Oldalak: 1 ... 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 [1178] 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1159876 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #17655 Dátum: 2018. Május 05. - 14:08:04 »

Köszönöm válaszod!    (A Margitszigeten volt, én lőttem rajta 18 éves koromban  Mosolyog  nem ma volt, sajnos)

Sz3ntendrén nincs? Ha jól gondolom neked az irányban lenne.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17656 Dátum: 2018. Május 05. - 14:13:52 »

Sz3ntendrén nincs? Ha jól gondolom neked az irányban lenne.

A főiskolán csak golyós lőtér van. De majd megkérdezem.  Gyermelyen hét végén fogadnak? Mert hétköznap nekem nem jó! Szomorú
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #17657 Dátum: 2018. Május 05. - 14:16:39 »

A főiskolán csak golyós lőtér van. De majd megkérdezem.  Gyermelyen hét végén fogadnak? Mert hétköznap nekem nem jó! Szomorú

Szombatonként 13.00ig biztos. Érdemes Pistabátyámra rácsörögni, szoktak oktatni vadászvizsgázókat, akkor tömeg van. Amúgy nincs, végtelen segítőkészek akár golyólövést akár a srétet illetően.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #17658 Dátum: 2018. Május 06. - 13:28:26 »

Hali!
Észak Budapesten és szűkebb környezetében ismertek skeet lőteret?
 Emelem

Szia!
Pátyon van lőtér. Nem a reklám helye, de Fekete Sólyom néven találod őket. Itt könyebben lesz szabad időpont is, mint Budakeszin.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17659 Dátum: 2018. Május 06. - 14:38:19 »

Köszönöm Mindkettőtöknek!
Megfogadom, utána érdeklődök.
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #17660 Dátum: 2018. Május 07. - 08:14:10 »

Köszönöm Mindkettőtöknek!
Megfogadom, utána érdeklődök.
 Emelem

Neked Verőce sincs annyira messze. Ott is van 2 torony.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17661 Dátum: 2018. Május 13. - 15:35:58 »

Hali!
Használ valaki ilyen kamerát kocsiban?

https://24.hu/tech/2015/11/02/teszt-olcso-es-korrekt-akciokamera-retteghet-a-gopro/
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17662 Dátum: 2018. Május 18. - 14:00:53 »

Sajnos Édesanyánk után örököltem egy Suzuki wagonR-t.
A hagyatéki cécót követően azonnal át is írattam a nevemre, ehhez ugyi kötelezőt kellett kötnöm.
Ma jövök haza vadkározásból, pont hívtak telefonon, pont nem találtam a fülesemet, felvettem...pont akkor kanyarodott ki mögöttem egy
rendőrségi kisbusz, tele készenléti rendőrökkel.
Levillogás, igazoltatás, papírokat ide....hol a biztosítás ,azt is kérem...
Keresem, de nem találom sehol, valószínűleg a hagyatéki papírokkal együtt otthon kipakoltam.
Sebaj, kis türelmet, lekérdezik.
Közben beszélgetek az egyik rendőrrel (szimpatikus figura, szereti a természetet (nem tudom, akváriuma van-e Ördög) de jól eldumálunk (még közös ismerős is akadt pillanatokon belül)
amikor jön az igen csinos egyenruhás hölgy egy kevésbé tetszetős külalakú úrral, hogy baj van, mert a kocsi KGFB-je nincs a rendszerben rögzítve.
Nafasza.
Keresem még egyszer, de csak nincs az autóban.
Mondom, hogy nézzék meg az átírás dátumát, nem volt az olyan régen, biztosítás nélkül meg át sem írják a kocsit
Akkor ebből helyszíni bünti lesz, 6 ezres csekk készül a sallangokkal együtt, varjak tovább türelemmel.
Közben egy másik rendőr (a tököm tudja, hogy hányan lehettek még a Merci buszban) kiszáll és közli, hogy a telefonálásért 15 ezres jutalomszelvény és 3 büntipont a nyeremény...
Hurrá, de én voltam a f@sz.
Csekk elkészült, igazolványok visszaadva, mellé két javaslattal:
1. Ne telefonáljak vezetés közben,
2. Fogjam az otthon előkeresett biztosítási kötvényt, menjek be a helyi yardra, mutassam be és máris nem kell befizetni a 6ezres helyszínit.
+1: Tartsam azt a kurva szelvényt az autóban, mert a központi rendszer tele van hibával (ezt nagyon halkan mondta)

Szóval:
Ne bízzatok a központi nyilvántartóban, és legyen az autóban a biztosításról valami igazolás.
És a rendőrök nagyon udvariasan végezték a dolgukat, az cseppet sem az ő bűnük, hogy én, mint hülye fasz, a szabályokra fittyet hányó (pedig azt nem is ittunk)
állampolgár, munkát adtam nekik.
 Wave
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #17663 Dátum: 2018. Május 18. - 15:08:09 »

Sajnos Édesanyánk után örököltem egy Suzuki wagonR-t.
A hagyatéki cécót követően azonnal át is írattam a nevemre, ehhez ugyi kötelezőt kellett kötnöm.
Ma jövök haza vadkározásból, pont hívtak telefonon, pont nem találtam a fülesemet, felvettem...pont akkor kanyarodott ki mögöttem egy
rendőrségi kisbusz, tele készenléti rendőrökkel.
Levillogás, igazoltatás, papírokat ide....hol a biztosítás ,azt is kérem...
Keresem, de nem találom sehol, valószínűleg a hagyatéki papírokkal együtt otthon kipakoltam.
Sebaj, kis türelmet, lekérdezik.
Közben beszélgetek az egyik rendőrrel (szimpatikus figura, szereti a természetet (nem tudom, akváriuma van-e Ördög) de jól eldumálunk (még közös ismerős is akadt pillanatokon belül)
amikor jön az igen csinos egyenruhás hölgy egy kevésbé tetszetős külalakú úrral, hogy baj van, mert a kocsi KGFB-je nincs a rendszerben rögzítve.
Nafasza.
Keresem még egyszer, de csak nincs az autóban.
Mondom, hogy nézzék meg az átírás dátumát, nem volt az olyan régen, biztosítás nélkül meg át sem írják a kocsit
Akkor ebből helyszíni bünti lesz, 6 ezres csekk készül a sallangokkal együtt, varjak tovább türelemmel.
Közben egy másik rendőr (a tököm tudja, hogy hányan lehettek még a Merci buszban) kiszáll és közli, hogy a telefonálásért 15 ezres jutalomszelvény és 3 büntipont a nyeremény...
Hurrá, de én voltam a f@sz.
Csekk elkészült, igazolványok visszaadva, mellé két javaslattal:
1. Ne telefonáljak vezetés közben,
2. Fogjam az otthon előkeresett biztosítási kötvényt, menjek be a helyi yardra, mutassam be és máris nem kell befizetni a 6ezres helyszínit.
+1: Tartsam azt a kurva szelvényt az autóban, mert a központi rendszer tele van hibával (ezt nagyon halkan mondta)

Szóval:
Ne bízzatok a központi nyilvántartóban, és legyen az autóban a biztosításról valami igazolás.
És a rendőrök nagyon udvariasan végezték a dolgukat, az cseppet sem az ő bűnük, hogy én, mint hülye fasz, a szabályokra fittyet hányó (pedig azt nem is ittunk)
állampolgár, munkát adtam nekik.
 Wave
 
Egy hét alatt kétszer fogott meg ugyanaz a rendőr ugyanabban a kibaszott faluban vezetés közbeni telefonálással...
Ok, tilos...ha abban a szájbabaszott tanyaközpontban amúgy minden rendben lenne, azt mondanám, rendben, bújjon el a buzi rendőrje a vendéglő előtt az árnyékban és villogó szirénával eredjen utána minden átutazónak akit telefonálni látott-mert most ezt csinálja. De egyenlőre hiába vagyok az egyetlen aki azon tetves környéken átengedi a gyalogosokat a zebrán, egyik se mer elindulni mert nem ehhez vannak szokva... Az se gond, hogy az egyik zebra előtt rendszeresen úgy parkolnak, hogy nem lehet rálátni a járdára rendesen, jön-e valaki... De erre rájött a buzgómócsing, hogy így viszonylag egyszerűen tudja teljesíteni a kiszabott kvótát, hát ezzel szórakozik.
Tudom, hogy tilos telefonálni kézben tartott készülékkel. Engem is idegesít, amikor valaki lakott területen harmincas tempóval megy mert ő most telefonál és mindenki tartsa tiszteletben a jogait, vagy amikor az országúton hatvannal cikázik a két sávban mert telefonál és még keres is valamit. De a rendőrnek is tilos, márpedig mindennapos látvány a rendőrautóban kézben tartott készülékkel telefonáló járőr. És vannak ennél sokkal nagyobb problémák is amikkel foglalkozni kellene.
A kétszer három pont az azért fáj...a pénzt meg költsék gyógyszerre.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17664 Dátum: 2018. Május 18. - 16:15:02 »

Ok, tilos...ha abban a szájbabaszott tanyaközpontban amúgy minden rendben lenne, azt mondanám, rendben,
Miközben készült a dokumentáció (kb. 25 perc) jót beszélgettem az áttételesen ismerős úrral.
A szülőfalumban az utcánk elején történt az akció, sorban mentek el mellettünk az ismerős emberek gyalog, bringával, motorral, autóval...
Egyszer nem bírtam tovább, elkezdtem mosolyogni.
Kérdezte is egyből, hogy mitől lett ilyen jó kedvem?
Mondtam neki, hogy mialatt itt engem baszogtatnak (teljesen jogszerűen) a kiizélt telefon meg a kötelező papír miatt,
már a második gyulaji cigány ment el mellettünk autóval, akiknek 100%, hogy nincs, de soha nem is volt jogosítványuk.
Erre azt mondta, hogy az a hibaszázalék Ördög
No mindegy, hazaértem, megkerestem a napellenzőre csíptethető kékfogas kihangosítómat, és mától használni fogom.
Zsugori geczi vagyok, nagyon sajnálom azt a 15 ropogós ezrest az állambácsitól Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #17665 Dátum: 2018. Május 18. - 17:28:05 »

Zsugori geczi vagyok, nagyon sajnálom azt a 15 ropogós ezrest az állambácsitól Nyihi

A héten Sopronból Zalaegerszegre tartva, talán Zsédenynél volt egy "fizetős" szakasza a 84-esnek.
Az épületek jóval a tábla után kezdődnek csak, ráadásul kellemes nagy ívű bal kanyar vezet be a településre. Ha nem jelez a szembejövő és a waze, bizony belefutok. Következő faluban, a kasszánál elég sok autó várakozott az út szélén.  Türelmetlenül
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #17666 Dátum: 2018. Május 18. - 20:34:35 »

A héten Sopronból Zalaegerszegre tartva, talán Zsédenynél volt egy "fizetős" szakasza a 84-esnek.
Az épületek jóval a tábla után kezdődnek csak, ráadásul kellemes nagy ívű bal kanyar vezet be a településre. Ha nem jelez a szembejövő és a waze, bizony belefutok. Következő faluban, a kasszánál elég sok autó várakozott az út szélén.  Türelmetlenül

Az tuti hely ráadásul civil autóból... ott csak a nem helyiek száguldoznak.
Lövőnél pl ott a Véda viszont 200m hátrébb sokszor kinn a háromlábú is.
B+ voltál itt?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #17667 Dátum: 2018. Május 18. - 22:01:58 »

Az tuti hely ráadásul civil autóból... ott csak a nem helyiek száguldoznak.
Lövőnél pl ott a Véda viszont 200m hátrébb sokszor kinn a háromlábú is.
B+ voltál itt?
Igen, most is civil Audi volt. Utóbbi időben annyi van belőlük, mint a fene. Láttam már fekete Poloban is... Woest
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #17668 Dátum: 2018. Május 18. - 22:10:18 »

Legszebb traffipaxos élményem az ősszel volt. Mentem munka után haza, szembe rám egy rendőrautó. A két bennülő rendőr a kezével körözve adja nekem az egyezményes traffipax jelet. A kanyar után ott is álltak az egriek egy háromlábúval. Az egyik integető az iskolatitkárunk férje volt, a másik az iskolarendőrünk. Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #17669 Dátum: 2018. Május 18. - 22:31:52 »

Legszebb traffipaxos élményem...
Ha már itt tartunk....már úgyis elévült Ördög
Aki motorozik, azt néha megszállja valami ellenállhatatlan rosszaság. Lehet ezt szépíteni, titkolni, tagadni.
Ha nem így lenne, nem is ülne motorra.
Mikor megvettem az első igazán "nagy" motoromat, egy Honda ST1300 Pan European-t, a bejáratás után molesztált a kisördög, hogy valahol csak ki kellene próbálni, hogy "mi a vége"?
Erre 2008-ban a Szexárd melletti M9-es út volt a legjobb választás.
Tipikus "út a semmibe" volt még akkor, gyér forgalommal, kiváló, tükörsima aszfalttal.
Mondjuk olyan eszeveszett nagy forgalom most sincs rajta.
Szóval odakeveredtem a Bács-felőli végéhez, és elszabadultak a lovak.
A számláló lazán hagyta el a 100-as értéket, majd nem sokára a 200-ast is, és hamarosan a 260-as számot kezdte alulról nyalogatni a cájger, amikor megpillantottam ŐT.
A hromlábút a bogyiszlói felüljárón, amint velem szembe fordulva engem fixíroz.
Sokáig nem bambultam rajta, mert már mögöttem is volt....de a veszély nem múlt el.
A fogdmeg-autó ugyanis ott állt kb. 500 méterrel a híd után és abból éppen egy egyenruhás alak próbált a lehető leggyorsabban kikászálódni,
nyilván nem azért, hogy vidáman integessen az ügyes motorosnak Ördög
A hídonálló kollégája gondolom időben értesítette a hangsebességgel érkező, de szemből beazonosíthatatlan kétkerekűről.
Annyi volt csak a bibi, hogy emberünk a nagy igyekezetben egyszerűen kiesett az Oktáviából, szinte elém, hasra az útra.
Annál a sebességnél lehet, hogy a Valentino Rossi több frappáns megoldást is előrántana a cilinderből, apránként végig gondolná őket, majd bölcsen választana,
de bevallom férfiasan, én szimplán összefostam magam, még ha képletesen is. A legtöbb amit tehettem, hogy nem csinálok semmit,
esélyem sem volt azzal a 300 kg plusszos önsúlyú bálnával kitérő manővert tenni úgy, hogy ne veszélyeztessem saját magamat is.
Már-már láttam/ éreztem a kerék alatt recsegve szétmálló fejet, de szerencsére (ha nagyon közel is) elsuhantam mellette.
Figyeltem a tükröt és elhatároztam, hogy ha elkezd villogni a skodalámpa, akkor leállok és megvárom őket.
De nem így volt, azt még halványan láttam a tükörben, hogy a kiesett manus elkezd feltápászkodni, de aztán az előttem lévő dolgokkal kellett foglalkoznom.
Utólag visszagondolva rá, irgalmatlan nagy felelőtlenség volt, de irtó jó hecc Nyihi
A rend éber őrétől gondolatban már bocsánatot kértem, remélem eljutott hozzá Vigyorog
Aztán azzal a motorral történt egy elég súlyos balesetünk, amiben abszolút vétlen voltam, de ami teljesen megváltoztatta az életünket.
Már nincs száguldozás, néha nem mondom, meghúzgálom a motor bajszát, de csak ott, ahol a lehető legnagyobb biztonságban ezt meg lehet tenni.

Amúgy azon az útszakaszon próbálhattam ki egy chip-tuningos Yamaha R1-est, aminél a kijelző a 299 szám után átváltott a --- jelzésre,
holott a motor még érezhetően gyorsult tovább, a fordulatszám is emelkedett még egy kicsit.
De egyszer az életben elég volt ebből az élményből, nekem az már a "túl sok" kategória volt.
280 felett konkrétan csőlátásom lett, ha egy elefánt állt volna az út szélén előttem 100 méterre, azt sem láttam volna meg.
De akkor szerencsére nem álltak kint a mozisok Vigyorog
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 [1178] 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: