Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvercsőtől a célig  (Megtekintve 64408 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2016. április 22. - 10:10:51 »

Nem jó.
Akkor tud emelkedni 2 centit, ha 50 m-en már 2 centivel a céltávcső tengelyvonala felett van.
Ha 3,5 centivel alatta van, akkor lehet még kicsit emelkedik, de az biztos, hogy nem csak -2 centinél lesz 100-on a becsapódás, hanem jóval lejjebb.
Ha valaki lerajzolja Neked, majd megérted. Én befejeztem.

Véletlenül nem ugyan azt mondod mint én ? Feljebb lesz valamivel . (4 cmm  optikai tengely magasságnál )
Egyébként szerintem a szerelék magasságától (vagyis az optikai és csőtengely távolságától ) függ . Ha az pl. 3 cm  ezekkel a paraméterekkel még nő is 100 m en az aláövés . Ha az 7 cm akkor csökken vagy majdnem érintő alacsonyan . De minden esetre nem BAROMSÁG !        Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #46 Dátum: 2016. április 22. - 10:58:11 »

Véletlenül nem ugyan azt mondod mint én ? Feljebb lesz valamivel . (4 cmm  optikai tengely magasságnál )
Egyébként szerintem a szerelék magasságától (vagyis az optikai és csőtengely távolságától ) függ . Ha az pl. 3 cm  ezekkel a paraméterekkel még nő is 100 m en az aláövés . Ha az 7 cm akkor csökken vagy majdnem érintő alacsonyan . De minden esetre nem BAROMSÁG !        Emelem

Ha 50 méteren minusz 3,5 cm, akkor 100-on minusz 7 cm,  vagy még az alatt lesz.
Csináltam egy képet is a két görbe összehozásával a norma oldalán, de felesleges betenni, mert az előzőeket sem tudtad értelmezni, mert még mindig nem érted.  Részemről befejezve.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2016. április 22. - 11:31:29 »

Ha 50 méteren minusz 3,5 cm, akkor 100-on minusz 7 cm,  vagy még az alatt lesz.
Csináltam egy képet is a két görbe összehozásával a norma oldalán, de felesleges betenni, mert az előzőeket sem tudtad értelmezni, mert még mindig nem érted.  Részemről befejezve.

Milyen szerelék magasságnál ? Egyébként  Vállat von én se első se második zérópontról nem írtam el se éri a röppálya az optikai tengelyt. Nézd meg egy valamilyen programon hogy mennyit számít a szerelék magassága . Ha az csak 3 cm és 3,5 cm az alálövés akkor nyílván  párhuzamos vagy lefelé mutat a csőtengely. Ha 7cm a két tengely távolsága és 3,5 cm az alálövé akkor a csőtengely még az optikai tengely irányába felfelé mutat tehát százon nem 3,5 cm az alálövés hanem mondjuk 1 cm.    Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #48 Dátum: 2016. április 22. - 12:00:03 »

Milyen szerelék magasságnál ?

Egyszer vedd már a fáradságot, és nézd meg a norma ballisztikai programját. Az alap a 4 cm szerelék magasság, de oda állítod, ahova akarod!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2016. április 22. - 12:30:18 »

Egyszer vedd már a fáradságot, és nézd meg a norma ballisztikai programját. Az alap a 4 cm szerelék magasság, de oda állítod, ahova akarod!

Az a baj vele hogy olyan nincs hogy nincs zéró pont !  Ne programba gondolkodj . Mondjuk tedd fejben 2 centivel a ballisztikai görbét a 100 méteres érintő zérópont alá .  Emelem

Egyébként így kezdtem hogy majdnem de ha nem éri el a röppálya az optikai tengelyt akkor ezen nem tudsz ügyködni.

Tegyél fel 7 centis szerelék magassággal olyat hogy -3,5 cm 50 méteren a találati pont. ( Nem tudja a program mert kéri a zéró pontot az meg nem lesz )  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #50 Dátum: 2016. április 22. - 12:37:25 »

Az a baj vele hogy olyan nincs hogy nincs zéró pont !  Ne programba gondolkodj . Mondjuk tedd fejben 2 centivel a ballisztikai görbét a 100 méteres érintő zérópont alá .  Emelem

Egyébként így kezdtem hogy majdnem de ha nem éri el a röppálya az optikai tengelyt akkor ezen nem tudsz ügyködni.

Tegyél fel 7 centis szerelék magassággal olyat hogy -3,5 cm 50 méteren a találati pont. ( Nem tudja a program mert kéri a zéró pontot az meg nem lesz )  Emelem


Persze, hogy nem lesz, de el tudod tolni-forgatni ugyanazt a görbét(amiről kimondtuk, hogy 100-on legyen 0, mert elsőre ugye az volt az állítás- most tekintsünk el a majdnem szótól!) ,  az elforgatásnál a csővég marad, beállítva az 50 méteres -3,5 cm-es aláhordást és máris leolvasható a 100m-es tengelyről a találati pont helye! Igaz ez fejben nem megy... a képzelőerő kevés hozzá. Számítógéppel, vagy mmpapíron megrajzolva nem nagy etvasz!

Végül aztán mindenki rájöhet, hogy a programban azért nem lehet ezt megcsinálni, mert a program valós dolgokra működik, nem baromságra! (lásd, 50-en - 3,5 cm, az 100-on majdnem 0! mer még 50 után emelkedik. Ja, de a görbe ívéből látszik, az emelkedéssel együtt is csak lejjeb megy, nem a 0 közelébe!)
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2016. április 22. - 13:01:02 »

Persze, hogy nem lesz, de el tudod tolni-forgatni ugyanazt a görbét(amiről kimondtuk, hogy 100-on legyen 0, mert elsőre ugye az volt az állítás- most tekintsünk el a majdnem szótól!) ,  az elforgatásnál a csővég marad, beállítva az 50 méteres -3,5 cm-es aláhordást és máris leolvasható a 100m-es tengelyről a találati pont helye! Igaz ez fejben nem megy... a képzelőerő kevés hozzá. Számítógéppel, vagy mmpapíron megrajzolva nem nagy etvasz!

Végül aztán mindenki rájöhet, hogy a programban azért nem lehet ezt megcsinálni, mert a program valós dolgokra működik, nem baromságra! (lásd, 50-en - 3,5 cm, az 100-on majdnem 0! mer még 50 után emelkedik. Ja, de a görbe ívéből látszik, az emelkedéssel együtt is csak lejjeb megy, nem a 0 közelébe!)

Egyébként kb 80 ig emelkedik és nem megy fölé ott van olyan hogy érinti tehát nincs két zéró pont ergó 50 után még emelkedik és amit elér 80 -on kb azzal csapódik be 100 -on . De szerelékfüggő .

Miért nem valóság az hogy @arul van beállítva a távcső és aláhord 30-on , 50-en , 80 -on - és 100 on is.     Fejvakarás
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #52 Dátum: 2016. április 22. - 13:06:42 »

Egyébként kb 80 ig emelkedik és nem megy fölé ott van olyan hogy érinti tehát nincs két zéró pont ergó 50 után még emelkedik és amit elér 80 -on kb azzal csapódik be 100 -on . De szerelékfüggő .

Miért nem valóság az hogy @arul van beállítva a távcső és aláhord 30-on , 50-en , 80 -on - és 100 on is.     Fejvakarás

Stefi bazdmeg, ne legyél már ennyire he! A valóság az, ha egy távcső 50-en -3,5 alálövést produkál nem 100-on 0 közelében az életben a korábbi állításoddal ellentétben!

A zéró pontokat meg nem a hagyományos értelemben kell venni, mert nem éri el a vizszintes tengelyt sosem, hanem a görbe az 50 és 100 méteres tengely lefele meghosszabított metszéspontjait jelenti. 50-en a 3,5 cm es 100-on a - 7 cm- es metszéspontot. De most már tényleg befejeztem. Te azért még valamit írj, hogy tied legyen az utolsó szó természetesen!   Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2016. április 22. - 13:27:22 »

Stefi bazdmeg, ne legyél már ennyire he! A valóság az, ha egy távcső 50-en -3,5 alálövést produkál nem 100-on 0 közelében az életben a korábbi állításoddal ellentétben!

A zéró pontokat meg nem a hagyományos értelemben kell venni, mert nem éri el a vizszintes tengelyt sosem, hanem a görbe az 50 és 100 méteres tengely lefele meghosszabított metszéspontjait jelenti. 50-en a 3,5 cm es 100-on a - 7 cm- es metszéspontot. De most már tényleg befejeztem. Te azért még valamit írj, hogy tied legyen az utolsó szó természetesen!   Türelmetlenül

Na ezt mutasd be 6 centis szerelék magassággal - biztos látod hogy 50 méter után még emelkedik hogy lesz az  -7 cm .  Fejvakarás   (természetesen 50 -en nem 3,5 hanem -3,5 cm )
Csak a képet mert én nem tudtam beemelni de biztos látod hogy 80 méter körül van hogy eléri de nincs két metszéspont.  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2016. április 22. - 13:30:45 »

Stefikém, drága csillagom, nem baj ha csak 7 centi, told meg egy lépéssel, mindjárt jó lesz mindkettőtöknek!  Röhög Röhög Röhög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #55 Dátum: 2016. április 22. - 13:37:20 »

Stefikém, drága csillagom, nem baj ha csak 7 centi, told meg egy lépéssel, mindjárt jó lesz mindkettőtöknek!  Röhög Röhög Röhög



 Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2016. április 22. - 13:47:53 »

Stefikém, drága csillagom, nem baj ha csak 7 centi, told meg egy lépéssel, mindjárt jó lesz mindkettőtöknek!  Röhög Röhög Röhög

B+  Az a megoldás hogy az nem -7 cm hanem -7 mm . De tényleg !        Stoel
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2016. április 22. - 13:50:01 »

B+  Az a megoldás hogy az nem -7 cm hanem -7 mm . De tényleg !        Stoel

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #58 Dátum: 2016. április 22. - 15:34:36 »

Na ezt mutasd be 6 centis szerelék magassággal - biztos látod hogy 50 méter után még emelkedik hogy lesz az  -7 cm .  Fejvakarás   (természetesen 50 -en nem 3,5 hanem -3,5 cm )
Csak a képet mert én nem tudtam beemelni de biztos látod hogy 80 méter körül van hogy eléri de nincs két metszéspont.  Emelem

Sőt bmeg, ha 25 cm-es a szerelék magassága hónaljból lőheted a 0-át!

Te csak a vita kedvéért nyomod az már biztos!

Na, most megint jöhet tied az utolsó szó beírás!

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #59 Dátum: 2016. április 22. - 16:20:14 »

A S&B Sp 11,7 g-ra belőtt puskám, a 13 g Lapua Megával 50 méteren kb -5 cm-t, 100 méteren -17 cm-t produkált, ha jól emlékszem.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: