Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160483 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. április 22. - 13:59:47 »

Azt mindjárt gondoltam hogy nrm hartai,mert a neve ismeretlen számomra.Szabaszálláson a Kis-rét-Pipás-rét
Zab-szék környékén vannak jó libázó helyek.De a védő zónát egyre kijjebb viszik,annak a szélén még magasan repül a lúd.A következő idényben majd sikerül lőnöd néhányat.

Hát a környék nagyon tetszik(és már a Kígyósra is régóta el akarok menni pecázni és most libázáskor kinéztem egy jó helyet). A Pipás-réten és a Zab-széken voltunk idén jónéhányszor,de valóban olyan messze avgy olyan magasan jött a liba, hogy értelme sem volt lőni. Én meg nem szeretek kísérletezgetni,mert mi van ha sérül,de elviszi messzire és csak szenvedne a piszkolástól.

Azt hiszem idén nem megyek oda, mert igaz, hogy barátságosak voltam velem, de volt néhány kivetnivalóm.(Pl. esti húzáskor láttuk,hogy a Pipásra mennek a libák,de másnap reggel hiába mondtuk,hogy oda menjünk,csak azért is a Zab-székre vittek ki bennünket. Vagy mikor már többször láttuk,hogy hol húznak és szóvá tettük,hogy miért nem oda megyünk,azt mondták,hogy az már védett terület. Ennek ellenére volt,hogy a helyiek a szemünk láttára mentek oda vadászni.) Úgyhogy a következő idényre megpróbálok valami más helyet is keresni,mert nem múlhat el a liba-szezon nélkülem Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. április 22. - 14:00:26 »

Wezsenyiék hartán laktak vagy 20-25évig, a felesége oda való, a lányuk pedig ott nőtt fel.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. április 22. - 22:06:00 »

Egyetlen mondat erejéig vissza a természetvédős topikhoz (nem oda akartam írni): egy kicsit poén lett volna, ha tényleg jön természetvédő a fórumra, úúútálja a vadászokat, majd egy bizonyos hsz után (asszem 25) "vadász" lesz a "titulusa", vagy milye.   Fejvakarás Menő Bion
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. április 23. - 22:58:52 »

Ma kaptam egy "Hírlevelet", csak nekem jött, vagy mások is kaptak?  Fejvakarás
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #94 Dátum: 2008. április 23. - 23:07:08 »

En meg tegnap megkaptam.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. április 23. - 23:10:35 »

 Mosolyog
Azért érdekes, mert ki vagyok zárva a fórumukról, de a reklám jön! Hát ilyen az élet, mit tehetünk?  Szomorú
OFF A vadászbazár aprói kijönnek nálad? Nekem csak a főoldal jön, ha ráklickelek pld. a fegyverrovatra, az nem!
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #96 Dátum: 2008. április 23. - 23:13:07 »

En nem probaltam kinyitni semmit sem.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. április 24. - 10:54:50 »

Szia Szenka!

Régóta szeretném megkérdezni, hogy lábjegyzeted eredeti latin, vagy van hozzá némi köze Robin Williamsnak is?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #98 Dátum: 2008. április 24. - 11:29:07 »

Szia Szenka!

Régóta szeretném megkérdezni, hogy lábjegyzeted eredeti latin, vagy van hozzá némi köze Robin Williamsnak is?

Jövök. Horaciustól...

Az emberek azt mondják, hogy az élet értelmét keressük. Én nem hiszem, hogy tényleg ezt keressük. Szerintem inkább azt igyekszünk megtapasztalni, hogy élünk.
  Joseph Campbell

Minden nap csoda, ha belegondolunk, mennyi minden történhet velünk törékeny kis életünkben.
  Paulo Coelho

Ha tényleg élni akarunk, a legjobb, ha máris kipróbáljuk.
  Wystan Hugh Auden

Feledkezz a pillanatba! Sosem tudhatod előre, melyikben érint meg az örökkévalóság...
  Vavyan Fable

...és még hasonlók. Azt gondolom és igyekszem is eszerin télni, hogy a ma a biztos, egy, egydi és nem vissztérő, hogy mivel töltöm meg önmagam és szertteim számára, csak az én felelősségem. Próbálom ezt tanítani is. A Holt költők társasága, hasonló gondolatot képviel, megerősít a hitemben. Wave
Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #99 Dátum: 2008. április 24. - 11:33:10 »

Bocsánat, a Carpe diem jegyében négy helyen vagyok egyszerre, és hibázom.
Naplózva

Carpe Diem.
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. április 24. - 11:42:16 »

A másik kedvencem Tertullianus "Hiszem, mert lehetetlen."
Naplózva

Carpe Diem.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. április 24. - 11:48:02 »

A másik kedvencem Tertullianus "Hiszem, mert lehetetlen."

Placidustól is tudnál idézni valamit?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. április 24. - 11:49:25 »

Egyébként kapisgálom Lajos Barátom kérdését: a Holt költők társasága.... jó film volt....
Naplózva
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #103 Dátum: 2008. április 24. - 11:51:15 »

A másik kedvencem Tertullianus "Hiszem, mert lehetetlen."

Placidustól is tudnál idézni valamit?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

 Vigyorog Hogyne. Tegnap mondta "Drágám, nem kell neked mindenbe beledumálnod.." Fa testápoló Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Carpe Diem.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. április 24. - 11:54:48 »

Annak ellenére volt jó film, hogy én Robin Williams "klasszikus" robinviliemszkedős szerepeit nem szeretem, ezen kívül csak egy ilyen jót tudnék megnevezni, a Jó reggelt Vietnamot, a többiben halálra idegesít... jó, mondjuk az idétlenségével jól elfér a Terry Gilliam-filmekben is, meg egy-két Woody Allenben... de általában ha látom: magyar hangja Mikó István, akkor menekülök...

Ahol viszont igazán nagyot tud alakítani az egy késői felfedezése a filmiparnak: az elmebeteg gyilkos. Én mindig féltem Robin Williamstől, de nem tudtam megmagyarázni sosem, hogy miért... hát az Álmatlanság és a Sötétkamra óta tudom... ezekben zseniális, az Álmatlanságban (szerintem) még Al Pacinot is letolja a képernyőről... ami nem kis szó....
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: