Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160462 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #255 Dátum: 2008. Július 29. - 15:49:10 »

Jó volt olvasni az aratás folyamatát, kicsit elmerengtem a régi idők nyugalmas, de kimért életéről.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #256 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 00:21:01 »

Hali!
Olvastam egy aprohirdetést, bizonyára Ti is! Mosolyog Kíváncsi vagyok mennyi a havi fizu itt! Mert az elvárások nagyok, szerintem 1 milla nem volna sok! 

"Feltétel: egyrészt több éves vadõri gyakorlat, erdészeti vagy vadászati képesítés, másrészt a vadászház, vendégház vezetésében szerzett több éves tapasztalat, vállalkozási készség, saját vállalkozás. Terepjáró gépkocsi és leinformálhatóság mindkét esetben feltétel. Elõny: házastársi, élettársi viszony, idegen nyelv ismerete. Jelentkezni lehet részletes, fényképpel ellátott önéletrajzzal, motivációs levéllel. "

Rosszul gondolom? Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #257 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 07:31:37 »

Hali!
Olvastam egy aprohirdetést, bizonyára Ti is! Mosolyog Kíváncsi vagyok mennyi a havi fizu itt! Mert az elvárások nagyok, szerintem 1 milla nem volna sok! 

"Feltétel: egyrészt több éves vadõri gyakorlat, erdészeti vagy vadászati képesítés, másrészt a vadászház, vendégház vezetésében szerzett több éves tapasztalat, vállalkozási készség, saját vállalkozás. Terepjáró gépkocsi és leinformálhatóság mindkét esetben feltétel. Elõny: házastársi, élettársi viszony, idegen nyelv ismerete. Jelentkezni lehet részletes, fényképpel ellátott önéletrajzzal, motivációs levéllel. "

Rosszul gondolom? Mosolyog

Hmmm... belvárosi ügyvédi iroda ügyvédjelöltet keres. Angol és német nyelv tárgyalási szintű ismerete alapfeltétel, ügyvédi irodában szerzett többévi gyakolat, francia nyelvismeret és summa cum laude fokozatú diploma előny..

50 E Ft...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #258 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 11:14:46 »

Hali!
Olvastam egy aprohirdetést, bizonyára Ti is! Mosolyog Kíváncsi vagyok mennyi a havi fizu itt! Mert az elvárások nagyok, szerintem 1 milla nem volna sok! 

"Feltétel: egyrészt több éves vadõri gyakorlat, erdészeti vagy vadászati képesítés, másrészt a vadászház, vendégház vezetésében szerzett több éves tapasztalat, vállalkozási készség, saját vállalkozás. Terepjáró gépkocsi és leinformálhatóság mindkét esetben feltétel. Elõny: házastársi, élettársi viszony, idegen nyelv ismerete. Jelentkezni lehet részletes, fényképpel ellátott önéletrajzzal, motivációs levéllel. "

Rosszul gondolom? Mosolyog

Egy kicsit igen. :Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #259 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 11:23:32 »

Előny: házastársi, élettársi viszony.

Na, megtudtam mire jó a feleség!
Most már csak azt nem tudom, mi a jó nyavalya az a motivációs levél.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #260 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 11:27:02 »

Előny: házastársi, élettársi viszony.

Na, megtudtam mire jó a feleség!
Most már csak azt nem tudom, mi a jó nyavalya az a motivációs levél.

Az szerintem egy olyan levél amelyben meggyőzöd a munkaadót, hagy te vagy a legalkalmasabb személy erre a munkakörre. Nem tudom, én még sose írtam ilyet. Vállat von
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 11:49:00 »

Előny: házastársi, élettársi viszony.

Na, megtudtam mire jó a feleség!
Most már csak azt nem tudom, mi a jó nyavalya az a motivációs levél.

Az szerintem egy olyan levél amelyben meggyőzöd a munkaadót, hagy te vagy a legalkalmasabb személy erre a munkakörre. Nem tudom, én még sose írtam ilyet. Vállat von

A motivációs levelet szerintem nem írni kell....,hanem adni.... Vigyorog gyozo
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #262 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 14:37:47 »

Az az ajanlo level amit adni kell
 A motivacios level az arrol szol, hogy miert vagy te olyan marha hogy keves penzert a felesegeddel egyutt a nyakadba veszed egy vadaszhaz uzemeltetesenek gondjat bajat. Regebben ezt a felveteli elbeszelgetesen kerdeztek meg, hogy mi motivalja Ont ennek a munkanak az elvegzeseben. Persze mindenki nyekegett hivatas tudat meg kaland vagy meg termeszet szeretete. Gondolom ezt kikerulendo elore leiratjak a dolgozoval amit ossze akar hazudozni ( hiszen senki nem penzert vallalja ugye Ördög )Ugy ese olvassa majd el senki de ezzel sem kell az idot huzni.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 15:09:54 »

A szakmai önéletrajznak két típusa van, a klasszikus és az amerikai típusú.

A klasszikust ma már sehol nem kérik, az amerikai típusú (CV) pedig fényképes és tömören tartalmazza a szakmai kvalifikációkat, a munkatapasztalatot, a nyelvismeretet és az egyéb kvalifikációkat.

Emellé kell írni egy motivációs levelet, ami ilyen lózungokat tartalmaz:

"Korábbi munkáim során megszoktam az ügyfelekkel, valamint külső személyekkel való érintkezést. Igénylem a kihívásokat, ha valamilyen területről nem rendelkezem kellő ismeretanyaggal, örömmel tanulok.

Nyílt, társasági ember vagyok, könnyen teremtek kapcsolatokat, amelyek fenntartására, ápolására különös gondot fordítok. Igyekszem a konfliktusokat kompromisszumokkal megoldani, törekszem a mindenki számára kellemes légkör kialakítására. Megítélésem szerint a különböző területeken megszerzett tapasztalataimat, jó empátiás képességeimet, valamint az ügyfelekkel való kapcsolatteremtési- és tárgyalókészségemet – személyemen keresztül – az Önök cége hatékonyan kamatoztathatja."

pl.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #264 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 18:06:55 »

Idézet
"Korábbi munkáim során megszoktam az ügyfelekkel, valamint külső személyekkel való érintkezést. Igénylem a kihívásokat, ha valamilyen területről nem rendelkezem kellő ismeretanyaggal, örömmel tanulok.

Nyílt, társasági ember vagyok, könnyen teremtek kapcsolatokat, amelyek fenntartására, ápolására különös gondot fordítok. Igyekszem a konfliktusokat kompromisszumokkal megoldani, törekszem a mindenki számára kellemes légkör kialakítására. Megítélésem szerint a különböző területeken megszerzett tapasztalataimat, jó empátiás képességeimet, valamint az ügyfelekkel való kapcsolatteremtési- és tárgyalókészségemet – személyemen keresztül – az Önök cége hatékonyan kamatoztathatja."

Ez jó szöveg! Szinte bármilyen álláshirdetésre jó!  Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 18:59:05 »

Idézet
"Korábbi munkáim során megszoktam az ügyfelekkel, valamint külső személyekkel való érintkezést. Igénylem a kihívásokat, ha valamilyen területről nem rendelkezem kellő ismeretanyaggal, örömmel tanulok.

Nyílt, társasági ember vagyok, könnyen teremtek kapcsolatokat, amelyek fenntartására, ápolására különös gondot fordítok. Igyekszem a konfliktusokat kompromisszumokkal megoldani, törekszem a mindenki számára kellemes légkör kialakítására. Megítélésem szerint a különböző területeken megszerzett tapasztalataimat, jó empátiás képességeimet, valamint az ügyfelekkel való kapcsolatteremtési- és tárgyalókészségemet – személyemen keresztül – az Önök cége hatékonyan kamatoztathatja."

Ez jó szöveg! Szinte bármilyen álláshirdetésre jó!  Bion

Abszolút univerzális... tucatnyian használják a környezetemben... Vigyorog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #266 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 21:09:28 »

Meg van angolul is ha valakinek szukseg lenne ra.  Fejvakarás Bar az angliusok feltalaltak a spanyolviaszt  a HR ( human resources ) csajok megint a szemelyes elbeszelgetesen kerdezik meg mi is te motivaciod ???? Figyelmes olvasás    Mert hogy a neten egyebkent tucatjaval vannak ilyenek mindenfele nyelven . Ha mar el tudod ismetelni jol haladsz az allas fele.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #267 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 09:27:09 »

Aha !
Szóval a motivációs levél az a pályázó szókincsének és blöffölési képességének felmérését szolgálja.
Mert azt ugyebár minden épeszű munkáltató tudja, hogy a munkavállaló igazi célja az, hogy minél kevesebb munkával minél nagyobb jövedelemre tegyen szert.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #268 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 16:44:08 »

...
Reggelre megszárad a mosott ruha, visszaköltözik belénk az erő, visszajön a kedvünk. Aratunk, ez a mi ünnepünk.


A gazda öröme, amit csak az érez, aki termel, tenyészt, termeszt valamit. Mikor beérik egy év munkájának gyümölcse. Már régóta ki szeretném fejezni az érzéseim ezzel kapcsolatban, de még nem találom a megfelelő szavakat, még nem sikerült az előtörő szavakat mondatokba öntve megformálni a gondolataim úgy, hogy mások is hasonlóan érezzenek,ahogy én érzek, ha végignéznek egy ringó búzamezőn, egy lekaszált lucerna tarlón és eszükbe jutnak a soraim. Ez az írás már-már közelít ahhoz az ünnepi hangulathoz. Nagyon szép!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vadger
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #269 Dátum: 2008. Augusztus 10. - 12:49:35 »

Áthelyezve az "Eladás" topicba. Viktor
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 10. - 21:13:49 írta Viktor » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: