Oldalak: 1 ... 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 [1110] 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1159719 alkalommal)
debrő74
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #16635 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 19:31:11 »

Sziasztok ! Az egri ,,ijászshown" bizom ,hogy nem lesz semmiféle malőr . Azt próbálják leutánozni ,hogy az ostromló törököket miként lehetett az ostromban akadályozni ( ,,ágyúmakett , török alakú bábú) . Volt erről ,vagy a megyei lapban ,vagy az országos vasárnapiban egy riport az íjásszal.  Számomra teljesen korrektnek tünt. A térről valamilyen szinten el lesznek  szeparálva a nézők . A Mónus Józsefnek volt már célzott és talált lövése nagyobb távon ,talán 450 m ,itt a riportban kb. 180-190 métert emlitettek . Ne legyen semmi baj ! Biztos látványos lesz.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #16636 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 19:51:40 »

Sziasztok ! Az egri ,,ijászshown" bizom ,hogy nem lesz semmiféle malőr.   Számomra teljesen korrektnek tünt. A térről valamilyen szinten el lesznek  szeparálva a nézők  . A Mónus Józsefnek volt már célzott és talált lövése nagyobb távon ,talán 450 m ,itt a riportban kb. 180-190 métert emlitettek . Ne legyen semmi baj ! Biztos látványos lesz.


Legközelebb meg a gyerek fején az alma jön? Letett már az asztalra eleget bár tudom a showbiznisz minden pénzt megér...mert én én vagyok és ezt is megtudom csinálni.
Tudod erről a kapanyél és a fegyverszekrény -börtönajtó kombó jut eszembe...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #16637 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 20:10:15 »

Bocs, de ez az egész nevetséges hókuszpókusz ki a f.szt érdekel?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #16638 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 20:12:16 »


Legközelebb meg a gyerek fején az alma jön? Letett már az asztalra eleget bár tudom a showbiznisz minden pénzt megér...mert én én vagyok és ezt is megtudom csinálni.
Tudod erről a kapanyél és a fegyverszekrény -börtönajtó kombó jut eszembe...

Mónus József sokszoros világbajnok, csúcstartó!  Külföndön mindenhol, itthon kevesen ismerik a nevét, pedig nemzeti büszkeségünk! A média sikeresen elhallgatja, az ilyen hvg-félék elöljárnak ebben. Inkább Ő legyen példakép az ifjuság számára, mint a drogos-tetkós "való világ"-os macskajancsik.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #16639 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 21:36:31 »


Legközelebb meg a gyerek fején az alma jön? Letett már az asztalra eleget bár tudom a showbiznisz minden pénzt megér...mert én én vagyok és ezt is megtudom csinálni.
Tudod erről a kapanyél és a fegyverszekrény -börtönajtó kombó jut eszembe...
A kislányom nem nagyon lő kilencesnél rosszabbat légpuskával, őt szoktam azzal bosszantani, hogy lőjön ki pingponglabdát az emberek kezéből cirkuszban, jól keresnénk vele. Sokkal több esze van annál, hogy valaha megpróbálja. Tizenkét évesen.
Péni István nyert már ifjusági olimpiát, junior európa- és világbajnok puskával. 300 méteren összetetben úgy lett a felnőtt EB-n második, hogy térdelőben lőtt egy nullát. Belenyúlt a sütésbe. Napi 6-8 óra edzés mellett.

Persze szerencsére vannak tévedhetetlen emberek, akik soha nem hibáznak, ezért simán bevállalhatnak lövéseket emberek közé. Főleg akkor, mikor semmi tétje a dolognak, a saját egójuk legyezgetésén kívül. Simán megéri kockáztatni, főleg mások egészségét. Ha meg baj lesz, biztos vagyok benne, lesz róla részletes magyarázat, miért nem a MESTER tehetett róla. Le a kalappal.......  Nem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #16640 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 21:39:47 »

Mónus József sokszoros világbajnok, csúcstartó!  Külföndön mindenhol, itthon kevesen ismerik a nevét, pedig nemzeti büszkeségünk!
Hát persze. Tele van vele a világsajtó, csak a hazájában van méltatlanul elhallgatva. Nyilván Te is akkor hallottál róla amikor a reggeli Herald Tribune-odat olvasgattad.

Inkább Ő legyen példakép az ifjuság számára, mint a drogos-tetkós "való világ"-os macskajancsik.
Ha már ekkora májer vagy, akkor sorold légyszíves az íjászsportban világversenyeken dobogós magyar versenyzőket. Van jópár, ráadásul nem ilyen rétegsport "sokszoros világbajnokai" hanem olyanoké ahol valóban komoly teljesítmény kell.
Mónust személyesen nem ismerem, egyszer beszéltem vele telefonon. Egy elhivatott ember akinek mindene ez a keleti stílusú távlövésen alapuló íjászat.
Valószínűleg nem okoz neki gondot a feladat végrehajtása de teljesen felesleges ripacskodni
A szövetség nem is tehet mást, mint elhatárolódik a dologtól. Egyrészt a "mindennapi" íjászsportot agyonszabályozzák a biztonságra való törekvésre hivatkozva, másrészt meg ilyen, sok tényező miatt kiszámíthatatlan mutatványt simán megengednek, csak mert melléállt egy fideszes macskajancsi. Persze ha mégis történne valami baleset, macskajancsi lapítana mint szar a fűben és mindenki a szövetséget hibáztatná, hogy miért engedélyezte ezt a dolgot.
Érdekes, hogy miközben a valódi versenysport agyatlanul túl van szabályozva, az ilyen "hagyományőrzésre" meg űberszittya virtusra kihegyezett mutatványok simán mehetnek. Elég megnézni a "nemzeti kormányunk" által felkapott Kassai Lajos mutatványait vagy ellátogatni a sümegi várba  és elszörnyülködni a csepűrágók életveszélyes produkcióin-és akkor még nem beszéltem a félhülye barantásokról akik szintén rettentő "nemzetiek" de a kezüket kellene eltördelni azért amit íjászat gyanánt művelnek.
De nem ez a lényeg. Sanyoonak megvan a napi jócselekedete mert ismét lerántotta a leplet egy borzasztó bolsevista összeesküvésről aholis a liberális mocsok sajtó szándékosan elhallgatja egyik "nemzeti büszkeségünk" hőstetteit. Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #16641 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 21:41:45 »



Persze szerencsére vannak tévedhetetlen emberek, akik soha nem hibáznak, ezért simán bevállalhatnak lövéseket emberek közé. Főleg akkor, mikor semmi tétje a dolognak, a saját egójuk legyezgetésén kívül. Simán megéri kockáztatni, főleg mások egészségét. Ha meg baj lesz, biztos vagyok benne, lesz róla részletes magyarázat, miért nem a MESTER tehetett róla. Le a kalappal.......  Nem
Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #16642 Dátum: 2017. Augusztus 10. - 21:56:10 »



Mónus József nem egy szeleburdi, címhajhászó ember aki veszélyezteti mások életét  még egy világra szóló teljesítményért sem, nemhogy egy ilyen szimpla (de számomra kétes értékű) bemutatóért.
De, el kell olvasni a híradásokat, a térnek nagy része ki lesz ürítve, ahol bármilyen veszélyhelyzet fennállhat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #16643 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 08:02:44 »

"Nyilván Te is akkor hallottál róla amikor a reggeli Herald Tribune-odat olvasgattad."

Ferikém ez jó volt, segített valaki?  Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #16644 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 09:09:35 »

Mónus József nem egy szeleburdi, címhajhászó ember...

Nem ismerem, de ahogy a cikkben közölt fotón az öltözködését elnézem, azért lehetnek problémái állon fölül.
Tudod, én szinte egyáltalán nem foglalkozom mások öltözködésével, soha nem vennék észre senkin egy milliós ruhát, mert nem érdekel, de ha valaki - teszem azt - farkasbőrbe bújik, ott azért eszembe jut volt számtantanárom mondása: "aki a feje belsejével nem tud kitűnni a tömegből, az igyekszik kitűnni a külsejével".
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #16645 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 09:16:28 »

"Nyilván Te is akkor hallottál róla amikor a reggeli Herald Tribune-odat olvasgattad."

Ferikém ez jó volt, segített valaki?  Röhög

Akkor ez most egy gyors visszavonulás, vicceskedés mögé bújtatva? Csak hogy jól olvasok-e...  Fejvakarás
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #16646 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 10:01:32 »

Sziasztok ! Az egri ,,ijászshown" bizom ,hogy nem lesz semmiféle malőr . Azt próbálják leutánozni ,hogy az ostromló törököket miként lehetett az ostromban akadályozni ( ,,ágyúmakett , török alakú bábú) . Volt erről ,vagy a megyei lapban ,vagy az országos vasárnapiban egy riport az íjásszal.  Számomra teljesen korrektnek tünt. A térről valamilyen szinten el lesznek  szeparálva a nézők . A Mónus Józsefnek volt már célzott és talált lövése nagyobb távon ,talán 450 m ,itt a riportban kb. 180-190 métert emlitettek . Ne legyen semmi baj ! Biztos látványos lesz.

Kicsit más jellegű kérdésem lenne, ha esetleg tudnál válaszolni rá......
Tehát olyan 200 méter alatti célra lő most azzal, hogy bemutassa, hogy a várból tudták "tűz alatt tartani" a török fal-romboló ágyúkat. Létezik az, hogy abban az időben olyan közel kellett telepíteni ágyúkat a falakhoz, hogy sikeresek legyenek, elérjék a falakat, és kárt is tudjanak okozni bennük?
Sosem tudtam elképzelni, sem a regény olvasása után, sem a film megnézését követően, hogy mennyi lehetett a valódi távolság a beásott ágyúk és a vár között. Ha 200 méter, akkor azt nagyon könnyen el lehetett érni még az akkori fegyverekkel is, márpedig akkor rendesen kellett két lövés között zsizsegni az ágyú körül az akkori személyzetnek.
De, ha bárki másnek lenne erről infója, szívesen venném, már csak, hogy még egy régen kutatott titok elől fellebbenjen a fátyol, és ne haljak meg tök hülyén...... Angyal
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #16647 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 10:22:48 »


...De, ha bárki másnek lenne erről infója, szívesen venném, már csak, hogy [...] ne haljak meg tök hülyén...... Angyal


Tényleg elég lenne hozzá ennyi?...

Túl magas labda volt...  Táncol  Wave  Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #16648 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 11:01:13 »

Nem ismerem, de ahogy a cikkben közölt fotón az öltözködését elnézem, azért lehetnek problémái állon fölül.
Tudod, én szinte egyáltalán nem foglalkozom mások öltözködésével, soha nem vennék észre senkin egy milliós ruhát, mert nem érdekel, de ha valaki - teszem azt - farkasbőrbe bújik, ott azért eszembe jut volt számtantanárom mondása: "aki a feje belsejével nem tud kitűnni a tömegből, az igyekszik kitűnni a külsejével".

Ez egy formaruha amit versenyeken, bemutatókon visel, valahogy úgy mint a sportolók, a táncosok stb. vagy mi vadászok vadászat közben.  Nem gondolom, hogy hétköznapokon az utcán is ezt viseli. Akkor nálunk is nagy a baj, mert  sokan hordunk a mindennapokban is vadászos jellegű ruhát? Röhög 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
debrő74
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #16649 Dátum: 2017. Augusztus 11. - 11:05:16 »

Szia . Pontos ismereteim nincsenek az akkori és mostani hadviselésről. Olvasgattam, láttam pár filmet,de az mégsem a való . Elképzelésem van de az távol is állhat az igaztól. Hozzászólásaid alapján nem lennék jó vitapartnered (legyalulnál) az érveiddel . Szerintem ez Egerben most így jött ki. A Dobó bástya a Dobó tére néz ,légvonalban nincs akadály. Végvári vigasságok ,turisták, látvány kell a népnek ... . Egyébként egy ideje 15óra 52 perckor mindig díszlövést adnak le a várból ,ilyen elöltöltős puskából a hgyományőrzök felügyelete melett. Gondolom gyutacsot-fojtást pukkantják el . Ilyen politikus figurák is ott szoktak pózolni . Az országban az embereket  sok egyéb módon is veszélyeztetik csak ezt kapta fel a média, meg egy kicsit mi is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 [1110] 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: