Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyvercsőtől a célig  (Megtekintve 64349 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #90 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 13:05:42 »

A ballisztikához ( belső és külső ) van köze de nem igazán a cső hőmérséklete hanem a töltet hőmérséklet (nyomás) és nagy távolságra való lövés esetén a levegő hőmérséklete  ( süsüsége ) miatt. 100 150  méter távolságra nem nagy jelentősége van - mondhatnám semmi .  Emelem
Minusz 10-ben szűkebb a lik a puskacsőben,mint +30-ban.  Vigyorog
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #91 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 13:07:24 »

Vadaszudv. Azon gondolkodtam, hogy vajon mennyiben befolyásolja a talalatot az, hogy egy fegyver mondjuk - 10 fokban lett belőve. Es mondjuk +30 fok van. Illetve forditva.
Gondolom ez nagyban fegyverfüggő is.

Gondolkodva a cso melegedesre is. Elso loves hideg cso majd beallitas soran viszonylag meleg csovel a szoraskephez beallitva. 30fokban. Aztan vadaszat soran az elso loves a fontos hideg csovel - 10fokban.

Nemi koze van a celtavcso topichoz... Hisz az adja a lelket.
 S.Peti Emelem Tasli
 Stoel

Hidegben a cső összekuporodik. Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 15:10:35 »

Minusz 10-ben szűkebb a lik a puskacsőben,mint +30-ban.  Vigyorog

A nagy hidegben minden lik összehúzódik !  Ördög  De sajnos a belevaló is !   Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #93 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 15:21:49 »

A nagy hidegben minden lik összehúzódik !  Ördög  De sajnos a belevaló is !   Ördög

Sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy a belevaló sokkal jobban összehúzódik. Ördög

Más!

Szerintem jó vétel, ha valakit érdekel.

https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Celtavcso_elado_95904479.htm

Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #94 Dátum: 2019. Szeptember 11. - 17:29:30 »

A ballisztikához ( belső és külső ) van köze de nem igazán a cső hőmérséklete hanem a töltet hőmérséklet (nyomás) és nagy távolságra való lövés esetén a levegő hőmérséklete  ( süsüsége ) miatt. 100 150  méter távolságra nem nagy jelentősége van - mondhatnám semmi .  Emelem
Feltételezem azt hiszed csak kötözködök. Pedig, miután a kérdés belövésről szólt, amit írtál butaság!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 07:01:22 »

Feltételezem azt hiszed csak kötözködök. Pedig, miután a kérdés belövésről szólt, amit írtál butaság!
 Emelem

Mire is vonatkozott az első kérdés ?    Fejvakarás


Vadaszudv. Azon gondolkodtam, hogy vajon mennyiben befolyásolja a talalatot az, hogy egy fegyver mondjuk - 10 fokban lett belőve. Es mondjuk +30 fok van. Illetve forditva.
Gondolom ez nagyban fegyverfüggő is.

Gondolkodva a cso melegedesre is. Elso loves hideg cso majd beallitas soran viszonylag meleg csovel a szoraskephez beallitva. 30fokban. Aztan vadaszat soran az elso loves a fontos hideg csovel - 10fokban.

Nemi koze van a celtavcso topichoz... Hisz az adja a lelket.
 S.Peti Emelem Tasli
 Stoel


A második mondatot Te meg tudod válaszolni ?  Azt meg se próbálom és nem is próbáltam mert ott már keveredik a lövés miatti csőmelegedés a külső hőmérséklettel  . De szerintem ugyan úgy nincs jelentősége illetve a vegyescsövű vagy duplagolyós fegyvereknél lehet nagyobb jelentősége is a csőmelegedésnek .  Emelem

Egyébként tényleg azt gondolom hogy kötözködni akarsz mindig és mindenáron .  Nyelv



Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #96 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 09:47:48 »

A celtavcso topicba irt feltevest athoztam ide. Ne legyen offolva. Nos pusztan annyi volt a felteves... Hogy viszonylagos hidegben mondjuk - 10 fokban leadunk egy lovest. Majd 2 3 ami némi elterest mutat. Mivel a mar melegebb cso szorasara allitjuk a tavcsovet.. Valtozhat e ujbol elso nagy hidegben valo loves leadasakor. Ugyanis 1 es majd 2-3-4 loves nem esik ugyanoda. Nyilvan lehet ez kopottabb csonel drasztikusabb. De velemenyem szerint ha 50 meteren ez lathato 150nel meg inkabb. En ezen a velemenyen voltam mikor beszeltunk rola... De gondoltam felteszem itt is. Feltetelezzuk hogy a cso nem olajos. Nekem is igy mondtak... Biztos hogy a cso nem olajos...  Okos
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #97 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 09:49:36 »

Mire is vonatkozott az első kérdés ?    Fejvakarás


A második mondatot Te meg tudod válaszolni ?  Azt meg se próbálom és nem is próbáltam mert ott már keveredik a lövés miatti csőmelegedés a külső hőmérséklettel  . De szerintem ugyan úgy nincs jelentősége illetve a vegyescsövű vagy duplagolyós fegyvereknél lehet nagyobb jelentősége is a csőmelegedésnek .  Emelem

Egyébként tényleg azt gondolom hogy kötözködni akarsz mindig és mindenáron .  Nyelv


Valoban ne itt offoljunk. Valaszoltam a kulballisztika topicban.  Emelem

Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 10:42:36 »

A celtavcso topicba irt feltevest athoztam ide. Ne legyen offolva. Nos pusztan annyi volt a felteves... Hogy viszonylagos hidegben mondjuk - 10 fokban leadunk egy lovest. Majd 2 3 ami némi elterest mutat. Mivel a mar melegebb cso szorasara allitjuk a tavcsovet.. Valtozhat e ujbol elso nagy hidegben valo loves leadasakor. Ugyanis 1 es majd 2-3-4 loves nem esik ugyanoda. Nyilvan lehet ez kopottabb csonel drasztikusabb. De velemenyem szerint ha 50 meteren ez lathato 150nel meg inkabb. En ezen a velemenyen voltam mikor beszeltunk rola... De gondoltam felteszem itt is. Feltetelezzuk hogy a cso nem olajos. Nekem is igy mondtak... Biztos hogy a cso nem olajos...  Okos

Légyszíves az egész kérdést tedd át ne azt ahogy Te értelmezed .  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #99 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 11:55:04 »

Mire is vonatkozott az első kérdés ?    Fejvakarás


A második mondatot Te meg tudod válaszolni ?  Azt meg se próbálom és nem is próbáltam mert ott már keveredik a lövés miatti csőmelegedés a külső hőmérséklettel  . De szerintem ugyan úgy nincs jelentősége illetve a vegyescsövű vagy duplagolyós fegyvereknél lehet nagyobb jelentősége is a csőmelegedésnek .  Emelem

Egyébként tényleg azt gondolom hogy kötözködni akarsz mindig és mindenáron .  Nyelv




Még jó hogy hozzátetted "szerintem"
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 12:31:00 »

Még jó hogy hozzátetted "szerintem"
 Ördög

A korrektséghez hozzátartozna hogy tényleg pontosan beidézed a kérdést amit én a hozzászólásban meg is tettem de te természetesen azt már kihagytad . De szívesen idézem megint a kérdéses részt .

"Azon gondolkodtam, hogy vajon mennyiben befolyásolja a talalatot az, hogy egy fegyver mondjuk - 10 fokban lett belőve. Es mondjuk +30 fok van. Illetve forditva.
Gondolom ez nagyban fegyverfüggő is."

Nos a kérdés egyértelmű utána meg keverve van hozzá a hideg cső meleg cső vadászat meg ............ Fejvakarás Vállat von

"Gondolkodva a cso melegedesre is. Elso loves hideg cso majd beallitas soran viszonylag meleg csovel a szoraskephez beallitva. 30fokban. Aztan vadaszat soran az elso loves a fontos hideg csovel - 10fokban."

    Fejvakarás Vállat von



Arra kíváncsi vagyok hogy szerinted egy jó tolózáras fegyvernél mennyi a fegyver miatti találati pont eltolódás (150 méterig )  az miatt hogy első lövés  vagy ötödik lövés gyorsan egymásután és ezt melyik ballisztikai programban találod meg ?    Sam6 Emelem


       
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #101 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 12:43:36 »

Az eredeti kérdés így szólt:

 vajon mennyiben befolyásolja a talalatot az, hogy egy fegyver mondjuk - 10 fokban lett belőve. Es mondjuk +30 fok van.

Nem a hideg cső-meleg cső volt a kérdés.

-10-ben történt a belövés, és most meg + 30 van. A célpont távolságától függ mennyire fog a két találati pont különbözni. A 40 °-os különbség miatt több 10 cm is lehet.  Ja, szerintem!  Vigyorog
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 12:47:32 »

A celtavcso topicba irt feltevest athoztam ide. Ne legyen offolva. Nos pusztan annyi volt a felteves... Hogy viszonylagos hidegben mondjuk - 10 fokban leadunk egy lovest. Majd 2 3 ami némi elterest mutat. Mivel a mar melegebb cso szorasara allitjuk a tavcsovet.. Valtozhat e ujbol elso nagy hidegben valo loves leadasakor. Ugyanis 1 es majd 2-3-4 loves nem esik ugyanoda. Nyilvan lehet ez kopottabb csonel drasztikusabb. De velemenyem szerint ha 50 meteren ez lathato 150nel meg inkabb. En ezen a velemenyen voltam mikor beszeltunk rola... De gondoltam felteszem itt is. Feltetelezzuk hogy a cso nem olajos. Nekem is igy mondtak... Biztos hogy a cso nem olajos...  Okos

Honnét tudod hogy az 1.2.3.4. lövésnél ha a találatok nem szakadnak egybe  mennyi volt ami a lövő miatti , mennyi a cső minősége miatti (természetes szórás) , mennyi az egyéb okok miatti és pontosan mennyi a csőmelegedés miatti eltérés ?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 12:52:54 »

Az eredeti kérdés így szólt:

 vajon mennyiben befolyásolja a talalatot az, hogy egy fegyver mondjuk - 10 fokban lett belőve. Es mondjuk +30 fok van.

Nem a hideg cső-meleg cső volt a kérdés.

-10-ben történt a belövés, és most meg + 30 van. A célpont távolságától függ mennyire fog a két találati pont különbözni. A 40 °-os különbség miatt több 10 cm is lehet.  Ja, szerintem!  Vigyorog


 Emelem  Mondjuk nagy távolságra szerintem is.  Emelem   De mint látod volt itt hideg cső meleg cső is .
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #104 Dátum: 2019. Szeptember 12. - 12:55:35 »

Emelem  Mondjuk nagy távolságra szerintem is.  Emelem   De mint látod volt itt hideg cső meleg cső is .

Persze, hogy volt, mert nem az eredeti kérdésre ment a válasz.

Az első képen egy középkaliber (8x57) - 10 fokban nyomásértékek és görbe:




Itt pedig minden más paramétert meghagyva, csak a hőmérséklet változott + 30-ra:

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: