerkezetet 1393 és 1397 között, télen kivágott jegenyefenyőkből. A toronytól nyugatra épített ferula tetőzetéhez 1458/1459 telén kidöntött jegenyefenyőket használtak. A déli mellékhajó tetőzete 1517/1518-as kivágású fenyőkből épült."

(Ezt a cikket a Ligetrõl másolták: https://liget.ro/eletmod/mitoszrombolo-evgyuruk-dendrokronologiai-kutatasok-erdelyben)

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #16562 Dátum: 2017. Július 06. - 12:53:11 »

Mert ez a mostani "divat"
Ezt azzal tudnám azonosítani, hogy mindenki utálja a rendőröket, de ha atrocitás éri minden polgár rendőrért kiállt.
A józan észen felülemelkedik a tömeghisztéria és hisztisek mindig voltak és lesznek! Aki csak látta a VUK-ot az nem néz utána akárcsak a vikipédiában hanem megbeszéli a szomszédasszonnyal és hozzászól mindenhez. Aztán meg vannak felvonulások amit az egyház is néha elítél. Akkor mit is várunk ebben a témában?
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #16563 Dátum: 2017. Július 12. - 08:18:34 »

Nem akartam most az emlékezzünk rovatra tenni, ezért ide kerül.

https://librarius.hu/2017/07/11/elhunyt-schubert-eva/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #16564 Dátum: 2017. Július 15. - 12:26:28 »

Mert ez a mostani "divat"
Ezt azzal tudnám azonosítani, hogy mindenki utálja a rendőröket, de ha atrocitás éri minden polgár rendőrért kiállt.
 
Én nem látom így !
 Amíg nekem kell megtalálni az autómat amit elloptak, meg a betörőket akik kipakolják a szüleim házát, no persze meg a 3 új fegyvert meg a lőszereket amit külföldről hoztam , a vámosok kicsaltak tőlem  hülye indokokkal (persze akkor még balek voltam) és még föl is jelentenek fegyvercsempészésért 1543 rendbelivel!
 Az életemben rendőr még csak megkárosított!!
Ja persze ha majd kinyír valaki , akkor majd grafitporral összekenik a házat!

Ja ! Itt jegyezném meg ! Épp itt volna az ideje visszakapnom a Remington 700 -ast meg a két Browning  söréteseimet   a tisztelt vámos uraktól , remélem kellemes vadászataik voltak !
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #16565 Dátum: 2017. Július 15. - 13:22:47 »

Én nem látom így !
 Amíg nekem kell megtalálni az autómat amit elloptak, meg a betörőket akik kipakolják a szüleim házát, no persze meg a 3 új fegyvert meg a lőszereket amit külföldről hoztam , a vámosok kicsaltak tőlem  hülye indokokkal (persze akkor még balek voltam) és még föl is jelentenek fegyvercsempészésért 1543 rendbelivel!
 Az életemben rendőr még csak megkárosított!!
Ja persze ha majd kinyír valaki , akkor majd grafitporral összekenik a házat!

Ja ! Itt jegyezném meg ! Épp itt volna az ideje visszakapnom a Remington 700 -ast meg a két Browning  söréteseimet   a tisztelt vámos uraktól , remélem kellemes vadászataik voltak !

 Fejvakarás   Nagy lehet a baj arrafelé ! 
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #16566 Dátum: 2017. Július 15. - 14:34:53 »

Fejvakarás   Nagy lehet a baj arrafelé ! 
Tudom, van néhány jó rendőr aki erőlködik,   de egy romlott rendszerben , ezek csak tiszavirág életű fölvillanások. A végén a rendszer maga alá gyűri, vagy kidobja magából ezeket az embereket.
Lehet velem  egyet vagy nem egyet érteni , ez így van!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #16567 Dátum: 2017. Július 15. - 15:27:28 »


Lehet velem  egyet vagy nem egyet érteni ,


Még szerencse !   Ördög
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #16568 Dátum: 2017. Július 15. - 17:29:09 »

Tudom, van néhány jó rendőr aki erőlködik,   de egy romlott rendszerben , ezek csak tiszavirág életű fölvillanások. A végén a rendszer maga alá gyűri, vagy kidobja magából ezeket az embereket.
Lehet velem  egyet vagy nem egyet érteni , ez így van!
Van pro és kontra tapasztalat de bízzunk , hogy a jó legyőzi a "rosszat"!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #16569 Dátum: 2017. Július 15. - 18:17:26 »

Van pro és kontra tapasztalat de bízzunk , hogy a jó legyőzi a "rosszat"!

Az a baj hogy túl nagy a csábítás és kicsi az ellenőrzés . Na és a példamutatással is baj van .   Nem szól szám :Mosolyog     Az utóbbi időben végre "nagy nehezen" el tudtak kaszálni néhány a határon sarcoló szemétládát - ( Kiba@ott nehéz lehetett megtudni hogy mi megy ott !  Röhög  )   Komplett átkelőhelyek váltásait kapcsolták le . Persze ezek csak a kishalak - de talán .   Rííí
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #16570 Dátum: 2017. Július 15. - 18:23:19 »

Tudom, van néhány jó rendőr aki erőlködik,   de egy romlott rendszerben , ezek csak tiszavirág életű fölvillanások. A végén a rendszer maga alá gyűri, vagy kidobja magából ezeket az embereket.
Lehet velem  egyet vagy nem egyet érteni , ez így van!
Egyszer egy jó rendőr fogott egy rakás rosszfiút. Olyan helyen ahová te nem mernél bemenni. Elviselte a hozzátartozók visítását,ütéseiket, ruhacibálást,talán a köpéseket is. Az egyik húsz oldalas priusszal rendelkező kedves hazánkfiának néhány hónap múlva egy fogdán eszébe jutott,hogy nagyon hiányzik neki legutóbb kiesett foga. Ráfogta a jó rendőrre. 8 évig ez a rendőr nem kaphatott előléptetést,nem kaphatott pénzjutalmat,pedig közben is fogott bankrablót,rapsicot,mentett ki égő házból gyerekeket...folyton róla szóltak a helyi hírek... Aztán hipp-hopp eltelt a 8 év és minden vádpont alól felmentették,de azért csak csűrtek rajta annyit,hogy két havi bérét perköltségre kellett költenie...Aki dolgozik a rendőrök közül,úgy ahogy neked tetszene,azt éves szinten 3-4 alkalommal jelentik fel. Ezen eljárások persze bíróság,ügyészség látogatással járnak. Ügyvéd,marhaságok végighallgatása...miegymás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #16571 Dátum: 2017. Július 15. - 18:41:04 »

Egyszer egy jó rendőr fogott egy rakás rosszfiút. Olyan helyen ahová te nem mernél bemenni. Elviselte a hozzátartozók visítását,ütéseiket, ruhacibálást,talán a köpéseket is. Az egyik húsz oldalas priusszal rendelkező kedves hazánkfiának néhány hónap múlva egy fogdán eszébe jutott,hogy nagyon hiányzik neki legutóbb kiesett foga. Ráfogta a jó rendőrre. 8 évig ez a rendőr nem kaphatott előléptetést,nem kaphatott pénzjutalmat,pedig közben is fogott bankrablót,rapsicot,mentett ki égő házból gyerekeket...folyton róla szóltak a helyi hírek... Aztán hipp-hopp eltelt a 8 év és minden vádpont alól felmentették,de azért csak csűrtek rajta annyit,hogy két havi bérét perköltségre kellett költenie...Aki dolgozik a rendőrök közül,úgy ahogy neked tetszene,azt éves szinten 3-4 alkalommal jelentik fel. Ezen eljárások persze bíróság,ügyészség látogatással járnak. Ügyvéd,marhaságok végighallgatása...miegymás.
Na ilyenkor kéne a törvénynek megvédeni a végrehajtóit és az illető rágalmazásért kaphatna mondjuk egy nyolc évet kezdetnek + a kereset kiesést is kifizethetné. Aztán előbb utóbb elfogynának a rágalmazók. Viszont a törvénynek a polgárait is védeni kell a túlkapásoktól. Pro és kontra.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #16572 Dátum: 2017. Július 19. - 12:07:37 »

Egyszer beszélgettünk Márkkal egy poénról. /Együtt lőttük a pártházat..../

Egy magyar politikus pályája a múlt század első felében. Antiszemita fajvédőként indult, majd antifasisztaként halt meg.



Zsilinszky Endre néven Szarvason született 1886. június 6-án. Kolozsváron, majd német egyetemeken tanult jogot, neve 1911-ben lett ismert, amikor öccsével szóváltásba keveredtek az apjukról sértő cikket közlő parasztpárti politikussal, akit egyikük a dulakodás hevében lelőtt. Az országos feltűnést keltő perben a bíróság jogos önvédelem címén felmentette a fivéreket. Az első világháborúban az orosz fronton megsebesülve hadifogságba esett. Hazatérése után bekapcsolódott az ellenforradalmi szervezkedésekbe, és csatlakozott a Horthy Miklós körül Szegeden szerveződő Nemzeti Hadsereghez. Érdemeiért Horthy 1925-ben századossá léptette elő és vitézzé ütötte, ekkor kezdte - az ekkortájt elvárt magyarosítás helyett - anyja után a Bajcsy nevet is használni.

1922-ben kormánypárti képviselő lett antiszemita fajvédő programmal, de a Bethlen István kormányfő által létrehozott Egységes Pártba nem lépett be, hanem 1923-ban Gömbös Gyulával létrehozta a Fajvédő Pártot. 1926-ban kiesett a parlamentből, két évvel később pedig szakított az Egységes Párthoz csatlakozó fajvédőkkel. Bajcsy-Zsilinszky ekkor már a földreformért harcolt, Előőrs című lapjában József Attilának, Féja Gézának és Szabó Dezsőnek is teret adott, emiatt jobbról is támadások érték. 1930-ban megalapította a Nemzeti Radikális Pártot, melynek képviseletében 1931-ben Tarpán újból megválasztották képviselőnek. Az élesen ellenzéki Bajcsy-Zsilinszky 1935-ös újraválasztását egykori barátja, az akkor miniszterelnök Gömbös - eszközökben nem válogatva - megakadályozta, amire ő tiltakozásul lemondott vitézi rangjáról. Pártjával csatlakozott a Független Kisgazdapárthoz, s ennek képviselőjeként került vissza 1939-ben a törvényhozásba.

Bajcsy-Zsilinszky ebben az időben már a náci Németország növekvő befolyását tartotta a magyarságot fenyegető legnagyobb veszélynek. Képviselőként és publicisztikájában is a fasizálódás, a háborús politika ellen emelt szót, még a területi revízióknak sem tudott örülni, mert azok a hitleri Harmadik Birodalomhoz láncolták az országot. Bár élete végéig fajvédőnek tartotta magát, felhagyott harcos antiszemitizmusával, a fajvédelmet a földreformmal és a szociálpolitikával akarta elősegíteni. A második világháború kitörése után közeledett a baloldalhoz, szorgalmazta a kisgazdapárt és a szociáldemokraták szövetségét, a háborúból való kilépés érdekében még a kommunistákkal is kapcsolatot keresett. Szót emelt a Szovjetuniónak hamis ürüggyel elküldött hadüzenet és az újvidéki vérengzés ellen, bírálta a zsidótörvényeket, a parlamentben utoljára 1943. december 9-én beszélhetett.

Amikor 1944. március 19-én a németek megszállták Magyarországot, egyedül ő fogadta őket fegyverrel. Letartóztatásakor két lövést kapott, a fogságból - ahol kidolgozta egy föderatív Nagy-Magyarország terveit - október 15-én, a balul sikerült kiugrási kísérlet napján szabadult. A nyilas hatalomátvétel után illegalitásba vonult, s november elején a fegyveres ellenállást szervező Magyar Nemzeti Felkelés Felszabadító Bizottságának elnökévé választották. A szervezkedést elárulták, Bajcsy-Zsilinszkyt november 23-án vették őrizetbe a nyilas Nemzeti Számonkérő Szék emberei. Parlamenti képviselő lévén ügyét elkülönítették a szervezkedés december 8-án kivégzett többi vezetőjétől. Miután a nyilas országgyűlés kiadta mentelmi jogát, Sopronkőhidára vitték, ahol december 23-án este hűtlenség és hazaárulás vádjával halálra ítélték. Az ítéletet másnap reggel hajtották végre - a nyilas vérbíró "nyugodt szentestét" akart. 1945. május 27-én ünnepélyes gyászpompával temették el végakaratának megfelelően Tarpán. Nevét számos köztér és intézmény viseli, Budapesten róla nevezték el az egyik legforgalmasabb utcát, annak kezdetén, a Deák téren áll a szobra.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #16573 Dátum: 2017. Július 20. - 09:46:54 »

Egyszer beszélgettünk Márkkal egy poénról. /Együtt lőttük a pártházat..../

Egy magyar politikus pályája a múlt század első felében. Antiszemita fajvédőként indult, majd antifasisztaként halt meg.



 


Tisztelt Lajos bácsi!
Bajcsy-Zsilinszky Endre valóban egy nagyszerű ember volt.!
 De nem kell olyan messzire menni vissza az időben!
 Volt nekünk Európa parlamenti képviselőnk , aki antiszemita cigánygyűlölőből, már majdnem hogy rabbi lett !
Nem tudom, hogy nála ez valami újévi fogadalom  idézte elő a pálfordulást, vagy mi?
A lényeg, hogy egy tál pörköltet nem adnék az életéért.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #16574 Dátum: 2017. Július 20. - 10:07:07 »


Nem tudom, hogy nála ez valami újévi fogadalom  idézte elő a pálfordulást, vagy mi?

Hirtelen szembesült vele, hogy a nagyi vállára a tetkót nem vagányságból varrták fel...
Kb. mint Eric Cartman amikor arra ébredt, hogy ginger lett... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 [1105] 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: