Oldalak: 1 ... 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 [1136] 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1154840 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #17025 Dátum: 2017. December 13. - 19:57:45 »

Szerintem megint csak oda lyukadunk ki, ami nem csak a vadászatra igaz, hogy tanulni csak úgy lehet, hogy ha tanítanak. Személyesen, türelemmel, apránként. Nem csak könyvből, nem internetről, nem csak turnusokba szervezett tanfolyamokon, hanem "élesben" személyes tapasztalatot szerezve, a létra aljáról indulva. Erre pedig egyre kevesebb időt szánnak az emberek. Ez meglátszik a legalapvetőbb hétköznapi dolgokon is, pl. tömegközlekedés, köszönés az üzletbe belépéskor, stb.




Hát a személyesen és az apránként, az stimmel. A türelemmel viszont akadnak gondok. Apámat a türelem sosem bántotta. Legalábbis velem kapcsolatban. Vigyorog  A mások gyerekeit türelemmel nevelte, tanította egy életen át. De a sajátját...
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #17026 Dátum: 2017. December 13. - 20:08:09 »

L... Pista bácsi is azzal kérkedett, hogy ő nem volt párttag. Ugye tudod kire gondolok?  Ördög
Van pár állomása az életemnek, amik kitörölhtetetlenek....a vén bösztő az egyik Ördög
Nem tudom, hogy végül is hányszor jelentett fel minket az összes lehetséges fórumon, mert úgy kb. az ötödik után már nem is kaptuk fel rá a fejünket Nyihi
Az első volt, aki ki akart rúgatni a cégtől (igaz nem az utolsó Vigyorog) és annyit hazudozott össze, hogy azért már kijárt volna valamilyen irodalmi díj.
De a legjobb húzásai azok voltak, amikor boldog-boldogtalant meghívott vadászni.....aztán a fizetés előtt lelépett és otthagyta őket....ők meg kifizették szégyenükben
a vén barom számláit is Röhög
Na, ez is egyfajta "vadászbaleset" Piál
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #17027 Dátum: 2017. December 13. - 20:48:03 »

Szerintem megint csak oda lyukadunk ki, ami nem csak a vadászatra igaz, hogy tanulni csak úgy lehet, hogy ha tanítanak. Személyesen, türelemmel, apránként. Nem csak könyvből, nem internetről, nem csak turnusokba szervezett tanfolyamokon, hanem "élesben" személyes tapasztalatot szerezve, a létra aljáról indulva. Erre pedig egyre kevesebb időt szánnak az emberek. Ez meglátszik a legalapvetőbb hétköznapi dolgokon is, pl. tömegközlekedés, köszönés az üzletbe belépéskor, stb.




Nem ide való, de leírom. 2 éve vizsgáztam, nem volt új a vadászat, de az elmúlt 10 év kimaradt. Nem vettem részt közösségben, nem voltam hajtani, stb. El is költöztem. A vizsgát követően megtudakoltam a helyi legközelebbi társaság vezetőjének telefonszámát, udvariasan felhívtam, hogy lenne - e mód megismerni a társaságot, tagságot, területet, részt venni a munkákban, egy közössèghez csatlakozni a munkámmal. Úgy gondoltam, nyitottak lesznek ha másért nem az ingyen munkaerőért, segítségèrt. Nem vadászni jelentkeztem, hanem ismerkedni, dolgozni, lévén ezen a területen, ezen társaságnál nem ismerek senkit. Azt gondoltam ez lenne a helyes út. Kikérte magának mèg az ötletet is. Szinte a pokolba küldött el.
Hogy várjuk el, hogy a következő generációk kivevelődjenek, ha nincsenek - tisztelet a kivételnek - nevelők.

A velem egy időben  vizsgázott emberke tag lett másnap, mert kellett. Kiment vadászni úgy a pompás új fegyverrel és prémium távcsővel, hogy nem lőtt vele egyet sem. Szerencsére teljesen elhibázta a süldőt, majd a lőtéren a lőlapot is mindháromszor. Mit várunk.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17028 Dátum: 2017. December 13. - 22:25:59 »

L... Pista bácsi is azzal kérkedett, hogy ő nem volt párttag. Ugye tudod kire gondolok?  Ördög

Melyik pártnak nem volt a tagja ?  Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #17029 Dátum: 2017. December 13. - 22:42:49 »

Melyik pártnak nem volt a tagja ?  Ördög
Pistabácsi időszakában még nem volt túl nagy a választék.
Habár ahogy a dolgok alakulnak.....kezd déja'vu érzésem lenni Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #17030 Dátum: 2017. December 13. - 23:02:43 »

Nem volt minden "szar" sőt!
De ugye azt nem vitatod, hogy "vadász" de vadászjelölt sem lehetett senki mszmp tagság nélkül?!

Tudod mekkora baromságot beszélsz már nem először ebben a témában?  
Nem tudom, te merre jártál -ha jártál akkoriban egyáltalán vadászok között- de nyugodtan mondhatom, én az ország minden pontján találkoztam sok olyan egyszerű munkás és paraszt vadásszal, akik soha életükben egyetlen pártnak sem voltak a tagjai.  Persze találkoztam párt és más vezetőkkel is, de arányaiban meg sem közelítették a többit, és a mostaniakat.  Mit gondolsz mért hívták a vadászok nagy részét parasztpuskásnak?  
Én 1970 március 12.-én lettem felvéve. Ugyan az év Június 2.-án érettségiztem rendes nappali tagozaton. Tehát 18 és fél éves voltam,  középiskolás, és még KISZ tag sem voltam!  
A 32 fős vadásztársaságunkban volt 2 orvos, egy erdő és bányamérnök, egy a Magyar Rendőr újság fotósa, egy  katona tiszthelyettes, egy pénzügyi osztályvezető  és a többi a Láng Gépgyár dolgozója, nem vezetők meg irodisták, hanem kovács, lakatos, vasöntő, esztergályos, műszaki rajzoló, ... vagy a helyi tsz alkalmazottja traktoros, raktáros, gépszerelő, meg az isten sem tudja mi. De volt kocsmáros, (nem mászek) hentes, stb  Én is  gyári esztergályosként dolgoztam, én sem tartoztam sehova!  Két párttagja volt a vadásztársaságnak, és mindkettő kétkezi melós.  Volt egy miniszterhelyettes tagunk is, azt nem tudom tagja volt e, de ha igen ő volt a harmadik. Akkor miről beszélsz?

De, hogy egy kicsit nyissak a látókörödön, azt is elárulom, hogy még belügyminisztériumban egy kiemelt fóőelőadói beosztázhoz sem kellett  párttagnak lenni!  (pl. nekem  sem)

Tudod, nagyon érdekes az élet, és főleg az internet világa.  1970- 1997 között (kivéve a két év sorkatonaságot) a vadásztársaságom vezető tisztségviselője voltam.  Előfordult, még egy általam protezsált barátommal is, hogy a társaság pár hónapos kérelmét elutasíta azzal, hogy emberi hozzáállása miatt a tagság a felvételét nem fogja támogatni, hitegetni nem szeretnénk, ezért keressen más társaságot.  (Csak annyi történt, hogy az egyik vadásztársunkra azt mondta, hogy "ki az a vén fasz"? és meghallották többen.)  Egy másik ember itt van az interneten (Nem a fórumon)  hozzád hasonlóan azt mesélte, hogy azért nem került felvételre anno Makádra, mert nem volt politikai kötődése a rendszerhez, és nem volt elég protekciója!   Amikor válaszoltam neki, hogy ki vagyok, leírtam, hogy mi is történt valójában, és hogy egy fiatal lórévi tsz tag (talán tehenész)  lett helyette felvéve minden hátszél nélkül, és párttagság nélkül.  Egyből kilépett a csoportból!

Mi már nem először vitatkozunk ezen, de te csak ezt fújod évek óta. Ha nem voltál egyetlen vt tagja sem anno, honnan tudod, hogy párttagvolt mind?
Hidd el nagyon sokan beszélnek mellé, hivatkoznak arra, hogy azért nem lett tag, mert nem volt párttag, pedig  egyszerűen csak nem kellett az adott tagságnak a személye!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #17031 Dátum: 2017. December 14. - 00:04:57 »


Habár ahogy a dolgok alakulnak.....kezd déja'vu érzésem lenni Stoel
Nem szól szám
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17032 Dátum: 2017. December 14. - 06:59:26 »

Tudod mekkora baromságot beszélsz már nem először ebben a témában?  
Nem tudom, te merre jártál -ha jártál akkoriban egyáltalán vadászok között- de nyugodtan mondhatom, én az ország minden pontján találkoztam sok olyan egyszerű munkás és paraszt vadásszal, akik soha életükben egyetlen pártnak sem voltak a tagjai.  Persze találkoztam párt és más vezetőkkel is, de arányaiban meg sem közelítették a többit, és a mostaniakat.  Mit gondolsz mért hívták a vadászok nagy részét parasztpuskásnak?  
Én 1970 március 12.-én lettem felvéve. Ugyan az év Június 2.-án érettségiztem rendes nappali tagozaton. Tehát 18 és fél éves voltam,  középiskolás, és még KISZ tag sem voltam!  
A 32 fős vadásztársaságunkban volt 2 orvos, egy erdő és bányamérnök, egy a Magyar Rendőr újság fotósa, egy  katona tiszthelyettes, egy pénzügyi osztályvezető  és a többi a Láng Gépgyár dolgozója, nem vezetők meg irodisták, hanem kovács, lakatos, vasöntő, esztergályos, műszaki rajzoló, ... vagy a helyi tsz alkalmazottja traktoros, raktáros, gépszerelő, meg az isten sem tudja mi. De volt kocsmáros, (nem mászek) hentes, stb  Én is  gyári esztergályosként dolgoztam, én sem tartoztam sehova!  Két párttagja volt a vadásztársaságnak, és mindkettő kétkezi melós.  Volt egy miniszterhelyettes tagunk is, azt nem tudom tagja volt e, de ha igen ő volt a harmadik. Akkor miről beszélsz?

De, hogy egy kicsit nyissak a látókörödön, azt is elárulom, hogy még belügyminisztériumban egy kiemelt fóőelőadói beosztázhoz sem kellett  párttagnak lenni!  (pl. nekem  sem)

Tudod, nagyon érdekes az élet, és főleg az internet világa.  1970- 1997 között (kivéve a két év sorkatonaságot) a vadásztársaságom vezető tisztségviselője voltam.  Előfordult, még egy általam protezsált barátommal is, hogy a társaság pár hónapos kérelmét elutasíta azzal, hogy emberi hozzáállása miatt a tagság a felvételét nem fogja támogatni, hitegetni nem szeretnénk, ezért keressen más társaságot.  (Csak annyi történt, hogy az egyik vadásztársunkra azt mondta, hogy "ki az a vén fasz"? és meghallották többen.)  Egy másik ember itt van az interneten (Nem a fórumon)  hozzád hasonlóan azt mesélte, hogy azért nem került felvételre anno Makádra, mert nem volt politikai kötődése a rendszerhez, és nem volt elég protekciója!   Amikor válaszoltam neki, hogy ki vagyok, leírtam, hogy mi is történt valójában, és hogy egy fiatal lórévi tsz tag (talán tehenész)  lett helyette felvéve minden hátszél nélkül, és párttagság nélkül.  Egyből kilépett a csoportból!

Mi már nem először vitatkozunk ezen, de te csak ezt fújod évek óta. Ha nem voltál egyetlen vt tagja sem anno, honnan tudod, hogy párttagvolt mind?
Hidd el nagyon sokan beszélnek mellé, hivatkoznak arra, hogy azért nem lett tag, mert nem volt párttag, pedig  egyszerűen csak nem kellett az adott tagságnak a személye!

 Igen  Sok igazság van ebben . No meg kiegészítve azzal hogy azok közül aki akkor párttag volt - néhány  most is az !    Csak kérdés hogy melyik párté ?    Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #17033 Dátum: 2017. December 14. - 07:56:25 »


De, hogy egy kicsit nyissak a látókörödön, azt is elárulom, hogy még belügyminisztériumban egy kiemelt fóőelőadói beosztázhoz sem kellett  párttagnak lenni!  (pl. nekem  sem)


Nem tudom mi az, hogy kiemelt főelőadó.
Az viszont biztos, hogy DÖNTÉSI helyzetet feltételező munkakörbe nem került senki piros könyv nélkül.
Megtapasztaltam ezt én is, Margit is, amikor a főiskolát követően "finom célzásokat" kaptunk a belépésre, mondván, hogy párt nélkül  nem lesz belőlünk senki.
83-tól 90-ig így is lett.
Aztán valahogy eltűntek a piros könyvek.
Tudomisénmilyen valakik ezután sem lettünk, csak a helyünkre kerültünk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17034 Dátum: 2017. December 14. - 08:05:55 »


Az viszont biztos, hogy DÖNTÉSI helyzetet feltételező munkakörbe nem került senki piros könyv nélkül.


Kár ilyet leírni ex katedra, mert tényszerűen ez sem igaz. Írd, hogy "alig volt", vagy "kevesen voltak", de hogy senki, az szimplán hülyeség.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2331


« Új üzenet #17035 Dátum: 2017. December 14. - 08:38:08 »

Jáj, hát gyárekek, mi ez a kriptokomunista sárdobálás itten Ördög

Menni kéne a levegőre. Nyugodjon le mindenki a picsába. Mosolyog

Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #17036 Dátum: 2017. December 14. - 08:59:49 »

Kár ilyet leírni ex katedra, mert tényszerűen ez sem igaz. Írd, hogy "alig volt", vagy "kevesen voltak", de hogy senki, az szimplán hülyeség.

Talán szabadjon azt írnom, amit akarok, meg amire emlékszem.

Te meg szíveskedj hozzátenni azt, hogy SZERINTEM HÜLYESÉG.
Ha már ex katedra kijelentesz valamit.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #17037 Dátum: 2017. December 14. - 09:40:43 »

Talán szabadjon azt írnom, amit akarok, meg amire emlékszem.

Te meg szíveskedj hozzátenni azt, hogy SZERINTEM HÜLYESÉG.
Ha már ex katedra kijelentesz valamit.



Köszi, hogy szóltál: szerintem hülyeség.

Közben elkezdtem keresni a Te hozzászólásodban is a "szerintem"-et, ha már elvárod mástól.  Vállat von
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #17038 Dátum: 2017. December 14. - 09:52:19 »

Kedves Márton.

A Punk féle fórumról eljöttem a beképzelt, nagyképű beszólásaid miatt.
Innen nem fogok elmenni.
Ha nem vetted volna észre, évekig nem szóltam hozzád, ugyanezt várom el viszont is.
Hagyjál békén, vagy úgy kibaszlak, mint a macskát szarni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #17039 Dátum: 2017. December 14. - 09:52:26 »

Köszi, hogy szóltál: szerintem hülyeség.

Közben elkezdtem keresni a Te hozzászólásodban is a "szerintem"-et, ha már elvárod mástól.  Vállat von

"Megtapasztaltam ezt én is, Margit is"

Nem mindig kell, hogy tiéd legyen az utolsó szó. Nemcsak szerintem.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 [1136] 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: