Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 79   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Beírókönyv  (Megtekintve 178793 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #570 Dátum: 2017. December 06. - 23:08:54 »

http://magasles.reblog.hu/barandy-az-ejjellato-hasznalataval-atlepunk-egy-dimenziohatart
Szégyellje magát Bárándy Úr...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #571 Dátum: 2017. December 07. - 06:23:39 »

A kommentek  Rííí Rííí Rííí, ennyi kretén barmot
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #572 Dátum: 2017. December 07. - 06:28:43 »

A vaddisznó volt már, és szerintem hamarosan ismét dúvad lesz.
Persze, csak ha az ASP nem irtja ki.
Akkor az éjszakai vadászatról szóló törvényünk, gyakorlatilag meg fog egyezni az USA legtöbb államában alkalmazottal.
A különbség csak az, hogy ott a törvényt qu..va  szigorúan betartatják.
 Emelem

Géza, pontosan erre gondoltam. Atti most 16 éves és azt mondtam neki, hogy ha két-három év múlva vadászhat, lehet, hogy már szabadon irtható kártevő lesz a disznó és védett a mezei nyúl. Remélem egyikben sem lesz igazam.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #573 Dátum: 2017. December 07. - 08:44:46 »


Nincs statisztikám csak abból a kis szegmensből kiindulva amit én látok a neten . Szerintem az oroszokkal karöltve ők teszik fel a legtöbb kütyüs vadászatot a világhálóra , náluk lehet látni a legtöbb hangtompítót .  Biztos hogy Kanadában vagy az USA -ban nagyon megbüntetik aki megbukik éjszakai vadászaton csak az a kérdés hogy abban a végtelen vadonban mi esélye van annak ha hőkamerát és hangtompítót használ . Se hang - se fény ! A Te logikád alapján joggal védekezhetne bárki azzal hogy amit tesz azt Ő nem tartja vadászatnak .  Vállat von Ne is beszéljünk az olyan országokról ahol nem tiltják az eszközöket és még inkább igaz az ha pénzed van mindent szabad .  Nekem a legmeglepőbb hogy a német honlapokon milyen mennyiségű kütyü van pedig az Ő nagy német vadászati kultúrájuk törvényeik ............ Angyal  ( Vagy nem ??? )    Vállat von           Emelem


Ne legyenek illúzióid,Vaterland már II.Republik Weimar formában létezik!
Ott pedig mindent szabad!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #574 Dátum: 2017. December 07. - 09:02:23 »

Géza, pontosan erre gondoltam. Atti most 16 éves és azt mondtam neki, hogy ha két-három év múlva vadászhat, lehet, hogy már szabadon irtható kártevő lesz a disznó és védett a mezei nyúl. Remélem egyikben sem lesz igazam.

Erős a gyanúm , főleg a nyúl vonatkozásban hogy igazad lesz .    Rííí

A disznó érdekes dolgokat produkál . Voltak évek mikor azt hittem hogy ha így folytatódik katasztrofális károkat fog okozni és nagyon rövid idő alatt bőven meghaladja az eltartható vadlétszámot .
A helyzet viszont úgy alakult hogy most azon a területrészen ahol a kevesebb volt sokkal több lett ( az most egy másik VT ) és van a közelben olyan terület ahol eddig elvétve volt és már a múlt hónapba 50 példány fölött lőttek . Nálunk jelenleg inkább kevesebb van mint 2-3 éve - igaz vadkárt se fizetünk ez évben egy fillért sem . Meg az is igaz hogy ennek ellenére nagyságrenddel több disznó lesz az éves teríték mint nyúl .  Rííí
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #575 Dátum: 2017. December 07. - 09:36:20 »


Nézzük mi is történik az én szubjektív olvasatomban egy szituációba illesztve a példát:
Tételezzük fel 0 a Hold, eltelik a naplemente + 1óra.
Ott csücsülsz a lesen és beáll az a  bizonyos  totál sötét, amin se swarovski se leica se zeiss már nem segít.
Kikotorod az éjellátó KERESŐ-det, mert szabad.
Na mire szabad vadászni, mostantól, aztmondja az írás: róka meg vaddisznó éjszakai vadászata engedélyezett./Sakált is lehet már?/
Ok, ülsz. Stíreled az elektronikával a placcot.
Kibújik a vörös kabátos 100 méterre a lestől. Látod is a szép éjjellátódban. Leteszed, és pár percig lóf@szt nem látsz,míg a pupillád át nem áll a totál sötétre.
Ok lövésre szánod el magad. Puska elővesz és...DOBPERGÉS....Mit látsz a céltávcsőben??? SEMMIT, se 100 se 50 se akárhány méteren. Éjellátó célzóeszköz ugye nem engedélyezett.
Persze "Szmöre" addig ott áll, mint a Kávárián a feszület. Ördög
Ekkor jön amiről elfeledkezünk, és mindenki alapból használja, a fegyverlámpa. Na igen, DE, hogyan is lehet használni fegyverlámpát és mire???
Hatósági külön engedéllyel, dúvad kártevő gyérítésre, azt hiszem még adott területrészre, különös indoklással.
Nabumm.
Ezt hívják úgy, hogy adtunk a  szarnak egy pofont, mert ezt az engedélyt sem dobolják csak úgy. /Aki pontos jelenlegi jogszabályt ismer az kérem majd itt fejtse ki ennek létjogosultságát! Az is vicces, hogy például szórón miért kártevő a sertevad decemberben, minek kéne oda lámpát engedni./

Tehát, szabályokat követve, a kütyübütyü használatával, hol leszel előrébb? Sehol, csak az öreget idézve "b@szod_kinn_avaköreganyádat_oszt_zavarod_avadat".
Felmerül tehát a MINEKEZ? kérdés?
Fel lehet tenni a kérdést, hogyan is lenne szabálykövető ennek az eszköznek a használata, hogyan segíti ez az eredményesebb vadászatot?

Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #576 Dátum: 2017. December 07. - 18:19:04 »

Na akkor linkelj be egy éjjellátós szarvasvadászatot...


Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #577 Dátum: 2017. December 07. - 18:50:04 »

Ez egy kamerateszt. Egy minifelvevő és egy Flir hőkamera kapcsolata.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6365


vadász


« Új üzenet #578 Dátum: 2017. December 07. - 19:11:23 »

És én ezt nem szeretném?
Nem is értem.....biztosan velem van a baj.
Habár azok után, hogy ma egy 30 éve vadász, és földtulajdonos(!) végre kimondta az éjjellátok védelmébe,
hogy csak egy nagytudású puskásember vagyok, akivel nem kíván egy szinten vitatkozni.....
Szóval van még, hová süllyednem. Nem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #579 Dátum: 2017. December 07. - 21:41:16 »

Habár azok után, hogy ma egy 30 éve vadász, és földtulajdonos(!) végre kimondta az éjjellátok védelmébe,
hogy csak egy nagytudású puskásember vagyok, akivel nem kíván egy szinten vitatkozni.....

Ezt veheted nyugodtan dícséretnek, nem?  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #580 Dátum: 2017. December 08. - 05:19:52 »

Ezekkel kapcsolatban jut mindig az eszembe ez: "Az intelligens ember nem szemetel, a többinek meg tilos"
Az ilyeneket el kell engedni. Nekik az a magyarázat jut, hogy tilos, és pont.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #581 Dátum: 2017. December 08. - 08:20:41 »





Ezek biztos oroszok csak tudnak angolul .    Fejvakarás                    Rííí
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #582 Dátum: 2017. December 08. - 09:18:03 »

Mondtam, hogy nem nyugszom....

http://beirokonyv.blog.hu/2017/12/08/nyilt_level_az_omvk_kuldottkozgyulesehez
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #583 Dátum: 2017. December 08. - 09:35:28 »

Igen Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #584 Dátum: 2017. December 08. - 09:56:37 »

Balázs!
Ha azt hiszed,hogy a kamarákban nincs jelen a politika,akkor tévedsz!
A hatvanas években a politikai gazdaságtan tanárom a következőket mondta:
"Fiaim az életben minden politika,még az is, hogy mit eszel reggelire,mert azzal azt az érdekszférát támogatod,akinek a termékét fogyasztod."
A háttérben is itt vannak az érdekszférák és a politika.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 79   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: