Oldalak: 1 ... 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 [1107] 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1159937 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #16590 Dátum: 2017. Július 26. - 07:51:34 »


- " kötelező kamarai tagság mellett egy elmarasztalással akár a vadászattól is búcsút kell mondania a vétkesnek"  ->  Kamara kezében lesz a boszorkányüldözéshez való jog


Ez a legveszélyesebb egyébként az egészben.
Amikor a tervezet kint volt, próbáltam már itt ráirányítani a figyelmet, hogy ezen azért fel kéne horkanni.
A kutya nem reagált rá itt a Fórumon.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #16591 Dátum: 2017. Július 26. - 09:14:48 »

Sok sok évvel ezelőtt egy kamarai választás előtt megkeresett a kamara egyik tisztségviselője, hogy kijelöltek a jelölő bizottsági feladatok ellátására. Feladatom az lett volna, hogy végigjárok egy csomó társaságot, kikérem a véleményüket, és javaslatot teszek a kamarai vezetésre. Természetesen azért " itinert is kapok, ami segít a jelöltek elfogadtatásában" ! Fejvakarás   Akkoriban olyan munkaköröm volt, hogy hétfőn reggel elhagytam Budapestet, és jó ha pénteken éjjel haza tudtam jönni két napra, így nem tudtam bevállalni.
Természetesen azért nem hagyott nyugodni a dolog, és megkérdeztem az a barátomat akit végül is megbíztak a dologgal, hogy mi a tapasztalata. Elmondta, hogy kapott egy névsort,és egy kérést, hogy lehetőleg úgy alakítsa a beszélgetéseket, hogy ezek az emberek kerüljenek bele a vezetésbe, mert az abban szereplők már ismerik egymást, tudják együtt végezni a munkájukat, amit az elmúlt x év is bizonyított!  Fejvakarás.
 Ezek után elkezdte járni a vadásztársaságokat, de mivel nem egy olyan ember akit csak úgy lehet irányítani, ő becsülettel kikérte a véleményeket. Elmesélte, hogy ahány társaságnál volt, annyi nevet mondtak.

Nem ragozom tovább. A jelölő bizottság elkészítette a javaslatát, ami természetesen a kiadott névsor volt. A küldöttgyűlésen aztán felmerült egy két név javaslatként, de azokat csak azok ismerték akik javasolták, így a választás az előre kiásott mederben szépen a tervek szerint lefolyt.   Fejvakarás A barátom azóta semmilyen tisztséget, megbízást nem vállal el.

Azt hiszem az elmúlt bő két évtized alatt sem változott ebben (sem) semmi. Talán annyiban még rosszabb a helyzet, hogy a társaságok még kevésbé ismerik egymást, sokszor azt sem tudják ki vadászik két területtel arrébb, nemhogy egy közös jelöltet tudjanak állítani. Sokkal jobban össze kellene tartanunk,, jobban kellene ismernünk egymást, és erre lennének igazán jók az ilyen fórumok. Csak az a baj, hogy annyi ilyen közösség van már, (Facebookon is van vagy húsz) ami szintén csak kisebb közösségekre bontja a vadásztársadalmat.  A közömbösségről meg ne is beszéljünk!  Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #16592 Dátum: 2017. Július 26. - 09:37:43 »

Én ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy most volt a Zala megyei kamarai választás.
A több mint 2500 zalai vadászból lasszóval kellett összefogni azt az ötvenet, aki elment a közgyűlésre. Mind az ötven küldött lett, mert pont annyian voltak, amennyi küldött kellett.
Ezek a küldöttek megválasztották a megyei kamara vezetőségét.
Azokat, akik nekik tetszettek.
Azt gondolom, hogy ha valakik ill. valakik elégedetlenek a kamara működésével, akkor tessenek rászánni azt a fél napot, odamenni kétezren, aztán olyan vezetőséget választani, aki a többségnek megfelel. De passzív rezisztenciába vonulni, aztán a pálya széléről kiabálni - nekem ez valahogy visszás.
Amellett mondom ezt, hogy nem működik jól a kamara - ami kritika itt elhangzik az nagyrészt igaz.
De "miért hagytuk, hogy így legyen?"

Két-három éve, amikor még a vidéki, X megyei kamara tagja voltam, megkérdeztem az ottani kamarai titkárt, hogy közönséges vadászként miért nem kapok soha, semmilyen értesítést a kamarától.
Legalább a megyében lévő eseményekről, de különösen a közgyűlésekről.
Annak ellenére, hogy az e-mail címem is rögzítve van náluk.
Mondtam, még ha nem is szavazhatok, vagy még csak tanácskozási jogom sem lenne, akkor is elmennék, megnézném - ha tudnék róla.
Azt mondta, hogy csak a területes társaságok vezetőit szokták értesíteni, azokat is levélben.
Mert ők (a megyei kamara) nem e-maileznek.
De azt is fölöslegesnek tartja, mert higgyem el neki, hogy ezeknek a fele még olvasni sem tud.
Így, szó szerint.





Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #16593 Dátum: 2017. Július 26. - 12:05:12 »

Két-három éve, amikor még a vidéki, X megyei kamara tagja voltam, megkérdeztem az ottani kamarai titkárt, hogy közönséges vadászként miért nem kapok soha, semmilyen értesítést a kamarától.
Legalább a megyében lévő eseményekről, de különösen a közgyűlésekről.
Annak ellenére, hogy az e-mail címem is rögzítve van náluk.
Mondtam, még ha nem is szavazhatok, vagy még csak tanácskozási jogom sem lenne, akkor is elmennék, megnézném - ha tudnék róla.
Azt mondta, hogy csak a területes társaságok vezetőit szokták értesíteni, azokat is levélben.
Mert ők (a megyei kamara) nem e-maileznek.
De azt is fölöslegesnek tartja, mert higgyem el neki, hogy ezeknek a fele még olvasni sem tud.
Így, szó szerint.

A területes társaságok vezetői pont ugyanannyi kamarai tagdíjat fizetnek, mint bármelyik kamarai tag. Következésképpen semmilyen előjog nem illeti őket bármely más taggal szemben.


Egy megyei kamarai titkárnak lehet magánvéleménye a kamara tagjairól, de bölcsebb lenne, ha az ilyen véleményt megtartaná magának.
Azt a kutyát ugyanis, amelyik a kenyéradó gazda kezébe harap, előbb-utóbb elaltatják.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #16594 Dátum: 2017. Július 26. - 12:10:40 »


A duplájára növelt vadászjegy àráért mit kapunk ?  Fejvakarás
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #16595 Dátum: 2017. Július 26. - 12:54:26 »

A duplájára növelt vadászjegy àráért mit kapunk ?  Fejvakarás

Kétszer annyit mehetsz vadászni.  Ördög
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #16596 Dátum: 2017. Július 26. - 12:59:54 »



- " kötelező kamarai tagság mellett egy elmarasztalással akár a vadászattól is búcsút kell mondania a vétkesnek"  ->  Kamara kezében lesz a boszorkányüldözéshez való jog


Nem biztos, hogy ez annyira rossz. Persze attól függ hogyan használják majd.
Például a szóróra hugyozás eddig csak ejnye-bejnye nem szabad ilyent csinálni. Most meg lehet akár etikai vétség, amiért 2 évre bevonják a jegyét.
De tudnék ennél sokkal durvább dolgokat is mesélni.

 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #16597 Dátum: 2017. Július 26. - 14:49:56 »

Akkor kamarai elnök gondolom nem lehet majd vt. elnök összeférhetetlenség miatt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #16598 Dátum: 2017. Július 26. - 17:41:00 »

Akkor kamarai elnök gondolom nem lehet majd vt. elnök összeférhetetlenség miatt.

Dehogynem, csak nem pályázhat.   Ördög
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #16599 Dátum: 2017. Július 26. - 17:47:34 »

Nem biztos, hogy ez annyira rossz. Persze attól függ hogyan használják majd.
Például a szóróra hugyozás eddig csak ejnye-bejnye nem szabad ilyent csinálni. Most meg lehet akár etikai vétség, amiért 2 évre bevonják a jegyét.
De tudnék ennél sokkal durvább dolgokat is mesélni.

 Emelem

Ebben teljességgel igazad van, erről tavaly volt már itt értekezés a jogszabály-módosításakor és én is ezen az állásponton voltam, mint Te! És Lajos én emlékszem, hogy említetetted az ellenkezőjét!
Az én álláspontom azóta Lajoséhoz közeledett, mert a jogszabályi keretek megalkotása is megmutatta, hogy mi az a fair play... meg a kamara körülöi hacacárék is. Lehet már idéztem Kantot, de megteszem újra a lényeg kiemelésével:

"Hogy királyok filozofáljanak, vagy pedig filozófusok királyok legyenek, azt nem várhatjuk, de nem is kívánhatjuk: mert a hatalom birtoka az ész szabad ítéletét kikerülhetetlenül megrontja."

Ma Magyaroszágon nagyon sok olyan vezető beszotású (vállalkozótól a miniszterig) személy birtokol döntési jogkört, aki vezetésre alkalmatlan, mert nem vezető, hanem főnök! Ezzel a lózunggal most nem mondtam újat, de a kamaránál sem lesz másképp, ha az etikai kártyát kell kijátszani. Megy az összesúgás, hogy akkor Kiss Pistát vágjuk már ki? HOgy miért? Mert kritizált minket nyilvánosan és nem az a baj, hanem az a naj, hogy igaza van! És kiss pista vadászjegyét bevonják, amivel ugrik a tartási is és szevasz...
Akinek bevonják a vadászjegyét akár csak 1 napra is, és a régi rendszerben tette le a vadászvizsgát, annak tudtommal újra kell vizsgázni. (Igaz ez elvileg az iskolai keretek között megszerzett vadászvizsgával egyenértékű végzettségre is!" Ha Te vadászol 20 éve és egy mondvacsinált okkal meghurcolnak és elveszik, akkor sajnálni fogod a kiesett időt és megint 150-200.000 Ft csak a vizsga, meg a többi... értitek miről hadoválok.
Ha a szóróra pisáló-szaró puskásokat sújtanák csak, akkor jó lenne, de itt a kamarai tisztségviselő hatalom nem mindig a gondolkodásról szól, már amennyire én kívülállóként tudom.
 Emelem
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #16600 Dátum: 2017. Július 26. - 21:23:25 »

Egy biztos. Minden szentnek maga felé hajlik a keze. Nem volt ez másként soha és nagy valószínűséggel ez így is marad.
Én tisztelem a Jámort, úgy látom változást akar a kamaránál. ( majd az idő megmondja)
Még soha nem hallottam olyant hogy valakit a rendszer szidalmazásáért hurcoltak volna meg.  Fejvakarás  Ördög Talán a Római kortól Castróig. Merkeltől a mi hős vezetőinkig párt és vallási tekintet nélkül.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #16601 Dátum: 2017. Július 26. - 22:05:47 »

Nem biztos, hogy ez annyira rossz. Persze attól függ hogyan használják majd.
Például a szóróra hugyozás eddig csak ejnye-bejnye nem szabad ilyent csinálni. Most meg lehet akár etikai vétség, amiért 2 évre bevonják a jegyét.
De tudnék ennél sokkal durvább dolgokat is mesélni.

 Emelem

Ez szerintem illúzió.
Ugyanúgy, ahogy a vadásztörvénytől való csodavárás is az volt, két éve.
A problémákat nem oldja meg semmilyen központi befolyáserősödés, legfeljebb lehetőséget ad rendszerkritikus hangok elhallgattatásához.
Ugye nem gondolod komolyan, hogy a megyei etikai bizottság elnöke majd ott fog vizsgálódni a szórón, hogy ugyan már ki hugyozta körbe?
Ezt helyben kell kezelni, eddig is ott kellett volna. A társaságból páros lábbal kirúgni azt, aki ilyet csinál. Ehhez semmilyen kamarai háttér nem kell, csak civil kurázsi.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #16602 Dátum: 2017. Július 26. - 22:19:11 »

Ez szerintem illúzió.
Ugyanúgy, ahogy a vadásztörvénytől való csodavárás is az volt, két éve.
A problémákat nem oldja meg semmilyen központi befolyáserősödés, legfeljebb lehetőséget ad rendszerkritikus hangok elhallgattatásához.
Ugye nem gondolod komolyan, hogy a megyei etikai bizottság elnöke majd ott fog vizsgálódni a szórón, hogy ugyan már ki hugyozta körbe?
Ezt helyben kell kezelni, eddig is ott kellett volna. A társaságból páros lábbal kirúgni azt, aki ilyet csinál. Ehhez semmilyen kamarai háttér nem kell, csak civil kurázsi.


Lajos, a hugyozáshoz nem kell tagság. Onnét már megtörtént a páros lábbal való kitessékelés. A mai technikák mellett nem is kell ott állni a szóró mellett. 
Hugyozni lehet bosszúból. De , Ha, Talán, Esetleg a vadászjegyét féltve megváltozik, vagy a haverjának már bevonták és megijed.  Vállat von
Naiv vagyok? Lehet.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #16603 Dátum: 2017. Július 27. - 08:08:00 »

Lajos, a hugyozáshoz nem kell tagság. Onnét már megtörtént a páros lábbal való kitessékelés. A mai technikák mellett nem is kell ott állni a szóró mellett. 
Hugyozni lehet bosszúból. De , Ha, Talán, Esetleg a vadászjegyét féltve megváltozik, vagy a haverjának már bevonták és megijed.  Vállat von
Naiv vagyok? Lehet.

Nálunk nagy probléma volt ez a szóró szagosítás. Bizonyítani soha nem lehetett de érdekes módon ha bekövetkönyörögte magàt a màs àltal már beírt körzetbe a vad a másik előtt megtorpant ez a fa@ meg lőtt. Most nem vadàszik !
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #16604 Dátum: 2017. Július 27. - 11:41:27 »

Sziasztok! Mennyit érhet egy kb. 20 éves, fix 8x56-os Seeadler távcső? Barátom adná el, de nincs fenn a fórumon. Köszi!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 [1107] 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: