Oldalak: 1 ... 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 [1386] 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160567 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #20775 Dátum: 2022. Július 14. - 14:41:52 »


Azt ugyanazzal a módszerrel beszerzik maguknak. Errefelé ugyanis elég sok fa áll még kisvégivel felfelé. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #20776 Dátum: 2022. Július 15. - 07:32:22 »

A feketegazdaság kifehérítése!

- Halló, jó napot kívánok!
- Jó napot kívánok, miben segíthetek?
- Elromlott a bejárati ajtónk zárja, meg kellene javítani.
- Lakás ajtó?
- Igen.
- Wertheim?
- Az.
- Semmi akadálya. Fél óra múlva ott leszek.
- Mennyibe fog kerülni?
- 5000 Ft a kiszállás, 3 500 lesz a zár, ha cserélni kell és 2500 a munkadíj. Szóval összesen 11 000 Ft.
- Nettó vagy bruttó.
- Az mindegy, mert ÁFA mentes vagyok. Azt mondta, lakás. Nem magánszemély tetszik lenni?
- Én az vagyok, de ebben a lakásban a cég irodája van, szóval számla kéne.
- Az baj. Én KATÁ-s vállalkozó vagyok, csak magánszemélynek tudok számlázni. De ha így nem jó, akkor tudom ajánlani a Zárjavító KFT-t. Náluk dolgozom másodállásban. Ha tőlük rendeli meg a zárcserét, akkor is én jövök, viszont így ÁFÁS számlát is tudok adni adni cégnek is, így nettó 71 000 Ft lesz és kb. egy hét múlva érkezem.
- Egy hét múlva? Addig nem maradhat nyitva az iroda!
- Semmi baj, sürgősséggel megoldható még ma. Mindössze nettó 25 000 Ft a sürgősségi felár.
- De hát az már majdnem 100 000 Ft! Nem lehetne olcsóbban?
- Dehogynem! 11 000 és nem adok számlát.
- Rendben. Siessen!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20777 Dátum: 2022. Július 15. - 23:43:12 »

5 kilónkét próbáljuk hetek óta összeszedni a méhek téli feletetéséhez szükséges 2 tonna cukrot. Elég reménytelen vállalkozásnak tűnik.
Izocukorra nincs korlátozás és teljesen jó a méheknek (én kb. 8 éve hasznàlom). Idén br. 270Ft-ért kaptam kilójàt. Ha érdekel, rákérdezek, hogy a környéketeken van-e viszonteladója a kenyéradómnak Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20778 Dátum: 2022. Július 16. - 06:17:49 »

Izocukorra nincs korlátozás és teljesen jó a méheknek (én kb. 8 éve hasznàlom). Idén br. 270Ft-ért kaptam kilójàt. Ha érdekel, rákérdezek, hogy a környéketeken van-e viszonteladója a kenyéradómnak Wave

Az az oldala rendben is lenne, hogy jó nekik téli eleségként, csak mi van, ha valamennyi benn marad tisztító pörgetéskor a tavaszi vegyes virágmézben?
Mert ez a gyakorlatban bizony 100 %-ig nem zárható ki.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20779 Dátum: 2022. Július 29. - 16:21:17 »

"Történt ugyanis egyszer, hogy én bablevest főztem. Szeretem is, sikerülni is szokott, legalábbis eddig kevesen szidták a főztömet. Azonban gyenge pillanatomban nem tudtam eldönteni, tegyek-e belé babérlevelet vagy sem? Nyilván nem kőbe vésett szabály, hogy jár belé, az sincs pecsétes cári ukázban kihirdetve, hogy tilos azzal fűszerezni: csak nekem nem jutott abban a pillanatban eszembe, szoktam-e használni. Elkövettem azt a kapitális hibát, hogy tanácsot kértem a Facebookon az ügyben.

Több ezer hozzászólás érkezett. A két alapvető párt – mármint a babérleveles és a babértilalmas – már az első percekben kialakult, de ezek nem csak egymásnak estek, hanem gyorsan frakciókra is hullottak, a „tejföllel vagy anélkül” repedés mentén, mely mintegy keresztbe vágta a kialakult frontot, a helyzetet tovább bonyolította a „füstölt hús vagy kolbász” kérdése, majd megjelentek a vegánok, és titáni harc kezdődött. A nokedli, magyarosan csipetke problémája elvi kérdéssé vált, melyért százak rohantak csatakiáltással ajkukon az ütközetbe, a pirospaprika minősége miatt házasságok mentek tönkre és viszonyok születtek, szóval kitört az Istenek Alkonya, a wagneri Götterdämmerung. Egy hétig dühöngött a testvérháború, míg végre lenyugodtak a kedélyek, aztán eltemettük a halottakat, kaptak pár plecsnit a sebesültek és megpróbáltunk tovább élni, mintha a régi lenne a világ. Persze, ugyanolyan már sohasem lesz, mint előtte volt.

Azt speciel senki sem kérdezte meg a hős daliák közül, hogy végül is tettem-e babérlevelet a levesbe, ugyanis az igazából senkit sem érdekelt. Jól is tették, mert már rég nem volt emlék sem az a bableves, mikor ők még mindig ontották egymás vérét a Facebookon."
  /Szele Tamás  Forgókínpad /
« Utoljára szerkesztve: 2022. Július 29. - 21:23:08 írta Németh Lajos » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20780 Dátum: 2022. Július 29. - 17:11:57 »

"Történt ugyanis egyszer, hogy én bablevest főztem. Szeretem is, sikerülni is szokott, legalábbis eddig kevesen szidták a főztömet. Azonban gyenge pillanatomban nem tudtam eldönteni, tegyek-e belé babérlevelet vagy sem? Nyilván nem kőbe vésett szabály, hogy jár szoktam-e használni. Elkövettem azt a kapitális hibát, hogy tanácsot kértem a Facebookon az ügyben.

Több ezer hozzászólás érkezett. A két alapvető párt – mármint a babérleveles és a babértilalmas – már az első percekben kialakult, de
Azt speciel senki sem kérdezte meg a hős daliák közül, hogy végül is tettem-e babérlevelet a levesbe, ugyanis az igazából senkit sem érdekelt. Jól is tették, mert már rég nem volt emlék sem az a bableves, mikor ők még mindig ontották egymás vérét a Facebookon."

Ez pont ilyen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20781 Dátum: 2022. Augusztus 02. - 00:08:28 »

Na, erre kíváncsi leszek:
https://www.agrarszektor.hu/allat/sulyos-dontest-hozott-nagy-istvan-oriasi-valtozasokra-keszulhetnek-a-vadaszok.39869.html
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20782 Dátum: 2022. Augusztus 06. - 17:11:57 »


Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #20783 Dátum: 2022. Augusztus 06. - 19:15:09 »



Géza!  Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #20784 Dátum: 2022. Augusztus 07. - 09:24:31 »



Piál
Hasonlít!! Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20785 Dátum: 2022. Augusztus 08. - 20:39:29 »

A Dr. Zoltán Levente Emlékverseny - vegyesverseny részvevők között három, nagyvad vadászati lehetőséget sorsolunk ki. Még vannak szabad helyek...
https://ijasz.net/com.../9983/dr-zoltan-levente-emlekverseny
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #20786 Dátum: 2022. Augusztus 16. - 14:48:12 »

Speckó nem az a gond hogy vizes a fa, hanem hogy nincs.

Csak most, csak Neked....
Egy kocsival ki tudunk sajtolni.  Kacsint
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #20787 Dátum: 2022. Augusztus 16. - 16:03:01 »

Csak most, csak Neked....
Egy kocsival ki tudunk sajtolni.  Kacsint

Nagyon rendes vagy, még az is lehet, hogy ráfogok szorulni.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #20788 Dátum: 2022. Augusztus 20. - 23:20:39 »

Üdv.  Wave
Előfordult már olyan, hogy egy gazda azért nem kapott vadkárt, mert nem hagyta el az ajánlott 5 m-t az erdőtől, garádtól? Volt már erre precedens? Köszi előre is!  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #20789 Dátum: 2022. Augusztus 21. - 09:40:49 »

Üdv.  Wave
Előfordult már olyan, hogy egy gazda azért nem kapott vadkárt, mert nem hagyta el az ajánlott 5 m-t az erdőtől, garádtól? Volt már erre precedens? Köszi előre is!  Emelem
Előfordult már sokszor, hogy a vadászatra jogosult megtagadta emiatt a kifizetést.
De bíróság az általam ismert ügyekben még nem hozott olyan döntést, hogy csak az 5 méter miatt ne kellett volna fizetni.
A hiánya jogos alapja lehet a kármegosztásnak, de ha jogi úton zajlanak az események, akkor azt is bizonyítani kell, hogy
az mennyiben járult hozzá a kár bekövetkezéséhez, vagy mennyiben gátolta a vadkárelhárítást.

Jelenleg zajlik egy bírósági ügy, ahol én vagyok az elsőként eljáró szakértő.
A gazda nem hagyott el 5 métert sehol.
A területei nagyobb részt olyan elhelyezkedésűek, hogy ha el is hagyta volna, a vadászat csak úgy lett volna megvalósítható
ha a vadászok a szomszédos területek letaposásával jutnak be a táblákhoz.
Amúgy a szarvas az erdőszegélybena a napraforgót folyamatosan rágta, abból még egy őzgida is sok helyen kilógott,
így nehéz arra hivatkozni, hogy nem észlelték vizuálisan a károsító vadat.

Más: kiszámolta már valaki, hogy egy vadászterületen hány kilométer olyan táblaszegély van, ahol elméletileg foglalkozni
kellene ezzel az 5 méteres dologgal?
Ha ez a szám megvan, akkor hány vadász kell ahhoz a vad mozgásának időtartamában (kb. Napnyugta -1 óra és napkelte +1 óra között),
hogy 400 méterenként, mindenkinek 200-200 méter belőhető szakaszt biztosítva jobbra-balra el lehessen végezni a vadkárelhárítást?
Természetesen ugyanennyi magaslessel, mert földön állva nem lőhetünk egymás felé.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a rágáskárok jeletős részét a barkás bikák és a borjat gezető tehenek okozzák.
Velük kapcsolatban milyen hatása van/lenne az 5 méteres szegélynek?

És még egy apróság:
A törvény megfogalmazása eleve egy faszság.
Sem az erdőtörvényben, sem az erdészeti szakzsargonban nincsen definiálva az a kifejezés, ami a 79§-ban szerepel.
Nem létezik olyan, hogy "erdősült terület".
Ami jogilag nincsen, arra való hivatkozással hogyan lehet egy kötelezettséget vizsgálni?

A "jogtörténelmi jelentőségű" vadászati törvény vadkárral foglalkozó része (is) számos sebből vérzik.
Néha van olyan érzésem, hogy a jogalkotó nem véletlenül hagyott benne szabadon értelmezhető gumigolyókat,
hogy minden alkalomhoz illő módon lehessen azokat nyomorgatni attól függően, hogy melyik fél az unszimpatikus...
Nem csodálom, hogy a bírók között egyre többen figyelmen kívül is hagyják egyes részeit és inkább a polgárjogi szabályok
alapján vizsgálnak és hoznak ítéleteket.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 [1386] 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: