Oldalak: 1 2 3 4 5 [6]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvercsőtől a célig  (Megtekintve 13148 alkalommal)
Balkóbátya
Vadász
Nem elérhető Nem elérhető

Swamp thing

« Új üzenet #75 Dátum: 2016. április 27. - 11:48:28 »

Sosem mértem,de szokásos 3 AAA elemes tömegű. Nem a lámpa hibája,de korábban is előfordult,ugyanebben a szituációban,hogy nem figyelve a feltámasztásra,a "babzsák" a lámpa alá került. Hiába volt a lámpa teljesen hátrahúzva,mert az elejére támaszkodott a puska,így megfeszült a cső. Ekkor keletkezett az alálövés. Ha meg a lámpa előre csúszott (szintén az én hibám,nem volt meghúzva az imbusz rendesen... Stoel) fölélövés következett. Ez már jelentős- 96 méteren 15 centiméternyi- eltérést okozott. A puska gyors mérés szerint 50-en 1-2 cm fölélövést, 96 méteren 4-4,5 cm-t mutatott. 
Laboratóriumi körülményeket nem tudtunk biztosítani,nem lehetett a puskát satuzni. Az én kezemmel a megadott paramétereket tudta a puska,de 3 ember örömlövészetében ( egy doboz PPU-t is bevonva a játékba) koncentráltabb lövéseinkkel 50-en 3 centis körbe,96-on a 6 centis körbe lövöldöztünk bele.
Naplózva

Nagyapám és édesapám nyomában járni, velük vadászni, életem egyik legszebb időszaka volt,éppen ezért dédelgetett reményem , hogy egyszer majd gyermekeim kísérnek a vadászösvényen engem.
zerge69
Vadász

« Új üzenet #76 Dátum: 2016. április 27. - 16:54:32 »

Balkóbátya megírta a megoldást   50 méteren és 96 méteren is telibe.    Sam6

Az lehet, hogy telibe találta a lőlapot  Ördög, de az eredeti kérdésre nem kaptunk választ ("50méteren 3,5cm alálövéssel, 100méteren hol csapódik be a lövedék?")

Emelem

Tamási Zoltán
Naplózva
bull
Vadász

« Új üzenet #77 Dátum: 2016. április 27. - 17:47:13 »

Az lehet, hogy telibe találta a lőlapot  Ördög, de az eredeti kérdésre nem kaptunk választ ("50méteren 3,5cm alálövéssel, 100méteren hol csapódik be a lövedék?")

Emelem

Tamási Zoltán

Egyszerű!   Fogod magad , elmész egy lőtérre , beállítod úgy a puskádat  , és utána lősz vele párat !  Akkor tudni fogod !     Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász

« Új üzenet #78 Dátum: 2016. április 28. - 18:16:20 »

"Mindenkit eszkuzálok,de az 5-6. lövés körül rájöttünk a hiba okára.."
.Basszus!  Mi meg jól körülkomplikáltuk az egészet! De azt legalább áltudományosan!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

“Hiába van jó viszonyom a munkához, ha a szervezetem nem kívánja!”  Be is fejeztem erre az életre! Mosolyog
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: