Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 1398   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Csevegő  (Megtekintve 1160486 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #150 Dátum: 2008. április 29. - 08:49:22 »

"Nekem a reklámpszichológiával kapcsolatban maga az ágazat léte a problémám: azért foglalkoztatnak a multik, az ügynökségek rengeteg pénzért szakembereket, hogy ellenem fordítsák a saját énemet és olyan termékeket és szolgáltatásokat nyomjanak le a torkomon, amiket máskülönben soha nem vennék meg."

Többet, Viktor!
Nem csupán terméket és szolgáltatást,  hanem életszemléletet, egy olyan egyéniségmentes fogyasztói társadalomképet, ami életét a munkahelyi robot-hipermarketben való bevásárlás-kereskedelmi tévécsatornák bűvös háromszögében éli.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #151 Dátum: 2008. április 29. - 09:06:49 »

"Nekem a reklámpszichológiával kapcsolatban maga az ágazat léte a problémám: azért foglalkoztatnak a multik, az ügynökségek rengeteg pénzért szakembereket, hogy ellenem fordítsák a saját énemet és olyan termékeket és szolgáltatásokat nyomjanak le a torkomon, amiket máskülönben soha nem vennék meg."

Többet, Viktor!
Nem csupán terméket és szolgáltatást,  hanem életszemléletet, egy olyan egyéniségmentes fogyasztói társadalomképet, ami életét a munkahelyi robot-hipermarketben való bevásárlás-kereskedelmi tévécsatornák bűvös háromszögében éli.

Pontosan! Igen Igen Igen

Eszméletlen ami van, egyszerűen az emberek nem is gondolkodnak sokszor mit vesznek meg és miért. A fogyasztás öncéllá kezd válni, a lányok száján például már mindennapos a "shoppingolás", azaz az előre meghatároztt cél és szükséglet nélküli, pusztán a vásárlás, a fogyasztás öröméért való séta a megfelelő helyeken. Ez természetesen mind szén-dioxidba, továbbá a nyersanyagokba kerül. Így lehetséges, hogy a háromszázmilliónál kisebb lakosságszámú USA a világpiac egyharmadát és s szén-dioxid kibocsátás egynegyedét adja. Az emberek shoppingolnak.

És mivel nincs cél, nincs szükséglet, a marketingipar az agymosott segítségére siet. Ez önmagában nem lenne baj, amíg csak szociológiai és közgazdaságtani módszerekkel dolgoznak, azaz elemzik a fogyasztói szokásokat. De jön a reklámcihológus, aki héj helyett a magot töri fel és kiszolgáltatja ezeknek az embereknek a maradék tudatát és tudatalattiját a gyártóknak, a kereskedelmi láncoknak.

Félreértés ne essék, nekem igazából nem magával a pszichológiával, hanem az ilyen - a Freudi céloknak is szögesen ellentmondó - vadhajtásaival. Ez a jéghegy csúcsa, a kanári a bányában. No persze mindent meg lehet ideologizálni, meg is teszik. A reklámpszichológia segít mozgásban tartani a mókuskereket, a perpetuum mobile-t, a fogyasztói társadalmat. És ennek nyomán itt is kialakul a verseny, kinek van jobb reklámcihológusa, azaz ki tudja sikeresebben ráerőszakolni a terméket közvetve a fogyasztóra... és így haladunk ennek a tudománynak az elfajzása felé (is)....
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #152 Dátum: 2008. április 29. - 09:28:05 »

Ja igen: az ideológia.

Hogy is megy ez kérem? "A reklámpszichológia megkérdőjelezhetetlen társadalmi hasznossága abban áll, hogy segíti a fogyasztói döntést". Talán a termék objektív tulajdonságai alapján? Talán a valóságos fogyasztói igány alapján?

Hogy is megy ez? Jön valamelyik nagy reklámügynökség, modjuk a McCann és ad egy megbízást valamelyik pszichológusnak átfogó marketingstratégiák kialakításához, vagy konkrét termék marketingsupportjához (támogatásához). Ki bízza meg a McCann-t? Én? Te? Bárki közülünk? Mi kérjük, hogy túrjanak bele a fejünkbe? Mi tettük fel a kérdést?

Vagy a Coca Cola Company? Vagy a Toyota? Vagy az Auchan? Hahh...

Ugyan már...
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #153 Dátum: 2008. április 29. - 11:47:48 »

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy ez milyen puska a képen?   PLS.




Szia
A puska az  Ruger M77 (Hawkeye) ....fogadni mernek ...! Mosolyog Mosolyog

Hát igen! Nekem van egy Ruger M77 -em ( a kedvencem) -ez bizony az.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #154 Dátum: 2008. április 29. - 20:49:36 »

"És mivel nincs cél, nincs szükséglet, a marketingipar az agymosott segítségére siet. Ez önmagában nem lenne baj, amíg csak szociológiai és közgazdaságtani módszerekkel dolgoznak, azaz elemzik a fogyasztói szokásokat. De jön a reklámcihológus, aki héj helyett a magot töri fel és kiszolgáltatja ezeknek az embereknek a maradék tudatát és tudatalattiját a gyártóknak, a kereskedelmi láncoknak." - remélem ezt Te sem gondolog komolyan, de tudom, hogy meggyőzhetetlen vagy bármilyen témáról is legyen szó, hát nem is próbálkozom, de még emlékszem, hogy mennyire bántónak itéltél meg korábban minden hozzászólást, ami negatív módon minősítette a jogtudományt és azok gyakorlóit. Hát most, valami hasonlót teszel. Vajon a természetvédelem és pszichológia után, mely tudományág földbedöngölése következik abszolutt igazságok kinyilatkoztatásával? És lehet törölni, mert most tényleg személyeskedtem.

Naplózva

Carpe Diem.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #155 Dátum: 2008. április 29. - 20:51:19 »

"És mivel nincs cél, nincs szükséglet, a marketingipar az agymosott segítségére siet. Ez önmagában nem lenne baj, amíg csak szociológiai és közgazdaságtani módszerekkel dolgoznak, azaz elemzik a fogyasztói szokásokat. De jön a reklámcihológus, aki héj helyett a magot töri fel és kiszolgáltatja ezeknek az embereknek a maradék tudatát és tudatalattiját a gyártóknak, a kereskedelmi láncoknak." - remélem ezt Te sem gondolog komolyan, de tudom, hogy meggyőzhetetlen vagy bármilyen témáról is legyen szó, hát nem is próbálkozom, de még emlékszem, hogy mennyire bántónak itéltél meg korábban minden hozzászólást, ami negatív módon minősítette a jogtudományt és azok gyakorlóit. Hát most, valami hasonlót teszel. Vajon a természetvédelem és pszichológia után, mely tudományág földbedöngölése következik abszolutt igazságok kinyilatkoztatásával? És lehet törölni, mert most tényleg személyeskedtem.



Jajj Szenka, ki bántotta a pszichológiát? Beszélgettünk nem?! Egyébként komolyan gondolom. Miért, nem így van?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #156 Dátum: 2008. április 29. - 20:56:28 »

Talán nem alkalmaznak a reklámügynökségek alvállalkozóként - sőt néha még munkaviszonyban is - pszichológust? Miért alkalmazzák? Mi a céljuk ezzel? Talán ez nekem jó? Változik ettől a termék?

Egyébként lehet, hogy sokan támadták a jogot, de én mindig meg is védtem, nem sértődtem meg, nem fordítottam hátat durciban...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #157 Dátum: 2008. április 29. - 21:05:14 »

Bocs, még valami: tudtommal Te nem vagy reklámpszichológus, nem értem miért viselkedsz úgy, mintha Téged támadnálak? Én például jogász vagyok, de nem emlékszem, hogy védelmembe vettem volna egy ügyvédet is akár, ha jogosan támadták. Nem is értelek...

Egyébként a természetvédelem "földbe döngöléséről" beszélni elég nyilvánvaló utalás a napokban történtekre. Ezt kikérem magamnak. Sem a természetvédelmet, sem a pszichológiát nem döngöltem a földbe, ha valaki nem tud érvelni a mondanivalómmal szemben és indulatosan vagdalkozni kezd, az nem az én hibám. Bocs.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #158 Dátum: 2008. április 29. - 21:37:33 »

Szerintem felesleges összeveszni. Ebből eredően a felesleges veszekedések nem maradnak megtorlatlanul Fa testápoló
Nyilván mindenki védi a mundér becsületét, de ahogy a jogászok közt akad temérdek hitvány gerinctelen féreg akit el kellene taposni, úgy a pszichomókusok közt is van nyilván elég, aki nem kimondottan hasznos célokra használja a szaktudását. Konkrét példát tudunk mindkettőről eleget, de ettől még nem általánosítva kell érteni a neheztelést...
Viktornál ez kis hijján tettlegességbe torkollott, Szenka, remélem, nálad nem fajulnak idáig a dolgok....
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #159 Dátum: 2008. április 29. - 21:38:54 »

Ki szidta itt a vendéglátós autókereskedőket????
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #160 Dátum: 2008. április 29. - 21:46:21 »

Ki szidta itt a vendéglátós autókereskedőket????
Vazze, valahol hallottam egy olyan hasonlatot, hogy "őszinte mint egy autókereskedő mosolya"...
Avagy honnan tudod, hogy az autókereskedő most hazudni fog? Úgy kezdi a mondatot, hogy "Higgyen nekem..." Bion
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #161 Dátum: 2008. április 29. - 21:49:10 »

"Az az igazság"...na, ekkor hazudik a legnagyobbat.
Ennél már csak a "megmondom őszintén" a jobb...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #162 Dátum: 2008. április 29. - 21:50:52 »

"Az az igazság"...na, ekkor hazudik a legnagyobbat.
Ennél már csak a "megmondom őszintén" a jobb...
Na, akkor most bunyózunk, vazze? :VITA
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #163 Dátum: 2008. április 29. - 21:57:50 »

Én azt szeretem, mikor a vendéglátós azt mondja: "Mit parancsol a kedves vendég?" Nyihi


Nemrégen, mikor vettem a mostani Ignist, már sírt az ügynök, hogy annyit engedett, hogy a főnök kirúgja!
Mondtam Neki, még tegyen rá egy vonóhorgot, és vállalja át az átírást és ha kirúgják, felveszem kezdő biztonsági őrnek. A szája tátva maradt, aztán elnevette magát, de belement! A mai napig emlegeti, hogy ilyen pofátlan vevője még nem volt! Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #164 Dátum: 2008. április 29. - 22:01:42 »

Kedvencem (a lövészárok másik oldaláról):
-Mit tud ajánlani?
-Egy másik éttermet.

-Kérek egy rostost!
-Bútorlap jó lesz?


Ausztriában volt olyan akcióm, hogy aki ki tudja mondani, hogy "bitte", az kap 10% kedvezményt...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 1398   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: