Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 180665 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #840 Dátum: 2018. Június 29. - 11:37:00 »

"This is the beginning of a beautiful friendship..."  Röhög
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #841 Dátum: 2018. Június 29. - 11:40:42 »

Nekem az a véleményem, hogy akinek manapság telik vadászatra, az ne sírjon. Hidd el van még mondanivalóm a témában, de fölösleges elmondani, lepereg úgyis.

Alapvetően van igazságod, de ezt az elvet követve akkor például azért sem kellene panaszkodni, hogy az üzemanyag adója sem arra fordítódik amire részben szolgálna (útkarbantartás), meg úgy általában a soksok adó és befizetés. Nem az évi +10000 a baj, hanem az ok és a körítés.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #842 Dátum: 2018. Június 29. - 12:01:09 »

Nekem az a véleményem, hogy akinek manapság telik vadászatra, az ne sírjon. Hidd el van még mondanivalóm a témában, de fölösleges elmondani, lepereg úgyis.

Nem hiszem, hogy sírnom kellene, mert egyenlőre még annyit vadászok, és annyit költök a vadászatra amennyit csak akarok! Ez pedig nem dicsekvés!
Sajnálom, hogy minden kritikámat a te politikai meggyőződésed elleni támadásnak veszed, és ezért nem látod a lényegét. De, megígérem itt ünnepélyesen, hogy a jövőben nem reagálok egyetlen hozzászólásodra sem.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #843 Dátum: 2018. Június 29. - 16:13:24 »

Nekem az a véleményem, hogy akinek manapság telik vadászatra, az ne sírjon. Hidd el van még mondanivalóm a témában, de fölösleges elmondani, lepereg úgyis.

Csak a vadászatért kapsz valamit. Ott a folyamat az hogy egy szolgáltatásért fizetsz. És igen....ha nincs rá pénzed akkor ne vadássz. A dupla vadászjegyért mit kapsz? Vesznek a kamarai vezetők maguknak még egy autót 6 millióért, kirúgnak megint valakit több milliós végkielégítéssel?
Nekem ez a bajom. Ha minden igaz lesz majd egy cikkünk egy másik ország másik rendszeréről. Olyan rendkívül egyszerű, és emberi dolgokról lesz benne szó amikhez mindössze csak jó szándék kell. Oda örömmel fizetném a dupla vadászjegyet is.
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #844 Dátum: 2018. Július 06. - 07:41:17 »

http://beirokonyv.blog.hu/2018/07/05/archie_egy_kisfiu_aki_nem_adta_fel_az_almait
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #845 Dátum: 2018. Július 09. - 08:32:56 »


A bejegyzésed utolsó bekezdéséhez egy adalék:

Ebben a világban ma még fontosabb egy új autó, egy új tisztség a liblingeknek, a politikusok dédelgetése, az ellenségekkel való leszámolás, a klientúra építés. Csoda – ahogy Márai fogalmaz – hogy az ember „elhagyja nyugalma szirtjeit”?

https://www.penzcentrum.hu/vasarlas/sulyos-kor-mergezi-a-magyarokat-tizezreket-tesz-tonkre-ezek-a-tunetei.1067980.html
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #846 Dátum: 2018. Július 09. - 08:42:44 »

A bejegyzésed utolsó bekezdéséhez egy adalék:

Ebben a világban ma még fontosabb egy új autó, egy új tisztség a liblingeknek, a politikusok dédelgetése, az ellenségekkel való leszámolás, a klientúra építés. Csoda – ahogy Márai fogalmaz – hogy az ember „elhagyja nyugalma szirtjeit”?

https://www.penzcentrum.hu/vasarlas/sulyos-kor-mergezi-a-magyarokat-tizezreket-tesz-tonkre-ezek-a-tunetei.1067980.html
Ez így van.Sajnos. Fórumtalálkozón futottam egy kört ebben a témában.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #847 Dátum: 2018. Július 09. - 10:42:42 »

Ez így van.Sajnos. Fórumtalálkozón futottam egy kört ebben a témában.
A jelenkor "modern" társadalmainak, véleményem szerint egyik legkomolyabb és legkárosabb problémája az értékelési zavar.
Önértékelés, érték-felismerés...
Amikor kizárólagos mértékadó lett, hogy kinek milyen drága autója van, hogy ki-milyen üzletben veszi ugyan azt a silány minőségű szart,
hogy kinek hány lájkja érkezik a semmitmondó fényképére a facebúkon.....
Közben olyan, valódi értékek halála mellett megyünk el szenvtelenül, amiken generációk tucatjai, százai, ezrei dolgoztak.
Szóval van itt baj rendesen Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #848 Dátum: 2018. Július 09. - 12:17:05 »

"Vadászéletem" során volt szerencsém igen sok jó Vadászembert megismerni. Olyanokat is akiket ma már mint a hazai vadászat  Nagyjaiként emlegetünk.  Voltak vadásztársaim akik már felnőtt fejjel, sőt olyanok is akik viszonylag idős korban kezdtek el vadászni, és jó vadászok lettek.  Igazi megszállottságot, olyan önzetlen szeretetet a vadászat, a vad iránt  mégis inkább azoknál tapasztaltam akik gyermekkorukban ismerkedtek meg a vadászattal és fokról fokra nőttek abba bele. ( Persze nem általánosítok, mert voltak ellenpéldák is.)    Anno természetes volt, hogy a "vadászcsemeték" légpuskát kaptak, és bizonyos kor után felügyelettel, később önállóan használhatták azt a vadászház udvarán, vagy közvetlen környezetében. Később, szigorú ellenőrzés mellett már kaptak lehetőséget "igazi puskával" elejteni egy két szarkát, varjút, gerlét, üregit stb.  Egy gyereknek nagyon fontos a személyes sikerélmény, és a fokozatosság, mert anélkül csak kedvét veszti, vagy  elégedetlen felnőtt lesz belőle.  Az ebédet sem szokás a tortával kezdeni.
Természetesnek tartottam, és nagyon szerettem volna ha a két fiamból is szenvedélyes vadászt tudtam volna nevelni. Az érdeklődés megvolt bennük, de én már nem tudtam neki azokat a körülményeket biztosítani amit nekem Édesapám.  Mikor  Attila  fiam 8-9 évesen megjelent a vadászháznál a légpuskával, kerek perec megtiltották!!! neki, hogy elővegye, mert törvénytelen, és a vadásztársaság létét ne veszélyeztesse senki! Mondta ezt egy olyan tisztségviselő akinek a törvények betartása soha sehol nem volt az erőssége.  Krisztián -sokan tudjátok- még egy bérkilövő társaságunkba is belépett, és imádott részt venni az összejöveteleinken, a vadászatokon.  Sokszor volt velem a másik, területes vadásztársaságomnál is. Egyre kevesebbet jött, egyre több kifogást talált, aztán egyszer azzal állt elém:  Tudod Apu, én azt hittem a vadászok mind olyan emberek mint akikkel a te barátaid között találkoztam, de nagyot csalódtam. Ezek a tagtársaid egyáltalán nem olyanok.  Itt megy a marakodás, az egymás háta mögötti mocskolódás, az orvvadászat,  a lopás! és nekem erre nincs szükségem. Ezt megtalálom bárhol!  És sajnos igaza volt. Pár év kellett csak, és elindultak az orvvadászat miatti kizárások, az egymás elleni aljas, névtelen feljelentgetések, a sikkasztás miatti eljárás, stb.  Most sajnos ott tartok, hogy örülök, hogy egyik gyermekem sem lett vadász. Amikor három éve kiléptem a társaságomból igen sokat gondolkodtam, hogy abba hagyom az egész vadászatot, de valahogy nem tudtam megtenni. Szerencsére olyan helyen lettem tag ahol jól érzem magam, ahol ezek a mocskosságok nem igen fordulnak elő, de higgye el mindenki, ez a mai vadászat már nem az igazi! Ez a vadásztársadalom már a pénzről, politikáról, a hatalmi harcokról, a kivagyiságról, az érdekekről szól leginkább. Az összejövetelek legfőbb témája, hogy kinek milyen terepjárója, hány és milyen puskája van, ki lőtte a legnagyobb trófeájú vadat,  ki hol járt a világban, de ha megkérdezed,például, hogy  hány  rókát hívott be és lőtt életében csak néz mint szűzlány a f@szra. Egyre többször veszek részt olyan vadászaton ahol az infra-, vagy hő-kamerás céltávcső  a világ legtermészetesebb dolga, ahol éjfélkor esik el a kapitális bika, ahol fel sem tudják fogni, hogy hőkamera nélkül is lehet vadászni. Egyre kevesebb az igaz önzetlen Barátság, a Vadászat, a Vad iránti tisztelet, az egymás sikerének öröme.... Pedig a Vadászat nem a zsákmányolásról, a versenyről szól csak  igazán!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #849 Dátum: 2018. Július 09. - 17:34:47 »

Tegnap megint csalódnom kellett,de valószínű,hogy ebben a világban az én fejemmel van baj. A patronáltam elment az M3-as vadkár-hétvégére jó pénzért. Esett,hold sincs,kijött a konda...a fekete masszából kilőtte a legnagyobb alakot. Jó nagy koca. Neki ez élmény volt...azt mondta.  Rííí 
Nem próbálkozom további nevelgetésével. Rossz a talaj.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #850 Dátum: 2018. Július 09. - 18:49:37 »


Nem próbálkozom további nevelgetésével. Rossz a talaj.
Ha mindenkiről lemondott volna a mentora, amikor hülyeséget csinált, most nagyon kevesen vadásznátok.....Ti Hibátlanok... Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #851 Dátum: 2018. Július 09. - 21:17:34 »

Ha mindenkiről lemondott volna a mentora, amikor hülyeséget csinált, most nagyon kevesen vadásznátok.....Ti Hibátlanok... Kacsint
Hosszabb ez Csaba,de kevés benne a líra,így nem fecsérlem rá a billenytyűkopást. Abszolút nem vagyok hibátlan,sőt. De nem tudom megváltoztatni a "mindegymitmindegyhogyan" csak villantsak a többinek valamit hozzáállást. Régebben elkezdett már rossz társaságba járni,ez csak a pont az i-re.Meguntam.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #852 Dátum: 2018. Július 09. - 22:36:34 »

Hosszabb ez Csaba,de kevés benne a líra,így nem fecsérlem rá a billenytyűkopást. Abszolút nem vagyok hibátlan,sőt. De nem tudom megváltoztatni a "mindegymitmindegyhogyan" csak villantsak a többinek valamit hozzáállást. Régebben elkezdett már rossz társaságba járni,ez csak a pont az i-re.Meguntam.
Ja, hogy nem most kezdődöt?
Akkor értelek.
Csodálkoztam is, mert egy pedagógus nem szokta "csak úgy" feladni.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #853 Dátum: 2018. Július 09. - 23:06:49 »

Ja, hogy nem most kezdődöt?
Akkor értelek.
Csodálkoztam is, mert egy pedagógus nem szokta "csak úgy" feladni.
 Wave
Fél éve nem őszinte ez a "kettőnk dolga"...Vártam,hogy megtér,de nem az én eszméim diktálják a divatot a vadászatban. Azt mondta:"kezdek belelátni a dolgokba" és "a pénz hatalom"...Nem is volna még ez sem baj,ha nem a fórumon sokat emlegetett balekfogó fegyvernepper bandával kapcsolatban lenne ilyen felvilágosult...Hát ez van. Első nyúl,első disznó,első fácán mind smafu. A félorvvadász és az adócsaló lett a példa.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #854 Dátum: 2018. Július 10. - 07:59:54 »

... és "a pénz hatalom"..

Ez igaz. Csakhogy ettől még nem kell belekeverni mindenbe. A vadászatba sem.
Tudomásul kell venni, hogy a vadászat szenvedély, nem pedig jövedelemszerző tevékenység.
Ahogy a szerelmeit sem adja-veszi a normális ember, úgy erről is le kellene választani az anyagiakat, amennyire csak lehet. Teljesen sajnos nem lehet, de nem a mammon körül kell forognia a táncnak.
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: