Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160279 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #345 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:02:13 »

Sziasztok !

Érdekes mondatra lettem figyelmes a mai Zalai Hírlapban.
Bírósági hírek, jól menő helyi vállalkozó a vádlott, a vád adócsalás.

"A vádat egyébként arra alapozták, hogy M.Z. azokban a napokban - mobiltelefonja mozgása alapján - nem is járt Nagykanizsán."

Erre elindult az agyam. Hogy is van ez?
Figyelik, mikor merre járok a mobilommal? Valahogy erről a készülék megvásárlásakor mintha elmulasztottak volna tájékoztatni!
Vagy egy mobiltelefon automatikus belépőkártya a Való Világ villába? Beszélhetünk még egyáltalán személyi szabadságról?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Steve
Vendég
« Új üzenet #346 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:15:07 »

Sziasztok !

Érdekes mondatra lettem figyelmes a mai Zalai Hírlapban.
Bírósági hírek, jól menő helyi vállalkozó a vádlott, a vád adócsalás.

"A vádat egyébként arra alapozták, hogy M.Z. azokban a napokban - mobiltelefonja mozgása alapján - nem is járt Nagykanizsán."

Erre elindult az agyam. Hogy is van ez?
Figyelik, mikor merre járok a mobilommal? Valahogy erről a készülék megvásárlásakor mintha elmulasztottak volna tájékoztatni!
Vagy egy mobiltelefon automatikus belépőkártya a Való Világ villába? Beszélhetünk még egyáltalán személyi szabadságról?

Szerintem a manust más, fajsúlyosabb ügyben is figyelték, mert az ilyen jellegű megfigyelések egészen magasszintű engedélyezést igényel.... Fejvakarás
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:15:48 »

Sziasztok !

Érdekes mondatra lettem figyelmes a mai Zalai Hírlapban.
Bírósági hírek, jól menő helyi vállalkozó a vádlott, a vád adócsalás.

"A vádat egyébként arra alapozták, hogy M.Z. azokban a napokban - mobiltelefonja mozgása alapján - nem is járt Nagykanizsán."

Erre elindult az agyam. Hogy is van ez?
Figyelik, mikor merre járok a mobilommal? Valahogy erről a készülék megvásárlásakor mintha elmulasztottak volna tájékoztatni!
Vagy egy mobiltelefon automatikus belépőkártya a Való Világ villába? Beszélhetünk még egyáltalán személyi szabadságról?

Szia Lajos!

Amikor ez a bizonyítás szempontjából szükséges, megkeresik a mobilszolgáltatókat a híváslistáért, amiből nyomon követhető, hogy az adott időszakban hol járt.

Erre a becsületes emberek szoktak csodálkozni, de a csibészek rég tudják. Azért egy-kettő fennakad néha....
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:17:43 »


Szerintem a manust más, fajsúlyosabb ügyben is figyelték, mert az ilyen jellegű megfigyelések egészen magasszintű engedélyezést igényel.... Fejvakarás


Amire Te gondolsz az a titkos adatszerzés keretében végzett lehallgatás. Az valóban bírói engedélyhez van kötve.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #349 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:18:10 »

Sziasztok !

Érdekes mondatra lettem figyelmes a mai Zalai Hírlapban.
Bírósági hírek, jól menő helyi vállalkozó a vádlott, a vád adócsalás.

"A vádat egyébként arra alapozták, hogy M.Z. azokban a napokban - mobiltelefonja mozgása alapján - nem is járt Nagykanizsán."

Erre elindult az agyam. Hogy is van ez?
Figyelik, mikor merre járok a mobilommal? Valahogy erről a készülék megvásárlásakor mintha elmulasztottak volna tájékoztatni!
Vagy egy mobiltelefon automatikus belépőkártya a Való Világ villába? Beszélhetünk még egyáltalán személyi szabadságról?

Nem vagyok ebben illetékes, de egy biztonsági rendszerekkel, adósságbehajtással és magánnyomozással foglalkozó ismerősöm mondta, hogy minden ilyen adat(ki- és bejövő hívások adatai, adókörzet váltás,stb. rögzítésre kerül, de ezek az adatok titkosak és csak valamilyen végzés ellenében használhatók fel.  Onnantól viszont bizonyítékként szolgálnak.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #350 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:32:02 »

Csak elfelejtették közölni a gazdálkodókkal, hogy ne akarjanak mindenáron kukoricát termelni. Aki hozzájutott az infóhoz, az inkább napraforgóban utazott, mert az étolaj ára még mindig magas-és ez be is jön nekik.

Te Gergő, mennyi is a napraforgómag ára?
Mert én 60 e Ft-os tonnánkénti árakról hallok. Az étolajár lehet hogy magas, ezt nem tudom, de mi, parasztok étolajat nem tudunk termelni, csak szotyolát. Egy adott területen max. 4-5 évente, átlagosan 2.5-3 t átlaggal.
Szerintem folytassuk a Csevegőben, mert ezek a gondolatok már csak nagyon lazán függenek össze a vadászat helyzetével.

Akkor átjöttem ide:

Igaz, hogy 60eFt/mtc körül alakul az ára(okt-re 61200Ft/tonnán jegyzik a tőzsdén), de a mostani időjárás esetén átl. 3tonna/ha termésre számítanak(hallottunk már 3,5tonna/ha-ról is). Ha utánaszámolsz: 3*60eFt=180eFt/ha, míg kukoricánál az átlag 5-6tonna/ha. 6tonnával számolva: 6*25eFt=150Eft/ha. Belekalkulálva azt, hogy a n.forgó ára nem csökken majd annyira, mint a kukoricáé és hogy előre le lehetett kötni akár 80-90Eft-os áron is(mi is ezt tettük, májusi lekötéssel 95eFt/tonna áron), míg a kukoricáért(35eFt-on jegyezték előre májusban) nem kapkodtak annyira, összességében véve a napraforgó jobb választás volt az idén.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #351 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:33:07 »


Szia Lajos!

Amikor ez a bizonyítás szempontjából szükséges, megkeresik a mobilszolgáltatókat a híváslistáért, amiből nyomon követhető, hogy az adott időszakban hol járt.

Erre a becsületes emberek szoktak csodálkozni, de a csibészek rég tudják. Azért egy-kettő fennakad néha....

Na, én rácsodálkoztam!
Legközelebb, ha bankrabolni' megyek, -a becsületes ember látszatát fenntartandó - otthon hagyom a mobilt.
Csak azt kell még kitalálnom, hogy a falazó mivel értesít, ha jön a yard.  Bion

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #352 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:33:47 »

Sziasztok !

Érdekes mondatra lettem figyelmes a mai Zalai Hírlapban.
Bírósági hírek, jól menő helyi vállalkozó a vádlott, a vád adócsalás.

"A vádat egyébként arra alapozták, hogy M.Z. azokban a napokban - mobiltelefonja mozgása alapján - nem is járt Nagykanizsán."

Erre elindult az agyam. Hogy is van ez?
Figyelik, mikor merre járok a mobilommal? Valahogy erről a készülék megvásárlásakor mintha elmulasztottak volna tájékoztatni!
Vagy egy mobiltelefon automatikus belépőkártya a Való Világ villába? Beszélhetünk még egyáltalán személyi szabadságról?

Nem vagyok ebben illetékes, de egy biztonsági rendszerekkel, adósságbehajtással és magánnyomozással foglalkozó ismerősöm mondta, hogy minden ilyen adat(ki- és bejövő hívások adatai, adókörzet váltás,stb. rögzítésre kerül, de ezek az adatok titkosak és csak valamilyen végzés ellenében használhatók fel.  Onnantól viszont bizonyítékként szolgálnak.

Hatósági megkeresésre kiadják.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #353 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:50:48 »


Nem vagyok ebben illetékes, de egy biztonsági rendszerekkel, adósságbehajtással és magánnyomozással foglalkozó ismerősöm mondta, hogy minden ilyen adat(ki- és bejövő hívások adatai, adókörzet váltás,stb. rögzítésre kerül, de ezek az adatok titkosak és csak valamilyen végzés ellenében használhatók fel.  Onnantól viszont bizonyítékként szolgálnak.

Ebben két dolog zavar.
Egyrészt igazságszolgáltatási bizonyítéknak elég gyenge, mert nincs a herezacskómba varrva a készülék, következésképpen  ezer kifogást találhatok, hogy éppen akkor és ott miért nem én használtam.
A másik, hogy láttam én már kedves hazánkban titkosított éretségi tételeket interneten előre közzétéve, ezért meggyőződésem, hogy nincs olyan titok, amelyről kellő mennyiségű pénz, sértődöttség, vagy bosszúvágy ne lenne képes fellebbenteni a fátylat.
"Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktákba írják, miről álmodoztam
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg." /J.A./
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #354 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:54:01 »


Nem vagyok ebben illetékes, de egy biztonsági rendszerekkel, adósságbehajtással és magánnyomozással foglalkozó ismerősöm mondta, hogy minden ilyen adat(ki- és bejövő hívások adatai, adókörzet váltás,stb. rögzítésre kerül, de ezek az adatok titkosak és csak valamilyen végzés ellenében használhatók fel.  Onnantól viszont bizonyítékként szolgálnak.

Ebben két dolog zavar.
Egyrészt igazságszolgáltatási bizonyítéknak elég gyenge, mert nincs a herezacskómba varrva a készülék, következésképpen  ezer kifogást találhatok, hogy éppen akkor és ott miért nem én használtam.
A másik, hogy láttam én már kedves hazánkban titkosított éretségi tételeket interneten előre közzétéve, ezért meggyőződésem, hogy nincs olyan titok, amelyről kellő mennyiségű pénz, sértődöttség, vagy bosszúvágy ne lenne képes fellebbenteni a fátylat.
"Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktákba írják, miről álmodoztam
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg." /J.A./

Ez teljesen így van...
Amúgy nem egy-két hívást kérnek le ilyenkor, hanem egész terjedelmes időszakokat-gondolom én-, így azért elég nehéz ezer meg ezer kifogást találni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #355 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:04:13 »


Szia Lajos!

Amikor ez a bizonyítás szempontjából szükséges, megkeresik a mobilszolgáltatókat a híváslistáért, amiből nyomon követhető, hogy az adott időszakban hol járt.

Erre a becsületes emberek szoktak csodálkozni, de a csibészek rég tudják. Azért egy-kettő fennakad néha....

Na, én rácsodálkoztam!
Legközelebb, ha bankrabolni' megyek, -a becsületes ember látszatát fenntartandó - otthon hagyom a mobilt.
Csak azt kell még kitalálnom, hogy a falazó mivel értesít, ha jön a yard.  Bion

 

Bekiabál az ajtón.... Nyihi Nyihi
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #356 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:05:24 »


Igaz, hogy 60eFt/mtc körül alakul az ára(okt-re 61200Ft/tonnán jegyzik a tőzsdén), de a mostani időjárás esetén átl. 3tonna/ha termésre számítanak(hallottunk már 3,5tonna/ha-ról is). Ha utánaszámolsz: 3*60eFt=180eFt/ha, míg kukoricánál az átlag 5-6tonna/ha. 6tonnával számolva: 6*25eFt=150Eft/ha. Belekalkulálva azt, hogy a n.forgó ára nem csökken majd annyira, mint a kukoricáé és hogy előre le lehetett kötni akár 80-90Eft-os áron is(mi is ezt tettük, májusi lekötéssel 95eFt/tonna áron), míg a kukoricáért(35eFt-on jegyezték előre májusban) nem kapkodtak annyira, összességében véve a napraforgó jobb választás volt az idén.

95 ezres árral nyilvánvalóan jobb. Pláne, ha el is viszik, ki is fizetik ennyiért.
A vetésforgó miatt azonban ez sem üdvözítő megoldás, a termőfelület egyötödén tudod folyamatosan termelni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #357 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:05:30 »

Na, én rácsodálkoztam!
Legközelebb, ha bankrabolni' megyek, -a becsületes ember látszatát fenntartandó - otthon hagyom a mobilt.
Csak azt kell még kitalálnom, hogy a falazó mivel értesít, ha jön a yard.  Bion
 
Falazó???Mit keres egy kőműves egy bankrablásnál? Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #358 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:12:37 »

A beszélgetésről az a szólás jut az eszembe, miszerint egy csecsemőnek minden vicc új.

Ez a problematika nem problematika valójában, személyiségi jogokat nem sért pláne alkotmányos alapjogokat, vagy emberi jogokat, erre egy ügyvéd sem hivatkozott még, nem is hivatkozhatott. Igen, mi lennénk a hülyék ha a Ti biztonságotok érdekében ezt a módját a bizonyításnak nem használnánk ki. Nem először a mai napon József Attilával élve: "nem fog a macska egyszerre künn, s benn egeret". Azt hiszem le kell nyelnetek ezt a békát azért hogy jópár csibészt elkapjunk.

Természetesen lehet hazudozni a híváslistáról, mint ahogyan bele lehet magyarázni valamit minden más bizonyítási eszközbe, vagy eljárásba. Megvannak a robosztus eszközeink az ilyen hazugságok kivédésére mindenkit megnyugtatok. Többet nem is szeretnék mondani, mert egy zsiványnak sem akarok tippet adni.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #359 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 11:12:44 »


Igaz, hogy 60eFt/mtc körül alakul az ára(okt-re 61200Ft/tonnán jegyzik a tőzsdén), de a mostani időjárás esetén átl. 3tonna/ha termésre számítanak(hallottunk már 3,5tonna/ha-ról is). Ha utánaszámolsz: 3*60eFt=180eFt/ha, míg kukoricánál az átlag 5-6tonna/ha. 6tonnával számolva: 6*25eFt=150Eft/ha. Belekalkulálva azt, hogy a n.forgó ára nem csökken majd annyira, mint a kukoricáé és hogy előre le lehetett kötni akár 80-90Eft-os áron is(mi is ezt tettük, májusi lekötéssel 95eFt/tonna áron), míg a kukoricáért(35eFt-on jegyezték előre májusban) nem kapkodtak annyira, összességében véve a napraforgó jobb választás volt az idén.

95 ezres árral nyilvánvalóan jobb. Pláne, ha el is viszik, ki is fizetik ennyiért.
A vetésforgó miatt azonban ez sem üdvözítő megoldás, a termőfelület egyötödén tudod folyamatosan termelni.

Szerződés köti a feleket, a meghiúsulásra fiezett biztosíték pedig elég sok ahhoz, hogy ne érje meg neki felrúgni a szerződést.
Ugyanilyen szerződéseket kötöttünk repcére(98EFt/tonna áron), étkezési búzára(44-45eFt/tonna) és zabra(37eFt/tonna). Innentől minden amit eladunk, már csak plusz bevétel. Így mi is jól jártunk, meg a termelőink is mert jóval a piaci ár felett kapnak az árujukért.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: