Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvercsőtől a célig  (Megtekintve 64152 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #60 Dátum: 2016. április 22. - 16:31:50 »

A S&B Sp 11,7 g-ra belőtt puskám, a 13 g Lapua Megával 50 méteren kb -5 cm-t, 100 méteren -17 cm-t produkált, ha jól emlékszem.

Szegény Stefi.  Röhög   Most egy világ dőlhetett össze benne  Röhög   Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2016. április 22. - 16:48:06 »

Sőt bmeg, ha 25 cm-es a szerelék magassága hónaljból lőheted a 0-át!

Te csak a vita kedvéért nyomod az már biztos!

Na, most megint jöhet tied az utolsó szó beírás!



 Nem láttál még olyat hogy 6-7 cm a csőtengely és az optikai tengely különbsége?  56 mm lencse esetén elég hamar összejöhet . Kérlek ne sarkíts Te írtad hogy "akár milyen szerelékmagasságnál" .
 Ez még bőven benne van a programba a 25 centi nincs.  De nem baj . Továbbra is kérdés hogyan lesz az 50 méteren  -35mm  alálövésből normál szerelékkel 100 méteren -70 mm alálövés mikor 50 után még emelkedik a röppálya ? Privátban megírtam és bár ki ellenőrizheti mert a program pontosan kiadja .  Huntig Cartigres  30-06 NP 11,7 gr.Sight line 70 mm A zérópontot 100 ra kell állítani (zero range)
Ez után a diagarmm függőleges vonalát Distance 50 m re kell húzni  - 15mm (High of trajektori feliratnál olvasható  )  lesz az alálövés 100 on pedig nulla  tehát emelkedik 15mm-t a lövedék. Ha viszont a -35 milliméter még 15 milit emelkedik 20 milis alálüvéssel meg van a vad . ( Bár csak ekkorát tévesztenék mindig !  Angyal )   Továbbra sem értem a -7 centis alálövést mert 50 és 100 méter között ez a lövedék szinte tartja a vonalat.  ha normál 4-5 centi magas a szerelék akkor is. Monjuk még 80 méterig  kicsit emelkedik is .   Emelem

A S&B Sp 11,7 g-ra belőtt puskám, a 13 g Lapua Megával 50 méteren kb -5 cm-t, 100 méteren -17 cm-t produkált, ha jól emlékszem.

Na pont ez a lényeg : A lövedék nehezebb ,  és a fő hogy teljesen más lőszer. A szerelék a puska ?  . Eleve -5cm  . Ezt akár valamely más  lőszerrel is produkálhatta volna. Az ördög a részletekben van .

Szegény Stefi.  Röhög   Most egy világ dőlhetett össze benne  Röhög   Stoel

Voldi ! Azt Te nem tudtad hogy minden cső  más löszert szeret szerethet . Ennek semmi köze az elméleti fejtegetéshez és a Norma ballisztikai táblázathoz .    Fejvakarás


Isten áldjon külballisztika topik . Azért az e mail -jaim alapján vannak még kétkedők !      KAP
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #62 Dátum: 2016. április 22. - 17:13:56 »

Isten áldjon külballisztika topik . Azért az e mail -jaim alapján vannak még kétkedők !      KAP

Én is azt javaslom, ami nem megy, nem kell erőltetni! Tényleg nem érted. A bátraknak,- tudod, akik nyíltan nem merik vállalni a véleményüket - meg szép sikerekben való levelezést kívánok veled. Ne, ne írj több privátot sem!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2016. április 22. - 17:19:27 »

Urak!
Mindjárt sábesz, béküljetek ki!  Ördög
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #64 Dátum: 2016. április 22. - 18:41:40 »

Holnap 13.00-ra bejelentkeztem lőtérre. Addig már ne öljétek meg egymást. A lámpát is fennhagyom: ugyanúgy van, ahogy akkor volt. Egy doboz lőszert szánok rá. Padot már kértem. Imádkozom,hogy 3 és felet hordjon alá 50-en... Mindent dokumentálok. Tanúkkal is aláíratom.  Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #65 Dátum: 2016. április 22. - 19:12:43 »

Holnap 13.00-ra bejelentkeztem lőtérre. Addig már ne öljétek meg egymást. A lámpát is fennhagyom: ugyanúgy van, ahogy akkor volt. Egy doboz lőszert szánok rá. Padot már kértem. Imádkozom,hogy 3 és felet hordjon alá 50-en... Mindent dokumentálok. Tanúkkal is aláíratom.  Vigyorog

Szia Balkóbátya!

Pontosan milyen lőszert lősz (30-06-os 180 graines azt tudom) gyártó, pontos megnevezés (kezdő sebesség miatt), távcső tengely-csőtengely távolsága?

És nem gond, ha nem lő 50-en -3,5cm-t, ha már rászánsz egy doboz lőszert "lődd be" 50m-en -3,5cm-re, utána lássuk mit tud 100méteren.

 Emelem

Tamási Zoltán
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #66 Dátum: 2016. április 22. - 20:26:23 »

Szia Balkóbátya!

Pontosan milyen lőszert lősz (30-06-os 180 graines azt tudom) gyártó, pontos megnevezés (kezdő sebesség miatt), távcső tengely-csőtengely távolsága?

És nem gond, ha nem lő 50-en -3,5cm-t, ha már rászánsz egy doboz lőszert "lődd be" 50m-en -3,5cm-re, utána lássuk mit tud 100méteren.

 Emelem

Tamási Zoltán
Winchester Power-point.
http://www.winchester.com/Products/rifle-ammunition/Performance/Super-X-rifle/Pages/X30064.aspx
A távcső tengely a csőtengelytől től cca. 5 cm-re van. A szereléktalp aljától a távcső tengelyig pont 4 cm. CZ 550. 7x50-es Meopta. (Mióta Huszlavika azt mondta róla,hogy elállítódik,azóta elállítódik. Addig nem volt semmi baja.   Röhög )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #67 Dátum: 2016. április 23. - 13:50:18 »

Winchester Power-point.
........................... (Mióta Huszlavika azt mondta róla,hogy elállítódik,azóta elállítódik. Addig nem volt semmi baja.   Röhög )


 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #68 Dátum: 2016. április 23. - 17:17:50 »

 Stoel
Megvolt a mini fórum tali. S.Petivel kiegészülve süketültünk kicsit egy fórumtárs 300 win.magjától,akinek szintén fórumtárs asszisztált. 4 fórumozó a lőtéren...! Kacsint
Na és a lényeg...A puska pontos.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2016. április 23. - 17:29:08 »

Stoel
Megvolt a mini fórum tali. S.Petivel kiegészülve süketültünk kicsit egy fórumtárs 300 win.magjától,akinek szintén fórumtárs asszisztált. 4 fórumozó a lőtéren...! Kacsint
Na és a lényeg...A puska pontos.

Saját magamon és másokon is megfigyeltem 10 hibázásból 9 a lövő és esetleg 1 ok a fegyver .    Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #70 Dátum: 2016. április 23. - 17:40:13 »

Gépről folytatom... Vigyorog
Mindenkit eszkuzálok,de az 5-6. lövés körül rájöttünk a hiba okára... Ekkor vettem észre,hogy a lámpám vándorolni kezdett a csövön. A CZ úgy látszik érzékeny rá. A lámpa a hátrarúgástól elindult előre. Amikor 10 centit előre csúszott kb. 15 centimétert (!) dobott /jobbra fel/egy lövésen. A lámpát levéve a puskával szépen belelövögettünk a közepébe a táblának 50-en és még 96 méteren is... A CZ lőképe a nagyobb távon is kielégítette vadászati igényeinket. 25 lövésre volt ma idő,de fontos tapasztalat,hogy a gyakorlásra mindenkinek rá kell szánnia az időt,mivel a 6-7. lőszer után tudtam ráérezni a lövésre és kifejezetten "pontosan" lőni.
A zerge által kért belövésre nem került sor sajnos...Ehhez nem voltak adottak a feltételek. Ha most valaki harakirit követ el,sajnálom de mi, ma, ott, jól éreztük magunkat,jó helyre hordott a puska,jó volt az idő, jót beszélgettünk.
Minden évben ilyenkor gyakorlok egy kicsit,de most valószínűleg hamarosan újból felkeresem a helyet,csak talán már egy a hűlyebogár által felírt eszcájggal.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #71 Dátum: 2016. április 27. - 07:43:46 »

Üdv a Vadásznak!

Úgy látom nem lett a történetnek megoldása.
Az alábbi ábrát ajánlom tanulmányozásra azoknak akik úgy gondolják mindegy milyen szög alatt lőnek, a lövedék mozgása (itt az emelkedésre gondolok) attól független.




 Emelem

Tamási Zoltán
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2016. április 27. - 09:40:55 »

Üdv a Vadásznak!

Úgy látom nem lett a történetnek megoldása.
Az alábbi ábrát ajánlom tanulmányozásra azoknak akik úgy gondolják mindegy milyen szög alatt lőnek, a lövedék mozgása (itt az emelkedésre gondolok) attól független.




 Emelem

Tamási Zoltán




 Balkóbátya megírta a megoldást   50 méteren és 96 méteren is telibe.    Sam6
Naplózva
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #73 Dátum: 2016. április 27. - 10:14:52 »

Ekkor vettem észre,hogy a lámpám vándorolni kezdett a csövön. A CZ úgy látszik érzékeny rá.

Milyen típusú ill. súlyú lámpa?
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #74 Dátum: 2016. április 27. - 11:21:00 »

Milyen típusú ill. súlyú lámpa?
Sosem mértem,de szokásos 3 AAA elemes tömegű. Nem a lámpa hibája,de korábban is előfordult,ugyanebben a szituációban,hogy nem figyelve a feltámasztásra,a "babzsák" a lámpa alá került. Hiába volt a lámpa teljesen hátrahúzva,mert az elejére támaszkodott a puska,így megfeszült a cső. Ekkor keletkezett az alálövés. Ha meg a lámpa előre csúszott (szintén az én hibám,nem volt meghúzva az imbusz rendesen... Stoel) fölélövés következett. Ez már jelentős- 96 méteren 15 centiméternyi- eltérést okozott. A puska gyors mérés szerint 50-en 1-2 cm fölélövést, 96 méteren 4-4,5 cm-t mutatott. 
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: