Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 179758 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #810 Dátum: 2018. április 19. - 21:10:00 »

Nem lesz itt semmi baj, egyet se féljetek, Dr. Bárándy Péter az etikai bizottság elnöke!
Aki kerek-perecz megmondta a frankót:
- Ami törvényes, az etikus is.
 Hány
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #811 Dátum: 2018. április 20. - 05:32:53 »

Jámbor úr - mindenesetre -  ideges lett.


Feladat van bőven. A továbbiakban is számítunk minden vadásztársunk véleményére, de az árokásásra, az egység megbontására irányuló tudatos bomlasztást nem tudjuk elfogadni. Hadd idézzem ezzel kapcsolatban a Beírókönyv blog 2018. április 15-én közzétett cikkének záró sorait:

„A jövőben segíteni fogunk egyfajta ellenzéki összefogást a kamarán belül. Ha újabb kamarai vezetők, tisztségviselők keresnek meg minket, akkor – természetesen az ő anonimitásukat is tiszteletben tartva – biztosítjuk a nyilvánosságot, és ha kell, segítünk a koordinációban.”

A megszólított kamarai vezetők nevében is visszautasítom ezt az ajánlatot, ami azt feltételezi, hogy a kamara nemrég meggyőző többséggel megválasztott vezetőinek nincs annyi emberi tartása, hogy véleményüket a megfelelő fórumokon kinyilvánítsák, s ehhez egy anonimitásukat garantáló ellenzéki blogra van szükség. Ez az a „segítség”, amiből nem kérünk.



https://www.omvk.hu/hir/a-tisztujitas-eredmenyei

Na igen. Ehhez a választási eredményhez kellett egy koordináció a megyékben. Én nem dönthetem el, hogy ki vállalja a nevét és ki ne. Hogy hogy nem az érintettek többsége az egzisztenciáját félti, és nem kívánja vállalni a nevét. Mióta a tolnai titkárt pont azért vágták ki a vadgazd bizottságból, mert írt egy kritikus cikket a vadászati törvényről, ÉS A KIRÚGÁST PONT JÁMBOR ÚRNAK KÖSZÖNHETI elég pofátlan dolog "emberei tartás" -beli kérdésnek tekinteni, hogy valaki vállalja-e a nevét vagy sem. Én könnyen beszélek, mert nekem nem tudnak ártani, de sokan mások ebből élnek.
Meg kell jegyezni, hogy szavazófülkéket kértünk, és szavazófülkéket kaptunk, amit ezúton is köszönünk. Ha ez nincs, akkor ez az eredmény sincs. Tudomásom szerint a többség használta is. Vajon miért?
Egyébként a választások legitimitását egyetlen pillanatra sem vontuk kétségbe. Sőt! Mi éppen azon dolgoztunk hogy a megyei választások is legitimebbek legyenek, és ez sikerült is.

Jámbor úr azt viszont elfelejtette, hogy a küldöttközgyűlésen azt ígérte, miszerint tételes cáfolatot tesz közzé. Na az valahogy lemaradt. Továbbra sem tudjuk miért nem fizeti be a 7.26milliós kárt amit saját bevallása szerint ő okozott, és azt sem tudjuk, hogy miért nem tesz a kamara jogi lépéseket ennek behajtására. Az ugyanis a mi pénzünk!
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #812 Dátum: 2018. április 20. - 05:40:45 »

Azt a kérdést kell feltenni egyébként, hogy normális-e hogy jövőre a vadászjegy dupláját fizetjük, ám a kamara elnöke nem kíván választ adni a küldöttek számára arról, hogy mi a helyzet ezzel a kártétellel. Normális ennyi pénzt erre a magatartásra bízni? Az a szomorú, hogy ha mi nem írunk erről a problémáról, akkor ez nincs is. Holott ott vannak a megyei elnökök, akiket megválasztottunk. Most rajtuk a sor, hogy megértsék az üzenetet amit ez a választás küldött, és elkezdjék az érdekeinket kőkeményen védeni az elnökségben. Ezt megvárjuk, aztán ettől tesszük függővé a következő lépést. Mert ha semmi nem változik, akkor már be vagyunk tárazva a következő lépéssel....
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #813 Dátum: 2018. április 20. - 07:41:06 »

Na igen. Ehhez a választási eredményhez kellett egy koordináció a megyékben. Én nem dönthetem el, hogy ki vállalja a nevét és ki ne. Hogy hogy nem az érintettek többsége az egzisztenciáját félti, és nem kívánja vállalni a nevét. Mióta a tolnai titkárt pont azért vágták ki a vadgazd bizottságból, mert írt egy kritikus cikket a vadászati törvényről, ÉS A KIRÚGÁST PONT JÁMBOR ÚRNAK KÖSZÖNHETI elég pofátlan dolog "emberei tartás" -beli kérdésnek tekinteni, hogy valaki vállalja-e a nevét vagy sem. Én könnyen beszélek, mert nekem nem tudnak ártani, de sokan mások ebből élnek.

Ezt nem egészen értem.
Milyen egzisztencia?
Az érintettek munkahelyi egzisztenciájáról van szó, vagy a kamarai pozíció elvesztésétől való félelemről?
Egyáltalán: a kamarai tisztségviselői pozíció jár valamilyen tiszteletdíjjal? Nem pl. a megyei titkárt kérdezem, mert neki nyilvánvalóan ez a főfoglalkozása, hanem a választott tisztségviselőket.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #814 Dátum: 2018. április 20. - 08:45:29 »

Ezt nem egészen értem.
Milyen egzisztencia?
Az érintettek munkahelyi egzisztenciájáról van szó, vagy a kamarai pozíció elvesztésétől való félelemről?
Egyáltalán: a kamarai tisztségviselői pozíció jár valamilyen tiszteletdíjjal? Nem pl. a megyei titkárt kérdezem, mert neki nyilvánvalóan ez a főfoglalkozása, hanem a választott tisztségviselőket.

A megyei elnökök talán tiszteletdíjat kapnak , a titkárok alkalmazottak ha jól tudom fizetést kapnak . Egy csomó küldött állami fizetést kap az erdészeteknél és a hivatásos vadász küldötteknek is alá tudnak tenni ha akarnak és egyéb oknál fogva is lehetnek anyagi érdekeltségei a sportvadász küldötteknek.  Nem szól szám  ( tanfolyam, vizsgáztatás, kárszakértés , vadászatszervezés , támogatás , stb .)    Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #815 Dátum: 2018. április 20. - 16:27:26 »

Pontosan így van. Az állami erdészetek beszivárgása a kamarába folyamatos. Ez azt jelenti hogy hv-k, erdészeti igazgatók, ágazatvezetők stb. a küldöttek, különféle tisztségviselők.
Amíg titkos szavazás van addig nincs gond, de ha nyílt szavazás van, akkor általában előre megmondják hogy mire kell szavazni. Első a megélhetés és a család. Azt elvárni senkitől sem lehet, hogy ezt kockáztassa, és nem is neheztelek senkire aki szót fogad.
Na de pont egy állami erdészet vezetőjeként azt mondja a Jámbor, hogy "emberi tartáson" múlik, hogy ki hogyan szavaz? Mikor pontosan tudja, hogy működik a rendszer. Nem sül le a képéről a bőr...
Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #816 Dátum: 2018. április 20. - 21:52:31 »

Mikor pontosan tudja, hogy működik a rendszer. Nem sül le a képéről a bőr...

Nem...   Nem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #817 Dátum: 2018. április 21. - 12:23:40 »

Első a megélhetés és a család. Azt elvárni senkitől sem lehet, hogy ezt kockáztassa, és nem is neheztelek senkire aki szót fogad.

A képviselő azért képviselő, hogy az őt delegálók érdeke legyen neki az első! Vagy tévednék?
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #818 Dátum: 2018. április 21. - 13:10:04 »

A képviselő azért képviselő, hogy az őt delegálók érdeke legyen neki az első! Vagy tévednék?

 Röhög Röhög Hány éves vagy öcsi?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #819 Dátum: 2018. április 21. - 13:58:56 »

Röhög Röhög Hány éves vagy öcsi?

61     Túl fiatal volnék?
Naplózva
Lajos bácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #820 Dátum: 2018. április 21. - 20:39:32 »

Vagy csak szelektív a memóriád.
Naplózva

Jó Szerencsét!
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #821 Dátum: 2018. Május 16. - 10:56:28 »

http://beirokonyv.blog.hu/2018/05/16/gombhoz_a_kabatot_vendegposzt
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #822 Dátum: 2018. Május 23. - 16:17:58 »

http://magasles.reblog.hu/hatekonysag-vs-etika-az-etika-funkcionalis-resze-a-vadaszatnak

Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #823 Dátum: 2018. Május 23. - 16:55:52 »



A vaddisznócentrikusság nagy betegsége a vadásztársadalmunknak !  Mondom ezt én aki annyira szereti a szabadtéri disznó vadászatot . Kalapal  Nagyon sok vadász és egyben nagyon sok társaság egysíkún tévútra tért ezzel kapcsolatban . Valószínű az ASP megoldja ezt a kérdést és minél inkább egysíkúan "disznócentrikus" valaki / valakik annál fájóbban fogja érinteni . Egyébként meg teljesen igaz - a társaságon / társaságokon múlik minden . A becslésben is  azt ír amit akar ( természetesen logikus határokon belül ) és a kilövési tervet is úgy "TELJESÍTI" ahogy akarja ( talán a bírálatra kötelezett trófeás vad lehet kivétel de még azt is megoldják ha akarják ) .    Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #824 Dátum: 2018. Május 24. - 23:22:08 »


A vaddisznócentrikusság nagy betegsége a vadásztársadalmunknak !  Mondom ezt én aki annyira szereti a szabadtéri disznó vadászatot . Kalapal  Nagyon sok vadász és egyben nagyon sok társaság egysíkún tévútra tért ezzel kapcsolatban . Valószínű az ASP megoldja ezt a kérdést és minél inkább egysíkúan "disznócentrikus" valaki / valakik annál fájóbban fogja érinteni . Egyébként meg teljesen igaz - a társaságon / társaságokon múlik minden . A becslésben is  azt ír amit akar ( természetesen logikus határokon belül ) és a kilövési tervet is úgy "TELJESÍTI" ahogy akarja ( talán a bírálatra kötelezett trófeás vad lehet kivétel de még azt is megoldják ha akarják ) .    Emelem
Divat erre hivatkozni...
Egyrészt érthető. A vaddisznó az, ami egész évben vadászati élményt ad, pláne ott, ahol amúgy az őz a féltve őrzött nagyvad amiből a tarvadat is csak vadőri kísérettel lehet lőni.
Másrészt az itt it gyakran elhangzó vádakkal ellentétben a vaddisznónak egyáltalán nem kell "kinyalni a seggét", hogy elszaporodjon. Invazív mert okos és alkalmazkodó, az intenzív mezőgazdaság pedig az év nagy részében kiváló élőhelyet biztosít számára. Sokadszorra mondom, egyáltalán nem török pálcát azon "apróvadas" vadásztársak felett akik a vádak szerint "beáldozták" a valamikor legendás apróvadállományukat pár bizonytalan disznóért. Az a legendás apróvadállomány ugyanazon okból hanyatlik amiért a disznó feljön. Az egyre nagyobb, egyre gyorsabb mezőgazdasági gépek, mellé az emberi nemtörődömség és kapzsiság(nem a vadászokról beszélek) szépen verik be a szögeket az apróvadállomány koporsójába.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: