Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160217 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #330 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 15:52:41 »

 Vigyorog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #331 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 19:27:43 »

Hát Viktor ez magas laszti volt.... Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #332 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 18:52:34 »

Idézetet írta: Forend - Ma - 15:12:43
A vadászlapbban van egy cikk a "Lőtt lábú törvény nyomában"
Bár jogász emberünk szépen érthetően írta le a dolgokat, kíváncsi lennék a véleményetekre?
Lehet, hogy vége lessz egyszercsak a borzongós fegyveügyi túlszabályozásnak???

Szia Forend!

Én is olvastam a cikkeket, és nagyon örültem neki!
Végre volt egy jogász, aki a küldöttként felemelte a szavát, és elért egy egyhangú szavazást a változtatás érdekében!
Talán megmozdul valami, főleg ha lesznek többen is akik a tekintélyüket latba vetve az ügyek mellé állnak!
És ha még a vadászokból/vadászatból jól profitáló jogászok is tennének valamit az ügyeink érdekében!

Külön öröm, hogy az OMVK Főváros és Pest megyei Területi Szervezete felvállalta (Nem csalódtam Bennük!) a szükséges lépések megtételét!
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 19:07:06 »

Idézetet írta: Forend - Ma - 15:12:43
A vadászlapbban van egy cikk a "Lőtt lábú törvény nyomában"
Bár jogász emberünk szépen érthetően írta le a dolgokat, kíváncsi lennék a véleményetekre?
Lehet, hogy vége lessz egyszercsak a borzongós fegyveügyi túlszabályozásnak???

Szia Forend!

Én is olvastam a cikkeket, és nagyon örültem neki!
Végre volt egy jogász, aki a küldöttként felemelte a szavát, és elért egy egyhangú szavazást a változtatás érdekében!
Talán megmozdul valami, főleg ha lesznek többen is akik a tekintélyüket latba vetve az ügyek mellé állnak!
És ha még a vadászokból/vadászatból jól profitáló jogászok is tennének valamit az ügyeink érdekében!

Külön öröm, hogy az OMVK Főváros és Pest megyei Területi Szervezete felvállalta (Nem csalódtam Bennük!) a szükséges lépések megtételét!
 Wave


Szia Attila!

Ha átmásolod a hozzászólást a "Vadász mint jogalkotó" c. topicba, ott nagyon fogunk örülni, ugyanis ezt a vadászati- és fegyverjog fejlesztését célzó hozzászólásokra nyitottam ma meg. Ha egyben vannak a hsz.-ek, akkor az is puskaport szolgáltathat nekünk! Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #334 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 08:23:27 »

Szia Balázs!

Láncfűrészelésről.
Szerintem a láncfűrészt nem arra találták ki, hogy tűzifát kuglizz fel vele. Gazdaságtalan.
Nálunk egy köbméter tűzifát nagyjából 800-1000 Ft-ért vág fel egy szalagfűrészes vállalkozó. Gondolom, felétek sem lehet másként.
Ugyanerre a mennyiségre elberregsz legalább két liter benzint. Ez 600 Ft, plusz a keverékolaj, plusz a kenőolaj. Száraz, esetleg poros fánál minimum két élezés, lánc, láncvezető, csillagkerék, gép amortizáció.
Két-háromszoros a veszteség, mert ennyiszer több fűrészpor keletkezik. A kockázatról nem is beszélve, mert a láncfűrész nem játék. A szalagfűrész sem, de ott a kezelőé a rizikó.
Ebben az árkategóriában a neves gyártók is hobbigépeket kínálnak. Ezek arra valók, hogy a kertben levágj a körtefáról két utadban lévő ágat, nem tartós használatra. A profi gépek 130-250 között vannak. Ezek bírják a mindennapi használatot, de tűzifát kuglizni ezekkel sem éri meg. Esetleg olyan helyen van létjogosultsága, ahova a szalagfűrészes nem tud elmenni, vagy olyan vastagok a fák ( és lusta az ember méterben elhasítani), hogy nem lehet feltenni a vágóasztalra.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #335 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 08:29:58 »

Láncfűrészből én csak ezeket a 100-eurós gagyikat használom. Többek között tüzifa kuglizásra is. 5 év garancia van rá, ha megdöglik hozok helyette egy másikat. Szalagfűrészes nem igen van itt a környéken, legalábbis nem ismerek. Nos a ketyere általában bírja, a 20 űrmétert összecsapom vele 2-3 nap alatt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #336 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 09:34:36 »

Sziasztok!

Lajos! Köszi az infokat, az az igazság, van egy kis kert a ház mellett, nagyobb fákkal, amikről gallyazni kell néha - emellett az erdészettől szoktunk fát venni, nagy rönkátmérőben, ezt már nem vitte anno a szalag. Most pedig nem is tudom elvágatni, mert szomorú módon senki nem fűrészel kb 20 km-es körzetben. A fatelepek (borsos áraik ellenére) itt teljesen kiszorították hasított tüzifáikkal a fűrészes vállalkozókat. A biztonság terén nincs baj, mert óvatosan dolgozok vele, rengeteget dolgoztam is, a jóbarátmo végzettségénél fogva kötelezően jól bánik a motorfűrésszel, ő tanított. Régebben törtem a fejem, hogy vegyek, de letettem róla. Azóta két év alatt kb 10x lett volna rá szükségem, volt, hogy baltával vágtam a rönköt ketté  OOO, volt, hogy kölcsöngéppel, de utóbbit utálom, mert félek, nálam megy tönkre. Most ez az akciós kis gép érlelte meg az elhatározást, egyszer bele kell feccölni, mese nincs.
Ja és sajnos itt a fatelepen legalább 20-30% felárat számolnak fel a rönkhöz képesti darabolt fára, ezért kb. 4 tél és visszahozza a gép az árát.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #337 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:18:33 »

Láncfűrészből én csak ezeket a 100-eurós gagyikat használom. Többek között tüzifa kuglizásra is. 5 év garancia van rá, ha megdöglik hozok helyette egy másikat. Szalagfűrészes nem igen van itt a környéken, legalábbis nem ismerek. Nos a ketyere általában bírja, a 20 űrmétert összecsapom vele 2-3 nap alatt.

Bevallom férfiasan, sosem használtam hobbi fűrészt.
A rendszerváltás után, amikor kezdtek bejönni a jó nevű cégek hobbigépei, akkor néhányszor befutottam a csőbe (fúrógép, flex, nagynyomású mosó) velük, akkor megfogadtam, hogy ezután vagy ipari gép, vagy semmi.
Annál nagyobb bukta a világon nincs, mint amikor 4-5 ember kivonul az erdőre traktorral, pótkocsival, aztán dolgunk végezetlenül hazamegyünk, mert két óra használat után szétesik a motorfűrész. Ház körül más a helyzet, mert ha elromlik, legfeljebb megcsináltatod és felvágod vele a jövő héten.
Jelenleg egy 660-as és egy 650-es Stihl van a háznál, de kuglizásra vettem egy kardános, billenővályús körfűrészt, mert nagyobb tételben a láncfűrészt alkalmatlannak tartom az aprításra. Ez is többet "pazarol" mint a szalagfűrész, de aránylag biztonságos.
Érdekes amit írtok a bérfűrészelők "kihalásáról". Nálunk minden faluban van van legalább egy, néhol több is, azt gondoltam volna, hogy máshol sincs másképp.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #338 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:29:44 »

Láncfűrészből én csak ezeket a 100-eurós gagyikat használom. Többek között tüzifa kuglizásra is. 5 év garancia van rá, ha megdöglik hozok helyette egy másikat. Szalagfűrészes nem igen van itt a környéken, legalábbis nem ismerek. Nos a ketyere általában bírja, a 20 űrmétert összecsapom vele 2-3 nap alatt.

Bevallom férfiasan, sosem használtam hobbi fűrészt.
A rendszerváltás után, amikor kezdtek bejönni a jó nevű cégek hobbigépei, akkor néhányszor befutottam a csőbe (fúrógép, flex, nagynyomású mosó) velük, akkor megfogadtam, hogy ezután vagy ipari gép, vagy semmi.
Annál nagyobb bukta a világon nincs, mint amikor 4-5 ember kivonul az erdőre traktorral, pótkocsival, aztán dolgunk végezetlenül hazamegyünk, mert két óra használat után szétesik a motorfűrész. Ház körül más a helyzet, mert ha elromlik, legfeljebb megcsináltatod és felvágod vele a jövő héten.
Jelenleg egy 660-as és egy 650-es Stihl van a háznál, de kuglizásra vettem egy kardános, billenővályús körfűrészt, mert nagyobb tételben a láncfűrészt alkalmatlannak tartom az aprításra. Ez is többet "pazarol" mint a szalagfűrész, de aránylag biztonságos.
Érdekes amit írtok a bérfűrészelők "kihalásáról". Nálunk minden faluban van van legalább egy, néhol több is, azt gondoltam volna, hogy máshol sincs másképp.

Egy időben sokat dolgoztam egy MS360 Stihl-el (a "félprofi kategória" teteje volt), nagyon kezes gép volt, nagyon szerettem. Jó állapotban 50ezerért adták el az orrom elől  Woest Ezért gondolkoztam most a Husquarnán, abból sem láttam még nagyon hibásat (ettől függetlenül biztos van, de ha én kezelem csak, nem érdekem tönkrevágni Mosolyog )
Sajnos a fűrészesek jól mondod, "kiahltak" innen a környékről. pedig csak a falunkban volt vagy 2-3 biztos... Még úgy 10 éve is. Így "nélkülözhetetlen" valami daraboló berendezés, amit tudnék más célra is használni. Pl építettem 3 éve nyáron egy nagy fa hintaágyat, csak motorfűrészt és dekopírt használtam, mint vágóeszközt. Nagyon nagy segítségek voltak.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #339 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:45:03 »


 Ház körül más a helyzet, mert ha elromlik, legfeljebb megcsináltatod és felvágod vele a jövő héten.
Na ez vonatkozik rám, így a céljaimnak megfelel. Éves tüzelőt összeaprítani, kertben vacakolni, ülőkéket építeni tök jó. Mint mondtam garanciában cserélik, ha meghal. Volt egy vicces kalandunk ilyen noném olcsó készülékkel. Padlásfeljáról készítettünk nagyszülőknek. Jófajta nyers lucból, profi stiles tag 25x25-ös gerendákat vágott, ezeket, ilyen gagyi gyaluval finomítottuk. Nos, az első bírt fél órát és elfüstölt. Be a boltba, gari-csere, továbbgyalulás. Délutánig bírta, ismét vissza, kételkedő arcok, újabb cserekészülék. Ezzel végiggyalultuk a napot, másnap nem indult. Be a boltba ismét, hitetlenkedő arcok és vélemény, hogy ez már gond. Elmondtuk mire használjuk, válaszként kaptunk kölcsön egy nagyteljesítményű profi Makitát, ami tesztre volt náluk a boltban. Na azzal készregyalultuk a két gerendát. Bion
Ja és utána persze megkaptuk a gariba ott hagyott készülék helyett az új gagyit. Máig megvan és működik, a kaptáranyagot amit néha gyalulok vele jól bírja.... Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #340 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:50:26 »

Éves tüzelőt összeaprítani, kertben vacakolni, ülőkéket építeni tök jó

Na én is körülbelül hasonló célra vásárolnám....
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #341 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 10:53:34 »

Boar, voltatok tegnap este a koncerten?

Q..rrrrva jó volt!!!  Kaposvár, Városi Sportcsarnok, Dés-Bereményi Férfi és nő címmel egy szerzői est, Udvaros Dorottya, Básti Juli, Kulka János ás Cserhalmi György énekelt (meg pár számot maga Dés).
Két és fél órás hangverseny, egy perc üresjárat nélkül, annyi tapsot engedtek meg a számok között, amit az illendőség megkíván és már kezdték is a következőt. Nagyon tudnak énekelni mind a négyen, jó zene, jó szöveg, voltak virtuóz hangszerszólók, szóval minden, ami egy jó koncerthez kell. Több napig megy állítólag a műsor most a Nemzetiben, aki szereti ezt a stílust nézze meg, nem fog csalódni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #342 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 11:01:52 »

Boar, voltatok tegnap este a koncerten?

Q..rrrrva jó volt!!!  Kaposvár, Városi Sportcsarnok, Dés-Bereményi Férfi és nő címmel egy szerzői est, Udvaros Dorottya, Básti Juli, Kulka János ás Cserhalmi György énekelt (meg pár számot maga Dés).
Két és fél órás hangverseny, egy perc üresjárat nélkül, annyi tapsot engedtek meg a számok között, amit az illendőség megkíván és már kezdték is a következőt. Nagyon tudnak énekelni mind a négyen, jó zene, jó szöveg, voltak virtuóz hangszerszólók, szóval minden, ami egy jó koncerthez kell. Több napig megy állítólag a műsor most a Nemzetiben, aki szereti ezt a stílust nézze meg, nem fog csalódni.
Szia Lajos!
Nem voltunk, a párom ügyelt, én meg íjászversenyen voltam Litéren és későn keveredtem haza, hulla fáradtan.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #343 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:11:15 »

Jobban jártam volna én is ha az íjászversenyre megyek. Ott legalább lett volna izgalom. Helyette elmentünk vadászni és két nap alatt még egy egeret sem láttunk.  Szomorú Szomorú Szomorú
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #344 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 11:33:51 »

Hansi, légyszi nézz rá az üzeneteidre, küldtem egy privátot! Majd privátban válaszolj légyszi! Köszi  Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: