Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160471 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #240 Dátum: 2008. Május 17. - 17:19:20 »

Mondom, hogy azt Virág elvtárs mondta!!!! Figyelmes olvasás
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2008. Május 18. - 07:48:38 »

Én sem állítottam az ellenkez... Okos
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #242 Dátum: 2008. Június 06. - 15:37:37 »

A Fire Fox-ot fel lehet gyorsitani az alabbi beallitasokkal:
1.A cimhez ird be: about:config  nyomd:enter

2 az alabbi beallitasokat kell megvaltoztatni:

network.http.pipelining                  vonalon duplaklikk a false -ra ....atall: true
network.http.proxy.pipelining              "            "              "                         "

network,http.pipelining.maxrequest    duplaclikk a szamra ami ott van (altalaban 10)  beir: 30 ....enter

# jobb clikk...kivalaszt new.... valaszt Integer     a beugro dobozba beir:  nglayout.intialpaint.delay     nyom: enter    boxba beir:  0   enter

Csak szelessavu csatlakozasnal dolgozik.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2008. Június 26. - 08:58:23 »

Most olvastam egy hírdetést:
Eladó egy ferlachi gavallér fegyver, 270 Win. kaliberben, kick stoppal, csőszájfékkel.

Mi a fenének kell egy 270 Win.-re kick stop és csőszájfék?
Még ha 300 valamilyen magnum lenne vagy 8x68-tól felfelé, de egy 270-esre?

Ekkora baromságot!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #244 Dátum: 2008. Június 26. - 12:28:16 »

Sziasztok !

Olvasom a Vadászlapban, hogy a VKE által szervezett Vadászati Kultúra Napja elnevezésű rendezvényen a Színpadra Vadászok c. három előadásból álló sorozatot érdeklődés hiányában le kellett mondani.
Szégyenkezem egy kicsit, úgy érzem, megint kiállítottunk magunkról egy nem éppen hízelgő bizonyítványt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #245 Dátum: 2008. Június 26. - 12:29:59 »

Sziasztok !

Olvasom a Vadászlapban, hogy a VKE által szervezett Vadászati Kultúra Napja elnevezésű rendezvényen a Színpadra Vadászok c. három előadásból álló sorozatot érdeklődés hiányában le kellett mondani.
Szégyenkezem egy kicsit, úgy érzem, megint kiállítottunk magunkról egy nem éppen hízelgő bizonyítványt.

 Zavarodott Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2008. Június 29. - 23:02:32 »

Sziasztok !

Olvasom a Vadászlapban, hogy a VKE által szervezett Vadászati Kultúra Napja elnevezésű rendezvényen a Színpadra Vadászok c. három előadásból álló sorozatot érdeklődés hiányában le kellett mondani.
Szégyenkezem egy kicsit, úgy érzem, megint kiállítottunk magunkról egy nem éppen hízelgő bizonyítványt.

A reklámmal is baj volt kicsit. Szégyenkezni valója a szervezőnek is van, szerintem!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #247 Dátum: 2008. Július 01. - 15:36:29 »

Tudom nem vadászat, de azért ökölbe szorul az ember keze, amikor ilyet lát és hall... (Az igazán fölháborító cikk majdnem a lap alján található.)

http://ciganyorszag.blog.hu/index.php/?page=1

Bocs, ha valakit megsértek a témával,de most már az én békés természetem is háborog,pedig nem is tenger.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #248 Dátum: 2008. Július 01. - 15:49:40 »

Tudom nem vadászat, de azért ökölbe szorul az ember keze, amikor ilyet lát és hall... (Az igazán fölháborító cikk majdnem a lap alján található.)

http://ciganyorszag.blog.hu/index.php/?page=1

Bocs, ha valakit megsértek a témával,de most már az én békés természetem is háborog,pedig nem is tenger.

Ehhez nem szólnék hozzá, mert ha valaki olyan ember is olvasná a hozzászólásom, akkor lecsuknának. Dühös
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #249 Dátum: 2008. Július 02. - 08:58:03 »

Szia Tamás.

A Mensa HungarIQa (remélem jól írtam a nevét) folyóiratában az Asztal.lap-ban voltak néhány éve elképesztő agymenések.
Egy kedves ismerősöm tagja volt ennek a szervezetnek, az övét szoktam elolvasni. Nekem sajnos alanyi jogon nem adatott meg a Magyar Zseniklubba való felvétel.
Amire emlékszem.
Az ásítás ragadós szólásmondás tudományos háttere.
Az ásítás élettani célja, hogy az ember a külső légnyomás és a belső fülben uralkodó légnyomás különbségét kiegyenlítse. Miután ásítottunk, a kiegyenlítődés a saját fülünkben megtörténik, ám külső környezetünk légnyomása ettől megváltozik, következésképpen a körülöttünk lévők is kényszert éreznek hogy a nyomáskülönbséget kiegyenlítsék.
Ilyesmi agylágyulásokon rendkívül jól szórakozom én is, hogy főnökömet idézzem: jóval kellemesebb dolog okos emberek hülyéskedését hallgatni, mint a hülyék okoskodását.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #250 Dátum: 2008. Július 02. - 10:09:34 »

Szia Tamás.

A Mensa HungarIQa (remélem jól írtam a nevét) folyóiratában az Asztal.lap-ban voltak néhány éve elképesztő agymenések.
Egy kedves ismerősöm tagja volt ennek a szervezetnek, az övét szoktam elolvasni. Nekem sajnos alanyi jogon nem adatott meg a Magyar Zseniklubba való felvétel.
Amire emlékszem.
Az ásítás ragadós szólásmondás tudományos háttere.
Az ásítás élettani célja, hogy az ember a külső légnyomás és a belső fülben uralkodó légnyomás különbségét kiegyenlítse. Miután ásítottunk, a kiegyenlítődés a saját fülünkben megtörténik, ám külső környezetünk légnyomása ettől megváltozik, következésképpen a körülöttünk lévők is kényszert éreznek hogy a nyomáskülönbséget kiegyenlítsék.
Ilyesmi agylágyulásokon rendkívül jól szórakozom én is, hogy főnökömet idézzem: jóval kellemesebb dolog okos emberek hülyéskedését hallgatni, mint a hülyék okoskodását.


Szép...  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2008. Július 02. - 10:10:34 »

Szia Tamás.

A Mensa HungarIQa (remélem jól írtam a nevét) folyóiratában az Asztal.lap-ban voltak néhány éve elképesztő agymenések.
Egy kedves ismerősöm tagja volt ennek a szervezetnek, az övét szoktam elolvasni. Nekem sajnos alanyi jogon nem adatott meg a Magyar Zseniklubba való felvétel.
Amire emlékszem.
Az ásítás ragadós szólásmondás tudományos háttere.
Az ásítás élettani célja, hogy az ember a külső légnyomás és a belső fülben uralkodó légnyomás különbségét kiegyenlítse. Miután ásítottunk, a kiegyenlítődés a saját fülünkben megtörténik, ám külső környezetünk légnyomása ettől megváltozik, következésképpen a körülöttünk lévők is kényszert éreznek hogy a nyomáskülönbséget kiegyenlítsék.
Ilyesmi agylágyulásokon rendkívül jól szórakozom én is, hogy főnökömet idézzem: jóval kellemesebb dolog okos emberek hülyéskedését hallgatni, mint a hülyék okoskodását.



Igen! Ennél csak az "angol tudósok kutatásai szerint..." kezdetű hírek az izgalmasabbak... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #252 Dátum: 2008. Július 29. - 15:08:19 »

Mivel nem illik bele semelyik témakörbe, ezért ide biggyesztem be eme kis írást.
Email-en kaptam még hó elején, csak most került újra a "kezem ügyébe".
Nekem nagyon tetszett, s gondoltam hátha Ti is szívesen olvassátok.
Üdv,
Péter

 
Szalma
2008.07.01. 02:32 :: ekkerjoz
 
Eljött hát az idő, nekimegyünk a kalászmezőnek. Az árpát édesre, selymes szőkére szítta a nap, vágni kell, mielőtt peregni kezdene a mag. Mikor a hosszú toklász könnyen törik, de a szár még erős, kezdeni kell aratni. Nem jó, ha tovább szárad, mert peregni kezd a drága szem. A búzát akkor vágjuk, ha elengedi a gyökere, korán sem jó aratni, de ha nagyon szárad, akkor már nem is lehet.

Minden földet együtt vágunk a falu körül, ami a falubéliekhez tartozik, aztán szegődünk a számadó úrhoz, levágni az egyházi birtokok gabonáját. Jó fizetséget ígértek, de első a saját árpánk, búzánk, kell az élelem, lisztünk elfogyott még a fagyos télen.

Dús termést ígér a mező, jókor esett, jókor száradt, derékig ér a búza, hónaljig a zab. Aratás előtti napon még kimentünk a földre, nézni a hullámzó mezőt, ahogy szalad rajta a szél, úgy mozog a kalász, játszik a széllel. Szinte sajnálom, hogy holnap belevágunk, de kell az élelem, majd vetünk újat.

Este a haranglábnál gyűlünk össze. Illés bátyánk lesz idén az aratógazda, a legjobb kaszás, nagy, erőskezű ember. Megnézi a kaszákat, ki van-e kalapálva, meg van-e rendesen fenve a szerszám, igazít a csapón. A fiatal kaszásokhoz, első aratókhoz van egy-két jó szava. Aki már aratott, csak mosolyog rajtuk, szinte megszeppentek, de erőt mutatnak, öcséim is kihúzzák maguk. Illés bátya elmondja az esti imát, utánamondjuk, lehajtott fejjel, nagy levegőket véve.

Hajnalban kelünk, korábban, mint rendesen, még nem szól a rigó. Hideg, setét az udvar, a kútnál mosakodunk, anyánk ünneplő ruhát készített, friss lenvászon öltözetet húzunk, mintha templomba mennénk. Jó szaga van a ruhának, ahogy száradt a napon, érzik rajta a nyár illata. Apánk megszemlél minket, meghúzkodja a gyenge bajszunk. Vigyázz öcséidre, mondja, mögöttük menjél, szólj nekik, ha szólni kell, de ne hajtsad őket. Ti meg, félszemmel Illés bácsit nézzétek, félszemmel a kalászt, szerényen, de ne mulyán. Áldjon az Isten.

Így engedett aratni minket jóapánk. A mezőn már gyülekezett a nép, a férfiak mind ünneplő ruhában, asszonyok gyolcs főkötőben. Illés bátya tör egy szálat, kalapja mellé tűzi a kalászt. Kijelöli a helyünket, ő megy majd legelől, ahogy suhint, nekünk is úgy kell, tucat ember egyszerre vág. Az asszonyok, fiúgyerekek szedhetik a markot, kötözik, keresztbe rakják. Az árpát csak módjával szabad, mert mikor feljön a nap, gyorsan szárad, és kipereg.

De most még csak dereng a nap mögöttünk, előttünk a végtelen mező, kemény-fehér ködpára remeg vállmagasságban, szinte rá lehetne tenni a kalapot. Illés bátya csak annyit szól, hogy Isten nevében, és belevág. A kasza alatt dől a kalász, a harmadik suhintásra elindul a következő kaszás, amikor hármat suhint, indul a következő, és így tovább. Mink a végén vagyunk a bandának, húzzuk rendesen. Nem szabad lemaradni, együtt dől a rengeteg szár, a csapó egyenes sorba rendezi a vágott gabonát.

Lassan feljön a nap, melegíti a hátunk. Illés bátyánk megáll, kaszát fen, ezt is együtt teszi az arató sereg, zenél a fénkő a nemes acélon. Megint elindulunk, fogy a mező, de nehezen adja meg magát. A nap éget, nehéz a szerszám, kalapom alól megindulnak kicsi veríték cseppek, inni kívánok már nagyon. A vezérkaszás szavára előjönnek a jányok, cserépkorsóból iszunk. Violám messziről nyújta a korsót, ahogy iszom a jó hűvös vizet, keresem a szemét, de lesüti maga elé, nem mer felnézni. Visszaadom a korsót, közben hozzáérek a kezéhez, milyen finom, selymes, süt a hideg cserépen. Mint aki parázsba nyúlt, úgy rándul meg, barna szemében vidám villám csillog, érzem, ahogy a vér fülemben dobol.

Indulunk újra, nem is tudom, mintha új kaszám lenne, akinek nincs súlya, lendül magától, vágja a szárat, nem érzem a napot, nem érzem a munkát. Vágjuk a rendet, délre már szinte vége felé járunk. Árnyékba húzódik a sereg, asszonyok kosárból megterítenek. Anyánk kendőbe csavart kenyeret hoz,vajon honnan vette, hol rejtegette eddig a lisztet, hónapok óta nem sütött már. A kenyér mellé aludttejet eszünk, fiatal hagymát harapunk.

Délután lesz, mire elfogy a mező, hazaballagunk a tarlón. Otthon apánk vár, tud mindent, dícséri testvéreimet. Megnézi a markuk, hát, azzal baj van, hólyagosra törte azt a kasza nyele. Nyakuk felégett, piros, mint a főtt rák, égette a nap, ahol kilátszott a kalap alól. Anyánk szörnyülködik, kenné írósvajjal, aludtejjel. Apánk csak ráhagyja, de mikor elmén anyánk, tanácsolja, hogy kezünket pisáljuk inkább le, hamarabb gyógyul a seb.

Kell is gyógyulni a kéznek, két hétig ez lesz a munka, az aratás nem áll meg. Aztán a számadó úr rengeteg földje, későbben vetették, később kell aratni is. Mire mindennel végzünk, lehet majd szántani, boronálni, vetni.

Leballagunk a Tiszához, megfürödni a jó meleg vízben. Most nincsen játék, fáradtan ülünk a homokpadon, ázik a bőrünk, leáztatjuk a port, verítéket. Fentről hallatszik az asszonyok nevetése, ruhát mosnak a vízben, kibeszélik közben, aki nincs ott.

Reggelre megszárad a mosott ruha, visszaköltözik belénk az erő, visszajön a kedvünk. Aratunk, ez a mi ünnepünk.
Naplózva

Kalappal,
Péter
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #253 Dátum: 2008. Július 29. - 15:13:32 »

Ez nagyon jó! Nekem tetszik!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #254 Dátum: 2008. Július 29. - 15:41:44 »

Ez nagyon jó írás!!! És eszembe jutatta nagyapámat, aki szintén az elején állt a kis csapatnak. Még igen idős korában is olyan szépen kaszált, hogy nem lehetett megkülönböztetni a fűnyírótól...
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: