Oldalak: 1 ... 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 [1102] 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1158728 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #16515 Dátum: 2017. Június 06. - 20:50:05 »

Gratulálok!
Menj kocsival a vasutat hagyd a fenébe! Ördög
 Emelem
Csak a bankkártyámat küldöm el.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #16516 Dátum: 2017. Június 09. - 11:14:55 »

Ma ügyintézni voltam.
Aszongya' a tisztviselő, hogy mondjam be a mobil számomat, hogy felhívhassanak, amikor készen lesz a kártya.
Mondom neki, hogy nem tudom fejből, adjon egy mobilszámot, felhívom, aztán leolvashatja.
- Hogyhogy nem tudja a telefonszámát?
- Uram, mivel skizofréniát még nem diagnosztizáltak nálam, elég ritkán hívom magamat.
- Azért tudhatná!

Hazajöttem, megnéztem hány számot is illene egy sima mezei parasztnak fejből tudnia a zökkenőmentes ügyintézéshez:
- Földhivatali földműves regisztrációs szám
- Agrárkamarai azonosító
- VPID szám
- Családi gazdaság regisztrációs szám
- Nébih azonosító
- MVH regisztrációs szám
- adószám
- adóazonosító
- TAJ szám
- személyi szám
- személyi igazolvány szám
- őstermelői igazolvány szám
- bankszámlaszám
- zöldkártya növényvédő szer felhasználáshoz

Ezekkel nem utaztam külföldre (útlevél), nem vittem fegyvert külföldre (fegyverútlevél) nem vezettem járművet (jogosítvány), nem vadásztam (vadászkamara, fegyvertartási), nem horgásztam (horgászigazolvány), nem vezettem légi és vízi járművet, nem vettem a kezembe motorfűrészt, nem kezelek hidraulikus darut, erdészeti vonszolót, abbahagytam a könyvvizsgálatot, adó tanácsadást, a saját nevemben történő könyvelést is, nem vizsgálok vadhúst, nem szállítok gázolajat a traktorokhoz (ADR), nem vándorméhészkedem és úgy általában sem vagyok állattartó (lóútlevél). Nem telefonáltam, nem emaileztem, nem igazoltam jelszóval különböző oldalakon, hogy tényleg én vagyok én.
Megjegyezhetném még ezeken felül az autóim rendszámát, a traktorokét, pótkocsikét, utánfutókét akár alvázszámmal, motorszámmal, forgalmi engedély azonosító számmal együtt, sőt még azt is vághatnám, hogy melyikre melyik biztosítónál van kötelező biztosítás.

Hol van már a régi világ, amikor elég volt annyit tudni, hogy AU4385223 amellyel "hitelt érdemlően igazolhatom, hogy azonos vagyok velem".

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #16517 Dátum: 2017. Június 09. - 12:38:20 »

Ma ügyintézni voltam..............


Lajos!

Csak szólok, hogy a biztosítási kötvényeid számát kifelejtetted! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #16518 Dátum: 2017. Június 09. - 13:18:52 »

Lajos! Igen Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #16519 Dátum: 2017. Június 09. - 15:52:33 »

Ma ügyintézni voltam.
Aszongya' a tisztviselő, hogy mondjam be a mobil számomat, hogy felhívhassanak, amikor készen lesz a kártya.
Mondom neki, hogy nem tudom fejből, adjon egy mobilszámot, felhívom, aztán leolvashatja.
- Hogyhogy nem tudja a telefonszámát?
- Uram, mivel skizofréniát még nem diagnosztizáltak nálam, elég ritkán hívom magamat.
- Azért tudhatná!

Hazajöttem, megnéztem hány számot is illene egy sima mezei parasztnak fejből tudnia a zökkenőmentes ügyintézéshez:
- Földhivatali földműves regisztrációs szám
- Agrárkamarai azonosító
- VPID szám
- Családi gazdaság regisztrációs szám
- Nébih azonosító
- MVH regisztrációs szám
- adószám
- adóazonosító
- TAJ szám
- személyi szám
- személyi igazolvány szám
- őstermelői igazolvány szám
- bankszámlaszám
- zöldkártya növényvédő szer felhasználáshoz

Ezekkel nem utaztam külföldre (útlevél), nem vittem fegyvert külföldre (fegyverútlevél) nem vezettem járművet (jogosítvány), nem vadásztam (vadászkamara, fegyvertartási), nem horgásztam (horgászigazolvány), nem vezettem légi és vízi járművet, nem vettem a kezembe motorfűrészt, nem kezelek hidraulikus darut, erdészeti vonszolót, abbahagytam a könyvvizsgálatot, adó tanácsadást, a saját nevemben történő könyvelést is, nem vizsgálok vadhúst, nem szállítok gázolajat a traktorokhoz (ADR), nem vándorméhészkedem és úgy általában sem vagyok állattartó (lóútlevél). Nem telefonáltam, nem emaileztem, nem igazoltam jelszóval különböző oldalakon, hogy tényleg én vagyok én.
Megjegyezhetném még ezeken felül az autóim rendszámát, a traktorokét, pótkocsikét, utánfutókét akár alvázszámmal, motorszámmal, forgalmi engedély azonosító számmal együtt, sőt még azt is vághatnám, hogy melyikre melyik biztosítónál van kötelező biztosítás.

Hol van már a régi világ, amikor elég volt annyit tudni, hogy AU4385223 amellyel "hitelt érdemlően igazolhatom, hogy azonos vagyok velem".

Az egész egy "marhaság" , mert a központi nyilvántartásban benne van minden! Nem
Az ügyintéző ha akarja a telefonom tartózkodási helyem is megmondja. Akkor minek az egész felhajtás ? Vállat von Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #16520 Dátum: 2017. Június 09. - 16:17:59 »

Az egész egy "marhaság" , mert a központi nyilvántartásban benne van minden! Nem
Az ügyintéző ha akarja a telefonom tartózkodási helyem is megmondja. Akkor minek az egész felhajtás ? Vállat von Fejvakarás
Gondolja ezt egy egységsugarú állampógi.
De nemámúgyvanaz!!!!
Minap szerelmes levél érkezik a járási kormányhivatali, mittudomén milyen felülvizsgálati szervtől, hogyaszongya: Törvényességi felülvizsgálatot rendeltek el
irányomban, mint egyéni vállalkozó ellen, aminek köteles vagyok alávetni magam, különben elővezetnek, szénné bírságolnak, karóba húznak és máglyára vetnek.
Vigyek magammal minden személyes iratot, a születésemtől napjainkig bezárólag.....
Szófogadó gyerek volnék, a megadott időre bementem.
Kiderült, hogy arra kíváncsiak, hogy vajon joggal folytatok-e én igazságügyi szakértői tevékenységet?
Megmondom a frankót, lett volna jobb dolgom is, mint fél órát állni sorban, ezért egy kissé felment bennem a pumpa és megkérdeztem az amúgy tényleg nagyon udvarias úriembert,
aki engem volt hivatva kivizsgálni:
- Legyen szíves azt magyarázza már el nekem, hogy ha én, mint igazságügyi és területi vadkárszakértő vagyok bejelentve egyéni vállalkozóként,
akkor nem lenne olcsóbb, célszerűbb, nekem mint ügyfélnek kevésbé problémát okozó, ha lekérnék az adataimat az Igazságügyi Minisztériumtól, a NÉBIH-től, esetleg
megkereshetnék az Igazságügyi Szakértői Kamarát, mert pillanatnyilag csak ez a három hely jut eszembe, ahol éppen csak a seggembe nem néztek bele nagyítóval
és még a lábméretemet is tudják, meg úgy nagyjából mindent, amit rólam egyáltalán tudni lehet?
És ha azt a választ kapják egy közigazgatási magaslatokban trónoló szervtől, hogy minden rendben körülöttem, akkor ott le is zárhatnák az ügyet.
- Igen, jogosnak tűnik a felvetése...de nekünk utasítások szerint kell dolgoznunk - volt a válasz.  Rííí
Logikát ne keressünk.....az utasítás az utasítás... OOO
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #16521 Dátum: 2017. Június 09. - 16:35:32 »

Gondolja ezt egy egységsugarú állampógi.
De nemámúgyvanaz!!!!
Minap szerelmes levél érkezik a járási kormányhivatali, mittudomén milyen felülvizsgálati szervtől, hogyaszongya: Törvényességi felülvizsgálatot rendeltek el
irányomban, mint egyéni vállalkozó ellen, aminek köteles vagyok alávetni magam, különben elővezetnek, szénné bírságolnak, karóba húznak és máglyára vetnek.
Vigyek magammal minden személyes iratot, a születésemtől napjainkig bezárólag.....
Szófogadó gyerek volnék, a megadott időre bementem.
Kiderült, hogy arra kíváncsiak, hogy vajon joggal folytatok-e én igazságügyi szakértői tevékenységet?
Megmondom a frankót, lett volna jobb dolgom is, mint fél órát állni sorban, ezért egy kissé felment bennem a pumpa és megkérdeztem az amúgy tényleg nagyon udvarias úriembert,
aki engem volt hivatva kivizsgálni:
- Legyen szíves azt magyarázza már el nekem, hogy ha én, mint igazságügyi és területi vadkárszakértő vagyok bejelentve egyéni vállalkozóként,
akkor nem lenne olcsóbb, célszerűbb, nekem mint ügyfélnek kevésbé problémát okozó, ha lekérnék az adataimat az Igazságügyi Minisztériumtól, a NÉBIH-től, esetleg
megkereshetnék az Igazságügyi Szakértői Kamarát, mert pillanatnyilag csak ez a három hely jut eszembe, ahol éppen csak a seggembe nem néztek bele nagyítóval
és még a lábméretemet is tudják, meg úgy nagyjából mindent, amit rólam egyáltalán tudni lehet?
És ha azt a választ kapják egy közigazgatási magaslatokban trónoló szervtől, hogy minden rendben körülöttem, akkor ott le is zárhatnák az ügyet.
- Igen, jogosnak tűnik a felvetése...de nekünk utasítások szerint kell dolgoznunk - volt a válasz.  Rííí
Logikát ne keressünk.....az utasítás az utasítás... OOO

Kérem, ez egy komoly, géppel írott névtelen bejelentés. A parancs az parancs, a bejelentés az bejelentés, amit ki kell vizsgálni!
 Ördög Stoel
Ugyanakkor sokszor látom az ügyintézőn, hogy megszokta, hogy sz@rt sem ér amit mond a hivatalban, így inkább nem próbál konstruktívan dolgozni, hanem követi az "előírásokat" sajnos.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #16522 Dátum: 2017. Június 10. - 07:27:10 »

Lajos!

Csak szólok, hogy a biztosítási kötvényeid számát kifelejtetted! Mosolyog


Biztosítást (gk. kötelező kivételével) elvből nem kötök, az pesszimizmusra vall.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #16523 Dátum: 2017. Június 10. - 13:16:42 »

Biztosítást (gk. kötelező kivételével) elvből nem kötök, az pesszimizmusra vall.
Két egymásután brutál jég után lehet, hogy változna a véleményed.... Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #16524 Dátum: 2017. Június 10. - 19:44:34 »

Biztosítást (gk. kötelező kivételével) elvből nem kötök, az pesszimizmusra vall.

Én is a járművekre gondoltam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #16525 Dátum: 2017. Június 10. - 22:47:27 »

Két egymásután brutál jég után lehet, hogy változna a véleményed.... Vállat von

Tudod miből volt az idézet, kicsit szabadon?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #16526 Dátum: 2017. Június 11. - 08:03:31 »

Tudod miből volt az idézet, kicsit szabadon?
Sajnos nem, ezért is értetlenkedtem ez nem a Te stilusod.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #16527 Dátum: 2017. Június 11. - 21:43:47 »

Az alábbi mondattal kezdődik a film:
"Volt egy farmom Afrikában."

http://videa.hu/videok/film-animacio/tavol-afrikatol-1985-teljes-film-klaus-maria-brandauer-cwULErj5znxWn9Cw

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #16528 Dátum: 2017. Június 11. - 22:23:17 »

A filmet ismerem, nagyon jó, megfogom ujra nézni. Az akácodról majd privátban érdeklődöm. Emelem
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #16529 Dátum: 2017. Június 12. - 17:52:41 »

Sziasztok!

Ennek a hátteréről tudtok valamit?

http://vadaszlap.hu/2017/06/12/fotitkar-nelkul-marad-kamara/

Naplózva
Oldalak: 1 ... 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 [1102] 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: