Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvercsőtől a célig  (Megtekintve 63646 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #75 Dátum: 2016. április 27. - 11:48:28 »

Sosem mértem,de szokásos 3 AAA elemes tömegű. Nem a lámpa hibája,de korábban is előfordult,ugyanebben a szituációban,hogy nem figyelve a feltámasztásra,a "babzsák" a lámpa alá került. Hiába volt a lámpa teljesen hátrahúzva,mert az elejére támaszkodott a puska,így megfeszült a cső. Ekkor keletkezett az alálövés. Ha meg a lámpa előre csúszott (szintén az én hibám,nem volt meghúzva az imbusz rendesen... Stoel) fölélövés következett. Ez már jelentős- 96 méteren 15 centiméternyi- eltérést okozott. A puska gyors mérés szerint 50-en 1-2 cm fölélövést, 96 méteren 4-4,5 cm-t mutatott. 
Laboratóriumi körülményeket nem tudtunk biztosítani,nem lehetett a puskát satuzni. Az én kezemmel a megadott paramétereket tudta a puska,de 3 ember örömlövészetében ( egy doboz PPU-t is bevonva a játékba) koncentráltabb lövéseinkkel 50-en 3 centis körbe,96-on a 6 centis körbe lövöldöztünk bele.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #76 Dátum: 2016. április 27. - 16:54:32 »


 Balkóbátya megírta a megoldást   50 méteren és 96 méteren is telibe.    Sam6


Az lehet, hogy telibe találta a lőlapot  Ördög, de az eredeti kérdésre nem kaptunk választ ("50méteren 3,5cm alálövéssel, 100méteren hol csapódik be a lövedék?")

 Emelem

Tamási Zoltán
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #77 Dátum: 2016. április 27. - 17:47:13 »


Az lehet, hogy telibe találta a lőlapot  Ördög, de az eredeti kérdésre nem kaptunk választ ("50méteren 3,5cm alálövéssel, 100méteren hol csapódik be a lövedék?")

 Emelem

Tamási Zoltán
 

Egyszerű!   Fogod magad , elmész egy lőtérre , beállítod úgy a puskádat  , és utána lősz vele párat !  Akkor tudni fogod !     Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #78 Dátum: 2016. április 28. - 18:16:20 »

"Mindenkit eszkuzálok,de az 5-6. lövés körül rájöttünk a hiba okára.."
.Basszus!  Mi meg jól körülkomplikáltuk az egészet! De azt legalább áltudományosan!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #79 Dátum: 2017. Október 11. - 08:21:48 »


Az lehet, hogy telibe találta a lőlapot  Ördög, de az eredeti kérdésre nem kaptunk választ ("50méteren 3,5cm alálövéssel, 100méteren hol csapódik be a lövedék?")

 Emelem

Tamási Zoltán

Kb. - 6,2 cm-en.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #80 Dátum: 2017. Október 11. - 08:35:54 »

Kb. - 6,2 cm-en.
Gyors válasz.  Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #81 Dátum: 2017. Október 11. - 09:06:18 »

Gyors válasz.  Röhög

Jobb későn, mint soha...  Ördög
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #82 Dátum: 2018. Február 20. - 13:58:19 »

Sziasztok!

Az álomfegyver topicban szóba került 45-70 gov. kaliberre rákerestem és ezt a képet találtam a Wikipedián.

Jól látom, hogy ha kb 1500 méteren van nullán a lövedék, akkor van, hogy 80 yardot, kb 73 métert emelkedik???  Fejvakarás  Vállat von
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #83 Dátum: 2018. Február 20. - 14:27:04 »

Sziasztok!

Az álomfegyver topicban szóba került 45-70 gov. kaliberre rákerestem és ezt a képet találtam a Wikipedián. Jól látom, hogy ha kb 1500 méteren van nullán a lövedék, akkor van, hogy 80 yardot, kb 73 métert emelkedik???  Fejvakarás  Vállat von
 Emelem


Bármelyik kaliberrel meg lehet próbálni ellőni az ég aljáig. Viszont minél kevésbé messze lövésre találták ki, annál hihetetlenebb adatokat fog produkálni. Ha 2000 m-re néznéd meg a 45-70-est, még jobban hüledeznél. Adott mag röppályáját (és ezzel az elérhető max távolságot is) három tényező határozza meg: a tömege, a torkolati sebessége meg a ballisztikai alaktényezője. A távolságot meg a cső szöge a vízszinteshez. Érdekességképp nem 45°-nál megy a legmesszebbre egyik lövedék sem, valahol 30-35 fok körül van ez a szög, ha jól emlékszem...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2018. Február 20. - 14:32:23 »

Jól látom, hogy ha kb 1500 méteren van nullán a lövedék, akkor van, hogy 80 yardot, kb 73 métert emelkedik???  Fejvakarás  Vállat von
 Emelem

Ez egy XIX. századi kaliber csupasz ólomlövedékhez tervezve, a mai nato-standard lőszerhez hasonlítani oktalanság. 100 méteren belül használták, ezen távon jó volt még bölényre is.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #85 Dátum: 2018. Február 20. - 14:45:51 »

Bármelyik kaliberrel meg lehet próbálni ellőni az ég aljáig. Viszont minél kevésbé messze lövésre találták ki, annál hihetetlenebb adatokat fog produkálni. Ha 2000 m-re néznéd meg a 45-70-est, még jobban hüledeznél.

Ez egy XIX. századi kaliber csupasz ólomlövedékhez tervezve, a mai nato-standard lőszerhez hasonlítani oktalanság. 100 méteren belül használták, ezen távon jó volt még bölényre is.

Nem vártam nagy ballisztikai eredményeket a kalibertől,  csak a két görbe közti különbség és az értékek leptek meg.   Csodalk
A Tarpai- Nagyhegyen "keresztül" lehetne lőni vele.  Vigyorog
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #86 Dátum: 2018. Február 20. - 19:12:00 »

A Tarpai- Nagyhegyen "keresztül" lehetne lőni vele.  Vigyorog
De közel vagy, még most látom ! Privátban beszélünk?
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #87 Dátum: 2018. Február 20. - 19:53:49 »

De közel vagy, még most látom ! Privátban beszélünk?

Csak túráztam ott a nyáron. Gondolkodtam, hogy melyik hegy lehet akkora. A Gellért- hegy teteje is majdnem 90 a Dunától és ha már be van lőve a puska 1500-ra ne tekerjük feljebb, hogy elmenjen felette.  Stoel
Így jutott eszembe a Nagyhegy.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #88 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 09:59:08 »

Vadaszudv. Azon gondolkodtam, hogy vajon mennyiben befolyásolja a talalatot az, hogy egy fegyver mondjuk - 10 fokban lett belőve. Es mondjuk +30 fok van. Illetve forditva.
Gondolom ez nagyban fegyverfüggő is.

Gondolkodva a cso melegedesre is. Elso loves hideg cso majd beallitas soran viszonylag meleg csovel a szoraskephez beallitva. 30fokban. Aztan vadaszat soran az elso loves a fontos hideg csovel - 10fokban.

Nemi koze van a celtavcso topichoz... Hisz az adja a lelket.
 S.Peti Emelem Tasli
 Stoel


Hát ez tényleg nem ide való, sokkal inkább a külballisztika topikba, úgyhogy ne is itt folytassuk tovább.

Aki tölti a lőszerét, tud számolni a külső hőmérséklettel egyébként, legalábbis a QuickLoad segít ebben. Én is töltöttem nyári és téli sarzsot.

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 12:00:56 »

Vadaszudv. Azon gondolkodtam, hogy vajon mennyiben befolyásolja a talalatot az, hogy egy fegyver mondjuk - 10 fokban lett belőve. Es mondjuk +30 fok van. Illetve forditva.
Gondolom ez nagyban fegyverfüggő is.

Gondolkodva a cso melegedesre is. Elso loves hideg cso majd beallitas soran viszonylag meleg csovel a szoraskephez beallitva. 30fokban. Aztan vadaszat soran az elso loves a fontos hideg csovel - 10fokban.

Nemi koze van a celtavcso topichoz... Hisz az adja a lelket.
 S.Peti Emelem Tasli
 Stoel


A ballisztikához ( belső és külső ) van köze de nem igazán a cső hőmérséklete hanem a töltet hőmérséklet (nyomás) és nagy távolságra való lövés esetén a levegő hőmérséklete  ( süsüsége ) miatt. 100 150  méter távolságra nem nagy jelentősége van - mondhatnám semmi .  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: