Oldalak: 1 ... 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 [1387] 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160532 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #20790 Dátum: 2022. Augusztus 21. - 20:35:31 »

Előfordult már sokszor, hogy a vadászatra jogosult megtagadta emiatt a kifizetést.
De bíróság az általam ismert ügyekben még nem hozott olyan döntést, hogy csak az 5 méter miatt ne kellett volna fizetni.
A hiánya jogos alapja lehet a kármegosztásnak, de ha jogi úton zajlanak az események, akkor azt is bizonyítani kell, hogy
az mennyiben járult hozzá a kár bekövetkezéséhez, vagy mennyiben gátolta a vadkárelhárítást.

Jelenleg zajlik egy bírósági ügy, ahol én vagyok az elsőként eljáró szakértő.
A gazda nem hagyott el 5 métert sehol.
A területei nagyobb részt olyan elhelyezkedésűek, hogy ha el is hagyta volna, a vadászat csak úgy lett volna megvalósítható
ha a vadászok a szomszédos területek letaposásával jutnak be a táblákhoz.
Amúgy a szarvas az erdőszegélybena a napraforgót folyamatosan rágta, abból még egy őzgida is sok helyen kilógott,
így nehéz arra hivatkozni, hogy nem észlelték vizuálisan a károsító vadat.

Más: kiszámolta már valaki, hogy egy vadászterületen hány kilométer olyan táblaszegély van, ahol elméletileg foglalkozni
kellene ezzel az 5 méteres dologgal?
Ha ez a szám megvan, akkor hány vadász kell ahhoz a vad mozgásának időtartamában (kb. Napnyugta -1 óra és napkelte +1 óra között),
hogy 400 méterenként, mindenkinek 200-200 méter belőhető szakaszt biztosítva jobbra-balra el lehessen végezni a vadkárelhárítást?
Természetesen ugyanennyi magaslessel, mert földön állva nem lőhetünk egymás felé.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a rágáskárok jeletős részét a barkás bikák és a borjat gezető tehenek okozzák.
Velük kapcsolatban milyen hatása van/lenne az 5 méteres szegélynek?

És még egy apróság:
A törvény megfogalmazása eleve egy faszság.
Sem az erdőtörvényben, sem az erdészeti szakzsargonban nincsen definiálva az a kifejezés, ami a 79§-ban szerepel.
Nem létezik olyan, hogy "erdősült terület".
Ami jogilag nincsen, arra való hivatkozással hogyan lehet egy kötelezettséget vizsgálni?

A "jogtörténelmi jelentőségű" vadászati törvény vadkárral foglalkozó része (is) számos sebből vérzik.
Néha van olyan érzésem, hogy a jogalkotó nem véletlenül hagyott benne szabadon értelmezhető gumigolyókat,
hogy minden alkalomhoz illő módon lehessen azokat nyomorgatni attól függően, hogy melyik fél az unszimpatikus...
Nem csodálom, hogy a bírók között egyre többen figyelmen kívül is hagyják egyes részeit és inkább a polgárjogi szabályok
alapján vizsgálnak és hoznak ítéleteket.
 Emelem
Köszönöm szépen Csaba!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20791 Dátum: 2022. Augusztus 22. - 06:47:04 »



A "jogtörténelmi jelentőségű" vadászati törvény vadkárral foglalkozó része (is) számos sebből vérzik.
Néha van olyan érzésem, hogy a jogalkotó nem véletlenül hagyott benne szabadon értelmezhető gumigolyókat,
hogy minden alkalomhoz illő módon lehessen azokat nyomorgatni attól függően, hogy melyik fél az unszimpatikus...


"Magyarországon évtizedek óta nem jogalkotás, hanem joghézag alkotás folyik." 
/ Hóbor Erzsébet a Zala Megyei Közigazgatási Hivatal volt (már nyugdíjas) vezetője./
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20792 Dátum: 2022. Augusztus 22. - 21:20:15 »

Sztálin meteorológusa
Alekszej Feodosevics Wangenheim (Алексей Феодосьевич Вангенгейм), a Szovjetunió Meteorológia Szolgálatának igazgatója 1934. január 8-án este a moszkvai Bolsoj Színházba készült. Felesége a jegyekkel a kezében az aulában várakozott, de a férje nem érkezett meg az előadás kezdetéig. Sőt, később sem: aznap délután a titkosrendőrség hírhedt Ljubjanka  börtönébe hurcolták a hivatalából. Közölték vele, hogy szabotázzsal vádolják, mert meghamisította az időjárás-előrejelzéseket, hogy aláássa az aszály elleni harcot. Hithű kommunista volt, Sztálin hűséges híve, ezért először azt hitte, összekeverik valakivel. Később rá kellett jönnie, hogy őt teszik felelőssé a rossz állami döntésekből következő csapnivaló mezőgazdasági termésért. Tíz év kényszermunkára ítélték. Ezután is úgy gondolta, túlkapás áldozata, Sztálin bizonyára nem tud sorsáról.
Emléke úgy maradt fenn, hogy büntetését a távoli Szoloveckij-szigeteken töltötte, ahol egy kolostorból kialakított Gulag-táborban dolgoztatták. Itt egy egykori kolostor könyvtárába időnként beengedték a jó magaviseletű rabokat. Mivel a szakmája volt a szenvedélye, Wangenheim engedélyt kért rá, hogy méréseket készíthessen a környéken felgyülemlett hómennyiségről és más időjárási adatokról. Azt is megengedték neki, hogy lerajzolhassa a sarki fényt, a különböző felhőalakzatokat, később pedig már a helybeli állat- és növényvilágot is. Rajzait és akvarelljeit egy külön füzetbe gyűjtötte. Naplót is vezetett négyéves kislánya számára, amelybe megfigyeléseit és irodalmi igényű reflexióit rögzítette. Meteorológiai témájú előadásokat is tartott rabtársai számára. Lenyűgöző előadó volt: a foglyok rajongva hallgatták, amit a sarkvidéki kutatásokról, a sztratoszféra meghódításáról, a Holdra és a Marsra való utazás megvalósíthatóságáról jövendölt.
Néhányszor feleségének is írhatott levelet, ezekben örök szerelméről biztosította, és optimista volt saját jövőjével kapcsolatban. „Sétáim során beszélek a Holdhoz, és megkérem, hogy adja át üdvözletemet kedvesemnek. Egyszerre ragyog rád is, mint rám” – írta egyszer költői lelkesedéssel. Három és fél évvel a letartóztatása után azonban az államvédelemtől érkezett levél a feleség számára, amelyben közölték, hogy férje büntetését újabb 10 évvel meghosszabbították, és egyúttal megvonták tőle a levelezés jogát is. Soha többé semmilyen információ nem érkezett felőle. Csak a Szovjetunió összeomlása után derült ki, hogy a levél minden szava hazugság volt. Wangenheimet 1937. november 7-én, a Nagy Októberi Forradalom 20. évfordulóján – egyfajta perverz ünnepi aktusként – 1115 másik rabbal együtt kivégezték. Hivatalosan egy nacionalista összeesküvésben való részvétellel vádolták őket. Valójában egyszerűen kellett a hely az újabb raboknak.
A meteorológus naplója és rajzai az egykori kolostor könyvtárából kerültek elő. Lánya, Eleonóra, aki ismert paleontológus lett, megtudta az igazságot. Elzarándokolt apja tömegsírjához, és egy emlékalbumot állított össze a tiszteletére. Ennek alapján írt a történetből regényt Sztálin meteorológusa címmel Olivier Rolin, francia író.
A 81 éves Eleonora Wangenheim 2011-ben, 77 évvel apja letartóztatása után kiugrott egy moszkvai bérház kilencedik emeletéről. Nem sokkal később Vlagyimir Zsirinovszkij, a radikális javaslatairól ismert orosz politikus a Dumában követelte az orosz Meteorológiai Szolgálat feloszlatását, és vezetőinek kirúgását, mert a szervezet nem tudott megjósolni egy moszkvai felhőszakadást. Mindez persze már csak halvány visszfénye a sztálini időknek...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20793 Dátum: 2022. Szeptember 05. - 14:50:53 »

A múlt héten sok évet fiatalodtam.

Hétfőn - pár évtized után - átléptem a Mura vonalát. Igaz, hogy fiatal koromban jegygyűrűért mentem Csáktornyára, most a méheknek cukorért.
Szerdán elmentem Keszthelyre, autó nézés-vásárlás céljából.
KIA szalon, elektromos Niro után érdeklődtem. Nincs, nem is tudják mikor lesz, árat sem tudnak mondani. Sebaj, irány az Opel. Mokka, szintén akkus. A válasz ugyanaz. Kicsúszott a számon, hogy a Népszabadságban megjelenik-e a Merkur sorszám, erre az eladó néz ki a fejéből. Jó, mondtam semmi probléma csak vicceltem.
Szombaton feltettem az őszibarack cefrét. Félúton kifogyott a gázpalack. Leszerelem, elmegyek a cseretelepre. Hát, gázpalack az nincs, hiánycikk. Mi az öreg ördögöt csináljak - kérdem - ott a félkész cefre az üstben. Hát ő azt nem tudja,  de azt sem, hogy mikor lesz. Kimentem a vadászházba, leszedtem a gáztűzhelyről a félig lévő palackot, befejeztem a a mutatványt. Most van két üres palackom.
Vasárnap reggel elindultunk Pestre. Zsidó kulturális fesztivál, Dohány utcai zsinagóga, Koncz Zsuzsa koncert.
Kocsival mentünk Kanizsáig, onnan busszal szándékoztunk, mondván a fene sem araszol a pesti forgalomban és keresgél parkolóhelyet.
Szállnánk fel a buszra, a sofőr közli, hogy nem úgy van az, hanem ha lesz hely. Mi az, hogy lesz hely, 8-10 felszálló van mindössze. Na, de Zalakaroson felszáll majd egy csomó ember, akik már megrendelték a jegyüket.
Estére koncertjegyünk van, valahogy csak el kéne jutnunk. Hát őt ez nem érdekli, menjünk másikkal este. Mondom neki, remélem hogy az faros Ikarus lesz, "ott hátul még táncolni lehetne" szellemes kalauzmegjegyzéssel!
Néz ez is, mint a vett malac, ok. mondom poénnak szántam, de nem jött be.
A Koncz-ert is olyan volt, mint ifjúkoromban.
Zsuzsa kicsit visszafogottabban mozgott, mint negyedszázada, de egyébként nagyon jó hangulatú hangverseny volt.

Egy kis ízelítő:



 

« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 05. - 15:29:33 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #20794 Dátum: 2022. Szeptember 05. - 15:00:30 »

A múlt héten sok évet fiatalodtam.

Hétfőn - pár évtized után - átléptem a Mura vonalát. Igaz, hogy fiatal koromban jegygyűrűért mentem Csáktornyára, most a méheknek cukorért.
Szerdán elmentem Keszthelyre, autó nézés-vásárlás céljából.
KIA szalon, elektromos Niro után érdeklődtem. Nincs, nem is tudják mikor lesz, árat sem tudnak mondani. Sebaj, irány az Opel. Mokka, szintén akkus. A válasz ugyanaz. Kicsúszott a számon, hogy a Népszabadságban megjelenik-e a Merkur sorszám, erre az eladó néz ki a fejéből. Jó, mondtam semmi probléma csak vicceltem.
Szombaton feltettem az őszibarack cefrét. Félúton kifogyott a gázpalack. Leszerelem, elmegyek a cseretelepre. Hát, gázpalack az nincs, hiánycikk. Mi az öreg ördögöt csináljak - kérdem - ott a félkész cefre az üstben. Hát ő azt nem tudja,  de azt sem, hogy mikor lesz. Kimentem a vadászházba, leszedtem a gáztűzhelyről a félig lévő palackot, befejeztem a a mutatványt. Most van két üres palackom.
Vasárnap reggel elindultunk Pestre. Zsidó kulturális fesztivál, Dohány utcai zsinagóga, Koncz Zsuzsa koncert.
Kocsival mentünk Kanizsáig, onnan busszal szándékoztunk, mondván a fene sem araszol a pesti forgalomban és keresgél parkolóhelyet.
Szállnánk fel a buszra, a sofőr közli, hogy nem úgy van az, hanem ha lesz hely. Mi az, hogy lesz hely, 8-10 felszálló van mindössze. Na, de Zalakaroson felszáll majd egy csomó ember, akik már megrendelték a jegyüket.
Estére koncertjegyünk van, valahogy csak el kéne jutnunk. Hát őt ez nem érdekli, menjünk másikkal este. Mondom neki, remélem hogy az faros Ikarus lesz, "ott hátul még táncolni lehetne" szellemes kalauzmegjegyzéssel!
Néz ez is, mint a vett malac, ok. mondom poénnak szántam, de nem jött be.
A Konc-zert is olyan volt, mint ifjúkoromban.
Zsuzsa kicsit visszafogottabban mozgott, mint negyedszázada, de egyébként nagyon jó hangulatú hangverseny volt.


Igen Ördög
Ráadásul csak 11,6kg-s palackot fogsz kapni valszeg piaci áron...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20795 Dátum: 2022. Szeptember 05. - 15:07:51 »

A múlt héten sok évet fiatalodtam.

Szombaton feltettem az őszibarack cefrét. Félúton kifogyott a gázpalack. Leszerelem, elmegyek a cseretelepre. Hát, gázpalack az nincs, hiánycikk. Mi az öreg ördögöt csináljak - kérdem - ott a félkész cefre az üstben. Hát ő azt nem tudja,  de azt sem, hogy mikor lesz. Kimentem a vadászházba, leszedtem a gáztűzhelyről a félig lévő palackot, befejeztem a a mutatványt. Most van két üres palackom.

 



Másodikra majd csak sikerül…
Szóval gázpalack: megfutottam ezeket a köröket én is, mire oda jutottam, hogy a Prímagáz gázfutárától rendelem a palackokat. Hetente 1-2-szer jár felénk, mindig van palack és ugyanannyiért mindig házhoz is hozza, mintha kúton vásárolnám.  Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #20796 Dátum: 2022. Szeptember 15. - 11:43:24 »

Nem akartam a Vadászbaleset topikba tenni, nehogy valakit megijesszen a topik cím felbukkanása. Ez már itt a vádemelés:

https://index.hu/belfold/2022/09/15/psuka-vadaszat-serules-fogyatekossag-rendorseg-karosodas-fejbeloves/
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20797 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 07:05:26 »

Érdemes végigolvasni:

https://concordeblog.hu/2022/09/28/jaksity-gyorgy-most-nagyobb-a-problema-annal-mint-hogy-erkeznek-e-az-unios-penzek/
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #20798 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 12:31:42 »


Mindig nagyra értékeltem az ilyen "nesze semmi, fogd meg jól" típusú szóáradatokat.

A klasszikus menedzser vicc jut róla eszembe:

Az öreg juhász legelteti a nyáját a pusztában, megáll mellette egy luxusterepjáró, kiszáll belőle egy öltönyös úr és megszólítja a juhászt: Uram, ha megmondom Önnek, hogy hány juha van, ad egyet fizetségül?
Az öreg rábólint, az illető előveszi a laptopját, pötyög rajta, majd közli, hogy Önnek 327 anyajuha és 18 kosa van.

A juhász bólint, majd utánaszól a távozónak: és ha én megmondom, hogy Ön kicsoda, visszaadja amit visz ?
Természetesen, mondja az idegen.
Ön egy menedzser, szól az öreg.
Hogyan következtette ki, kérdi amaz.
Nem volt nehéz, hangzik a válasz:
1. Idejött, pedig senki nem hívta
2. Olyat közölt velem, amit eddig is tudtam
3. Nem ért hozzá, mert amit a hóna alatt szorongat, az a pulikutyám, nem pedig egy bárány.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #20799 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 12:40:16 »

Szerintem meg nagyon jól látja azt, ami sajnos zajlik körülöttünk.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #20800 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 12:46:11 »

Szerintem meg nagyon jól látja azt, ami sajnos zajlik körülöttünk.

Jól látja, amit mindenki más is lát, érzékel, de semmi újat, semmi konkrétumot, semmi megoldásra utaló mondatot nem mondott.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #20801 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 15:22:37 »

Mindig nagyra értékeltem az ilyen "nesze semmi, fogd meg jól" típusú szóáradatokat.

A klasszikus menedzser vicc jut róla eszembe:

Az öreg juhász legelteti a nyáját a pusztában, megáll mellette egy luxusterepjáró, kiszáll belőle egy öltönyös úr és megszólítja a juhászt: Uram, ha megmondom Önnek, hogy hány juha van, ad egyet fizetségül?
Az öreg rábólint, az illető előveszi a laptopját, pötyög rajta, majd közli, hogy Önnek 327 anyajuha és 18 kosa van.

A juhász bólint, majd utánaszól a távozónak: és ha én megmondom, hogy Ön kicsoda, visszaadja amit visz ?
Természetesen, mondja az idegen.
Ön egy menedzser, szól az öreg.
Hogyan következtette ki, kérdi amaz.
Nem volt nehéz, hangzik a válasz:
1. Idejött, pedig senki nem hívta
2. Olyat közölt velem, amit eddig is tudtam
3. Nem ért hozzá, mert amit a hóna alatt szorongat, az a pulikutyám, nem pedig egy bárány.

Szerintem olvasd el Jaksity több cikkét is mielőtt a baromságaidat idepötyögöd
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20802 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 16:22:02 »

Jól látja, amit mindenki más is lát...

Ebben szerintem nagyon nagyot tévedsz.
Nem lát ebben az országban az itt lakók zöme az orráig sem közgazdasági kérdésekben. Ha látna, nem lenne egyetlen devizaadós, nem állnának csilliárdok a megterülés reményével még csak nem is kecsegtető látványberuházásokban, nem állnának hosszú, tömött sorok a piaci árnál végül alig drágább ársapkás tűzifáért és még folytathatnám reggelig.
A magyar lakosság pénzügyi-gazdasági kérdésekben való jártassága a bányászbéka valaga alatt van és ezen bizony minden tényszerű írás segít(het). Régi zsidó mondás: aki csak egy lelket is megment, egy egész világot ment meg.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #20803 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 16:44:48 »

Jól látja, amit mindenki más is lát, érzékel, de semmi újat, semmi konkrétumot, semmi megoldásra utaló mondatot nem mondott.

Erre megoldás?  Még egy olyan kaliberű ember mint Jaksity sem mer erre megoldást javasolni, csak utalni rá. Feltehetően elkerülte a figyelmedet, de olyan szintű strukturális közgazdaság(tudományi)i anomália közepébe sodorta magát a világ, melyet most próbálnak elemezni tudományos szinten és igyekeznek az illetékes intézmények világszerte, legalábbis ambulánsan kezelni. Nem kell ahhoz makroelemzőnek lenni, hogy lássuk mi történik a gazdaságokban. Az jól látszik, hogy annak a világszinten őrületes fogyasztásnak és teljesítmény nélküli értékteremtésnek most értek be a következményei. Hogy mi lesz? Azt majd a piac megoldja. Brutális fogyasztáscsökkenés, annak minden kiváltó okával és következményével együtt helyre billenti Marshall keresztjét….. kb ez. Hogy mikor? 2-3 év, vagy 23? Erre szerintem nincs válasz.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20804 Dátum: 2022. Szeptember 29. - 18:28:06 »

Erre megoldás?  Még egy olyan kaliberű ember mint Jaksity sem mer erre megoldást javasolni, csak utalni rá. Feltehetően elkerülte a figyelmedet, de olyan szintű strukturális közgazdaság(tudományi)i anomália közepébe sodorta magát a világ, melyet most próbálnak elemezni tudományos szinten és igyekeznek az illetékes intézmények világszerte, legalábbis ambulánsan kezelni. Nem kell ahhoz makroelemzőnek lenni, hogy lássuk mi történik a gazdaságokban. Az jól látszik, hogy annak a világszinten őrületes fogyasztásnak és teljesítmény nélküli értékteremtésnek most értek be a következményei. Hogy mi lesz? Azt majd a piac megoldja. Brutális fogyasztáscsökkenés, annak minden kiváltó okával és következményével együtt helyre billenti Marshall keresztjét….. kb ez. Hogy mikor? 2-3 év, vagy 23? Erre szerintem nincs válasz.
Sajnos az emberiségnek van erre jól bevált megoldása, ezt jelenleg úgy hívják "A III.".
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 [1387] 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: